Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Trans Siberian είπε:

Αδερφε και γω απο Βολο ειμαι, εχεις τρελαθει ν ερθει απο Σιβηρια, αν αυτο που ερχετε κατεβει οπως πρεπει με ΒΔ μεσα στην κ@@@@α θα χιονισει και τα ψαρια του βυθου του παγασητικου, μην τρελαινεσαι, μεχρι και το υπογειο σου στο κεντρο θα το στρωσει 

Θα χιονίσει για 1 ώρα 24 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα. Δεν είναι σοβαρά πράγματα τώρα αυτά, θα φύγει τρέχοντας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Στην πρίζα βάζει τα ορεινά της Αττικής ο Παίος... και την Βόρεια Ελλάδα βέβαια... τζίφος λέει ο Τζίφος... 

ποια ορεινα ρε, με ΒΔ επιφανειας και επιπεδα παγοποιησης περιπου 500μ χιονιζει ανετα ΒΠ και πιο χαμηλα εαν υπαρχει υετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά το μέσο όρο του παιου Αυξάνονται πολύ η πιθανότητες για χιόνια από Θεσσαλία και κάτω στο γρήγορο πέρασμα τηελς Πέμπτης!!Όχι κάτι τέτοιο αλλά.μια ομορφιά μέχρι χαμηλά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν φυσικα και χαλασαν τα ανσαμπλ...Όλοι στο 10 ποντο βαρια..όσα χαμηλα κι αν έρθουν....Μόνο εμείς εδώ δυτικη μακεδονια θεσσαλια και λαμια εχουν καμια 10 αρια μωβ...τεσπα θα αλλάξουν κι αλλο..πάντως χαλασαν ...ααααα και έβαλαν και αττικη τουλαχιστον πανω απο τα 300 γερά μεσα στο παιχνίδι στις 120

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Στην πρίζα βάζει τα ορεινά της Αττικής ο Παίος... και την Βόρεια Ελλάδα βέβαια... τζίφος λέει ο Τζίφος... 

Τα ορεινά ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Λοιπόν φυσικα και χαλασαν τα ανσαμπλ...Όλοι στο 10 ποντο βαρια..όσα χαμηλα κι αν έρθουν....Μόνο εμείς εδώ δυτικη μακεδονια θεσσαλια και λαμια εχουν καμια 10 αρια μωβ...τεσπα θα αλλάξουν κι αλλο..πάντως χαλασαν ...ααααα και έβαλαν και αττικη τουλαχιστον πανω απο τα 300 γερά μεσα στο παιχνίδι στις 120

Στις 120 ώρες Θεσσαλία Στερεά δίνει κανένα πέρασμα η μόνο Αττική και νησιά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, yiannis_volos said:

Θα χιονίσει για 1 ώρα 24 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα. Δεν είναι σοβαρά πράγματα τώρα αυτά, θα φύγει τρέχοντας..

Με βαση την κατασταση αψογα ειναι, και θα ναι παραπανω, συν οτι θα σου καμει και κατι αναστροφαρες χαμηλοτατες μεσα στα μειον και στην αναδιπλωση που θα ερθουν οι σφηνες θα τσιμπησεις την ποσοτητα σου, αυτο ςιναι εμφανες πλειν απ ολα τα μοντελα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κομπλε  ο μ.ο. μεχρι και τις 192 ωρες που εχει καποια βαρυτητα, μεγαλη μερα η αυριανη διοτι θεωρω οτι δεν θα μας κανουν σοφοτερους τα 18αρια, νομιζω πρωινο ξυπνητηρι αυριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εαν βγει ο παιος,πανω απο μαρουσι ειναι χιονι...Απλα πραγματα..Ο βδ κανει θαυματα..Πριν λιγα χρονια χιονιζε κεντρο με -3.5 στα 850 εξ αιτιας συγκλισης στα δυτικα του νομου..Χιονιζε,περαμα,καλλιθεα,πετραλωνα και στο μαρουσι ειχαμε βροχη..Παραμονη πρωτοχρονια ξημερωματα...Το 14 ηταν δε θυμαμαι...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Λοιπόν φυσικα και χαλασαν τα ανσαμπλ...Όλοι στο 10 ποντο βαρια..όσα χαμηλα κι αν έρθουν....Μόνο εμείς εδώ δυτικη μακεδονια θεσσαλια και λαμια εχουν καμια 10 αρια μωβ...τεσπα θα αλλάξουν κι αλλο..πάντως χαλασαν ...ααααα και έβαλαν και αττικη τουλαχιστον πανω απο τα 300 γερά μεσα στο παιχνίδι στις 120

