Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο ιδιο εργο θεατες ειμαστε. Τα ξερουμε πολυ καλα ποσο δυτικα μπορει να το τραβηξει η ποσο ανατολικά να το ξαποστειλει. 

Βιαζεστε . Ειναι πολυ μακρυα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω απο το 2012 να δω τοσα πολλα μμ σε Χίο ι σε διαγραμμα με το μέσο όρο στο μειον 4 με μειον5

Τεσπα εχουμε ακομα ποολλλλλυυυυ μέλλον....οπότε αρχίζουμε να φοβόμαστε τις θερμοκρασιες ξέρετε ολο οι βορειοι οτι τα μοντέλα παντως κανουν στροφή και πανε τοσο νοτια που ψαχνουμε το υετο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Παει να βγει φοβερος χιονιας στην ηπειρο και τα Γιαννενα προς το ΣΚ.Ειμαστε ομως ακομα μακρυα.

Πάρε και μενα μαζι σου και τη δυτική θεσσαλια ολοι αυτοι τα ίδια θελουμε χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Πώς να ονομάσουμε τη κακοκαιρία που έρχεται?? Ακούω ονόματα

Ντινα (απο το καραντινα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ικανοποιητικα τα πρωινα και μεσημεριανα τρεξιματα. Μπορει και καλυτερα ομως

 

Ο στοχος παραμενει ο ιδιος οπως καθε χειμωνα. Απο 2001 και πανω,στη σοφια το χασαμε οριακα,τωρα δεν πρεπει να γινει το ιδιο.

 

Υγ. Το πιθανο προβλημα ειναι εντος των πυλων για τους θεσσαλονικεις. Δηλαδη ανατολικος και πελλα-πιερια-ημαθια😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Δυστυχως χαλασαν αρκετα τα ανσαμπλς στο 06 για τα ανατολικα προσηνεμα και βελτιωθηκαν αρκετα για ΚΒ! Το πρωινο ηταν ονειρικο για εμας εδω κατω. Αρχιζει και γινεται εκκρεμες  η ολη εξελιξη, αλλα συνεχιζουμε ολοι να ελπιζουμε σε κατι πολυ καλο!..... θεωρω οτι ακομα τα μοντελα ψαχνονται και εν τελει μπορουμε να δουμε σπουδαια πραγματα! Το που, ειναι σιγουρα πολυ νωρις για να το πει οποιοσδηποτε. Το σιγουρο ειναι οτι το σκηνικο θα γινει τουλαχιστον χειμωνιατικο!

Εμμ, μια βδομαδα πριν το γραψα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν οι μεν παμηγυριζουμε με το 0αρι και οι δε με το 6αρι απορούμε μετά ότι φταίνε τα μοντέλα επειδή εμείς πιανομαστε από το τρέξιμο που μας συμφέρει. Το θέμα είναι ένα. Χειμώνας έρχεται. Μακάρι να χιονίσει παντού κ ν μην αφήσει κανένα παραπονεμένο γιατί υπάρχει μεγάλη πείνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, EVIA 1987!! said:

Καλημερα! Δεν εχω δει ενδελεχως τα τρεξιματα, ειδα μονο τα ανσαμπλς και διαφωνω για το "μετα τις 20". 17-18-19/01 ειναι τοσο ελπιδοφορα σαν να βλεπω ονειρο! Εμπειρικα και μονο , η εικονα των ανσαμπλς ειναι κατι περισσοτερο απο ιδανικη για ανατολικα προσηνεμα!!! Θα δειξει βεβαια σε 2-3 μερες.......

