Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Επειδη βλεπεις 4 τρεξιματα (ανα 6ωρα κιολας που μεσα σε αυτα γινονται σημαντικες διαφοροποιησεις)και οχι ανα 24) καθε μερα απο το ενα.  

Το θέμα είναι οτι συγκρινεις 144 με 120 ωρες και σου ξαναγράφω πως δεν υπάρχει μοντέλο να ειναι μπετον αρμέ σ αυτες τις ώρες...απ οτι έχω καταλάβει έχεις θέμα με ευρωπαικο αλλα  όπως και να το κάνουμε ειναι πολύ πιο σταθερός σε σχεση με τζίφο που αναφέρεις στις περισσότερες κακοκαιρίες...και όχι δεν κοιτάω μόνο ανα 6 ώρες είδα και τα χθεσινα χαίρια του τζίφου σε σχέση με σημερα που πηγαίνει απο δω και απο κεί και ψάχνεται να βρεί τι γίνεται...μέχρι το ναοθκαστ θα τα καταφέρει πιστεύω

Επεξεργάστηκε από giannis_salonica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Φιλε μου τον υετο πρεπει να κοιτατε κι εσεις με τον τροπο που θα ερθει ο αυλωνας. Δε χρειαζεται -10 αυλωνας που ερχεται μεσω βαλκανιων. Θερμοκρασιες κουτσα στραβα θα ειχε μεχρι αρκετα χαμηλα στην αθηνα,υετο δεν θα ειχε και δεν θα ειχε τα κλασσικα ξεσπασματα που βγαζετε με τους βορειοανατολικους

σήμερα όλοι με παρεξηγούν.. θα βάλω τα κλάματα😂😂
Προφανώς και μας ενδιαφέρει, απλά σαν προτεραιότητα οπως χρόοονια γνωρίζουμε ,, οι Τ ''κλειδώνουν' και 2-3 μέρες πριν ενώ ο υετός ακόμα και now cast  δεν το επιτρέπει η μητέρα φύση να μάθουμε!
Λέγοντας τα συκά σύκα λοιπόν, με τα τελευταία τρεξίματα των μοντέλων, από το τπτ μπήκαμε στο παιχνίδι.. αυτό μεταφράζεται διαφορετικά από τον καθένα. Αν όμως μιλήσουμε ρεαλιστικά και όχι χομπίστικα, απλά μπήκαμε στο παιχνίδι δλδ αποκτήσαμε και οι νότιοι ένα 10 άντε 15% αυτο είναι όλο!
Σαν χομπίστας φωναζω έλα ελά ελά
Ρεαλιστικα και μαθηματικά όμως απέχουμε.. με μια λέξη Δύσκολο!
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως για φυσιολογικές ώρες, δηλαδή 4, άντε 5 μέρες μπροστά δεν βλέπω τίποτα έστω μέτριο (5cm στο δρόμο) σε πεδινό μέρος. Τώρα για πιο μετά είναι επιστημονική φαντασία και θα αλλάξει 100 φορές..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πιο κακό απο το πρωί τρέξιμο ευρωπαίου.. Και τα ανσάμπλ θα χουν χαλάσει...οι προσηνεμοι στις 120 με λιγη τυχη θα το δουν..εμεις ας ελπισοτμε παλι στις 144 με 168 μηπως γινει κατι

Και μετά αφού φαμε το ξεροκρυο, ξεκιναμε στις 240 - 300 και πάει λέγοντας,  ή μαλακωμα καιρου και καμμιά   βροχή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το σίγουρο είναι πως οι 120 σίγουρα δεν θα βγουν όπως φαίνονται τώρα και ευτυχώς που δεν εβγαλε πρώτη φάση σ αυτες τις ώρες κεντροβόρειο...αύριο ξεκινάν τα κρίσιμα τρεξίματα...εκει θα φανεί αν μπορεί να δυτικίσει λίγο ακόμα και να μπούμε στο παιχνίδι αλλιώς τα προσήνεμα να παλέψουν για όσο το δυνατόν χαμηλότερα υψόμετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ αλλοκοτη η κυκλοφορια/κινηση στην ατμοσφαιρα παντως. αυτα τα 2 ψωροχαμηλα σε αποσταση 1000km μας χαλανε το μισο παιχνιδι για εμας τους πιο νοτιους. Ειναι και σε τετοια θεση που και απο το ενα απο τα 2 να ξεμπλεξεις, την τρως απο το αλλο... 

