Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, BrainA είπε:

σκύλος στο Ατλαντικο ανοιχτά της Ισπανίας = ΖΕΡΟ ΣΚΥΛΟΣ

Ντάξει μωρέ. Εγώ με ένα 500αρι ανατολικότερα είμαι καλυμμένος 😁

 

οκ κάντο 1000αρι. χαχαχα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ντάξει μωρέ. Εγώ με ένα 500αρι ανατολικότερα είμαι καλυμμένος 😁

 

οκ κάντο 100αρι. χαχαχα

Ε-Ρ-Χ-Ε-Τ-Α-Ι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ότι το Μαρόκο τις επόμενες μέρες θα γίνει σαν το σαπορο με ξεπερνάει γ....... Το σπίτι του Αζορ που μου κάνει μπάνια στον Ατλαντικό αι σιχτιρ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Το ότι το Μαρόκο τις επόμενες μέρες θα γίνει σαν το σαπορο με ξεπερνάει γ....... Το σπίτι του Αζορ που μου κάνει μπάνια στον Ατλαντικό αι σιχτιρ 

Μέχρι τις 4 του μήνα φλέγεται πάντως... αυτά τα μείον, είναι μόνο εικονικά! Εξάλλου μινιμουμ πατάει -2

 

Και μάλλον για κάποιο λόγο λέγεται Αζορικός αντικυκλώνας ε?🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ντάξει μωρέ. Εγώ με ένα 500αρι ανατολικότερα είμαι καλυμμένος 😁

 

οκ κάντο 1000αρι. χαχαχα

καλα κι εγω με 2000 χλμ ανατολικοτερα? ποιος με πιάνει?😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, Pupazzo di Neve είπε:

Τον καλο που τον βλέπεις? Μην λες τι μπορεί να γίνει.. Αυτός ο χάρτης ειναι δυτική Ευρώπη..

φυσικα καλο θα το πω.οταν βλεπβ εμποδισμος κοντα στην σκανδιναβια αδυναμο ατλαντικο και αζορικο σε καλη θεση τι θες να πω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα ! Είχα μέρες να δω χάρτες στις άπειρες ώρες . Δεν είναι και τόσο άσχημα τα πράγματα ή εγω περιμενα ακομη χειροτερα .Δυο χάρτες για "Καλή αρχή " στον Φεβρουάριο. 

gfsnh-0-306.png

gfsnh-1-306.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Θα ναι σα να μπαίνει η άνοιξη......χαχα +15 στα 850 ...πάνω από +12 από τα κανονικά για την εποχή ....

ECMOPEU00_216_2.png

ECMOPEU00_216_34.png

Αν είναι να έρθει μετά ο βόρειος πόλος πάνω μας...χαλάλι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αλήθεια είναι ότι για πρώτη φορά τα ανσάμπλ του τζίφου πέφτουν για μακριά τόσο χαμηλά αλλά είναι μακριά....

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Αν είναι να έρθει μετά ο βόρειος πόλος πάνω μας...χαλάλι!!

Το μετά δυστυχώς είναι μακριά Άγγελε....μακάρι αλλά οι ζέστες είναι δεδομένες ....και ανάλογα τις καιρικές συνθήκες δηλαδή αν έχει ηλιοφάνεια και τοπικούς καταβάτες ίσως πάμε για ρεκορ πρώτου δεκαημέρου.....το μετά μπορεί άνετα να καταλήξει δυτική ευρώπη και να φάμε πάλι υποτροπικό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους άρχισε να φαινεται κατι για μακρινα...Για μένα είναι σίγουρο ότι θα έρθει κάτι δυνατο οι χαρτες εκει οδεύουν με μαθηματική ακριβεια...τρομακτικά ανσαμπλ Ρουμανίας και βαλκανιων...βεβαια πριν θα ψηθουξε αλλα δε βαριέσαι....Επίσης εχω μια αδιόρατη αίσθηση ότι οπως εινια οι εμποδισμο αν έρθει κάτι δυνατο θα διαρκέσει αρκετα ισως με διαλείμματα έως τελη φλεβαρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, Άγγελος said:

Αν είναι να έρθει μετά ο βόρειος πόλος πάνω μας...χαλάλι!!

Δεν νομίζω ότι πάει έτσι. 

Αλλά μακάρι να έρθει μετά ο βόρειος πόλος να ξεχάσουμε το έκτρωμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Επιτέλους άρχισε να φαινεται κατι για μακρινα...Για μένα είναι σίγουρο ότι θα έρθει κάτι δυνατο οι χαρτες εκει οδεύουν με μαθηματική ακριβεια...τρομακτικά ανσαμπλ Ρουμανίας και βαλκανιων...βεβαια πριν θα ψηθουξε αλλα δε βαριέσαι....Επίσης εχω μια αδιόρατη αίσθηση ότι οπως εινια οι εμποδισμο αν έρθει κάτι δυνατο θα διαρκέσει αρκετα ισως με διαλείμματα έως τελη φλεβαρη

Ακομα και για το τριημερο που θα μας επισκεφτει ο υποτροπικος και καλως να ερθει δεν ειναι δεδομενο οτι θα ψηθουμε ολοι πολλες φορες απο βολο και πανω δεν εχουμε αισθανθει τιποτα η ελαχιστα πραγματα κατσε να πλησιασουν οι μερες να δουμε θα χουμε συννεφιες ομιχλες κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να μιλησουμε και λιγο σοβαρα στα ενς που ανεβασε ο σωτος ειναι του τζιφου αλλα οκ..μιλαμε τωρα για θερμη εισβολη και την παρουσιαζεται σαν κατι προτωφανες...η αληθεια στην εικονα ειναι 3 διαταραχες πριν την θερμη εισβολη και αμεσως πτωση θερμοκρασιας μετα αυτο το τριημερο..αυτα συμβαινουν σε χειμωνες ψυχρους δεν θα συμβουν σε χειμωνες πιο ζεστους οκ ερχεται ο υποτροπικος αλλα οκ παντα ερχεται ...

IMG_20210128_092632.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...