Ακριβώς χάλασαν μη λεμε οτι θελουμε... Παντως αυτο ηταν ενα σεναριο.. εχουμε τον αντικυκλωνα εκει που θελουμε.. Αν δυτικισει το πρωτο δεν θα χαλασει και το δευτερο σαν φαση? δεν θα φυγει πολυ δυτικα δλδ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλα αυτες ειναι διαταραχες του κ..λου...Περασματα της πλακας...Εμεις ειπαμε..Ολα η τιποτα..Θαψιμο απο Λαυριο μεχρι βιλια αλλιως να πα να γ.....θει....Τερμα το κυνηγι των νιφαδων με αποχες..13 χρονια ειναι πολλα...Η θαψιμο η τιποτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γενικα ο μ.ο. υποστιριζει το κυριο τρεξιμο.πρωτα προσηνεμο περασμα κ μετα διαδοχικα χαμηλα απο τα δυτικα να περνανε... δεν μπορω να καταλαβω γτ γκρινιαζεται μερικοι...τι θελετε να δειξει δλδ ρε παιδια;;; μ.ο. ειναι οχι τρεξιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, yiannis_volos said:

Μετριότητες είναι. Αν δεν έρθει αυλώνας στο Ιόνιο/Αδριατική που να έχει στον πυρήνα του στην Ουκρανία -16 δεν γίνεται δουλειά. Για την Ευρώπη ήθελα να πω ότι τον Δεκέμβρη και καλά ήταν κυκλοφορία δυτικής Ευρώπης και δεν χιόνισε σχεδόν πουθενά..

Γι αυτό φωνάζω εγώ ότι αν δεν κοκκινίσει η Λόντρα κι αν δεν γλείψει η μωβιά το Αιγαίο, δουλειά της προκοπής δε γινεται!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Τι γίνεται ρε παιδιά θα χιονιστω η όχι?😭😭

Χασαμε το πρωτο ημιχρονο απ οτι καταλαβα Γκαρυ. Ασε ξενερωσα κι εγω. Απο πεμπτη παμε για το αλλο Σαββατο τωρα. Αιωνας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Με βαση την κατασταση αψογα ειναι, και θα ναι παραπανω, συν οτι θα σου καμει και κατι αναστροφαρες χαμηλοτατες μεσα στα μειον και στην αναδιπλωση που θα ερθουν οι σφηνες θα τσιμπησεις την ποσοτητα σου, αυτο ςιναι εμφανες πλειν απ ολα τα μοντελα

Εγώ για τις επόμενες 5 μέρες πάντως δεν βλέπω 5cm στην πόρτα μου, στο δρόμο με αρνητικές. Το πιο μετά είναι φαντασία όπως είπα και πριν. Χοντρικά από τις 10/12-10/2 κοιτάω 5ήμερα μπροστά. Τώρα έχουν φύγει 6 και κατά 99% και το 7ο. Οπότε μένουν άλλα 5 5ήμερα μέχρι 10/2 συν ότι κάνει μετά, αλλά όσο περνάει ο Φεβρουάριος μειώνονται οι πιθανότητες, γι' αυτό βάζω το καλό διάστημα μέχρι τις 10/2 χοντρικά. Οπότε σίγουρα υπάρχει χρόνος ακόμη, όλα μπορούν να γίνουν, απλά αυτό που λέω είναι ότι στην παρούσα δεν υπάρχει κάτι, για 5 μέρες μπροστά το τονίζω. Αν δω κάτι σωστό θα το πω, δεν λέω μόνο τα αρνητικά 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, tzelilis είπε:

γενικα ο μ.ο. υποστιριζει το κυριο τρεξιμο.πρωτα προσηνεμο περασμα κ μετα διαδοχικα χαμηλα απο τα δυτικα να περνανε... δεν μπορω να καταλαβω γτ γκρινιαζεται μερικοι...τι θελετε να δειξει δλδ ρε παιδια;;; μ.ο. ειναι οχι τρεξιμο.

Εγω καρντασι μου,το κραταω,το τυλιγω και το βαζω κορνιζα..Αλλα τ αδερφια εδω μεσα ψαχνουν μονο χιονι πλεον..Σεβαστο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, George Trilofianos είπε:

Χασαμε το πρωτο ημιχρονο απ οτι καταλαβα Γκαρυ. Ασε ξενερωσα κι εγω. Απο πεμπτη παμε για το αλλο Σαββατο τωρα. Αιωνας!

Τίποτα δεν χάνεται στις 120 ώρες...τώρα ξεκινάει το παιχνίδι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Γι αυτό φωνάζω εγώ ότι αν δεν κοκκινίσει η Λόντρα κι αν δεν γλείψει η μωβιά το Αιγαίο, δουλειά της προκοπής δε γινεται!

*Ιόνιο 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Μου τρέχουν τα σάλια Δημήτρη.. άσε.. 

Μιχαλη εαν ο μ.ο. του ευρωπαικου εχει πιασει σωστα την κατασταση το ξερεις ότι υπαρχουν οι προυποθεσεις να χιονιστουμε σχεδον ολοι, σε διαφορετικα σταδια, και να μας ξεπληρωσει για το μεχρι στιγμης χαλι, τυχη θελει πλεον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...