Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

-Ονειρεύομαι ότι η δυτική Κρήτη θα έχει -4 στα 850.

-Κάτσε βρε Μιχαήλ, εσύ δεν σιχαίνεσαι το ξερόκρυο?

-Ναι.

-Τότε γιατί θες να φτάσει η Κρήτη σε τέτοιες θερμοκρασίες? Αυτό σημαίνει ότι εσύ θα ψοφάς με -10, και χωρίς υετό!

-Έχεις δίκιο. Ξέχασα να αναφέρω ότι η Θράκη εκείνη την ώρα θα έχει +6 στα 850!

 

 

 

 

 

gens-15-0-384.png

gens-15-1-384.png

 

πέρα από την πλάκα, θα το γούσταρα τόσο πολύ να βγει κάτι τέτοιο μια φορά.

Αυτά είναι χαζομαρες δεν μπορούν να γινουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο βλέπουμε αυλωνες τεράστιους να κατεβαίνουν εξαιτίας ενός πολυ ισχυρου γροιλανδικου αντικυκλωνα τόσο με ζώνουν τα φιδια για non stop υποτροπικό τον Φλεβάρη,όμως απο την άλλη σκέφτομαι πως δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα έτσι κι αλλιώς και χωρίς γροιλανδικο παλι ζεστές θα φαμε, ο αζορικος είναι ανυπαρκτος και όσο παραμενει έτσι οι προσηνεμοι θα κοιτάμε τα δυτικά και τα βορεια, όποτε ότι έρθει καλοδεχούμενο είτε για την χώρα μας (εκτος προσηνεμων)είτε για τις γειτονικές χωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, Orinos είπε:

μετά από ψυχολόγο το forum θα χρειασθεί ασφαλιστή .....για τις ζημιές που θα προκαλούνται στην οικοσκευή και ιδίως στον ηλεκτρονικό εξοπλισμό  κάθε εξάωρο (7 - 14:00 - 19:00 - 01:00) από τις 10 Φλεβάρη και μετά ......

Θεωρητικά θα μπορούσα να προσφερθώ αλλά ο ψυχολόγος είναι αποτελεσματικός στις υπηρεσίες του όταν έχει λύσει πρώτα τα δικά του προβλήματα. Στην προκειμένη λοιπόν περίπτωση, όταν βλέπεις πως έχω προσαρμόσει τους ρυθμούς της ημέρας μου στα 4 τρεξίματα του gfs, είναι πασιφανές οτι εγώ είμαι εξίσου άρρωστος (μην πω περισσότερο) με τα υπόλοιπα παιδιά εδώ μέσα. 

Μπορούμε να φέρουμε έναν Μαδριλένο ή έναν Μαυριτανό ψυχολόγο που είναι χορτάτος απο χιόνι και που θα μπορεί να αποστασιοποιηθεί λιγάκι απο την δική μας ψυχική οδύνη. 

Η έστω έναν απο τη Λήμνο. 

Φυσικά οι πρώτοι θα περάσουν απο τη θεραπευτική διαδικασία είναι οι κάτοικοι Αθηνών και πέριξ και ΦΥΣΙΚΑ οι κάτοικοι Κομοτηνής και Ξάνθης, οι οποίοι έχουν παραμείνει σε εμβροντησία/καταπληξία (είναι επίσημος όρος) μπροστά στο παράθυρό τους περιμένοντας ΑΚΟΜΑ να το γυρίσει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομακτικά σενάρια μέσα στα ενσέμπλς.

