Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ναι απλα το ξεκινησα ετσι για το λολ απο χτες..με παρεσυρε ο ναυτης και ο γαλλος που τραβανε ολα προς τα εκει😀

Καλημερα σε παρακολουθώ από χθες που γράφεις δεν τα παρατάς ποτέ και ας έχουμε 0 ελπίδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή κακοκαιρία απο ευρωπαίο, δεν ξέρω αν θα ρίξει 5 νιφάδες η οχι στο λεκανοπέδιο αλλα βλέπω να μεγαλωνει την διάρκεια και επιτέλους να εμφανίζεται ένα βαρβάτο χαμηλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Ευρωπαιος εβγαλε το πολυποθητο χαμηλο...Η ολοκληρωση της τουμπας του ισως γινει το βραδυ...Αλλα μεχρι και αυριο στα 12αρια θα βλεπουμε αλλαγες απο τα μοντελα...Για μενα οτι ειχα γραψει πριν τρεις μερες..Θεσσαλια και βα στερεα,εχουν τον πρωτο λογο..Ευβοια,Σποραδες επισης...Η Αττικη θελει καποιες βελτιωσεις ακομα για να πουμε οτι ερχεται ενας αξιοπρεπης χιονιας..Αλλα βεβαια πλεον το πιστευουμε ακραδαντα...

Και για την βορεια χωρα υπαρχουν βελτιωσεις αλλα δεν ειμαι ο καταλληλος για να τις σχολιασω...

Παντως σημερα στα 12αρια και αυριο,βλεπω ρεκορ συνδεδεμενων χρηστων...

Και για να μην το ξεχασω..Εαν και εφοσον μεινουν ετσι τα μοντελα η περιπου ετσι..Μεγαλος νικητης το τζεμ....!!!Το τριτο μοντελο βασει αξιολογησης εαν δεν απατομαι...Καποια στιγμη ηταν ολομοναχο...Μονο αυτο εδειχνε το χαμηλο,με διαταραχη το σκ..Ακουλουθησε λιγο μετα αικον και τζιφος και σημερα ουκμο και παιος..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

Καλημερα σε παρακολουθώ από χθες που γράφεις δεν τα παρατάς ποτέ και ας έχουμε 0 ελπίδες 

πλεον δεν εχουμε μηδεν ομως...😀...παντα ετσι ειμαι για..😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ο Ευρωπαιος εβγαλε το πολυποθητο χαμηλο...Η ολοκληρωση της τουμπας του ισως γινει το βραδυ...Αλλα μεχρι και αυριο στα 12αρια θα βλεπουμε αλλαγες απο τα μοντελα...Για μενα οτι ειχα γραψει πριν τρεις μερες..Θεσσαλια και βα στερεα,εχουν τον πρωτο λογο..Ευβοια,Σποραδες επισης...Η Αττικη θελει καποιες βελτιωσεις ακομα για να πουμε οτι ερχεται ενας αξιοπρεπης χιονιας..Αλλα βεβαια πλεον το πιστευουμε ακραδαντα...

Και για την βορεια χωρα υπαρχουν βελτιωσεις αλλα δεν ειμαι ο καταλληλος για να τις σχολιασω...

Παντως σημερα στα 12αρια και αυριο,βλεπω ρεκορ συνδεδεμενων χρηστων...

Τα καρντάσια θα το δουμε 😋😁???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Τα καρντάσια θα το δουμε 😋😁???

Θαναση μου εγω πιστευω οτι θα χιονιστουν προσκαιρα πολεις της Μακεδονιας..Ακομα και σε τελειως πεδινα τμηματα..Η σαλονικα θα το παλεψει..Οριακα αλλα μπορει...Η δυτικη Μακεδονια προφανως ειναι σε καλυτερη μοιρα για αυριο..Λογικο φανταζομαι...

Με την εμφανιση του χαμηλου πλεον για μενα οπως εγραψα και παραπανω η θεσσαλια και η βα στερεα εχουν σιγουρα τον πρωτο λογο..Αλλα ακομα δεν εχει κλειδωσει ο υετος ουτε η θεση του χαμηλου..Αυτα ειναι λεπτομερειες που θα καθοριστουν λογικα την Παρασκευη..Απο αυτες τις λεπτομερειες θα εξαρτηθει και η τυχη σας..

