Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

εν τελει θα φαει μουφα μονο ο βολος οπως συνηθιζεται τωρα τελευταια ;ρ 

Αν κάνεις zoom στο icon πάντως σάπιο υετό δίνει για εδώ. Μήπως πιάνει τον ανατολικό;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Το γραψα νικολα ακομα κι αν γινει αποκοπη πιστευω εσυ θα βολευτεις αλλα δεν εξμαι σιγουρος 

Δεν θα έκανε αποκοπή τώρα στο 18αρι. Μια χαρά θα έβγαζε Αυλώνα. Αλλά δυστυχως αυτό το κακό έχει το αικον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, south coast said:

Φαγωθηκατε με την αποκοπη.

Ας πω και γω οτι θα γινει αποκοπη για γουρι, ωστε να μη γινει 

ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΚΟΠΗ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Φαγωθηκατε με την αποκοπη.

Γιατι δεν τους νοιαζει αν θα χιονισει σλλου περα απο την πορτα τους. Δεν εχει αλλάξει αυτό, παμε παρακάτω.

Εμεις που δεν χιονιζομαστε τοσο συχνά ας ελπιζουμε να μην γινει αποκοπη . Προσωπικά καλυτερα να παει ανατολικα να εχουμε τις Τ και να κατσει υετος για λιγες ωρες παρα να φαμε υετο τσαμπα χωρις Τ οπως γινεται καθε χρονο. 

Αποψη μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεν θα έκανε αποκοπή τώρα στο 18αρι. Μια χαρά θα έβγαζε Αυλώνα. Αλλά δυστυχως αυτό το κακό έχει το αικον 

Νικολα σαν φιλοδοφια εχεξ παει προς αποκοπη ...εννοειτια δε θα βγαζε αποκοπη αλλα για τη φιλοσοφια του λεω....τεσπα εστι κι αλλιως εγω σε θεωρω δεδομενο οτι κι να γινει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Αν κάνεις zoom στο icon πάντως σάπιο υετό δίνει για εδώ. Μήπως πιάνει τον ανατολικό;

ναι ειναι περιεργο που το δειχνει αλλα δειχνει τρυπα και λαρισα, οποτε ισως οντως να το βλεπει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μα αν κανει αποκππη δεν αλλαζει τπτ.ο αυλωνας μετα θα κατεβει. τα προσηνεμα τον αυλωνα κπιτανε οχι το χαμηλο στην προκειμενη περιπτωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Φαγωθηκατε με την αποκοπη.

Πρέπει να εννοούν την αφαίρεση του τελικού φωνήεντος μιας λέξης μπροστά από το αρχικό φωνήεν της επόμενης .Περί γραμματικής  θα συζητάνε τα παιδιά. Δεν μπορεί ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον αμα καποιοι θελετε να αρπαχτειτε αρπαχτειτε μονοι σας ...νομιζω ουτε εγω ουτε ο Βαγγέλης θελει ν αμη χιονιστει η νοτια χώρα...ενα ραν σχολιαζουμε αν αυτο το ραν δεν εχει φιλοσοφια αποκοπης ασχετο αν θα γινει τοτε μαλλον βλεπουμε κατι αλλο...αντε τωρα ημαρτων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, tzelilis είπε:

μα αν κανει αποκππη δεν αλλαζει τπτ.ο αυλωνας μετα θα κατεβει. τα προσηνεμα τον αυλωνα κπιτανε οχι το χαμηλο στην προκειμενη περιπτωση

Με αποκοπη πιο πιθανο ειναι να χασουμε τις Τ με βορεια θεση χαμηλου και να μεινουμε εκτος απο χαλκιδα και νοτιοτερα.

Όπως ευχονται πολλα ατομα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μένα με νοιάζει να χιονίσει μόνο στην πόρτα μου. Βασικά ούτε καν στα 100μ του Πηλίου δεν με νοιάζει, πόσο μάλλον σε άλλη πόλη. Αλλά όταν ψάχνεις να βρεις πως χιονιζεσαι το κάνεις για να δεις αν χιονιζεσαι και όχι επειδή δεν θέλεις να χιονίσει πουθενά αλλού. Τέλος πάντων, ο τρόπος που το εκφράζεις μετράει πιο πολύ..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον σίγουρα, λόγω πίεσης του Α, έχει πάρει άλλη κλίση κ πιο οριζόντια η μύτη του αυλώνα. Λεπταίνει κ απλώνεται προς Αδριατική στις 120 κ έχει σημαντική διαφορά από το 12αρι σε αυτό. Δε το λέω για καλό ή κακό για κάποιον, απλά σαν παρατήρηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, tzelilis είπε:

