Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πείτε ηλίθιο, αλλά εμένα μου άρεσε πολύ αυτό που είδα στο UKMO για 3 μάλιστα λόγους:

1. Υπάρχει ακόμα πολύ μεγάλη αβεβαιότητα, επομένως δεν πρέπει να  κλαίμε το μακαρίτη τόσες ημέρες πριν

2. Υπάρχει απο τοπρωί,  αρχής  γενομένης απο το icon αλλά και το Ναύτη (με όποια αξιοποιστία μπορεί να έχουν) μια σαφής τάσης να έρθει πάλι προς τα δυτικά το εκρεμμές. Και αυτό φα΄νηκε με το Ukmo έστω μέσω της αποκοπής που έδειξε

3. Καλύτερα να έχουμε να φάμε μεταξύ μας (ναι, πλέον ίσως παίζουν ακόμα τα κεντροβόρεια) τα μουστάκια μας (ώστε να χαρεί έστω η μια πλευρά) παρά να το πάρει η Τουρκία και να μείνουμε όλοι στον άσσο

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Steliosnow είπε:

Παιδιά έχουμε σχολιάσει ποσο καλό μοντέλο είναι το Τζεμ το πιο αξιόπιστο! Χαχαχαχα

Ενω τα αλλα ειναι καλυτερα?Αχαχαχαχαχαχαχα

Εδω γελαμε τωρα

Και δεν το γραφω αυτο επειδη μας αυμφερει αυτο το σεναριο

Δες μια ουκμο, και μιλησε μου για σταθεροτητα παρακαλω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Spartan said:

Μπορει να συμβει και αυτος που λες

Νομιζω οτι  βιαζομαστε πιστευω

Μπορει ολα αυτα να φανουν με ποιο ανανεωμενα στοιχεια τις επομενες ωρες.

Να εχουμε στο νου μας οτι αυτο μπορει να συμβει αν και μονο αν εχουμε για αρκετες ωρες (θα πω ενα 12ωρο) τα -32 στα 500hPa να κανουν βολτες στο Αιγαιο. Αυτο εξαρταται απο το ποσο θα κατσει δηλαδη ο αυλωνας στις περιοχες μας και θα προβλεφθει μια μερα πριν.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαι ο ευρωπαιος δινει τα ιδια επιπεδα παγοποιησης για το πρωι της Παρασκευης οποτε αυτο πρεπει να το κλειδωσουμε.Σ αυτον ομως το υετικο προβλημα διογκωνεται καθως δινει λιγα πραγματα εως τις 2-3 τα χαραματα,και μετα εως το ξημερωμα μονο στα ανατολικα.

Τα βορεια προαστια του λεκανοπεδιου εχουν τυχη βαση Ευρωπαιου για χιονοπτωση στην αλλαγη της μερας και λιγο μετα.Μακαρι να βρεθει υετος για την Αττικη και αργοτερα.Οπως και να χει απο Πεμπτη αργα το  βραδακι θα εχουμε ενδιαφερων στον νομο.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

 

Σωτηρη εσυ την Πεμπτη ασπριζεις παντως. Εγω παλι ισως προλαβω να δω ενα 10ποντο σε 4,5 ωρες.Μεχρι τοτε θα κοιταω μονο αυτο γιατι τα μοντελα δε πετυχαινουν αγελαδα στα 2 μετρα

Εγώ τι κάνω την Πέμπτη?να φανταστώ βρέχομαι μονο φυσικά......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάντως αν βγει ετσι και βγει πανελλαδικό ειναι ξεκάθαρη νίκη του ναύτη και του γαλλικού που το εδειχναν ετσι εδω και μερες σε διάφορα σαν.. με οτι ανάλυση βεβαια μπορει να έχουν...Και προπερσι παλι ο ναυτης είχε δείξει κατξ πρωτος

Μονο με ενα νεο 87 ξεπλενεται η φετινη ντροπη του χειμωνα μεχρι στιγμης

Μονο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Πείτε ηλίθιο, αλλά εμένα μου άρεσε πολύ αυτό που είδα στο UKMO για 3 μάλιστα λόγους:

1. Υπάρχει ακόμα πολύ μεγάλη αβεβαιότητα, επομένως δεν πρέπει να  κλαίμε το μακαρίτη τόσες ημέρες πριν

2. Υπάρχει απο τοπρωί,α ρχής; γενομένης απο το icon αλλά και το Ναύτη (με όποια αξιοποιστία μπορεί να έχουν) μια σαφής τάσης να έρθει πάλι προς τα δυτικά το εκρεμμές. Και αυτό φα΄νηκε με το Ukmo έστω μέσω της αποκοπής που έδειξε

3. Καλύτερα να έχουμε να φάμε μεταξύ μας (ναι, πλέον ίσως παίζουν ακόμα τα κεντροβόρεια) τα μουστάκια μας (ώστε να χαρεί έστω η μια πλευρά) παρά να το πάρει η Τουρκία και να μείνουμε όλοι στον άσσο

Το εκκρεμές που έλεγα πιο πριν 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Πείτε ηλίθιο, αλλά εμένα μου άρεσε πολύ αυτό που είδα στο UKMO για 3 μάλιστα λόγους:

1. Υπάρχει ακόμα πολύ μεγάλη αβεβαιότητα, επομένως δεν πρέπει να  κλαίμε το μακαρίτη τόσες ημέρες πριν

2. Υπάρχει απο τοπρωί,α ρχής; γενομένης απο το icon αλλά και το Ναύτη (με όποια αξιοποιστία μπορεί να έχουν) μια σαφής τάσης να έρθει πάλι προς τα δυτικά το εκρεμμές. Και αυτό φα΄νηκε με το Ukmo έστω μέσω της αποκοπής που έδειξε