Εν κατακλειδι..Εγω πιστευω οτι οι πιο πολλες πολεις μας στην Μακεδονια θα το δουν!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Η μετεωρολόγος της ερτ η Σπηλιοτοπουλου ( η ξανθούλα... 😜😜), είπε ότι η κακοκαιρία θα μοιάζει του 2002 όχι τόσο ως προς την ένταση αλλά ως προς την διάρκεια, τις διατάξεις και το κρύο... Θα δουμε.. 

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Michael said:

Καλημέρα. Η μετεωρολόγος της ερτ η Σπηλιοτοπουλου ( η ξανθούλα... 😜😜), είπε ότι η κακοκαιρία θα μοιάζει του 2002 όχι ως προς την ένταση αλλά ως προς την διάρκεια, τις διατάξεις και το κρύο... Θα δουμε.. 

Mε το 2002 δεν μοιαζει τιποτα ηταν μια κατηγορια μονο του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για μενα τα σημερινα 06 ειναι απο τα πιο σημαντικο  06 εβερ...τρεχουν αρκετα μικρα μοντελα που θα δειξουν μια ταση...ετσι εγινε και χτες και συνεχιστηκε και σημερα...καλα για τα 12αρια δεν το συζηταω καν για την σημαντικοτητα τους...ALL IN...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν είναι απτό 00 ή το χθεσινό 12αρι αλλά είναι η μετάφραση του Ευρωπαίου 

20210113_085030.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Ο χαμός στην προγνωσιμότητα συνεχίζεται και γιγαντώνεται κυριολεκτικά ....48-72 ώρες και όλα τα μοντέλα έχουν το δικό τους σενάριο....κάθε τρέξιμο και πολύ σημαντικό από εδώ και πέρα.....όλα τα σενάρια είναι ανοιχτά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τα πρωινά Τρεξίματα (πλην Τζίφου που πιστεύω ότι είναι ότι πρέπει για Εύβοια και ΒΠ Αττικής  ) η Βοιωτία φαίνεται να είναι στο επίκεντρο .Θα το φάω το πρόστιμο ,δεν την γλιτώνω αν συνεχίσει έτσι. Είναι και σε αυστηρό lockdown αλλά δεν βλέπω να κρατιέμαι. Τέλος πάντων , νομίζω αυτή την στιγμή είμαστε όλοι ευχαριστημένοι με τις νέες εξελίξεις και αρκετά πιο αισιόδοξοι σε σχέση με χθες . Δεν ξέρω τι περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν ή αν πιάνουμε ταβάνι σιγά σιγά με αυτή την διάταξη . Υποθέτω μια πιο αργή κίνηση του χαμηλού είναι κάτι που μπορεί να συμβεί και όλοι να είναι ευχαριστημένοι . Μετατοπίσεις στην πορεία του είναι δίκοπο μαχαίρι. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

Δεν ξέρω αν είναι απτό 00 ή το χθεσινό 12αρι αλλά είναι η μετάφραση του Ευρωπαίου 

20210113_085030.jpg

Αυτό Θανάση είναι ο υετός από τον ευρωπαίο από το 18άρι του που τρέχει για 3 ημέρες μόνο αν θυμάμαι καλά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Michael είπε:

Καλημέρα. Η μετεωρολόγος της ερτ η Σπηλιοτοπουλου ( η ξανθούλα... 😜😜), είπε ότι η κακοκαιρία θα μοιάζει του 2002 όχι τόσο ως προς την ένταση αλλά ως προς την διάρκεια, τις διατάξεις και το κρύο... Θα δουμε.. 

Καμία σχέση με το έπος του 2002

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτο που δειχνει στις 144 ο παιος να δω να συμβαινει και δε ξανασχολουμαι φετος!

νυφιτσα για Αττικη, χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καμία σχέση με το έπος του 2002

Καλά με αυτην την κάκιστη προγνωσιμότητα ποτέ δεν ξέρεις....αλλά για μένα είναι ιεροσυλία να συγκρίνει κανείς αυτούς τους εως τώρα χάρτες με το επικό για τα προσήνεμα και ιδίως Αττική 2002....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Αυτό Θανάση είναι ο υετός από τον ευρωπαίο από το 18άρι του που τρέχει για 3 ημέρες μόνο αν θυμάμαι καλά...

