Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλισέ ατάκες σε επικείμενη μουφα :

-Και το 2008 πριν μια βδομάδα τιποτα δεν έδινε 

-Ωραία ευτυχώς που το δείχνει τώρα δυτικά για να έρθει μετά σε μας 

-Δε χάνεται πια, δε μπορεί περάσανε 13 χρόνια 

-Ο Κινέζος το στέλνει καρφί πάνω μας 

-Το Αιγαίο θα το κάνει το θαύμα του, είναι πολύ ζεστές οι θάλασσες για την εποχή 

Κλισέ ατάκες μετά την οριστικοποιηση της μουφας :

- Μοντέλα κωλοτουμπες, τα πήραν όλα πίσω 

- Δε ξανασχολουμαι, θα βλέπω τη λάμπα 

- Από -15 ξεκινήσαμε, ένα τζουφιο -5 έρχεται τελικά 

- Μη το περιμένετε και στην πόρτα σας, πηγαίνετε Πάρνηθα, Πεντέλη, Υμηττό 

- Ε τουλάχιστον σε ένα τόσο άθλιο χειμώνα το είδαμε και λιγάκι να πέφτει

- Φολαααααααααααααααααααααααααααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευτυχως εχει πολλα και δυνατα σεναρια ο παιος ακομα,ισως περισσοτερα και απο χθες αφου τα σεναρια που δεν δινουν τιποτα πουθενα δεν ειναι πανω απο 5 στα 50.Εχει δυνατα πανελλαδικα,δυνατα κεντροβορεια και δυνατα προσηνεμα μεσα

Πολύ σωστά Γιώργο δυναμβσαν τα όλα σενάρια με πολλή μωβια..Καλό για όλους όπου πάρει να ναι δυνατο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο που φέυγει το καλοκαίρι (κανονικό) μου αρκεί... έρχεται χιονόκαιρος, πόσο, που και με τι φαινόμενα δεν γνωρίζει κανείς... την καλημέρα μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πολύ σωστά Γιώργο δυναμβσαν τα όλα σενάρια με πολλή μωβια..Καλό για όλους όπου πάρει να ναι δυνατο

Φιλε ετσι νομιζω.Μεχρι χθες ειχε καμια 10-12αρια που δεν εδιναν τιποτα.Τωρα ειναι 5.Αρα μαλλον παμε καλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανυπαρκτος αζορικος ισχυρός σκανδιναβικος, μεγαλος αυλώνας , ότι δεν θέλουν τα προσηνεμα το βλέπουμε στο πρωινο τρεξιμο του Ευρωπαίου , η βόρεια και κεντρική χώρα αν και είναι νωρίς θεωρώ πως είναι μέσα στο παιχνιδι για πολυ δυνατές καταστάσεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ο τζιφος εφτιαξε βεβαια για προσηνεμα αλλα ποιος του δινει σημασια οταν τα υπολοιπα χαλανε.Τελοσπαντων,ας ελπισουμε σε βελτιωσεις,χρονος υπαρχει πολυς.

Don’t shot the piano player ( tzifos ) man!😆

ας του αναγνωρισουμε οτι οταν ανακαλυπτε τα μελλουμενα-προσδοκουμενα οι αλλοι ηταν για πικ νικ.

53 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Καλημέρα. Άρχισαν τα κλασσικά χόμπυ τους τα μοντέλα: τραμπάλα κούνιες τσουλήθρα 

Τραμπαλα κουνιες τσουληθρα ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ😂

 

