Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μόνο εμένα μου θυμιζει τον Καραγκιοζη;;;

 

IMG_20210101_204458.jpg

Κακό ζωγραφισμένη φάλαινα 🐳

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιο ειναι το αγαπημενο σποτ της Καμηλας??Μα φυσικα το"Μενουμε Ελλαδα"

Και το αγαπημενο της τραγουδι...Ακουει φανατικα Βασιλη Καρρα και "Δεν παω πουθενα πουθενα,εδω θα μεινω.."

IMG-a4e9e2bf7192c12777c3944cec7619f0-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα τα νεα απο το μετωπο ειναι οτι μεχρι 15 τουλαχιστον δεν εχει κατι...προσηνεμοι κλαψτε ελευθερα οι υπολοιποι απλα κλαψουριστε εχουμε ακομα ενα 15% πιθανοτητα να ερθει κατι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Χρόνια πολλά Βασίλη με υγεία. Πριν λίγες μέρες είχα πει ότι αν δεν χιονίσει στην Ήπειρο με αυτή την κυκλοφορία τοτε ίσως είναι πιο ωφέλιμο να αλλάξει η κυκλοφορία 

Σε ευχαριστώ πολυ Νίκο. Καλή χρονιά. 

Να έτσι όπως τα λες είναι.. Ήρθε η ώρα να αλλάξει, αφού δεν μπορεί να προσφέρει τίποτα, πέρα από βροχές μέχρι τα 2300μ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δε θα τα βάψουμε μαυρα από ένα ραν και μάλιστα από τον ασταθή ευρωπαίο... προχωράμε να δουμε και μέσους όρους και κλαίμε αργότερα ή καθόλου

@GEORGE SNOWMAN μορφονιός χαχαχα

 

d4933ea89c353b137f05b1853c7328ec.jpg.45baecd2eee53ebb402d3e5859dd2c98.jpg

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα τα νεα απο το μετωπο ειναι οτι μεχρι 15 τουλαχιστον δεν εχει κατι...προσηνεμοι κλαψτε ελευθερα οι υπολοιποι απλα κλαψουριστε εχουμε ακομα ενα 15% πιθανοτητα να ερθει κατι

Οι 15 θα γίνουν 30 κτλ κτλ.Καλα να είμαστε εδώ θα γελάμε φέτος με τα χαλια μας. Καραγκιόζης γείτονα δε λες τίποτα. Πολυυυυ ξύλο φέτος. Ζηλεύω τα παιδιά που διατηρούν την αισιοδοξία τους. Αλλά εγω τέτοιο σίχαμα με 1 μήνα ήδη ξεφτίλα και το απόλυτο 0 σαν προοπτική δεν θυμάμαι τα τελευταία 10 χρόνια. Πιανωμαστε από το πουθενά να σχολιάσουμε τα ασχολίαστα.  Και ευτυχώς δηλαδή γιατί αυτο είναι το χόμπι μας. Και στα δύσκολα φαίνονται οι   τρελαμένοι. Τόσες σελιδες την 1η μέρα ενός μήνα που για τις πρώτες 2 εβδομάδες κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έχει απολύτως τίποτα. Μπραβο σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα τα νεα απο το μετωπο ειναι οτι μεχρι 15 τουλαχιστον δεν εχει κατι...προσηνεμοι κλαψτε ελευθερα οι υπολοιποι απλα κλαψουριστε εχουμε ακομα ενα 15% πιθανοτητα να ερθει κατι

Πολύ χαμηλή προγνωσιμότητα μεν...πολύ χάλια ατλαντικός δε...

Μόλις τώρα, freeze είπε:

δε θα τα βάψουμε μαυρα από ένα ραν και μάλιστα από τον ασταθή ευρωπαίο... προχωράμε να δουμε και μέσους όρους και κλαίμε αργότερα ή καθόλου

ένα δίκαιο το έχεις .....εγώ απλά να προσθέσω σε αυτό ότι με τόσο χαμηλή προγνωσιμότητα τόσες αλλαγές τόσα χαμηλά και αντικυκλώνες στο παιχνίδι ακόμα και στο χειρότερο τρέξιμο της ημέρας του ευρωπαίου.. αν εν τέλη το χαμηλό δυτικά του Μαρόκου κάνει αποκοπή και καταφέρει  αζορικός και μεπι σφήνα στην Ιβηρική τότε αλλάζει όλος ο χάρτης μετέπειτα... απλά σαν σενάριο το παραθέτω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτίμηση μου είναι ότι μέχρι τις 15 τουλάχιστον, χιόνι στην πόρτα μου δεν βλέπω, και μόνο αυτό με ενδιαφέρει πλέον. Δεν είμαστε αρχές Δεκέμβρη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ Νίκο. Καλή χρονιά. 

