Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ Η ΑΤΤΙΚΗ!!

Diagramme GEFS

Ποιο σενάριο είναι αυτό στην αλλαγή 17-18 που μας θάβει; είμαι από κινητό, δεν βλέπω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

οταν χιονισε τελευταια φορα αξιοπρεπως εδω ημουν μολις 9 χρονων. δεν εχω ζησει σε ηλικια που να μπορω να κρατησω και φωτογραφιες εγω και να το ζησω ανετος( τοτε π να πηγαινα να βγω;). εχουν περασει 13 χρονια απο τοτε. προφανως καταλαβες ποτε ηταν. οποτε αυτο που ζω εγω σαν πιο νεος εδω μεσα ειναι αυτο που περιεγραψα. καθε ψυχρη εισβολη οι βορειοι μας ριχνουν καταρες που λεει ο λογος λες και χιονιζει εδω καθε χρονο , αυτοι εν τελη χιονιζονται κλασσικα ειτε 5 ποντους ειτε 10 ειτε τυπου σοφια( 20 ποντακια) και εμεις εδω αναφερουμε για μπουκες του 15λεπτου με μυγακια που πιανουν με το ζορι στα αμαξια. αν στρωσει θα ειναι ομορφο θα λεμε τελεια και μολις κοιμηθουμε θα σταματησει και θα ξυπνησουμε σε 3-5 ποντους το πολυ και ηλιοφανεια.

νομιζω καταλαβες τι ενοω

Συμπάσχω φίλε έχεις τα δίκια σου από τη στιγμή που είσαι μόνο 21-22 κ έχασες τα καλά εκεί τα οποία είναι άγνωστο πότε θα ξανάρθουν. Από εκεί κ πέρα 1ον δεν εζησες κ τις στιγμές ομως που γινόταν της καρ&€@*ας στο άλλο πριν πολλά χρονια από όλες τις πλευρές, ούτε θυμάμαι πλέον ούτε με νοιάζει, κ τότε ενώ παρακολουθούσα πχ δεν έγραφα ποτέ, 2ον αργότερα ακόμα κ εκεί βελτιώθηκε κάπως αυτή η κατσταση αλλά εδώ πλέον πάει αρκετά καλά πιστεύω χωρίς πολλά πολλά κ 3ον άλλο πράμα οι κατάρες κ άλλο απλά ο καθένας να θέλει το καλύτερο για τον τόπο του μη τα μπερδεύεις, κ σε αυτο το κομμάτι δυστυχώς θα είμαστε σχεδόν πάντα "αντιπαλοι". Υπομονή τι άλλο να πω, εγώ πέρασα τρομερά παιδικά χρόνια τέλη 80, 90 κ μετά ενηλικιώθηκα άρχισα να βλέπω κ μοντέλα κ 10 χρόνια έβλεπα άστρα κ κάτι αστεία ασπρισματα της πλάκας. Ας ελπίσουμε ότι γενικώς ρόδα είναι κ γυρνάει αν κ νομίζω πως οι ευκαιρίες όλων μας πλέον όλο κ θα λιγοστευουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Dim_pas είπε:

πέρα απ τη πλάκα ,  ακύρο ξε-άκυρο να κοιτάμε δευτερη καρτέλα , είναι η πρώτη φορα εδω και περίπου 3-4 μέρες από όλα τα   run που δεν δίχνει ζωνική..

μακάρι να έρθει κάτι οπουδήποτε στη χώρα

Δεν κάνω πλάκα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Steliosnow είπε:

Εγώ δε θυμάμαι καν το 2008 περα απο σκόρπιες εικόνες. Είναι και η περιοχη μου δυσκολη βέβαια αλλά για μένα η Αριάδνη πχ ήταν ιστορική αφου ήταν η πρώτη φορά που είδα το δρόμο να πιανει πετσα

το 2008 ολα ηταν με 20εκατοστα+. πχ ηλιουπολη ειχαμε 30-40 εκατοστα! αρα και σε εσας ηταν στανταρ 10-15. αλλα αυτα εινα ιγια το θεμα παλιων χιονιαδων. κακως και εγω επεκταθηκα ελπιζω βεβαια να το ξαναζησουμε μελλοντικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Ρε Σακη ρε φίλε εμένα με έβγαλες εξω;;;; δωσε και σε εμένα ρε φίλε το λέει και ο τζίφος 