Δεν ειναι κατασταση τωρα αυτο το πραγμα ας πουμε.. 

ECM1-144.GIF?09-0

Επεξεργάστηκε από snowzz
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ μπερδεμενος οπως ολοι μας απο οτι καταλαβαινω... Δεν ξερουμε αν ειναι καλυτερο η χειροτερο απο το πρωινο.. Οι ενδιαμεσες ωρες εχουν καθοριστικης σημασια με λιγο μετατοπιση βορεια του χαμηλου εμεις ειμαστε αυτοι που κανουμε παρτι και στην α φαση.. Παρολα αυτα καλη απολαυση σε οποιον το δει αν και νομιζω ολοι μας θα δουμε κατι 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 minutes ago, salonikatasos said:

Αν αυριο παει οσο δυτικα τπ πηγε σημερα,δηλαδη απο αρμενια στην ηπειρωτικη ελλαδα εφτασε ο αυλωνας,ελπιδες θα εχει και η ηγουμενιτσα,αφου θα εχει φτασει ο αυλωνας στη μαλτα Προς το παρον οι οπαδοι του ευρωπαίου απο το αιγαιο,θα πανηγυριζουν λογικα. Παρος,ναξος,κυμη κλπ

Και Άνδρος νομιζω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, isnow είπε:

Τα σενάρια του παίου που έχουν βγει μέχρι τώρα (16 ξημερώματα) είναι μπόμπα σκέτη! μακάρι!

Που τα βλεπεις φιλε? 
ΥΓ: νταξει μου τα εμφανισε και μενα στο meteologix

Επεξεργάστηκε από Stelios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στησου Ανατολικοτερα αζορ να γινεται της χιονοκολασεως στη χωρα για 10 μερες!

και θα ξεχασουμε οτι ο Οκτωβριος διαρκει 110 μερες!

αντε αρκετα με τη Δυτ. Ευρωπη, κρυωσαν, χιονιστηκανε, χιονοκαλυφθηκανε, καιρος για αζορ σε ΙσπανοΓαλλοΑγγλιες πλεον!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα γραψω μια τελευταια φορα τη γνωμη μου σχετικά με την προγνωσιμοτητα των μοντελων σχετικα με τη διαφενομενη διαταραχη τις προσεχεις ημερες. Οποιος εχει διαβασει τα μηνυματα μου απο εχθες κυριως ελεγα ότι βασιζομαι στα ανσαμπλ του ευρωπαικου για να εχω μια καλυτερη εικονα και τονιζα ότι αναμενω αλλαγη τρεξιματων. Μαλιστα εχθες το βραδυ εγραφα ότι με βαση την εικονα των ανσαπλ του ευρωπαικου αναμενα για σημερα αλλαγη του κυριου που εχθες ετρεχε αλλου για αλλου και ετσι εγινε. Από αυτή την αποψη τα ανσαμπλ του ευρωπαικου τραβηξαν ολα τα υπολοιπα (και το κυριο του) στην λογική του. Ο τζιφος κυριο και ανσαμπλ ήταν οπου φυσαει ο ανεμος απο τρεξιμο σε τρεξιμο. Οποτε η εικονα που ανεβασε ο Τασος με το κυριο τουτ ευρωπαικου στις 120 και 244 σε 2 τρεξιματα δε λεει τιποτα διοτι και τα κυρια ειναι απλα ενα τρεξιμο και αξιοπιστια ενος μοντελου δε κρινεται απο καποια τρεξιματα των κυριων μελων αλλα απο το συνολο των ανσαμπλ σε βαθος τρεξιματων...