Να έτσι όπως τα λες είναι.. Ήρθε η ώρα να αλλάξει, αφού δεν μπορεί να προσφέρει τίποτα, πέρα από βροχές μέχρι τα 2300μ..

Και με κεντροβορειο έχει φουλ χιόνια η ήπειρος 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Πολύ χαμηλή προγνωσιμότητα μεν...πολύ χάλια ατλαντικός δε...

ένα δίκαιο το έχεις .....εγώ απλά να προσθέσω σε αυτό ότι με τόσο χαμηλή προγνωσιμότητα τόσες αλλαγές τόσα χαμηλά και αντικυκλώνες στο παιχνίδι ακόμα και στο χειρότερο τρέξιμο της ημέρας του ευρωπαίου.. αν εν τέλη το χαμηλό δυτικά του Μαρόκου κάνει αποκοπή και καταφέρει  αζορικός και μεπι σφήνα στην Ιβηρική τότε αλλάζει όλος ο χάρτης μετέπειτα... απλά σαν σενάριο το παραθέτω

Ε ναι.... αν λάβουμε ως δεδομένο την διάσπαση του πολικού στροβίλου ... σιγά μην μπορουν να προβλέψουν τα μοντέλα από τώρα την πιθανή εξέλιξη και το που αυτός ανάλογα με τους εμποδισμούς θα ξεχυθεί ... εμένα μου αρέσει και η Αμερική (τουλάχιστον όπως αποτυπώνεται τώρα) .... οπότε προχωράμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Και με κεντροβορειο έχει φουλ χιόνια η ήπειρος 😀

Ας χιονίσει όπου θέλει Νίκο..

Το σημαντικό είναι να κρυώσει η ατμόσφαιρα και μετά όλα έρχονται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, billipiros12 είπε:

Ας χιονίσει όπου θέλει Νίκο..

Το σημαντικό είναι να κρυώσει η ατμόσφαιρα και μετά όλα έρχονται. 

Μπορεί να κρυώσει με αυλώνα στην Τουρκία και εδώ να έχουμε -10 στα 850 και αντηλιακό με δείκτη προστασίας 50 😛 Οπότε δεν έρχονται όλα με το κρύο, θέλουμε κάτι συγκεκριμένο, το οποίο δυστυχώς δεν το έχει δείξει ούτε σε ένα run φέτος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μπορεί να κρυώσει με αυλώνα στην Τουρκία και εδώ να έχουμε -10 στα 850 και αντηλιακό με δείκτη προστασίας 50 😛 Οπότε δεν έρχονται όλα με το κρύο, θέλουμε κάτι συγκεκριμένο, το οποίο δυστυχώς δεν το έχει δείξει ούτε σε ένα run φέτος..

Το ειδες στο τζεμ σημερα καλα για βολο δεν αρκει οκ αλλα για πολλους θα ηταν ονειρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Το ειδες στο τζεμ σημερα καλα για βολο δεν αρκει οκ αλλα για πολλους θα ηταν ονειρο

Λέει τίποτα από προγνωσιμότητα το gem φέτος;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θέλω να δω το αικον στο 18αρι. Ήταν από τα λίγα 12αρια που μου άρεσαν,μαζί  με ουκμο και Τζεμ . Όμως αυτό ανανεώνει στο 18αρι, αύριο θα δούμε τι θα μας πούνε τα άλλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ προσωπικά δεν θα θελα με τόσο χάλια προγνωσιμότητα να έταζαν όλα τα μοντέλα τώρα χιονιάδες και ψυχρές εισβολές πέραν των 120-144 ωρών με τίποτα...γιατί πολύ απλά δεν θα έβγαιναν με σιγουριά πάνω από 90%..... προσωπική μου γνώμη.......που θα ήταν πολύ πολύ χειρότερο για την ψυχολογία μας.....καλύτερα έτσι και να χαρούμε αν έρθουν ποιο ψυχρές αλλαγές ...και έτσι να βγει με ζέστες τουλάχιστον δεν θα πέσουμε και από τα σύννεφα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Λέει τίποτα από προγνωσιμότητα το gem φέτος;