Εσύ Σωτήρη δίπλα στα βουνά είσαι σίγουρα θα το δεις.....θα κατεβαίνει περισσότερο κρύο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καμία σχέση με το έπος του 2002

ταμειο στο τελος Τζορτζ. γιατι προτρεχεις;

αν και με βολευει, φερνεις γουρι ετσι!😜

καλημερα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

Εσύ Σωτήρη δίπλα στα βουνά είσαι σίγουρα θα το δεις.....θα κατεβαίνει περισσότερο κρύο 

Καμία σχέση...δεν κατεβαίνει κρύο από το βουνό....μόνο σε περιπτώσεις εγκλωβισμού παίζει ρόλο το όσο ποιο μακριά από τη θάλασσα.....αν κατέβαινε άνεμος σε αυτές τις περιπτώσεις από το βουνό θα χαμε πρόβλημα......κι εννοώ το Βέρμιο(δυτικός άνεμος) ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Με τα πρωινά Τρεξίματα (πλην Τζίφου που πιστεύω ότι είναι ότι πρέπει για Εύβοια και ΒΠ Αττικής  ) η Βοιωτία φαίνεται να είναι στο επίκεντρο .Θα το φάω το πρόστιμο ,δεν την γλιτώνω αν συνεχίσει έτσι. Είναι και σε αυστηρό lockdown αλλά δεν βλέπω να κρατιέμαι. Τέλος πάντων , νομίζω αυτή την στιγμή είμαστε όλοι ευχαριστημένοι με τις νέες εξελίξεις και αρκετά πιο αισιόδοξοι σε σχέση με χθες . Δεν ξέρω τι περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν ή αν πιάνουμε ταβάνι σιγά σιγά με αυτή την διάταξη . Υποθέτω μια πιο αργή κίνηση του χαμηλού είναι κάτι που μπορεί να συμβεί και όλοι να είναι ευχαριστημένοι . Μετατοπίσεις στην πορεία του είναι δίκοπο μαχαίρι. 

 

 

Εγω εχω φυγει για χωριο να ξερεις..Πηρα τωρα τον πεθερο μου...Εαν ξεφτυαρισουν την αυλη,τους σκοτωσα!!!!Εκτος εαν φτιαξει αρκετα και για Αττικη και μεινω εδω...1000 ευρω θα δωσω στους αστυνομικους,να κρατησουν και καβα και για τον φλεβαρη..Δεν χανω ρε φιλε και αυτο το χιονι..Εχω χασει δυο χιοναδες στο χωριο για μια μερα..Και η βιβη να μην θελει,εγω εφυγα..Τσιπουρακι,με το πεθερο και μολις αρχισει το καλο,ραντεβου στην πλατεια και ξεκιναμε..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

αυτο που δειχνει στις 144 ο παιος να δω να συμβαινει και δε ξανασχολουμαι φετος!

νυφιτσα για Αττικη, χαχαχαχα

θες και νυφιτσα εσυ...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Michael είπε:

Καλημέρα. Η μετεωρολόγος της ερτ η Σπηλιοτοπουλου ( η ξανθούλα... 😜😜), είπε ότι η κακοκαιρία θα μοιάζει του 2002 όχι τόσο ως προς την ένταση αλλά ως προς την διάρκεια, τις διατάξεις και το κρύο... Θα δουμε.. 

Μου κάνει εντύπωση που αναφέρονται στο 2002   . Όχι επειδή έχω δει την διάταξη και είναι διαφορετική αλλά το 2002 όποιος το έζησε ήταν κάτι μοναδικό . Μιλάμε για 1 μέτρο σε 24ώρες στα 280μ  υψόμετρο στο χωριό , ότι στην εθνική στο ύψος της Θήβας είχαν βγει ερπυστριοφόρα του στρατού για να βοηθήσουν το κόσμο ,κλειστή η εθνική οδός 3 ημέρες ,στην Εύβοια ψάχνανε τα ελικόπτερα να βρούνε 4-5 χωριά για να πετάξουν προμήθειες και δεν μπορούσαν να τα εντοπίσουν. Τι να συζητάμε ;;; Σκέψου να είσαι κάτοικος π.χ στους Στρόπωνες της Εύβοιας και να είδες ΕΡΤ σήμερα το πρωί .Εκτός αν εννοούν μόνο για την Αττική και συγκεκριμένα το κέντρο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...