ακολουθουν οσονουπω οι γνωστες «ευχες» προς τα μοντελα: γ@μ...να μοντελα κτλ 😜

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Τι έδειχνε ο τζιφος τότε και τι ήρθε....είμαστε πολύ μακριά 

gfs-2008020900-1-174.png

Φίλε νομίζω ότι αυτό είναι η εξαίρεση. Το γενικό μοτίβο της κακοκαιρίας πιστεύω ότι φαίνεται 5,6 ημέρες πριν. Να μην δείχνει τίποτα και να έρθει καρφί δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί. Οι πιο παλιοί και έμπειροι ας με διορθώσουν. Στα μελλούμενα βλέπουμε ότι η Βόρεια Ελλάδα είναι φαβορί για κάτι δυνατό και εμείς παλεύουμε για κάτι πιο ligh. Ούτε ιστορικό ούτε τίποτα. Μακάρι να είμαι λάθος... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φιλε ετσι νομιζω.Μεχρι χθες ειχε καμια 10-12αρια που δεν εδιναν τιποτα.Τωρα ειναι 5.Αρα μαλλον παμε καλα

Και χθες 5 δεν ειναι εδινατ τιποτα 45 διναν χιονια....καλημερα σε ολους τριτη τεταρτη θα εχουμε πιο ξεκαθαρη εικονα για το τι ερχεται...ακομα και αν αλλαξουν διαταξεις κλπ αυριο δεν θελει αγχος ουτε μιρλα χαχαχαχ..και προσοχη μην παιρνετε στα σοβαρα τον τζιφο  χχααχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους από την καλοκαιρινή Πάτρα. Ήθελα να ρωτήσω τα πιο έμπειρα παιδιά αν υπάρχουν πιθανότητες να δούμε κάτι αξιόλογο στην ευρύτερη περιοχή της ΒΔ Πελοποννήσου σύμφωνα με τα μέχρι τώρα τρεξίματα πέρα από το ψύχος που κατά την ταπεινή μου άποψη έχει ήδη κλειδώσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα !! Φαίνεται ότι μερικοί μυαλό δεν βάζετε. Έχουμε μια βδομάδα μπροστά μας κ πιανεστε από ένα τρέξιμο κ μόνο . Ο Ευρωπαίος στο κύριο του δεν είναι αυτό που θέλουμε . Αλλά κάποιος άλλος θα πει πως το κοντρόλ του τζιφου είναι τέλειο για προσηνεμα . Εγώ θα πω πως κάτι μεγάλο έρχεται . Το κύριο του Ευρωπαίου σε αυτές τι ώρες δεν το εμπιστεύομαι . Τα ensembles  του τζιφου είναι πολύ καλά . Όπως είπε κ @GEORGE SNOWMAN ο τζιφος στο πρωινό τρέξιμο του κ στα ensembles του πολύ καλύτερος από χθες . Συνεχίζουμε !

Επεξεργάστηκε από AĺexSnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Τι έδειχνε ο τζιφος τότε και τι ήρθε....είμαστε πολύ μακριά 

gfs-2008020900-1-174.png

Βέβαια απο τη στιγμή που το έδειξε δεν το πήρε ποτέ πίσω. Αυτό θέλουμε να γίνει έστω μια φορά τα τελευταία χρόνια. Να βλέπουμε μια σταθερότητα σε κάτι πολύ καλό με μικρές αλλαγές. Να μην μας τρελάνουν τα μοντέλα στα μπρος πίσω και στις εκπτώσεις σε κάθε νέο ραν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απορώ που κάθεστε μερικοί και συγκρίνετε παλιες κακοκαιριες με αυτό που έρχεται , λίγο τα βασικά να δουμε, οι συνθήκες για να βελτιωθεί μια διάταξη έχει να κάνει με τις προυποθεσεις που χρειάζονται για να παρουμε το μέγιστο ξεχωριστά για κάθε περιοχη, με Τηλέμαχο κάθε τρέξιμο ήταν και καλυτερο για τα προσηνεμα απο το προηγουμενο γιατί είχες ένα βαρβάτο αζορικο και στο τέλος πηραμε το μέγιστο που μπορουσε να δωσει,αυτή τη στιγμή εγώ βλέπω 2 σενάρια με πολλη τυχη,που θα μπορουσε να βελτιωθεί η κατασταση για προσηνεμα αλλά βλέπω 30 σενάρια που θα μπορουσε να παρει κάτι δυνατό η Βόρεια Ελλάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ediepatra είπε:

