Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ου ταυτόν είδος φαίνεται των πραγμάτων πρόσωθεν όντων εγγύθεν θ’ ορωμένων

ΥΓ. Εγώ θα χιονιστώ;

 

Ρίξε και μια Ιφιγένεια εν Αυλίδι τώρα μιας που θα χιονιστει καλά η περιοχή 

Παρεμπιπτόντως, κάπως έτσι μιλούσαν οι Αθηναίοι που είδαν για τελευταία φορά χιονισμένο κανονικα το κέντρο της πόλης μας. 

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετσι για την κουβεντα,ανεβασε θεαματικα ο τζιφος την πιθανη χιονοστρωση στην Αθηνα.(Ενημερωτικα οι συντεταγμενες ειναι στην περιοχη των διυλιστηριων στα διοδια της ελευσινας και οχι του κεντρου των αθηνων).Παραθετω 00αρι και 06αρι

gfs-athens-gr-38n-235e.jpeg

gfs-athens-gr-38n-235e (1).jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελος παντων. μακαρι απλα να μην ειναι η τελευταια ευκαιρια για φετος για τους νοτιους. αφου τοσο πολυ το θελουν στα βορεια ας το παρουν εχω βαρεθει τα ιδια καθε χρονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι βορειοι πανω απο 30 τοις εκατο δεν εχουμε γυρω στο 70 τοις εκατο σε νότια Θεσσαλία ακι στερεά..Και 50 τοις εκατο τα ανατολικα προσηνεμα

Σήμερα παν5ως το απογευ α θα μειωθεί η γκάμα των σεναρίων και η θα βγει το κέντρο της Αθήνας από τα σεναρια για κάτι σοβαρό.. Η τα βορεια ..άποψη μου, θα γίνει το δευτερο

 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Hlioupolitis98 είπε:

τελος παντων. μακαρι απλα να μην ειναι η τελευταια ευκαιρια για φετος για τους νοτιους. αφου τοσο πολυ το θελουν στα βορεια ας το παρουν εχω βαρεθει τα ιδια καθε χρονο

Γιατι να μην το θελουν ρε αδερφε;Σε πηγαδι κατουρησαν;Το μονο κακο κι ενοχλητικο ειναι οτι αντι να γινεται ψυχρος σχολιασμος των δεδομενων,οι περισσοτεροι(βορειοι και νοτιοι)πανε σε hopecasting.Χρόνια τωρα αυτη η ιστορία και δεν αλλάζει.Ο περισσοτερος κοσμος hopecasting θελει και οχι λογικη και πραγματιστικη αναλυση.Γι αυτο και οι τραγελαφοι του διαδικτυου και του φβ κερδιζουν συνεχως εδαφος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Γιωργο - GEORGE SNOWMAN , ποιο υψομετρο αντιστοιχει στο διαγραμμα αυτο? Μηδενικο?

Μηδενικο Θαναση ναι.Αν και εξαρταται και απο την αναλυση των μοντελων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Γιατι να μην το θελουν ρε αδερφε;Σε πηγαδι κατουρησαν;Το μονο κακο κι ενοχλητικο ειναι οτι αντι να γινεται ψυχρος σχολιασμος των δεδομενων,οι περισσοτεροι(βορειοι και νοτιοι)πανε σε hopecasting.Χρόνια τωρα αυτη η ιστορία και δεν αλλάζει.Ο περισσοτερος κοσμος hopecasting θελει και οχι λογικη και πραγματιστικη αναλυση.Γι αυτο και οι τραγελαφοι του διαδικτυου και του φβ κερδιζουν συνεχως εδαφος.

Παντως η αληθεια ειναι οτι μετα την αριαδνη ειναι η δευτερη φορα που η προγνωσιμοτητα ειναι χαλια και ειναι λογικο μετεωρολογικα οποτε ειναι ολοι λιγο  πολυ μπερδεμενοι χαχαχ

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μηδενικο Θαναση ναι.Αν και εξαρταται και απο την αναλυση των μοντελων.