Και σε εμας στα Γιαννενα φιλε πωγωνι εστω και λιγα χιονια χαχαχα

Εννοειται ομως μακαρι να βγει ενας δυνατος χιονιας για την Αθηνα τις επομενες μερες.Περασαν πολλα χρονια απο το 2008.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Εγώ δε θυμάμαι καν το 2008 περα απο σκόρπιες εικόνες. Είναι και η περιοχη μου δυσκολη βέβαια αλλά για μένα η Αριάδνη πχ ήταν ιστορική αφου ήταν η πρώτη φορά που είδα το δρόμο να πιανει πετσα

Και μεις που το ζησαμε φιλαρακι τι καταλαβαμε....καλομαθε η γρια στα συκα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geopithis είπε:

Συμπάσχω φίλε έχεις τα δίκια σου από τη στιγμή που είσαι μόνο 21-22 κ έχασες τα καλά εκεί τα οποία είναι άγνωστο πότε θα ξανάρθουν. Από εκεί κ πέρα 1ον δεν εζησες κ τις στιγμές ομως που γινόταν της καρ&€@*ας στο άλλο πριν πολλά χρονια από όλες τις πλευρές, ούτε θυμάμαι πλέον ούτε με νοιάζει, κ τότε ενώ παρακολουθούσα πχ δεν έγραφα ποτέ, 2ον αργότερα ακόμα κ εκεί βελτιώθηκε κάπως αυτή η κατσταση αλλά εδώ πλέον πάει αρκετά καλά πιστεύω χωρίς πολλά πολλά κ 3ον άλλο πράμα οι κατάρες κ άλλο απλά ο καθένας να θέλει το καλύτερο για τον τόπο του μη τα μπερδεύεις, κ σε αυτο το κομμάτι δυστυχώς θα είμαστε σχεδόν πάντα "αντιπαλοι". Υπομονή τι άλλο να πω, εγώ πέρασα τρομερά παιδικά χρόνια τέλη 80, 90 κ μετά ενηλικιώθηκα άρχισα να βλέπω κ μοντέλα κ 10 χρόνια έβλεπα άστρα κ κάτι αστεία ασπρισματα της πλάκας. Ας ελπίσουμε ότι γενικώς ρόδα είναι κ γυρνάει αν κ νομίζω πως οι ευκαιρίες όλων μας πλέον όλο κ θα λιγοστευουν

σωστος!!!...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Δήμος είπε:

Και μεις που το ζησαμε φιλαρακι τι καταλαβαμε....καλομαθε η γρια στα συκα

Εγώ κάθε φορά που ρίχνει πάντως είναι σαν να το βλέπω πρώτη φορά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

ηρεμηστε αδερφια Αττικαριοι.....ουτε ιστορικους θα εχουμε ουτε και την απολυτη μουφα....

πιθανον ακομα και τα 1ΟΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΡΑ ΥΨΟΜΕΤΡΟ να παιξουν τεραστιο ρολο σε τοπικο επιπεδο στο νομο....

προσωπικη εκτιμιση οτι οσοι μενουν πανω απο 300 μετρα υψομετρο θα δουν καλα πραγματα......τα νοτια πεδινα ομως του νομου θα παλευουν με τα χιονονερα.....

ελπιζω να πεσω εξω και να εχουμε μεγαλες χιονοεκπληξεις.......

 

 

Ολοι στις ταράτσες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το ευρωπαικο κατα την γνωμη μου θα δεικει αν εχουμε μπουσουλα ή περπαταμε στο αγνωστο.ειναι νωρις ακομη κ ας ειμαστε στις 72 ωρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Εγώ κάθε φορά που ρίχνει πάντως είναι σαν να το βλέπω πρώτη φορά!!

αυτο το νιωθω και εγω. αλλα το εχω αχτι να ζησω μια 2ημερη χιονοκαιρια που δεν θα βγει ηλιος και θα βλεπω μεσημεριανες στουπες να στρωνουν και να μαζευουν χιονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Ρε Σακη ρε φίλε εμένα με έβγαλες εξω;;;; δωσε και σε εμένα ρε φίλε το λέει και ο τζίφος χαχα πλακιτσα, παιδες χαλαρά και όμορφα χωρίς εντάσεις ας κρύψουμε την ζηλια μας και πιστεύω ολοι λιγο πολυ κατι θα πάρουμε εμπειρικά μιλώντας και βλέποντας αυτα τα σκαμπανεβάσματα των μοντέλων...