δεν τα έχω δει, αλλά διαλέγω τυχαία. χαχα. έχει από όλα.

gens-25-1-372.pnggens-25-0-372.png

 

 

ταυτόχρονο χιόνι σχεδόν σε όλη την Μεσόγειο...

gens-25-1-384.pnggens-25-0-384.pnggens-25-2-384.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, menidi είπε:

Θεωρητικά θα μπορούσα να προσφερθώ αλλά ο ψυχολόγος είναι αποτελεσματικός στις υπηρεσίες του όταν έχει λύσει πρώτα τα δικά του προβλήματα. Στην προκειμένη λοιπόν περίπτωση, όταν βλέπεις πως έχω προσαρμόσει τους ρυθμούς της ημέρας μου στα 4 τρεξίματα του gfs, είναι πασιφανές οτι εγώ είμαι εξίσου άρρωστος (μην πω περισσότερο) με τα υπόλοιπα παιδιά εδώ μέσα. 

Μπορούμε να φέρουμε έναν Μαδριλένο ή έναν Μαυριτανό ψυχολόγο που είναι χορτάτος απο χιόνι και που θα μπορεί να αποστασιοποιηθεί λιγάκι απο την δική μας ψυχική οδύνη. 

Η έστω έναν απο τη Λήμνο. 

Φυσικά οι πρώτοι θα περάσουν απο τη θεραπευτική διαδικασία είναι οι κάτοικοι Αθηνών και πέριξ και ΦΥΣΙΚΑ οι κάτοικοι Κομοτηνής και Ξάνθης, οι οποίοι έχουν παραμείνει σε εμβροντησία/καταπληξία (είναι επίσημος όρος) μπροστά στο παράθυρό τους περιμένοντας ΑΚΟΜΑ να το γυρίσει.....

Ακόμη τον υετο περιμένω εγώ.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, menidi είπε:

Και τωρα τι; Θες να σε λυπηθούμε που δεν είδες νιφαδα βρε; Ούτε ο Κολόμβος τόσα ταξίδια 😂

Ε εντάξει 1-2 φορές το χρόνο. Απλά ήθελα να πω ότι και οι πόλεις στην κεντρική Ευρώπη είναι ψιλομούφες και στο χιόνι και στο κρύο. Το καλό σε σχέση με εδώ είναι ότι δεν έχουν θερμές εισβολές με 20άρια+ όπως γίνεται εδώ κάθε χρόνο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, menidi είπε:

Βόρειος Εβρος!!!! Για να έρθει εδώ κάτω το -10, θα πρέπει να έρθει το Χαος εκεί πέρα! Πάμε καλα λοιπόν!

 

Diagramme GEFS

Οχι απαραιτητα..μ ενα -14 β.εβρος -11 αττικη -6 κρητη ειμαστε σουπερ εδω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως με αυτα που διαβαζω στις αναφορες δεν τα πηγε ασχημα ο γεναρης αφου σε πολλες περιοχες  ειχαμε καλες χιονοπτωσεις - χιονοστρωσεις στις παραθαλασσιες περιοχες  των νησιων του αιγαιου και στις γνωστες περιοχες που επιρεαζονται γυρω απ αυτο.Υψομετρα με καλες χιονοστρωσεις σε πολλες περιοχες μεταξυ 0 και 200 μετρων.

Να ερειχνε φετος και στα ορεινα χωρια της πινδου τοσο χιονι που εριξε σε παραθαλασσιες περιοχες στο αιγαιο καλα θα ηταν.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Dusterakos said:

τι ειναι αυτο το +40.... 

gensnh-0-5-264.png

Θα μπορούσε να ειναι ένα κλασσικό σύμπτωμα της υπερθέρμανσης του πλανήτη αραγε? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, heavy snow said:

Παντως με αυτα που διαβαζω στις αναφορες δεν τα πηγε ασχημα ο γεναρης αφου σε πολλες περιοχες  ειχαμε καλες χιονοπτωσεις - χιονοστρωσεις στις παραθαλασσιες περιοχες  των νησιων του αιγαιου και στις γνωστες περιοχες που επιρεαζονται γυρω απ αυτο.Υψομετρα με καλες χιονοστρωσεις σε πολλες περιοχες μεταξυ 0 και 200 μετρων.