Καλημέρα σε όλους από την καλοκαιρινή Πάτρα. Ήθελα να ρωτήσω τα πιο έμπειρα παιδιά αν υπάρχουν πιθανότητες να δούμε κάτι αξιόλογο στην ευρύτερη περιοχή της ΒΔ Πελοποννήσου σύμφωνα με τα μέχρι τώρα τρεξίματα πέρα από το ψύχος που κατά την ταπεινή μου άποψη έχει ήδη κλειδώσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Φίλε είναι πολύ νωρίς ιδιαίτερα για ΒΔ Πελοπόννησο να κάνεις εκτιμήσεις για χιόνι. Δεν έχει κλειδώσει τίποτα για εκεί. Ούτε καν το ψύχος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως η φάση θυμίζει πολύ τον Φλεβάρη του 2018 αλλά με πολύ καυτερές προοπτικές για την χώρα μα μιας και τότε τα περισσότερα το ερέθισμα εξαρχης Αγγλία,πιστεύω ότι είμαστε κοντά σε κάτι μεγάλο,σπάνια κατέβουν τέτοια τέρατα,θα είναι πολύ δύσκολο να το χάσουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει να επαναφέρει τον Σκανδιναβίκο ..ο σκανδιναβικος έγινε αζορικος το χαμηλό στην Ισλανδία περασε μέσα και το τέρας από πάνω μας δεν είναι που να πάει...ελπίζουμε σε βελτιωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Πάντως η φάση θυμίζει πολύ τον Φλεβάρη του 2018 αλλά με πολύ καυτερές προοπτικές για την χώρα μα μιας και τότε τα περισσότερα το ερέθισμα εξαρχης Αγγλία,πιστεύω ότι είμαστε κοντά σε κάτι μεγάλο,σπάνια κατέβουν τέτοια τέρατα,θα είναι πολύ δύσκολο να το χάσουμε 

The beast from East!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο νοτια θελουμε και πιο δυτικα τον εμποδισμο εμεις για να παρει σωστη κλιση ο αυλωνας. Μακαρι να κινηθουν σε αυτο το μοτιβο ολα. Μια γ... Φορα να ευνοηθουν τα προσηνεμα. Φετος σχεδόν  ολοι ειδαν με τον ενα ή τον αλλο τροπο  στρωσιμο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Πιο νοτια θελουμε και πιο δυτικα τον εμποδισμο εμεις για να παρει σωστη κλιση ο αυλωνας. Μακαρι να κινηθουν σε αυτο το μοτιβο ολα. Μια γ... Φορα να ευνοηθουν τα προσηνεμα. Φετος σχεδόν  ολοι ειδαν με τον ενα ή τον αλλο τροπο  στρωσιμο. 

Οι όλοι ποιοι είναι πες μου και εμένα να ξέρω 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Πιο νοτια θελουμε και πιο δυτικα τον εμποδισμο εμεις για να παρει σωστη κλιση ο αυλωνας. Μακαρι να κινηθουν σε αυτο το μοτιβο ολα. Μια γ... Φορα να ευνοηθουν τα προσηνεμα. Φετος σχεδόν  ολοι ειδαν με τον ενα ή τον αλλο τροπο  στρωσιμο. 

Τι είδανε όλοι? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Πιο νοτια θελουμε και πιο δυτικα τον εμποδισμο εμεις για να παρει σωστη κλιση ο αυλωνας. Μακαρι να κινηθουν σε αυτο το μοτιβο ολα. Μια γ... Φορα να ευνοηθουν τα προσηνεμα. Φετος σχεδόν  ολοι ειδαν με τον ενα ή τον αλλο τροπο  στρωσιμο. 

Αχ αυτα τα καημενα τα προσηνεμα. Να μας βλεπουν εμας ολους να θαβομαστχαχαχαχαχ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...