Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Πιο πιθανο να γινει το καρναβαλι φετος στη Πατρα παρα να ριξει στη πατρα χιονι.. 

Κι εγω δυσκολο το βλεπω, στην πλακα το ειπα..πραγματικα πολυ δυσκολη πολη να χιονισει με εντελως καλοκαιρινο καιρο μεχρι νοεμβρη. Νομιζω στην αριαδνη ειχε μια πετσα και θεωρηθηκε ιστορικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

Αντε Σαλονικείς αρχίστε να κοιτάτε λάμπα κι αφηστε τα μοντέλα...προάστια ξεκινήσαμε

Περιοχή? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως όπως και στα άλλα μοντέλα και τα σενάρια του ευρωπαιου τα περισσότερα ειναι πιο καλά και έχουν πιο πολύ χιόνι απο αυτόν....άνετα αύριο το πρωί με τη θέση του χαμηλού αλλάζουν όλα τα μοντέλα προς το καλύτερο για κεντροβορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Καλά πλακα θα έχει να χιόνιστω από σαρωνικο οριακά και να μην χιονίζει Μαλακάσα ξέρω γω 😂😂😂

2008 στην υποτροπή. Μαλακάσα καθόλου χιόνι (να ρίχνει εννοώ) και δυτικά προάστια μέχρι Πειραιά, ανελέητο θαψιμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Athinaios είπε:

παραλληλο του gfs και σεναριο 2 gfs κατι καλο βλεπουν για το τριτο δεκαημερο αντε να δουμε..

image (9).png

Αυτό είναι καλό για Γιάννενα όμως για Αττική δεν έχει υετό Μάρκο , πολύ βορειοδυτικό το ρεύμα και εδω, για το παράλληλο που είδα τουλαχιστον

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το σεναριο 7 του gem πολικο ψυχος ενα κλικ πανω απο την χωρα μας 27 του μηνα..

gens-7-0-300.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, menidi είπε:

2008 στην υποτροπή. Μαλακάσα καθόλου χιόνι (να ρίχνει εννοώ) και δυτικά προάστια μέχρι Πειραιά, ανελέητο θαψιμο

Ουτε καν, μην λετε ανακριβειες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, antinod είπε:

Δεν ειναι νοτιαδοχιονο,βορειο ρευμα θα εχεις. Το ειπε και αλλο παληκαρι το μεσημερι. Απλα,τα ψηλοτερα στρωματα εμπλουτιζονται με υγρασια απο το νοτιο ρευμα.

Ο υετος λεω απο οπου θα μας ερχετε στην περιπτωση του δευτερου χαμηλου(αν τελικα κινηθει λιγο ποιο βορειοτερα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Jimmys-snow είπε:

Ουτε καν, μην λετε ανακριβειες

Καλά ρε φίλε μου. Μην παρεξηγιεστε τόσο. Μια με τη Μαλακάσα μια με τη Λιβαδειά. Οκ. Συγγνώμη. Μεγαλο λάθος μου. Ανακρίβεια.Δλδ τώρα πόσο πιστεύεις ότι κόστισε αυτή η ανακρίβεια που είπα; (Που εγώ θυμάμαι Αφίδνες να μη χιονίζει καθόλου. Είχε  ρεπορτάζ καναλιών και Κολυδα να μιλάει για βελτίωση στη βόρεια Αττική). 

Χαλαρώστε λιγάκι με τον τοπικισμό. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ανιψάκι μου που δεν εχει ζησει κανενα μεγαλο χιονια και τακτικός παρατηρητης του φορουμ ερχεται κάθε βραδυ και μου λεει ποσο θελει να δει χιονια σε ολη την Ελλαδα και να βγει να παιξει χιονοπολεμο... Μακαρι να του γινει το χατίρι αυτή τη φορα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, Petros21 said:

Κι εγω δυσκολο το βλεπω, στην πλακα το ειπα..πραγματικα πολυ δυσκολη πολη να χιονισει με εντελως καλοκαιρινο καιρο μεχρι νοεμβρη. Νομιζω στην αριαδνη ειχε μια πετσα και θεωρηθηκε ιστορικο