Μακαρι αδερφε ...να κανω λαθος αλλα πιστευω τα προσηνεμα εχασαν την ευκαιρια που αφορούσε αυτα για14-15 εστω για μια πετσαΤο μετα αφορα καθαρα    Τα κενροβορεια πιστευω (17-18 παντα για πεδινό χιονι).Ελπίζουμε σε δυνατο αζορ με ριτζ σωστο  για μετα τις 20 και βλεπουμε.Μακαρι  να ερθει νωριτερα αλλα προσωπικα δεν το βλεπω και εχω χασει την πίστη μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά γενικά θέλει ψυχραιμία κ συγκρατημένη αισιοδοξία. Εγώ θεωρώ πως μέχρι τρίτη πρωί θα έχουν χωρίσει οι δρόμοι μας κ θα αρχίσουν οι λεπτομέρειες για όποιον φαίνεται τότε πως θα ευνοηθεί. Καλές ή κακές εκπλήξεις θα υπάρξουν κ στη συνέχεια οσο πλησιάζουμε στη διαταραχή αλλά τα βασικά χαρακτηριστικά θα έχουν ξεκαθαρίσει πάνω κάτω πιστεύω κ ελπίζω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Ε ΠΑΙΔΙΑ....!!!! μπορουμε να γραψουμε  διαφορα πραγματα κεκαλυμενα ..υπαρχουν και τα @@ και αλλοι τροποι που να γραψεις κατι χιουμοριστικο-πικαντικο..οχι απευθειας χοντραδες..και γενικα να μην ξεφευγει απο το θεμα μας με πολλα ασχετα.ερχεται μεγαλη κακοκαιρια οποτε λιγο συμμαζεμενα ακομη και στα "διαλλειματα" μεταξυ των τρεξιματων...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάντως τα μοντέλα λιγο πολυ εχουν συγκλίνει τωρα θα χαλάνε και θα φτιάχνουν ολα μαζι......

Ότι πιο σωστό Αντώνη έχω δει. Σύγκλιση υπάρχει. Όμως υπάρχει από το σενάριο Τζεμ τζίφου ευρωπαϊκού διαφορές. Πχ το Τζεμ βγάζει έξω τα κεντρικά. Ο τζίφος καθαρός κεντροβορειος. Το ευρωπαϊκό σχεδόν πανελλαδικός. Ξέρω ότι δεν θέλετε ευρωπαϊκό γτ χάνετε ιστορικό χιόνι. Εγώ το θέλω για έναν μαμημενο λόγο. Να μπω και να δώσω αναφορά ότι ρίχνει. Πάρτε εσείς τα εικοσαποντα. Εγω μια χιονοαναφορά θέλω να δώσω. Είναι κρίμα κάποιοι να θέλουν να βγαζουν τέτοια χολή. Δηλαδή δεν ξέρω αλλά η συγκεκριμένη νοοτροπία είναι κακή. Δλδ να λέω ότι κίνδυνος της Χαλκίδας είναι η Αθήνα πχ αν χιονιστεί ; Κρίμα. Χιονόφιλοι είμαστε. Όχι εχθροί. Και δεν μιλάω για πλάκες κτλ. Αλλά όταν μιλάμε σοβαρά. Εγώ αν μέχρι Τετάρτη έχει χιόνι μόνο για σας θα παρακαλώ να είμαι στο Θέρμο τομέα με χαμηλό 980 να δώσει μισό μέτρο στα κεντροβορεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, south coast είπε:

Μακαρι αδερφε ...να κανω λαθος αλλα πιστευω τα προσηνεμα εχασαν την ευκαιρια που αφορούσε αυτα για14-15 εστω για μια πετσαΤο μετα αφορα καθαρα    Τα κενροβορεια πιστευω (17-18 παντα για πεδινό χιονι).Ελπίζουμε σε δυνατο αζορ με ριτζ σωστο  για μετα τις 20 και βλεπουμε.Μακαρι  να ερθει νωριτερα αλλα προσωπικα δεν το βλεπω και εχω χασει την πίστη μου.

