Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μόνο που τα βόρεια προάστεια έχουν γύρω στα 2 εκατομμύρια κόσμο! Και είναι Αθήνα φυσικά. Φιλικά πάντα!

Σιγά βρε, κόψε κάτι, δεν έχουν 2εκ τα βόρεια προάστια. Και ούτε είναι πεδινά. Για πεδινή Αττική και Χαλκίδα δεν έδειξε ποτέ κάτι σοβαρό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μερικά μακρινά, αλλά τρελά σενάρια για διάφορες περιοχές. 

gens-25-1-312.pnggens-23-1-312.pnggens-18-1-384.pnggens-7-1-372.png

gens-0-1-288.png

πολύ μμωβίλα παίζει πάντως στη Ευρώπη, και σε σενάρια που δεν κατεβαίνει το κρύο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Δεν εννοω το Μαρουσι και την Κηφησια. Επιπλεον, σιγα μην εχουν και 1 διs κοσμο

Είπες βόρεια προάστεια. Αυτά είναι τα βόριεα προάστεια. Και πιάνουν ολόκληρο το βόρειο λεκανοπέδιο απο Φιλαδέλφεια και πάνω. Και ναι, εχουν πάρα πολύ κόσμο φίλε μου.  Πανω απο 1.5 εκατομμύριο. 

Τελος πάτνων. Δεν είναι εκεί το θέμα. Προφανώς ενοούσες υπερβόρεια. Δλδ Αγιο Στέφανο κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το βαζω ετσι μονο γιατι μπορει ν ατα παρει ολα πισω να μη το χασουμε τετοιο διαγρμαμα ...αν εβγαινε το πραλληλο μεχρι το τελος του διαγραμματος θα ειχα πανω απο 1 μετρο χιονι εδω

 

graphe3_10000___21.320754717_39.8785425101_.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το βαζω ετσι μονο γιατι μπορει ν ατα παρει ολα πισω να μη το χασουμε τετοιο διαγρμαμα ...αν εβγαινε το πραλληλο μεχρι το τελος του διαγραμματος θα ειχα πανω απο 1 μετρο χιονι εδω

 

graphe3_10000___21.320754717_39.8785425101_.gif

Mεθαυριο θα ειναι καλυτερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μερικά μακρινά, αλλά τρελά σενάρια για διάφορες περιοχές. 

gens-25-1-312.pnggens-23-1-312.pnggens-18-1-384.pnggens-7-1-372.png

gens-0-1-288.png

πολύ μμωβίλα παίζει πάντως στη Ευρώπη, και σε σενάρια που δεν κατεβαίνει το κρύο...

το 23 ειναι το 1968 σε συγχρονη εκδοση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MenNaousa11 είπε:

Mεθαυριο θα ειναι καλυτερο

Ε για δωειναι τελειο....Γιατί αν βελτιωθεί για Θεσσαλονίκη για παράδειγμα σε εμςνα θα χαλάσει λιγο ...θα χαλάσει που λέει ο λογος αντι για 40 με 50 θα μου ριχνει 20 με 30...αλλα δε πρπεειε ν αχει πιο τελειο νομιζω...εγω θα περιμενω χειροτερα απο δω και περα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Σιγά βρε, κόψε κάτι, δεν έχουν 2εκ τα βόρεια προάστια. Και ούτε είναι πεδινά. Για πεδινή Αττική και Χαλκίδα δεν έδειξε ποτέ κάτι σοβαρό..

Εντάξει ναι. Το ξεχείλωσα λιγάκι χαχαχαχ. 

Πάντως το 00αρι ήταν πολύ δυνατό για πεδινά εδώ πέρα. Το σημερινό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ε για δωειναι τελειο....Γιατί αν βελτιωθεί για Θεσσαλονίκη για παράδειγμα σε εμςνα θα χαλάσει λιγο ...θα χαλάσει που λέει ο λογος αντι για 40 με 50 θα μου ριχνει 20 με 30...αλλα δε πρπεειε ν αχει πιο τελειο νομιζω...εγω θα περιμενω χειροτερα απο δω και περα

σιγα το τελειο, μικρα στανταρ εχειs. Προφανωs και θα γινονται καλυτερα μερα με τη μερα αν αρχισουν να συγκλινουν τα μοντελα σε κεντροβορειο σεναριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Είπες βόρεια προάστεια. Αυτά είναι τα βόριεα προάστεια. Και πιάνουν ολόκληρο το βόρειο λεκανοπέδιο απο Φιλαδέλφεια και πάνω. Και ναι, εχουν πάρα πολύ κόσμο φίλε μου.  Πανω απο 1.5 εκατομμύριο. 

Τελος πάτνων. Δεν είναι εκεί το θέμα. Προφανώς ενοούσες υπερβόρεια. Δλδ Αγιο Στέφανο κτλ

Μην είμαστε υπερβολικοί.... περίπου 600.000 πληθυσμό έχουν...

δες εδω:  Περιφερειακή Ενότητα Βορείου Τομέα Αθηνών - Βικιπαίδεια (wikipedia.org)

πράγματι αυτά είναι τα Βόρεια προάστεια, μέρος της Αθήνας βέβαια. Δυστυχώς όμως με τα τωρινά δεδομένα δεν χιονίζει...

στα υπερβόρεια (Διόνυσο, Αγιο Στέφανο κλπ) πιστεύω κάτι θα δουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εντάξει ναι. Το ξεχείλωσα λιγάκι χαχαχαχ. 

