Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια από τα ίδια και το Τζεμ, κάνει κινήσεις προς τα άλλα μοντέλα. Φυσικά δεν θα βγει ίδιο, αλλά το σενάριο με κύριο αντικυκλωνα τον Γροιλανδικου κερδίζει πόντους. Αλλά θα ήταν πολύ καλό αν επεκτεινόταν νοτιοανατολικά με συνέχεια αζορικου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλυτερο απο το πρωινο του το τζεμ και δε νομιζω να βγαλει τις βλακειες του τζιφου...ισως να αποκοψει αρκετα δυτικα το χαμηλο των αζορων ενω δεν φαινεται να δινει βαση στον γροιλανδικο(μακρια απ εμας)...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα αλλαξουν τα πραγματα προφανως καποια στιγμη,αλλα οπως ειχα γραψει καποια στιγμη τον Δεκεμβρη,αυτο το σιχαμα κυκλοφορια οταν κολλαει στη δυτικη ευρωπη,μπορει να φαει εναν ολοκληρο μηνα.Δεν εχω τιποτα αλλο να πω,ας τραβηξουν το κουπι οι αισιοδοξοι του φορουμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κλασσικά στις 260 ώρες έρχεται και χαμηλό από τα βορειοδυτικά με +5-+6 στα 850hpa και βροχές μέχρι τις αετοφωλιες της πινδου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλλον θα πρέπει να αρχίζουμε να σχολιάζουμε τους χαρτες στο θέμα εκτόνωσης νεύρων,μα κολαζεσαι με αυτά που βλέπεις άγιες μερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, stathis2b είπε:

Χειμώνας από τα Lidl μην πω ΑΒ Βασιλόπουλο όσο παει το ματι 

Άμα ήταν από ΑΒ θα είχαμε 50 πόντους έξω από την πόρτα. Από το Jumbo είναι ο Χειμώνας, μην πω από το παζάρι 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το εικονικό μου το έβγαλε ο άτιμος ο Τζιφός.

Και για τα Γιάννενα ψιλοφολα δεν είναι Μιχαήλ,νομίζω το ψύχους δεν επαρκεί ούτε για για σας,είναι αλλού για αλοιυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θα αλλαξουν τα πραγματα προφανως καποια στιγμη,αλλα οπως ειχα γραψει καποια στιγμη τον Δεκεμβρη,αυτο το σιχαμα κυκλοφορια οταν κολλαει στη δυτικη ευρωπη,μπορει να φαει εναν ολοκληρο μηνα.Δεν εχω τιποτα αλλο να πω,ας τραβηξουν το κουπι οι αισιοδοξοι του φορουμ.

Ποιο μήνα? Τον έχει ξεπεράσει τον μήνα:) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dimitris27 είπε:

Και για τα Γιάννενα ψιλοφολα δεν είναι Μιχαήλ,νομίζω το ψύχους δεν επαρκεί ούτε για για σας,είναι αλλού για αλοιυ

Ναι η αλήθεια είναι ότι ακόμα και για εκεί παραπηγε βόρεια το χαμηλό. αλλά έτσι και αλλιώς στο 18αρι δεν θα υπάρχουν αυτά. Άσε που εν τέλη για να φτάσει εκεί, η εικόνα των 200 ωρών είναι τραγική και επικινδυνη.

 

Έλεος έβγαλε και δεύτερο εικονικό 50 ώρες μετά.... 

Σάπιο το Τζεμ εκ του αποτελέσματος, ότι να ναι περισσότερο και από τζιφο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρεπει να κρατησουμε και το θετικο οτι υετικα φετος ειμαστε μπομπα! Δεν θα ελεγα και αθλιος χειμωνας

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η απεικόνιση των δεικτών λίγο πολύ είναι τα 12αρια. Μια από τα ίδια και το παράλληλο. Μέτρια προς κακά τρεξίματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Πρεπει να κρατησουμε και το θετικο οτι υετικα φετος ειμαστε μπομπα! Δεν θα ελεγα και αθλιος χειμωνας

Άθλιος είναι. Ζέστη και βροχή σχεδόν παντού. Ο υετός από μόνος του δεν αλλάζει κάτι, δεν είναι φθινόπωρο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ο μεσος ορος του τζιφου παραπει δυτικα τον εμποδισμο

Όλοιδιος με το τζεμ ειναι βαγγελη..ίδιος όμως...αθλια τρεξιματα ευτυχω2 μπορουν ακομα να αλλάξουν αλλα με τέτοιες λίμνες και χαμηλα ξεμπαρκα εγω ουτε καν περιμενω χειμωνα να ρθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν μ αρεσει ο τζιφος στην πρωτη καρτελα κυριο και ανσμπλ..κακο και το τζεμ αλλα οι αλλαγες που θα το εκαναν καλο ειναι πιο ευκολες απο τον τζιφο..καλα αικον και γιουκμο...μας μενει το ερυωπαικο να δουμε εαν θα εχουμε σαφη ταση για κακο εμποδισμο η αν θα εχουμε ταση για πιο νοτια πορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Όλοιδιος με το τζεμ ειναι βαγγελη..ίδιος όμως...αθλια τρεξιματα ευτυχω2 μπορουν ακομα να αλλάξουν αλλα με τέτοιες λίμνες και χαμηλα ξεμπαρκα εγω ουτε καν περιμενω χειμωνα να ρθει

επιμενω το αικον και το γιουκμο δεν ειναι κακα ειναι καλα..κοβουν μαχαιρι το τρενακι του ατλαντικου αποκοβουν το χαμηλο ανοιχτα της ιβηρικης και δεν δειχνουν οτι πανε για γροιλανδικο..το τζεμ και ο τζιφος εχουν ηδη σχηματισμενο γροιλανδικο στις 144 και ατλαντικη ροη ενω τα αλλα δυο δεν εχουν καν γροιλανδικο και κομενη ατλαντικη ροη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κόλλημα της κυκλοφορίας λογικά κάποια στιγμή θα αλλάξει..Το θέμα είναι μην αλλάξει το Πάσχα που έγραψα χαριτολογώντας χτες....Κακά τα ψέματα,  εαν δεν γίνει σωστός εμποδισμός στην Κ.Δυτική Ευρώπη με δυνατό Αζορικό, τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε..  Δεν συνεχίζω ,γιατί με βλέπω να αυτομπανάρομαι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια νωρις αγχωνεστε για το τιποτα οτι θα συμβει και αν συμβει ειναι στο διαστημα 10-20 γεναρη σημερα εχουμε 28 οποτε απο σκ θα αρχισουν οι πρωτες μεταβλητες να ειναι σιγουρες μονο τα ενσεμπλ αν δειχνουν καποιο δρομο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να τελειώνουμε με αυτή τη γελοιότητα επιτέλους. Προσωπικά ανυπομονώ να έρθει ο Απριλης να χαλαρώσω κ να μην εχω να περιμενω τίποτα. Καλοκαιράκι, ουζάκι, απόλαυση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θα αλλαξουν τα πραγματα προφανως καποια στιγμη,αλλα οπως ειχα γραψει καποια στιγμη τον Δεκεμβρη,αυτο το σιχαμα κυκλοφορια οταν κολλαει στη δυτικη ευρωπη,μπορει να φαει εναν ολοκληρο μηνα.Δεν εχω τιποτα αλλο να πω,ας τραβηξουν το κουπι οι αισιοδοξοι του φορουμ.

Η οι απατεωνες...😜Μπορεις να με λες και τσαρλατανο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...