Εγω θυμαμαι μηνα Φλεβαρη ημουν με τα κοντομανικα εξω στη Πατρα, οταν ειχα παει πριν δυο χρονια με κατι παιδια απο τη σχολη για το καρναβαλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Καλά ρε φίλε μου. Μην παρεξηγιεστε τόσο. Μια με τη Μαλακάσα μια με τη Λιβαδειά. Οκ. Συγγνώμη. Μεγαλο λάθος μου. Ανακρίβεια.Δλδ τώρα πόσο πιστεύεις ότι κόστισε αυτή η ανακρίβεια που είπα; (Που εγώ θυμάμαι Αφίδνες να μη χιονίζει καθόλου ρεπορτάζ καναλιών). 

Χαλαρώστε λιγάκι με τον τοπικισμό. 

Φιλε μου,δεν σου ειπα κατι, ουτε σου επιτεθηκα.. Σε τι ακριβώς παρεξηγηθηκες τωρα;;;

Απλα εκεινο το βραδυ ειχα κατεβει στα κτελ να παρω την αδερφη μου που ερχοταν απο Πατρα και τι θυμαμαι παρα πολυ καλα, ημουν και 27 χρονων.. 

Και στο λεω απλα ενημερωτικά, Αφιδναι διοδια με Μαλασσα ειναι η μερα με την νυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Μακάρι να δούμε το μάξιμουμ όλοι!

Παντως Μιχαηλ για χιονια στα Γιαννενα αν και δεν ηρθε το κρυο απο τα δυτικα με Β.Α κρυο δεν περιμενα να εξελιχθει ετσι ο καιρος και να εχουμε προβλεψη χιονιου και στα Γιαννενα και υετο σε ολη την ηπειρο.Παλι καλα.😁

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Εγω θυμαμαι μηνα Φλεβαρη ημουν με τα κοντομανικα εξω στη Πατρα, οταν ειχα παει πριν δυο χρονια με κατι παιδια απο τη σχολη για το καρναβαλι.

Γι αυτό και είπα ότι θα γραφτεί ιστορία... Και θα σας καλέσω όλους να μείνετε σε μένα να δείτε χιόνι.. https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.bfe946628403fe38134044da05a65835&pid=Api&rurl=https%3a%2f%2fmedia.giphy.com%2fmedia%2fApW0gTivLn6mY%2fgiphy.gif&ehk=90noWYjBO9S6TzP7EYBKKHnwtYUmMR0k12UZnyzxzVM%3d

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Jimmys-snow είπε:

Φιλε μου,δεν σου ειπα κατι, ουτε σου επιτεθηκα.. Σε τι ακριβώς παρεξηγηθηκες τωρα;;;

Απλα εκεινο το βραδυ ειχα κατεβει στα κτελ να παρω την αδερφη μου που ερχοταν απο Πατρα και τι θυμαμαι παρα πολυ καλα, ημουν και 27 χρονων.. 

Και στο λεω απλα ενημερωτικά, Αφιδναι διοδια με Μαλασσα ειναι η μερα με την νυχτα

Είπες για ανακρίβειες βρε συ. Λες και είχα εγώ πρόθεση αρνητική. Η λες και είναι κάνα σοβαρό ζήτημα. Πάντως Αφίδνες δεν χιόνιζε. Το θυμαμαι. Οκ. Σιγά το ζήτημα. Το ληγουμε εδω. Σου εύχομαι τα καλύτερα μεθαύριο!

Θανάσης! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Είπες για ανακρίβειες βρε συ. Λες και είχα εγώ πρόθεση αρνητική. Η λες και είναι κάνα σοβαρό ζήτημα. Πάντως Αφίδνες δεν χιόνιζε. Το θυμαμαι. Οκ. Σιγά το ζήτημα. Το ληγουμε εδω. Σου εύχομαι τα καλύτερα μεθαύριο!

Θανάσης! 

Θάνο να εύχεσαι στη γιορτή σου να κάτσει σωστά το χαμηλό για εμάς τούς προσήνεμους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παρακληση αναφορες φωτο κτλ κτλ στα αναλογα θεματα..μεσα στον ενθουσιασμο μπορει να μπερδευτειτε οποτε λιγο προσοχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...