Φιλαρακι εχει πολυ δρομο ακομα...Τετοιο ψυχος στα βα μας δεν συνανταμε συχνα τα τελευταια χρονια..Και φαινεται οτι θα εχουμε κι αλλες καταβασεις..Δεν θελει πολυ να μας κατσει...Αρκει να διατηρηθει αυτη η κυκλοφορια...Μονιμα υψηλες πιεσεις στην Ιβηρικη απο δω και περα και τον αζορ να φτασει Αγγλια...Μετα ολα θα παρουν τον δρομο τους..Ολα ειναι ανοιχτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

 Ε ΠΑΙΔΙΑ....!!!! μπορουμε να γραψουμε και διαφορα κεκαλυμενα ..υπαρχουν και τα @@ και αλλοι τροποι..οχι απευθειας χοντραδες..και γενικα να μην ξεφευγει απο το θεμα μας με πολλα ασχετα.ερχεται μεγαλη κακοκαιρια οποτε λιγο συμμαζεμενα ακομη και στα "διαλλειματα" μεταξυ των τρεξιματων...

Τι εννοείς ερχεται μεγαλη κακοκαιρια και να μη γράφουμε ασχετα ....οι αρκούδες και ο μακακες του Σάκη την έφεραν 😂😂😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Δυστυχως χαλασαν αρκετα τα ανσαμπλς στο 06 για τα ανατολικα προσηνεμα και βελτιωθηκαν αρκετα για ΚΒ! Το πρωινο ηταν ονειρικο για εμας εδω κατω. Αρχιζει και γινεται εκκρεμες  η ολη εξελιξη, αλλα συνεχιζουμε ολοι να ελπιζουμε σε κατι πολυ καλο!..... θεωρω οτι ακομα τα μοντελα ψαχνονται και εν τελει μπορουμε να δουμε σπουδαια πραγματα! Το που, ειναι σιγουρα πολυ νωρις για να το πει οποιοσδηποτε. Το σιγουρο ειναι οτι το σκηνικο θα γινει τουλαχιστον χειμωνιατικο!

Οταν όμως βλέπεις τόσες αλλαγές μέσα σε 6 ώρες και μάλιστα για 7 ημέρες μπροστά, σημαίνει οτι έχει μέλλον η υπόθεση! Δεν σου λέω οτι θα καθίσει μεγάλος προσήνεμος όπως φαινόταν στις 180 ώρες στο 00αρι. Αλλά μπορεί να έρθει ΒΠ κατάσταση και φυσικά Θήβα Χαλκίδα κτλ.  

Για τη φάση 17-18 έχουμε ακόμα ψωμί. Αλλά θα πρέπει μέχρι αύριο ή μεθαύριο να πέσει ο Μ.Ο Αθήνας Χαλκίδας έστω στο -4 με αρκετά ens;embles να αγγίζουν το -8. Δεν είναι απίθανο!!

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να γραψω και γω την αποψη μου. Πιστευω οτι τα πεδινα προσηνεμα δεν εχουν τιποτα να περιμενουν πριν τις 20 Γεναρη, με τους χαρτες που βλεπω. Και οταν λεω πεδινα προσηνεμα εννοω την Αττικη βασικα. Τα μοντελα πανε να συγκλινουν σε σεναριο αυλωνα στο Ιονιο και ισως αποκοπης, κατι που δεν ειναι καλο για κατω. Φυσικα βορεια προαστια, Βοιωτιες κλπ παιζουν δυνατα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τι εννοείς ερχεται μεγαλη κακοκαιρια και να μη γράφουμε ασχετα ....οι αρκούδες και ο μακακες του Σάκη την έφεραν 😂😂😁

ξερω εγω..εσυ βλεπεις οτι εμφανιζεται..υπαρχουν και αλλα που κρυφτηκαν😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τι εννοείς ερχεται μεγαλη κακοκαιρια και να μη γράφουμε ασχετα ....οι αρκούδες και ο μακακες του Σάκη την έφεραν 😂😂😁

Εκανα βλακεια εγω ρε καρντασι που ονομασα με βρισια την επερχομενη κακοκαιρια..Ασχετα εαν εβαλα@ ηταν λαθος...Και πηρα στο λαιμο μου και σας που το αναδιπλωσατε..Γι αυτο σβηστικαν τα μηνυματα..Δεν πρεπει να βριζουμε ουτε για αστειο και ουτε να κανουμε αναφορες σε δημοσια προσωπα...Πανω στη στιγμη ξεφευγουμε..Αλλα θελει εγκρατεια...