Να ερειχνε φετος και στα ορεινα χωρια της πινδου τοσο χιονι που εριξε σε παραθαλασσιες περιοχες στο αιγαιο καλα θα ηταν.

Σε ποιες παραθαλάσσιες περιοχές του Αιγαίου έριξε πολύ χιονι φετος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διάγραμμα πιέσεων Λονδίνου, διάγραμμα θερμοκρασιών Μόσχας . Προληπτικά ,4 φορές την ημέρα τίλιο και πάμε να το φέρουμε .

Υ.Γ Αν είναι να έρθει πάλι καμιά κλανιά , προτιμώ να μας μείνει το πετρέλαιο για του χρόνου. Βαρέθηκα .

graphe4_10000___-0.12574_51.5085_Londres.gif

graphe3_10000___26.4150943396_50.8097165992_.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Θα μπορούσε να ειναι ένα κλασσικό σύμπτωμα της υπερθέρμανσης του πλανήτη αραγε? 

Δεν ξέρω αν φταίει η κλιματική αλλαγή αλλά τέτοιες ρωγμές εκεί πάνω προδιαθέτουν ιστορικά γεγονότα σε νοτιότερα πλάτη...τώρα αν θα μαστε εμείς ή δυτικοκεντρική Ευρώπη θα φανεί σε λίγες μέρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Σε ποιες παραθαλάσσιες περιοχές του Αιγαίου έριξε πολύ χιονι φετος?

Ψαξε στις αναφορες και θα δεις πολυ καλη χιονοστρωση σε λημνο χιονι σε μυτιληνη σε περιοχες της ευβοιας κλπ.Απο 0 εως 200 μετρα επηρεαστηκαν πολλες περιοχες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι απλώς μια εικόνα που περιγράφει τις συνέπειες μιας ΑΣΘ . Όταν μετατοπίζεται το κρύο σε χαμηλότερα γεωγραφικά πλάτη λογικό είναι να μείνει στο κέντρο η "ζέστη" . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Παντως με αυτα που διαβαζω στις αναφορες δεν τα πηγε ασχημα ο γεναρης αφου σε πολλες περιοχες  ειχαμε καλες χιονοπτωσεις - χιονοστρωσεις στις παραθαλασσιες περιοχες  των νησιων του αιγαιου και στις γνωστες περιοχες που επιρεαζονται γυρω απ αυτο.Υψομετρα με καλες χιονοστρωσεις σε πολλες περιοχες μεταξυ 0 και 200 μετρων.

Να ερειχνε φετος και στα ορεινα χωρια της πινδου τοσο χιονι που εριξε σε παραθαλασσιες περιοχες στο αιγαιο καλα θα ηταν.

Χάλια Μαύρα , αυτό βλέπω εγώ για Αν. Στερεά, Αν. Πελοπόννησο , Πήλιο και Εύβοια . Ένας από τους χειρότερους χειμώνες που έχουν περάσει . Για αυτό και ελπίζουμε όσο υπάρχει χρόνος ακόμη !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 minutes ago, BrainA said:

Θα μπορούσε να ειναι ένα κλασσικό σύμπτωμα της υπερθέρμανσης του πλανήτη αραγε? 

Μπαααααααααααααααα 🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ek νέου αρχίζει η μεγάλη αύξηση υετού στην Ήπειρο μετά τις 6 του μήνα στα διαγράμματα. Ίσως ένα επικό χιονοφιναλε, μετά από έναν υετοφόρο χειμώνα? Μακάρι, και επιβάλλεται. Να μπει το ψοφοκρυο στην κεντρική Μεσόγειο και να γίνει της μουρλης!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οι προσηνεμοι ειναι ετοιμοι?νικολα τελειωσες το διαβασμα?

Αρχισες παλι το δουλεμα Κωστα Κωστα...μετα θα λες για τα προσηνεμα της ισπανιας μιλαγα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...