Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

α ρε σακη..τι ψυχαρα εισαι...😀..υπαρχουν και αλλοι τροποι..χτες εγω ο ιδιος εβαλα 2 χηνες...😋

Το βραδυ αφου τρεξουν τα 12αρια..Σου χω το καλυτερο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Το βραδυ αφου τρεξουν τα 12αρια..Σου χω το καλυτερο...

να νε εξυπνο παρακαλω!!!οπως παντα ...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ λάθος να χαίρεστε παίδες για αυτά που δείχνει ένα μοντέλο για τόσο μακριά...γιατί αν το βράδυ όλα αλλάξουν θα φταίνε τα μοντέλα.. είναι πολύ νωρίς θα έχουμε αλλαγές για αυτό μόνο υπομονή και τίποτα άλλο προς το παρόν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τον δάσκαλο καταλαβαίνω ότι η πρώτη φάση θα χιονίσει Θράκη . Η μύτξ που κάνει δλδ. Για μετά πετάει τον γρίφο και δεν ξέρει αν θα πάει χαμηλό Ιόνιο ή Αιγαίο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάρε και μενα μαζι σου και τη δυτική θεσσαλια ολοι αυτοι τα ίδια θελουμε χαχαχα

Χαχαχα.Εννοειται ομως οτι πρωτοι και καλυτεροι  οπως παντα στις χιονοπτωσεις  ειναι τα γρεβενα και η δυτικη θεσσαλια και μετα εμεις.Μην τα γυρισει ομως και μας βγαλει  κανα δυνατο Β.Α και δεν δουμε ουτε μια νιφαδα σε Γιαννενα - Γρεβενα.Στην δυτικη θεσσαλια ομως ακομα και ετσι μπορει να δουν χιονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τριτη στα 12αρια να αρχισουν να χαίρονται οποιοι θα πρέπει να χαίρονται.

Ανετα το ξεχυλωνει το στελνει βδ αφρικη( προσφατως δεν το ειχε κανει αυτο αν θυμαμαι καλα? Που στις ~150 ωρες οι ανατολικοι βλεπαμε θαψιματα κσι ιστορικους και το εστειλε υπερδυτικη ιταλια και βδ αφρικη)  ή και τουρκια .

Κοιτατε τωρα μια ταση ακομα.

Τριτη στα 12αρια να αρχισει ο σοβαρος σχολιασμος αν ακόμα υπαρχει αυτο που φαίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Χαχαχα.Εννοειται ομως οτι πρωτοι και καλυτεροι  οπως παντα στις χιονοπτωσεις  ειναι τα γρεβενα και η δυτικη θεσσαλια και μετα εμεις.Μην τα γυρισει ομως και μας βγαλει  κανα δυνατο Β.Α και δεν δουμε ουτε μια νιφαδα σε Γιαννενα - Γρεβενα.Στην δυτικη θεσσαλια ομως ακομα και ετσι μπορει να δουν χιονι.

Αααα αυτο προβλημα σου😂 ....κι εγω βλεπω με βορειοαντολικο οταν εχει χαμηλο και αρκετο τη θερμοκρασια δε ριχνει τοσο....θα δείξει δε νομίζω να βγει βορειοανατολικό βεβαια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι σημαδι μας εχει βαλει το 6 αρι του τζιφου....ανελεητα θαψιματα καθε 3, 4 μερες ουτε το 2005 τετοιο πραγμα...καταλληλο μονο για οφθαλμολουτρο εννοειται...Πάμε να δούμε δεικτες και 12 αρια τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πολύ λάθος να χαίρεστε παίδες για αυτά που δείχνει ένα μοντέλο για τόσο μακριά...γιατί αν το βράδυ όλα αλλάξουν θα φταίνε τα μοντέλα.. είναι πολύ νωρίς θα έχουμε αλλαγές για αυτό μόνο υπομονή και τίποτα άλλο προς το παρόν....