δυο επιτυχίες το φθινόπωρο...από τότε αγνοείται....όχι φυσικά και ότι έχουν τα άλλα μοντέλα καμια επιτυχία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια ερώτηση. Επειδή μιλάτε για χαλια προγνωσιμοτητα. Έδειξαν ποτε τα μοντέλα κάτι σημαντικό καλό για τη χώρα μας και το πήραν πίσω? Γνώμη μου ότι τα έχουν πάει εξαιρετικά φέτος. Με εξαιρετικά αποτελέσματα σε σχέση με αλλά χρόνια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Xαίρομαι που αρχίζει να γίνεται πλέον σαφές, έστω και με καθυστέρηση,  ότι μεχρι τις 15/1 προσήνεμα γιοκ.  Λυπάμαι που πιθανόν αυτό δεν θα ισχύσει μονο για τα προσήνεμα, πιθανότατα, αλλά για το μεγαλύτερο μέρος της χώρας κατά τα φαινόμενα. Τέτοιες εκτρωματικές κυκλοφορίες όμως, δεν σπάνε εύκολα. 

Ας ελπίσουμε η διαφαινόμενη θερμή ράχη να μην είναι καμιά.....καμπούρα μπαμπόγριας και να περάσει γρήγορά. Και μετά, στο επίμαχο 15/1 με 31/1 να γίνει η στραβή και να σκάσει ο υπερσιβηρικός. Λίγες ελπίδες μεν αλλά ακόμα υπαρκτές.

ΥΓ. Τα μοντέλα μέχρι τις 5 μέρες το πολύ, καλά τα πάνε, πάνω κάτω. Απο κει και μετά έχουν πει ότι δεν έχουν ούτε φιλοσοφίες, ούτε συναισθήματα. Δεν βλέπουν.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλασσικά  ο μέσος όρος του ευρωπαίου είναι σαν να βλέπω το κύριο τρέξιμο με χαμηλότερη ανάλυση.. Δεν έχει καν σημασία να τον κοιτάω μου φαίνεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εγώ προσωπικά δεν θα θελα με τόσο χάλια προγνωσιμότητα να έταζαν όλα τα μοντέλα τώρα χιονιάδες και ψυχρές εισβολές πέραν των 120-144 ωρών με τίποτα...γιατί πολύ απλά δεν θα έβγαιναν με σιγουριά πάνω από 90%..... προσωπική μου γνώμη.......που θα ήταν πολύ πολύ χειρότερο για την ψυχολογία μας.....καλύτερα έτσι και να χαρούμε αν έρθουν ποιο ψυχρές αλλαγές ...και έτσι να βγει με ζέστες τουλάχιστον δεν θα πέσουμε και από τα σύννεφα...

Σωτήρη, προσωπικά δε θα με πείραζε καθόλου να έδειχναν τώρα τα μοντέλα χιονιαδες στις 168 - 200 ώρες, αρκεί όμως να υπήρχε μια σχετική ομοφωνία μεταξύ τους και δε μπορεί, στο τέλος κάτι θα γινόταν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εκτίμηση μου είναι ότι μέχρι τις 15 τουλάχιστον, χιόνι στην πόρτα μου δεν βλέπω, και μόνο αυτό με ενδιαφέρει πλέον. Δεν είμαστε αρχές Δεκέμβρη..

Καλα κανεις και θες χιονι στη πορτα σου και γω αθηνα μενω οποτε μια απ τα ιδια ΑΛΛΑ αφου δεν μπορει σε μας θελω να χιονισει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σ ολα τα ορεινα ημειορεινα  της χωρας..να κατεβουν τα χιονια στο πηλιο μεχρι μακρινιτσα..κουραμπιε την παρνηθα..να χιονισει ανατολικη ελλαδα-πελλοπονησσο στους ορεινους προορισμους και βορειο ελλαδα και πιο χαμηλα  σ ολη τη δυτικη μακεδονια εννοειται..ενα -2/850 ρε κανε με χαμηλο..ας μην χιονισεις ποτε εδω..γνωμη μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...