Πάντως το 00αρι ήταν πολύ δυνατό για πεδινά εδώ πέρα. Το σημερινό.

Έδινε κέντρο Αθήνας χιόνι σοβαρό σε φυσιολογικές ώρες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις έπεσε το κουρτινοξυλο στα καλα καθούμενα μαζι  ε τη κουρτίνα στο διπλα δωματιο...σ αυτό το σπιτι που ειμαι ανησυχώ αμα ριξει χιονι μη πεσει το ταβανι....αν ήμουν σα το μιχαηλ δευτερόλεπτα πριν πέσει θα ειχα παει να δω στο διπλα δωματιο στο παράθυρο τι καιρο κανει εξω😂😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το βαζω ετσι μονο γιατι μπορει ν ατα παρει ολα πισω να μη το χασουμε τετοιο διαγρμαμα ...αν εβγαινε το πραλληλο μεχρι το τελος του διαγραμματος θα ειχα πανω απο 1 μετρο χιονι εδω

 

graphe3_10000___21.320754717_39.8785425101_.gif

Βάλε και Θεσσαλονίκης 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, [weathermaniac] said:

Βέβαια είναι σημαντικό ότι στην προκειμένη ο τζίφς ήταν μόνος του, σε μια περίοδο όπου ούκμο/ευρωπαίος είχαν πολύ μεγαλύτερη σταθερότητα. Φέτος, η ανταλλαγή σεναρίων μεταξύ μοντέλων, πάει σύννεφο δυστυχώς, και δεν υπάρχει σαφής μπούσουλας, άντε εκτός ίσως των ενσέμπλς του ευρωπαίου

Κορδονιασμενα ηταν στις 120 ωρες τα ensembles για Αθηνα Μιχάλη τοτε απο το πρωην μοντελο κ ομως τουμπαραν  .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, snowgiann είπε:

Μην είμαστε υπερβολικοί.... περίπου 600.000 πληθυσμό έχουν...

δες εδω:  Περιφερειακή Ενότητα Βορείου Τομέα Αθηνών - Βικιπαίδεια (wikipedia.org)

πράγματι αυτά είναι τα Βόρεια προάστεια, μέρος της Αθήνας βέβαια. Δυστυχώς όμως με τα τωρινά δεδομένα δεν χιονίζει...

στα υπερβόρεια (Διόνυσο, Αγιο Στέφανο κλπ) πιστεύω κάτι θα δουν...

Εντάξει μωρέ. Εγώ υπολόγιζα και Μενίδι Λιόσια κτλ. Αλλα οκ. Έχετε δίκιο!!! Μη βαράτε!! χαχααχ

Παρεμπιπτόντως, μήπως ξέρετε πόσο πάνε τα ακίνητα στη Θήβα; Μια γκαρσονιέρα θέλω για τις επόμενες 15 ημέρες! Και ενα φτυάρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Έδινε κέντρο Αθήνας χιόνι σοβαρό σε φυσιολογικές ώρες;

Εδινε στις 180-200 ώρες στο 00 σήμερα ρε συ! Μέχρι θάλασσα. Ολόκληρο το λεκανοπέδιο των 14 εκατομυρίων στα λευκά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγήκε ο Καντερές τώρα στο OPEN και είπε χιόνια στο κέντρο της Αθήνας δε θα δούμε το επόμενο ΣΚ. Στα ορεινά μόνο για Αττική. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Κορδονιασμενα ηταν στις 120 ωρες τα ensembles για Αθηνα Μιχάλη τοτε απο το πρωην μοντελο κ ομως τουμπαραν  .

Το ξέρω Ντίνο, το θυμάμαι ξεκάθαρα. Απλά τότε μόνο ο τζίφος και τα ενσεμπλς του ήταν στον πάτο των μοντέλων με διαφορά. Πέρσι, αλλά ειδικά φέτος, από ότι φαίνεται την αρρώστια την κόλλησαν όλα τα μοντέλα. Μέσα σε 10 μέρες, και τα 5 μοντέλα που κοιτάζω ήταν τα πιο σταθερά μόλις για 2 μέρες [σε διαφορετικά διαστήματα των 10 ημερών], και μετά άρχιζαν οι τούμπες. Και τώρα ξυπνάμε κάθε πρωί, και βλέπουμε ότι όλα τα μοντέλα αλλάζουν εκτός από μεταξύ τους σενάριο, να αλλάζουν σε κάτι καινούργιο. Πολύς πονοκέφαλος, και δυστυχώς καποιοι θα μείνουμε με τα μοντέλα στο χέρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μερικά μακρινά, αλλά τρελά σενάρια για διάφορες περιοχές. 

gens-25-1-312.pnggens-23-1-312.pnggens-18-1-384.pnggens-7-1-372.png

gens-0-1-288.png

πολύ μμωβίλα παίζει πάντως στη Ευρώπη, και σε σενάρια που δεν κατεβαίνει το κρύο...

Με το σενάριο 7 πρεπει να βάζει μισό μέτρο η Γαύδος 😢😢😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, menidi said:

 Και πιάνουν ολόκληρο το βόρειο λεκανοπέδιο απο Φιλαδέλφεια και πάνω.

Η Φιλαδέλφεια πάντως κεντρικός τομέας είναι. Ποτέ δεν έπιανε Β προάστιο εκεί κεντρικό λεκανοπέδιο το λες εκεί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...