Έτσι ακριβώς Σωτήτρη, προσωπικά αυτή την στιγμή, η καλύτερη λέξη που περιγράφει το κύριο συναισθημά μου είναι αγωνία  παρά χαρά, αφού αν δεν συμβεί σωστά η αποκοπή γιοκ

7 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Τριτη στα 12αρια να αρχισουν να χαίρονται οποιοι θα πρέπει να χαίρονται.

Ανετα το ξεχυλωνει το στελνει βδ αφρικη( προσφατως δεν το ειχε κανει αυτο αν θυμαμαι καλα? Που στις ~150 ωρες οι ανατολικοι βλεπαμε θαψιματα κσι ιστορικους και το εστειλε υπερδυτικη ιταλια και βδ αφρικη)  ή και τουρκια .

Κοιτατε τωρα μια ταση ακομα.

Τριτη στα 12αρια να αρχισει ο σοβαρος σχολιασμος αν ακόμα υπαρχει αυτο που φαίνεται.

Έτσι ακριβώς, Ωκεανίδα, που ήταν ο τζίφος ότι να ναι

gfs-0-126.png?6

 

και βγήκε αυτό [επίτηδες βάζω πιο πριν ώρες, γιατί είχε έρθει πιο γρήγορα η κακοκαιρία]

gfs-0-6.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι ακριβώς Σωτήτρη, προσωπικά αυτή την στιγμή, η καλύτερη λέξη που περιγράφει το κύριο συναισθημά μου είναι αγωνία  παρά χαρά, αφού αν δεν συμβεί σωστά η αποκοπή γιοκ

Έτσι ακριβώς, Ωκεανίδα, που ήταν ο τζίφος ότι να ναι

gfs-0-126.png?6

 

και βγήκε αυτό [επίτηδες βάζω πιο πριν ώρες, γιατί είχε έρθει πιο γρήγορα η κακοκαιρία]

gfs-0-6.png?12

βρε μιχαηλ τι σχεση εχουν αυτα τα δυο..βλεπεις τι αντικυκλωνα εχει?τι γεωδυναμικα εχει ο αζορ?..πουθενα δεν φαινεται κατι τετοιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι ακριβώς Σωτήτρη, προσωπικά αυτή την στιγμή, η καλύτερη λέξη που περιγράφει το κύριο συναισθημά μου είναι αγωνία  παρά χαρά, αφού αν δεν συμβεί σωστά η αποκοπή γιοκ

Έτσι ακριβώς, Ωκεανίδα, που ήταν ο τζίφος ότι να ναι

gfs-0-126.png?6

 

και βγήκε αυτό [επίτηδες βάζω πιο πριν ώρες, γιατί είχε έρθει πιο γρήγορα η κακοκαιρία]

gfs-0-6.png?12

ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΗΤΑΝ. ΣΤΙΣ 126 ΜΑΣ ΕΘΑΒΕ. Αρχιζω τα καντηλια παλι....

ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ. 

Για να μην βιαζεστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μόνο που τα βόρεια προάστεια έχουν γύρω στα 2 εκατομμύρια κόσμο! Και είναι Αθήνα φυσικά. Φιλικά πάντα!

Δεν εννοω το Μαρουσι και την Κηφησια. Επιπλεον, σιγα μην εχουν και 1 διs κοσμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

βρε μιχαηλ τι σχεση εχουν αυτα τα δυο..βλεπεις τι αντικυκλωνα εχει?τι γεωδυναμικα εχει ο αζορ?..πουθενα δεν φαινεται κατι τετοιο

Το ανεφερα εγω για να πω ποσο αλλαζουν στις ωρες αυτες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Hlioupolitis98 είπε:

ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΗΤΑΝ. ΣΤΙΣ 126 ΜΑΣ ΕΘΑΒΕ. Αρχιζω τα καντηλια παλι....

ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ. 

Για να μην βιαζεστε.

Γτ να μην κάνει το αντίστροφο τώρα 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Το ανεφερα εγω για να πω ποσο αλλαζουν στις ωρες αυτες.

