Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευαίσθητη γίνατε ξαφνικά ρε παιδιά έλεος δλδ... Ότι να ναι.. Εννοητε να έρθει και - 14 και - 20 τα ιστορικά έτσι γράφονται....... Ούτε -8 θέλω ούτε - 9 με την ψυχή στο στόμα και να βλέπω υγρασίας - ανέμους κτλπ για να δω αν θα τι στρώση!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι ποτέ δυνατόν τέτοιες θερμοκρασιές επιφανείας σε ΟΛΗ την Ελλάδα ?? Μαύρισε ο χάρτης !!

Πέραν της τρέλλας μας αν βγεί κάτι τέτοιο πλάκα - πλάκα τη βάψαμε .. δεν θα μείνει σωλήνα για σωλήνα , θα πουμε το νερό νεράκι χα χα χα 

Και φαίνεται να έχει και μεγάλη διάρκεια αν δει κανείς τον παιο και τι έρχεται απο πάνω μας ... το ΤΕΡΑΣ παραμονεύει !!!

Modele GFS - Carte prévisions

 

ECM0-216.GIF

 

ECM0-240.GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια τι αρμεγεδωνες δειχνει? Καλημέρα! Ωστοσο ειμαστε μακρια μια εβδομαδα..παμε για λευκο Βαλεντινο

Επεξεργάστηκε από Barney-sal
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν παραμονεύει μόνο το ψυχρό τέρας αλλά και τέρας του Ατλαντικού. Μ.Ο Ευρωπαϊκού είναι κατακούτελα πάνω μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, CATHA είπε:

8 ημέρες και είναι πάρα πολλές ακόμη

Χαχ εχω εσενα να μου μετρας λαθος χαχαχαχ μην σου πω προγνωστικα μεχρι πεμπτη χαχαχ και φυσικα μετρα ποτε θα ερθει 13 ο μηνας εσυ μαλλον περιμενεις το 15 χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ICELARISSA said:

Χαχ εχω εσενα να μου μετρας λαθος χαχαχαχ μην σου πω προγνωστικα μεχρι πεμπτη χαχαχ και φυσικα μετρα ποτε θα ερθει 13 ο μηνας εσυ μαλλον περιμενεις το 15 χαχα

Πέμπτη κλειδώνεις την πρόγνωση? εγώ μετράω έως την μεταβολή... εννοείται οτι κάνω πλάκα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Εκτός από το ναβτζεμ και το ουκμο και το ικον δεν μ αρέσουν στις 144-180 που τρέχουν .....

τι εννοεις σωτηρη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, phanis1313 είπε:

Δεν παραμονεύει μόνο το ψυχρό τέρας αλλά και τέρας του Ατλαντικού. Μ.Ο Ευρωπαϊκού είναι κατακούτελα πάνω μας.

Η τάση στα πρωινά είναι για ανατολικευση της κατάστασης προσωπικά πιστεύω ότι θα παλέψουν τα προσηνεμα με τους τουρκαλαδες για την κατεβασιά και αυτό στην καλύτερη εύχομαι στα αυριανά να μην δείχνουν μέση Ανατολή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Κωστα κανόνισε μην μας  φαει η ξεραϊλα εδω Λαρισσα μονο 🙂

Με τετοια καταβαση ψυχους δεν φοβασαι και σε πρωτη φαση να εχεις ξεραιλα θα φας σε δευτερη η και τριτη....εγω απλα περιμενω να κλειδωσει δεν αγχωνομαι αν θα χιονισει αν γινει αποκοπη. αν δεν γινει βλεπουμε. πεμπτη θα βγει προγνωση για σαββατο αλλωστε χαχα

 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

 Με τετοια καταβαση ψυχους δεν φοβασαι και σε πρωτη φαση να εχεις ξεραιλα θα φας σε δευτερη η και τριτη....εγω απλα περιμενω να κλειδωσει δεν αγχωνομαι αν θα χιονισει αν γινει αποκοπη. αν δεν γινει βλεπουμε. πεμπτη θα βγει προγνωση για σαββατο αλλωστε χαχα

  

Ε ναι οπως στην Αριαδνη εγινε σε δευτερο χρονο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Κωστα κανόνισε μην μας  φαει η ξεραϊλα εδω Λαρισσα μονο 🙂

Καλυτερα +10 στα 850 και ήλιο παρά -15 και ήλιο.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι εμφανές ότι ο αθηναίος και το επιτελείο του έχουν καταλάβει τα μοντέλα... 

 

ΥΓ: Μεσος όρος τζίρου στο -6 από -4 μέσα σε δυο ραν από το χθεσινό 12ρι έχει πεσει 6 βαθμους

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Boliotis είπε:

Καλυτερα +10 στα 850 και ήλιο παρά -15 και ήλιο.  

Μετά ομως απο -15 με ηλιο θα σου ερθει -3 με χιονι συνηθως 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Μετά ομως απο -15 με ηλιο θα σου ερθει -3 με χιονι συνηθως 🙂

Σε καμιά περίπτωση σιγουρο. αν δεν κάνει αποκοπή και τη κοπανισει θα σου κάνει το -15 με ήλιο και μετά θα θα σου το ανεβάζει λιγο λιγο ο αντικυκλώνας απο τα δυτικά μέχρι τα κανονικά και καληνυχτα βοσκοπούλα μετα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Boliotis είπε:

Σε καμιά περίπτωση σιγουρο. αν δεν κάνει αποκοπή και τη κοπανισει θα σου κάνει το -15 με ήλιο και μετά θα θα σου το ανεβάζει λιγο λιγο ο αντικυκλώνας απο τα δυτικά μέχρι τα κανονικά και καληνυχτα βοσκοπούλα μετα.

θα δουμε..μετα πας για προβειο κεμπαπ  χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το κλειδί είναι στην επιφάνεια της ψυχρής αέριας μάζας που θα κατέλθει. Αν είναι τερατώδης σε διαστάσεις, είναι δύσκολο να μη βγει κάτι καλό για όλη τη χώρα, είτε σε πρώτη, είτε σε δεύτερη, είτε σε τρίτη φάση. Αν όμως τα "km2 ψυχους" αρχίσουν να "μαζεύουν", τότε είναι λοτταρία το πράγμα. Βασικό να μην φύγει το όλο σύστημα πολύ ανατολικά. Βασικό να μην μπει "κάτω" από τον αντικυκλώνα και μείνει βόρεια / βορειοδυτικά της χώρας χωρίς να "κατέβει".

YΓ. Επίκαιρο αφιέρωμα Ζιακό στον μεγάλο χιονιά της Θεσσαλονίκης το 1936.

http://ziakopoulos.blogspot.com/2021/02/36.html#more

 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, CATHA είπε:

Πιό ήπιο το ευρωπαικό νομίζω οτι είναι ρεαλιστικότερο...τα λέμε στο 6αρι... 

Εγω το ηπιο Ευρωπαικο που μου δινει ενα μετρο θελω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι να πάρει μπρος ο Φλεβάρης να δείξει ποιος είναι το αφεντικό!!!

Πάντως μιλάμε για ακραία περίπτωση ψύχους αν επαληθευτεί. Η γραμμή των -15 στα 850 στη νότια Πελοπόννησο νομίζω δεν έχει φτάσει ποτέ στα 150 χρόνια που τηρούνται αρχεία. Ούτε αντίστοιχα το -10 ΝΔ της Κρήτης.

Λογικά θα σπάσουν ρεκόρ ψύχους ανά την επικράτεια, πάμε να δούμε πώς θα εξελιχθεί είμαστε κοντά σε κάτι ιστορικό!

GFSOPIT00-246-2-1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...