Γεια σου αρχηγε μου..Φερε αγριογουρουνο και θα τα βρουμε εμεις με το χιονι..😜Περα απο την πλακιτσα...Ειλικρινα για την Ηπειρπ δε το πολυπιστευω ρε φιλαρακι μου..Αλλα οπως εγραψα και πριν..Παρασκευη πρωι το τελικο πορισμα..Με καποιες βελτιωσεις μπορεις να μπεις στο παιχνιδι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κ κατι ακομα! αυτο που κανιυμε ειναι χομπι κ εχει τις χαρες κ τις λυπες.οσο αστειο κ να φαινεται εχει τις συγκινησεις του.ας το ζησουμε οτε ευχαριστα ποτε δυσαρεστα.κ στο φιναλε με τον καιρο δεν μπορουμε να τα βαλουμε... καλη τυχη σε ολους μας λοιπον!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ενας μεσος ορος αυτη την στιγμη αν μπορει καποιος να βγαλει μεσο ορο με αυτη την κατασταση και αν υποθεσουμε οτι θα εχουμε κλειστο χαμηλο 1005 καπου στο αιγαιο ειναι το βορειο τμημα τις 1005 να ακουμπα κεντροβορειες κυκλαδες..ενας προχειρος μεσος ορος που σ αυτη την κατασταση δεν υφιστατε ακομη ..αυριο ισως να μπορει να βγει μιας και λογικα θα μιλαμε ελπιζω για το χαμηλο και οχι για τον αυλωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Και σε εμας στα Γιαννενα φιλε πωγωνι εστω και λιγα χιονια χαχαχα

Εννοειται ομως μακαρι να βγει ενας δυνατος χιονιας για την Αθηνα τις επομενες μερες.Περασαν πολλα χρονια απο το 2008.

Ναι φίλε μου απο τις Γιαννεναρες οπως μπορεί και περισσότερα και εξυπακούεται να βγει ενας δυνατος χιονιας για Αθήνα μακάρι να πανε ολα καλά γιατί όντως είναι πολλά τα χρόνια που εχει να κανει κατι καλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

δε ξερω εαν εχουν καμια αξια τα ενς του τζεμ πλεον αλλα ειναι απιστευτα για ΚΒ.

φυσικα εχουν..δεν βλεπεις τι γινεται με τα κυρια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τα απογευματινα,με τον τζιφο ειμαστε στο 50-50 στην Αττικη,με ουκμο και τζεμ ειμαστε στο 0!Αν το χαμηλο παει νοτιοτερα ολα αλλαζουν,χρονος υπαρχει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Με τα απογευματινα,με τον τζιφο ειμαστε στο 50-50 στην Αττικη,με ουκμο και τζεμ ειμαστε στο 0!Αν το χαμηλο παει νοτιοτερα ολα αλλαζουν,χρονος υπαρχει.

ΒΠ δεν είναι στο 0 ούτε με ουκμο ούτε με Τζεμ νομίζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Γεια σου αρχηγε μου..Φερε αγριογουρουνο και θα τα βρουμε εμεις με το χιονι..😜Περα απο την πλακιτσα...Ειλικρινα για την Ηπειρπ δε το πολυπιστευω ρε φιλαρακι μου..Αλλα οπως εγραψα και πριν..Παρασκευη πρωι το τελικο πορισμα..Με καποιες βελτιωσεις μπορεις να μπεις στο παιχνιδι...

Σακη ειναι ολα οπως πρεπει φιλε και οχι μονο αγριογούρουνο.... και αν δεν με πλακώσει το τσίπουρο Κυριακή θα ειμαι κατω φιλαράκι.... σοβαρά τώρα θα το δω και εγω οπως υπάρχουν πιθανότητες και για λιγο παραπάνω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

ΒΠ δεν είναι στο 0 ούτε με ουκμο ούτε με Τζεμ νομίζω 

λεει στο 0 γιατι ειναι ξεραϊλα το τζεμ πχ. με το τζεμ χανουμε λιγο απο τις Τ και πολυ απο τον υετο τις επιμαχες ωρες (που οι Τ ειναι καλες)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

και πριν τον παιο ενας μεσος ορος των ανσμπλ του τζεμ πραγματικα το απολυτο για εδω ..αυτα και παμε παιο 

σου εχω στειλει ενα μηνυματακι.. αν μπορεις να απαντησεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...