α οκ ..νομιζα οτι συγκρινει ο μιχαηλ απ ευθειας τον τροπο που μπορει να στραβωσει η κακοκαιρια που ερχεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

Το ανεφερα εγω για να πω ποσο αλλαζουν στις ωρες αυτες.

Τα μοντελα αλλαζουν προφανως γι αυτο και δεν πρεπει να κοιταμε τα κυρια τους τοσες μερες πριν υπαρχουν ενα σωρο εργαλεια διασπορες σεναριων κλπ κλπ..απο αυτα ο καθενας τα κοιταει και βγαζει τα συμπερασματα του για μια πιθανη εξελιξη ουσιαστικα 5 μερες μπροστα...απλα χρειαζεται υπομονη ηρεμια και οχι θριαμβοι οι γκρινιες..γενικα χαμηλα η μπαλα για να μην εχουμε δραματα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

βρε μιχαηλ τι σχεση εχουν αυτα τα δυο..βλεπεις τι αντικυκλωνα εχει?τι γεωδυναμικα εχει ο αζορ?..πουθενα δεν φαινεται κατι τετοιο

Όχι ρε δεν λέω ότι έχει σχέση, απλά έδειξα στον Οδυσσέα το παράδειγμα που έψαχνε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΗΤΑΝ. ΣΤΙΣ 126 ΜΑΣ ΕΘΑΒΕ. Αρχιζω τα καντηλια παλι....

ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ. 

Για να μην βιαζεστε.

Βέβαια είναι σημαντικό ότι στην προκειμένη ο τζίφς ήταν μόνος του, σε μια περίοδο όπου ούκμο/ευρωπαίος είχαν πολύ μεγαλύτερη σταθερότητα. Φέτος, η ανταλλαγή σεναρίων μεταξύ μοντέλων, πάει σύννεφο δυστυχώς, και δεν υπάρχει σαφής μπούσουλας, άντε εκτός ίσως των ενσέμπλς του ευρωπαίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πολύ λάθος να χαίρεστε παίδες για αυτά που δείχνει ένα μοντέλο για τόσο μακριά...γιατί αν το βράδυ όλα αλλάξουν θα φταίνε τα μοντέλα.. είναι πολύ νωρίς θα έχουμε αλλαγές για αυτό μόνο υπομονή και τίποτα άλλο προς το παρόν....

Μαλλον χρειαζεται περισσότερη  υπομονή  από ότι θέλει ακόμα και ο  covid.

Σωτο εκτίμηση για Ημαθία.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Τα μοντελα αλλαζουν προφανως γι αυτο και δεν πρεπει να κοιταμε τα κυρια τους τοσες μερες πριν υπαρχουν ενα σωρο εργαλεια διασπορες σεναριων κλπ κλπ..απο αυτα ο καθενας τα κοιταει και βγαζει τα συμπερασματα του για μια πιθανη εξελιξη ουσιαστικα 5 μερες μπροστα...απλα χρειαζεται υπομονη ηρεμια και οχι θριαμβοι οι γκρινιες..γενικα χαμηλα η μπαλα για να μην εχουμε δραματα χαχαχα

Φίλε μου νομίζω Κώστα. Μέχρι στιγμής η μακροπρόθεσμη σου πάει καλά αν βγει κεντροβορειος. Να ρωτήσω κάτι τωρα. Έχεις τονισει ότι μετά τις 18 έρχεται προσήνεμος και πραγματικά επιμένεις σε αυτό πιο πολύ και από τα κοντινά. Υπάρχει τόσο ισχυρή τάση ; δηλαδή τόσο όσο το 2008; Σε ευχαριστώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το γραψα στο νικολα προσωπικα  το γράφω κι εδω...Εγώ αυτό που φοβαμαι ειναι η αυριανή και κυρίως μεθαυριανή μερα τοτε που ολα τα μοντέλα θα χουν συγκλίνει και θα χαλάνε η θα φτιάχνουν μαζικά το ίδιο έγινε και στην  Ωκεανίδα...Σήμερα ζαμαν  φου ότι κι αν βγαλει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...