Βασιλη με λενε χαχαχα , δεν πειραζει πετυχες του πατερα μου, Σε ευχαριστω !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Βασιλη με λενε χαχαχα , δεν πειραζει πετυχες του πατερα μου, Σε ευχαριστω !

Ω συγγνωμη.Νομιζα οτι απαντουσα στον menidi

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Οι βορειοι πανω απο 30 τοις εκατο δεν εχουμε γυρω στο 70 τοις εκατο σε νότια Θεσσαλία ακι στερεά..Και 50 τοις εκατο τα ανατολικα προσηνεμα

Σήμερα παν5ως το απογευ α θα μειωθεί η γκάμα των σεναρίων και η θα βγει το κέντρο της Αθήνας από τα σεναρια για κάτι σοβαρό.. Η τα βορεια ..άποψη μου, θα γίνει το δευτερο

 

Αν λες για τα ενς του τζιφου εμενα μου δινουν 70% χαχαχαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο κ. Μαρουσάκης και το προγνωστικό του μοντέλο πάντως βγάζει και με το πρωινό τρέξιμο μίνι 2002 για προσήνεμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες χαλαρώστε όλοι μετεωρολόγοι την έχουν δει εδώ μέσα και ο καθένας λέει ότι να ναι.. Έχουμε κ επισκέπτες που θέλουν απλά να ενημερωθούν... Βλέπω "προβλέψεις" ότι να ναι!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Ο κ. Μαρουσάκης και το προγνωστικό του μοντέλο πάντως βγάζει και με το πρωινό τρέξιμο μίνι 2002 για προσήνεμα 

Τωρα θα λεγα τιποτα...Παιδες το τι λεει ο καθε μετεωρολογος να μπαινει στο αναλογο θεμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

NAVGEM πανελλαδικος σχεδον.. αριστο!

Για την Αττική πάντως είναι ένα τίποτα το συγκεκριμένο τρέξιμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Γιατι να μην το θελουν ρε αδερφε;Σε πηγαδι κατουρησαν;Το μονο κακο κι ενοχλητικο ειναι οτι αντι να γινεται ψυχρος σχολιασμος των δεδομενων,οι περισσοτεροι(βορειοι και νοτιοι)πανε σε hopecasting.Χρόνια τωρα αυτη η ιστορία και δεν αλλάζει.Ο περισσοτερος κοσμος hopecasting θελει και οχι λογικη και πραγματιστικη αναλυση.Γι αυτο και οι τραγελαφοι του διαδικτυου και του φβ κερδιζουν συνεχως εδαφος.

εγω το λεω απο αλλη αποψη. με ποση ευκολια χιονιζονται οι βορειοι και με ποση οι νοτιοι. εμεις επρεπε να νιαουριζουμε κανονικα... τελος παντων ειναι τεραστιο θεμα και καλο ειναι να μηνμ συζητηθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα συμφωνήσω ότι παίζει πολύ χοουπκαστινγκ, αλλά νομίζω ήταν μέχρι ενός σημείου δεδομένο αυτό καλώς ή κακώς. Επίσης η συγκεκριμένη φάση είναι δύσκολη κ για εμάς που το ποθούμε όλοι ανεξαιρέτως κ για τα μοντέλα. Κ εμένα με κουράζει σε κάποια φάση παντως. Από εκεί κ πέρα μέγας γνωστής ή προγνωστης ούτε είμαι ούτε σκοπεύω να γίνω. Με αυτά που βλέπω όσο μπορώ πο το πρωί από την δουλειά μου εμένα μου θυμίζει όλο κ πιο έντονα πάλι ανατροπή αλλά αυτή τη φορά ακόμα χειρότερη από την προηγούμενη με πιο κάτω τις ώρες κ ένα αδιανόητο μοντελικο παρέδωσε. Ο Τζιφος νομιζω στο ίδιο έργο κ πάλι. Βλέπω δλδ ότι φεύγει από αυστηρά προσηνεμα πάει σίγουρα κ κεντρικά κ δίνει ελπίδες μέχρι κ σε εμάς πάνω. Κ όλα αυτά σε ώρες που είναι να γελάς. Δε χρειάζεται κάποιος να πιαστεί από τα λόγια μου ούτε κάνω χοουπκαστινγκ θεωρώ. Όπως κ να έχει σχεδόν φτάσαμε θα μπει ένα τέλος επιτέλους. Ελπίζω δλδ χαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Πρέπει να δω αισιόδοξα τα 12αρια. Τα λέμε σε δύο ωρες

