Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, yiannis_volos said:

Ούτε καν στα Χάνια στο Πήλιο. Εντάξει δεν λέω για Βόλο ή για Πορταριά που θέλει καλή εισβολή, αλλά στα 1200 του Πηλίου από τη μεριά του Αιγαίου, με 0 -1 στα 850 χιονίζει άνετα. Δηλαδή έλεος, ούτε καν αυτό..

Εδώ λέμε πότε θα περάσει το 0/850 τα σύνορα.... Αυτο είναι το πλέον τραγικό, οι υψηλές θερμοκρασίες. Όταν βλέπεις σταθερά την Τ/850 ΠΑΝΩ απο τον ΜΟ των 30 ετών, εκεί κάτι ανησυχητικό υπάρχει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν βάλει 30 πόντο το μέτσοβο στο μέτωπο της Κυριακής θα τα θεωρώ αποτυχία..Τουλάχιστον να το δούμε στις κάμερες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα εσνέμπλς θα ανατολικίσουν πάντως [λόγω της μεταβλητής]. Άντε αναμονή μέχρι τα 12αρια πάλι, στα οποία θα είμαι έξω τώρα. Προσέξτε μοντέλακια μου γλυκά μην μου βγάλετε την βόλτα ξινή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλο  και πιο νότια τα κατεβάζει τα κόκκινα. Μην φυγει πιο κάτω και κλαίμε μετά. 

Θερμοκρασίακα δεν είναι καλο. Με 1 στα 850 δυσκολο για χιόνι Κάτω από τα 1000 μέτρα. 

90-779GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τα εσνέμπλς θα ανατολικίσουν πάντως [λόγω της μεταβλητής]. Άντε αναμονή μέχρι τα 12αρια πάλι, στα οποία θα είμαι έξω τώρα. Προσέξτε μοντέλακια μου γλυκά μην μου βγάλετε την βόλτα ξινή.

δεν θα εισαι στα 12αρια?..τελεια!!!!ξεσαλωμα....🤣..το 6αρι παντως θα αποκοεψει τον αυλωνα πολυ πιο αδυναμο και πιο ανατολικα...καλο για ολους αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δεν θα εισαι στα 12αρια?..τελεια!!!!ξεσαλωμα....🤣..το 6αρι παντως θα αποκοεψει τον αυλωνα πολυ πιο αδυναμο και πιο ανατολικα...καλο για ολους αυτο

Βαγγέλη πιο δυτικά θες να πεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δεν θα εισαι στα 12αρια?..τελεια!!!!ξεσαλωμα....🤣..το 6αρι παντως θα αποκοεψει τον αυλωνα πολυ πιο αδυναμο και πιο ανατολικα...καλο για ολους αυτο

Νομίζω πως είναι πιο δυνατός. Και παρόλο που όντως σαν αυλώνας είναι πιο ανατολικά, η λίμνες από κάτω είναι πιο δυτικά. Κάποιο από τα 2 θα υπερνικήσει. Πάντως θα χαρείς με τα εσνέμπλς. Και θα πεις ότι θα είναι άκυρο το κύριο μετά. Αλλά περιμένω μέχρι τα 12αρια να δω αν αλλάξει κάτι ριζικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, menidi είπε:

Σόρρυ αν είναι οφ τόπικ (αν θέλουν οι mods το σβήνουν) αλλά τα Χάνια Πηλίου χιονίζονται όταν ο Βόλος  έχει απο 10 βαθμούς Κελσίου και κάτω. Εχω πετύχει χιόνι στα Χάνια (ως βολιώτης για 9 χρόνια), με το Βόλο να έχει 10 βαθμούς Κελσίου. Και ΟΧΙ μόνο μια φορά. Απο εκεί μπορούμε να καταλάβουμε πόσο σάπιος είναι ο χειμώνας φέτος μέχρι στιγμής. 