Κατα τ αλλα αδερφε μου..Οι μακακες ειναι οι μεγαλοι νικητες..

Ο γκαρυ ρωτησε πως θα βγαλουμε την κακοκαιρια..Και του απαντησα με ονομα που δεν συναδει με τους κανονες του φορουμ..Αστειευομουν προφανως αλλα η βρισια ειναι βρισια..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Να γραψω και γω την αποψη μου. Πιστευω οτι τα πεδινα προσηνεμα δεν εχουν τιποτα να περιμενουν πριν τις 20 Γεναρη, με τους χαρτες που βλεπω. Και οταν λεω πεδινα προσηνεμα εννοω την Αττικη βασικα. Τα μοντελα πανε να συγκλινουν σε σεναριο αυλωνα στο Ιονιο και ισως αποκοπης, κατι που δεν ειναι καλο για κατω. Φυσικα βορεια προαστια, Βοιωτιες κλπ παιζουν δυνατα. 

Μόνο που τα βόρεια προάστεια έχουν γύρω στα 2 εκατομμύρια κόσμο! Και είναι Αθήνα φυσικά. Φιλικά πάντα!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εκανα βλακεια εγω ρε καρντασι που ονομασα με βρισια την επερχομενη κακοκαιρια..Ασχετα εαν εβαλα@ ηταν λαθος...Και πηρα στο λαιμο μου και σας που το αναδιπλωσατε..Γι αυτο σβηστικαν τα μηνυματα..Δεν πρεπει να βριζουμε ουτε για αστειο και ουτε να κανουμε αναφορες σε δημοσια προσωπα...Πανω στη στιγμη ξεφευγουμε..Αλλα θελει εγκρατεια...

Κατα τ αλλα αδερφε μου..Οι μακακες ειναι οι μεγαλοι νικητες..

α ρε σακη..τι ψυχαρα εισαι...😀..υπαρχουν και αλλοι τροποι..χτες εγω ο ιδιος εβαλα 2 χηνες με υπονοουμενα...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Μόν που τα βόρεια προάστεια έχουν γύρω στα 2 εκατομμύρια κόσμο! Και είναι Αθήνα φυσικά. Φιλικά πάντα!

Βορεια νομιζω εννοει αγιο στεφανο διονυσο κλπ οχι ολα τα βπ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

α ρε σακη..τι ψυχαρα εισαι...😀..υπαρχουν και αλλοι τροποι..χτες εγω ο ιδιος εβαλα 2 χηνες...😋

Βαγγελη παρε τις χηνες και αμολυσε τες εκει στη βολβη και ασε εμενα και το σακη να παιχουμε με τις πολικες αρκουδες...στο τελος θα νομισεις οτι εφερες χιονια με τις χηνες😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εκανα βλακεια εγω ρε καρντασι που ονομασα με βρισια την επερχομενη κακοκαιρια..Ασχετα εαν εβαλα@ ηταν λαθος...Και πηρα στο λαιμο μου και σας που το αναδιπλωσατε..Γι αυτο σβηστικαν τα μηνυματα..Δεν πρεπει να βριζουμε ουτε για αστειο και ουτε να κανουμε αναφορες σε δημοσια προσωπα...Πανω στη στιγμη ξεφευγουμε..Αλλα θελει εγκρατεια...

Κατα τ αλλα αδερφε μου..Οι μακακες ειναι οι μεγαλοι νικητες..

Ο γκαρυ ρωτησε πως θα βγαλουμε την κακοκαιρια..Και του απαντησα με ονομα που δεν συναδει με τους κανονες του φορουμ..Αστειευομουν προφανως αλλα η βρισια ειναι βρισια..

ΑΘΩΟΣ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...