Αυτα σε σχεση με τα μοντελα και δεν ξανασχολιαζω περι αυτού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε σας εχω αναγκη ρεεε...Ειδα διεξοδικα...Αυτα ειναι πιο μεθυσμενα απο μενα...😂😂Δε βγαινει ακρη...Ποσο χαιρομαι που ειμαι καταιγιδακιας...Ψεκαστε,σκουπιστε...Χαρα στο κουραγιο σας...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Νάντια Κομανέτσι συνένωσε σώμα, μυαλό, ψυχή και δημιουργικότητα για να δώσει τις αποψινές κωλοτουμπες των μονδέλων. Αύριο πάλι, λογικά, θα είνα η ώρα του Λευτέρη του Πετρούνια στους κρίκους.  

ΥΓ. Της πλάκας δεδομένα προς το παρόν για Αττική. Να ξέρουμε τι λέμε.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παπλαμουδας είπε:

αντε αρκετα με τη Δυτ. Ευρωπη, κρυωσαν, χιονιστηκανε, χιονοκαλυφθηκανε, καιρος για αζορ σε ΙσπανοΓαλλοΑγγλιες πλεον!

Μόνο στη Μαδρίτη παίζει να χιόνισε σοβαρά πάντως. Βερολίνο, Βιέννη, Πράγα, Κοπεγχάγη, κτλ, δεν έχω δει κάτι τόσο καιρό. Κανέναν δεν χιόνισαν αυτές οι μωβ βλακείες του Δεκέμβρη. Αν το κρύο δεν έρθει από Σιβηρία δεν γίνεται τίποτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Μόνο στη Μαδρίτη παίζει να χιόνισε σοβαρά πάντως. Βερολίνο, Βιέννη, Πράγα, Κοπεγχάγη, κτλ, δεν έχω δει κάτι τόσο καιρό. Κανέναν δεν χιόνισαν αυτές οι μωβ βλακείες του Δεκέμβρη. Αν το κρύο δεν έρθει από Σιβηρία δεν γίνεται τίποτα..

Συμφωνώ..αλλά αυτό που μας έρχεται αν έρθει ποτέ δεν είναι από σιβηρία και μου φαίνεται και μένα πολύ αλλόκοτη και οριακή κατάσταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Η Νάντια Κομανέτσι συνένωσε σώμα, μυαλό, ψυχή και δημιουργικότητα για να δώσει τις αποψινές κωλοτουμπες των μονδέλων. Αύριο πάλι, λογικά, θα είνα η ώρα του Λευτέρη του Πετρούνια στους κρίκους.  

ΥΓ. Της πλάκας δεδομένα προς το παρόν για Αττική. Να ξέρουμε τι λέμε.

Υπαρχει και ο Βλασης Μαρας..Τεραστιος...Ο μονος που τον κοντραρε στα καλα του χρονια πριν τους τραυματισμους ηταν ο τζιφος..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Συμφωνώ..αλλά αυτό που μας έρχεται αν έρθει ποτέ δεν είναι από σιβηρία και μου φαίνεται και μένα πολύ αλλόκοτη και οριακή κατάσταση

Μετριότητες είναι. Αν δεν έρθει αυλώνας στο Ιόνιο/Αδριατική που να έχει στον πυρήνα του στην Ουκρανία -16 δεν γίνεται δουλειά. Για την Ευρώπη ήθελα να πω ότι τον Δεκέμβρη και καλά ήταν κυκλοφορία δυτικής Ευρώπης και δεν χιόνισε σχεδόν πουθενά..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, yiannis_volos said:

Μόνο στη Μαδρίτη παίζει να χιόνισε σοβαρά πάντως. Βερολίνο, Βιέννη, Πράγα, Κοπεγχάγη, κτλ, δεν έχω δει κάτι τόσο καιρό. Κανέναν δεν χιόνισαν αυτές οι μωβ βλακείες του Δεκέμβρη. Αν το κρύο δεν έρθει από Σιβηρία δεν γίνεται τίποτα..

Αδερφε και γω απο Βολο ειμαι, εχεις τρελαθει ν ερθει απο Σιβηρια, αν αυτο που ερχετε κατεβει οπως πρεπει με ΒΔ μεσα στην κ@@@@α θα χιονισει και τα ψαρια του βυθου του παγασητικου, μην τρελαινεσαι, μεχρι και το υπογειο σου στο κεντρο θα το στρωσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...