παντως εγω εχω πετυχει χιονοπτωση στα χανια και ο βολος ειχε 14 βαθμους ( με βορειοανατολικο προφανως),

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω πως είναι πιο δυνατός. Και παρόλο που όντως σαν αυλώνας είναι πιο ανατολικά, η λίμνες από κάτω είναι πιο δυτικά. Κάποιο από τα 2 θα υπερνικήσει. Πάντως θα χαρείς με τα εσνέμπλς. Και θα πεις ότι θα είναι άκυρο το κύριο μετά. Αλλά περιμένω μέχρι τα 12αρια να δω αν αλλάξει κάτι ριζικά

Βρε τρελε αφού τα ensembles δεν έχουν βγει ακόμα. Εκτός αν εννοείς τα 0ζ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Βρε τρελε αφού τα ensembles δεν έχουν βγει ακόμα. Εκτός αν εννοείς τα 0ζ

όχι ρε, βλέπω Hemi nord  ότι είναι πιο βόρεια στον μέσο όρο τα ενσεμπλς όσο αφορά το χαμηλό που λέω [τώρα ανανεώνει σιγά σιγά], και άρα πιστεύω ότι αυτό θα οδηγήσει σε πιο ανατολικό μέσο όρο. Και μετά φυσικά θα οδηγήσει στο να πει ο Βαγγέλης αυτά που θα πει. χαχαχα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά εγώ δεν βλέπω τίποτα θετικό στο 6 Άρι,,ο αζορικος χαμένος μέσα στον Ατλαντικό μια ένας μπαστακας πιο ισχυρός από ποτέ στην Ρωσία..τεσπα να δούμε πως θαεξελιχθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

όχι ρε, βλέπω Hemi nord  ότι είναι πιο βόρεια στον μέσο όρο τα ενσεμπλς όσο αφορά το χαμηλό που λέω [τώρα ανανεώνει σιγά σιγά], και άρα πιστεύω ότι αυτό θα οδηγήσει σε πιο ανατολικό μέσο όρο. Και μετά φυσικά θα οδηγήσει στο να πει ο Βαγγέλης αυτά που θα πει. χαχαχα.

Πάντως ρε Μιχαήλ λέω εκτρωμα την κυκλοφορία χωρίς να μην θέλω να χιονίσει Γιάννενα. Στα έχω πει και σε προσωπικό μήνυμα. Απλά κουράζει αυτή η κυκλοφορία και είναι κρίμα το μετσοβο να μην έχει μισό μέτρο χιόνι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Ρε παιδιά εγώ δεν βλέπω τίποτα θετικό στο 6 Άρι,,ο αζορικος χαμένος μέσα στον Ατλαντικό μια ένας μπαστακας πιο ισχυρός από ποτέ στην Ρωσία..τεσπα να δούμε πως θαεξελιχθει

 Τιποτα θετικο δεν έχει εχεις απόλυτο δίκιο...Εγω εχω σταματήσει να ασχολούμαι αφου βλεπω που το παει απο χθες ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Πάντως ρε Μιχαήλ λέω εκτρωμα την κυκλοφορία χωρίς να μην θέλω να χιονίσει Γιάννενα. Στα έχω πει και σε προσωπικό μήνυμα. Απλά κουράζει αυτή η κυκλοφορία και είναι κρίμα το μετσοβο να μην έχει μισό μέτρο χιόνι. 

καμία ανησυχία Νικόλα, αφού έχουμε μιλήσει μέσω π.μ, ξέρω ότι δεν είσαι τέτοιος. 😀 Εϊναι απολύτως λογικό. Λίγο πολύ κάπως έτσι ένιωθα και εγώ πέρσι στα Γιάννενα, με τον καθημερινό ήλιο ήλιο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ασθ, η εξασθένηση της ταχύτητας των ανέμων και γενικά όλες αυτές οι αλλαγές στα ψηλά, λέγαμε ότι θα συμβάλλουν στην αλλαγή της κυκλοφορίας..όχι απαραίτητα να μας ευνοήσουν, απλά να αλλάξει η κυκλοφορία..εγώ καμία αλλαγή κυκλοφορίας δεν βλέπω..το ίδιο ακριβως μοτίβο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ευνοϊκή

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Πάντως ρε Μιχαήλ λέω εκτρωμα την κυκλοφορία χωρίς να μην θέλω να χιονίσει Γιάννενα. Στα έχω πει και σε προσωπικό μήνυμα. Απλά κουράζει αυτή η κυκλοφορία και είναι κρίμα το μετσοβο να μην έχει μισό μέτρο χιόνι. 

Αυτό ακριβώς. Δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει αυτή η διάχυτη κουβέντα για τα δυτικά αφού είναι ξεκάθαρο ότι ούτε αυτά ευνοούνται με αυτή την κυκλοφορία. Παραείναι δηλαδή δυτικά τα συστήματα. Με μία ευνοϊκή για την χώρα κυκλοφορία εκ των ανατολικών περισσότερες ευκαιρίες θα είχαν τα Ιωάννινα θεωρώ, με αυλώνα στην Αδριατική για παράδειγμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...