Νίκο σόρρυ που ενοχλώ,τώρα μπήκα μέσα...ετοιμάστηκαν,ξύλα + γεννήτρια...μήπως έχεις κανένα λινκ από το wetter που δείχνει τα ενσεμπλς σε μαύρο φόντο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σπάνιες διατάξεις κλασικά ακαλούπιαστες.
Μην απορήσει κανείς αν χιονίζει στο Σούνιο και στη Πάρνηθα κάνουμε ηλιόλουστο πικ νικ !
Καρντάσια σε αυτές τις διατάξεις δεν απέχουμε πολύ για διαφορετικούς όμως λόγους (χαμηλά)
Θα το δείτε και εσείς  να πέφτει..    αλλά πόσο? Εύχομαι να σας κάνει μια κάλη μπούκα γιατί σας το χρωστάει!
Πιο δύσκολη η μπούκα σε εμάς, αλλά τουλάχιστον εμείς έχουμε περιθώρια αλλαγών όντας σε διαφορετικό διαταξικό καλούπι!
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Παίδες χαλαρώστε όλοι μετεωρολόγοι την έχουν δει εδώ μέσα και ο καθένας λέει ότι να ναι.. Έχουμε κ επισκέπτες που θέλουν απλά να ενημερωθούν... Βλέπω "προβλέψεις" ότι να ναι!!! 

Δωσε ρε κασπερακοοοο...Ετοιμασου...Ξερεις εσυ..Με την γνωστη σημαια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Νίκο σόρρυ που ενοχλώ,τώρα μπήκα μέσα...ετοιμάστηκαν,ξύλα + γεννήτρια...μήπως έχεις κανένα λινκ από το wetter που δείχνει τα ενσεμπλς σε μαύρο φόντο?

Πάτα εκεί που λέει black background δίπλα από εκεί που έχει να επιλέξεις τα τρεξίματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://weathergroup.gr/2021/01/13/πρόγνωση-ελλάδας-θεσσαλίας-14-15-1-2021-χάρτης/ βαζω και εδω την διημερη καθως σιγουρα θα την δουν πιο πολλα ατομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Σπάνιες διατάξεις κλασικά ακαλούπιαστες.
Μην απορήσει κανείς αν χιονίζει στο Σούνιο και στη Πάρνηθα κάνουμε ηλιόλουστο πικ νικ !
Καρντάσια σε αυτές τις διατάξεις δεν απέχουμε πολύ για διαφορετικούς όμως λόγους (χαμηλά)
Θα το δείτε και εσείς  να πέφτει..    αλλά πόσο? Εύχομαι να σας κάνει μια κάλη μπούκα γιατί σας το χρωστάει!
Πιο δύσκολη η μπούκα σε εμάς, αλλά τουλάχιστον εμείς έχουμε περιθώρια αλλαγών όντας σε διαφορετικό διαταξικό καλούπι!
 

Εμεις Χρηστακο τον υετο τον εχουμε κλειδωσει λογω χαμηλου..Το θεμα ειναι πως θα κινηθει..Οσο πιο κοντα μας τοσο θα τσιμπησουν οι θερμοκρασιες και τα χιονια θα μεινουν στα υπερβορεια τμηματα αντε και στα βορεια...Αν περασει κατω απο τον Μορια και βαλει πλωρη για κυκλαδες και νοτιοανατολικο αιγαιο τοτε παμε για καλη φαση απο κεντρο και πανω..Και τα δυτικα μεχρι το κυμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, thanasismtrk said:

Πάτα εκεί που λέει black background δίπλα από εκεί που έχει να επιλέξεις τα τρεξίματα 

Φίλε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...