3. Καλύτερα να έχουμε να φάμε μεταξύ μας (ναι, πλέον ίσως παίζουν ακόμα τα κεντροβόρεια) τα μουστάκια μας (ώστε να χαρεί έστω η μια πλευρά) παρά να το πάρει η Τουρκία και να μείνουμε όλοι στον άσσο

Και τώρα ήρθε και το τζεμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω περιμενω ναμτζεμ παντως και οποιος θελει ας κοροιδεψει..ας δει τα τρεξιματα που εχει απο την αρχη μαζι με το παραληλο και το γαλλικο εχουν πιασει πολυ καλυτερα απ ολους το σκηνικο..ετσι πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

Εγώ τι κάνω την Πέμπτη?να φανταστώ βρέχομαι μονο φυσικά......

Στο Βερμιο απλα θα χει περισσοτερο υετο, μεχρι γυρω στα 7-8 mm χιονι σε Ναουσα και Βεροια. Εκει δε θα χει τοσο πολυ αλλα πιστευω θα το δεις να πεφτει. Αυτα με τα μεχρι τωρα δεδομενα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Kαι ο ευρωπαιος δινει τα ιδια επιπεδα παγοποιησης για το πρωι της Παρασκευης οποτε αυτο πρεπει να το κλειδωσουμε.Σ αυτον ομως το υετικο προβλημα διογκωνεται καθως δινει λιγα πραγματα εως τις 2-3 τα χαραματα,και μετα εως το ξημερωμα μονο στα ανατολικα.

Τα βορεια προαστια του λεκανοπεδιου εχουν τυχη βαση Ευρωπαιου για χιονοπτωση στην αλλαγη της μερας και λιγο μετα.Μακαρι να βρεθει υετος για την Αττικη και αργοτερα.Οπως και να χει απο Πεμπτη αργα το  βραδακι θα εχουμε ενδιαφερων στον νομο.

 

 

υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα για χιονοπτωσεις εως και τα 100 μετρα πχ;

το ψυχος με προβληματιζει. ενω στα 500 hpa  ειμαστε ανετοι, στα 850 θα εβαζα σαν μεγιστο το -7 δυστυχως που στο παρελθον μας εχει αφησει ξεκρεμαστους πολλες φορες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ενω τα αλλα ειναι καλυτερα?Αχαχαχαχαχαχαχα

Εδω γελαμε τωρα

Και δεν το γραφω αυτο επειδη μας αυμφερει αυτο το σεναριο

Δες μια ουκμο, και μιλησε μου για σταθεροτητα παρακαλω

Για πλακα το είπα επειδή είναι τέλειο το σενάριο σαφώς και όλα τα μοντέλα είναι ασταθεστατα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Orinos είπε:

Η επιφύλαξη του Ζιακόπουλου για τον καιρό της Κυριακής είναι πολύ ύποπτη ......

Ολοι είναι επιφυλακτικοί..και αρναούτογλου που άκουσα πριν λίγο το μόνο σίγουρο που είπε ηταν για το γρήγορο πέρασμα πεμπτης προς παρασκευή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Hlioupolitis98 said:

υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα για χιονοπτωσεις εως και τα 100 μετρα πχ;

το ψυχος με προβληματιζει. ενω στα 500 hpa  ειμαστε ανετοι, στα 850 θα εβαζα σαν μεγιστο το -7 δυστυχως που στο παρελθον μας εχει αφησει ξεκρεμαστους πολλες φορες.

μιλαει για την Παρασκευη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εγω περιμενω ναμτζεμ παντως και οποιος θελει ας κοροιδεψει..ας δει τα τρεξιματα που εχει απο την αρχη μαζι με το παραληλο και το γαλλικο εχουν πιασει πολυ καλυτερα απ ολους το σκηνικο..ετσι πιστευω

Μόνο να βγει με καλύτερες Τ όπως στα υπόλοιπα γιατί στο που είδα πχ το 6αρι του δεν μου γεμίζει το ματι για νότια πάντα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, menidi said:

Πείτε ηλίθιο, αλλά εμένα μου άρεσε πολύ αυτό που είδα στο UKMO για 3 μάλιστα λόγους:

1. Υπάρχει ακόμα πολύ μεγάλη αβεβαιότητα, επομένως δεν πρέπει να  κλαίμε το μακαρίτη τόσες ημέρες πριν

2. Υπάρχει απο τοπρωί,α ρχής; γενομένης απο το icon αλλά και το Ναύτη (με όποια αξιοποιστία μπορεί να έχουν) μια σαφής τάσης να έρθει πάλι προς τα δυτικά το εκρεμμές. Και αυτό φα΄νηκε με το Ukmo έστω μέσω της αποκοπής που έδειξε

3. Καλύτερα να έχουμε να φάμε μεταξύ μας (ναι, πλέον ίσως παίζουν ακόμα τα κεντροβόρεια) τα μουστάκια μας (ώστε να χαρεί έστω η μια πλευρά) παρά να το πάρει η Τουρκία και να μείνουμε όλοι στον άσσο

τα κεντροβορεια παιζουν δυνατα πλεον για 17-18 ,η ταση ειναι να κινηθει βα το χαμηλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, gthomasandros είπε:

ας δουμε καμια νιφαδα και αφηστε τα 87.......

Δηλαδη εσενα θα σε χαλαγε?

Εδω μιλαμε για κοντομανικα γεναρη μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...