μα αν κανει αποκππη δεν αλλαζει τπτ.ο αυλωνας μετα θα κατεβει. τα προσηνεμα τον αυλωνα κπιτανε οχι το χαμηλο στην προκειμενη περιπτωση

ελα μου ντε..απλα καθυστερει και θα εχω ενα 10αωρο χιονιου εντονου με αρνητικες.επι πλεον .πλακα κανουμε τωρα..και μετα ο αυλωνας δεν ειναι αυλωνακι τα -17 και -18 εχει ..λετε να εξαφανιστει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

ναι ειναι περιεργο που το δειχνει αλλα δειχνει τρυπα και λαρισα, οποτε ισως οντως να το βλεπει

Εγώ πάντως το έχω ξεγραμμενο κατά 90% για κάτι καλό έτσι και αλλιώς, λόγω του ανέμου, και είμαι ήρεμος. Πέτσα φυσικά μπορεί να κάνει αλλά δεν με αφορά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Frostfang8 said:

Με αποκοπη πιο πιθανο ειναι να χασουμε τις Τ με βορεια θεση χαμηλου και να μεινουμε εκτος απο χαλκιδα και νοτιοτερα.

Όπως ευχονται πολλα ατομα .

Οι οποιοι εξαφανιζονται σε καθε καλο ραν για τα νοτια 😛 Το ειπα και το πρωι φιλε αλλα καλυτερα να μην το συνεχισουμε γιατι βαζουμε σε δυσκολη θεση τους μοντς. Στην τελικη κανεις μας δεν μπορει να κανει κατι για το τι θα γινει, οποτε λιγη σημασια εχει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Λοιπον αμα καποιοι θελετε να αρπαχτειτε αρπαχτειτε μονοι σας ...νομιζω ουτε εγω ουτε ο Βαγγέλης θελει ν αμη χιονιστει η νοτια χώρα...ενα ραν σχολιαζουμε αν αυτο το ραν δεν εχει φιλοσοφια αποκοπης ασχετο αν θα γινει τοτε μαλλον βλεπουμε κατι αλλο...αντε τωρα ημαρτων 

Αντώνη αποκοπή δεν έκανε τώρα. Απλά μίκρυνε τον Αυλώνα. Θέλει πολλά ψωμιά ακόμα για αποκοπή. Άποψη μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, fufutos said:

Ακούσατε ακουσατεεε...αρχίζει η παράσταση του Τζιφουυυυ...18ζζζζζζζννννννν

ειναι πολλα τα ζζζζζζζζζζζζζζ φουφουτε και θα μας παρει ο υπνος!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Οι οποιοι εξαφανιζονται σε καθε καλο ραν για τα νοτια 😛 Το ειπα και το πρωι φιλε αλλα καλυτερα να μην το συνεχισουμε γιατι βαζουμε σε δυσκολη θεση τους μοντς. Στην τελικη κανεις μας δεν μπορει να κανει κατι για το τι θα γινει, οποτε λιγη σημασια εχει!

Συμφωνω. 

Αλλωστε ειναι τοσο μακρυα ακομα που οι πιθανοτητες να χαλασουν παρα να φτισξουν ειναι μεγαλες*

Το μεγιστο ηδη εχει φανεί

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ πάντως το έχω ξεγραμμενο κατά 90% για κάτι καλό έτσι και αλλιώς, λόγω του ανέμου, και είμαι ήρεμος. Πέτσα φυσικά μπορεί να κάνει αλλά δεν με αφορά..

Εσυ μαλλον δεν εισαι πολυ καλα χαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Galanto said:

Λοιπον αμα καποιοι θελετε να αρπαχτειτε αρπαχτειτε μονοι σας ...νομιζω ουτε εγω ουτε ο Βαγγέλης θελει ν αμη χιονιστει η νοτια χώρα...ενα ραν σχολιαζουμε αν αυτο το ραν δεν εχει φιλοσοφια αποκοπης ασχετο αν θα γινει τοτε μαλλον βλεπουμε κατι αλλο...αντε τωρα ημαρτων 

Γενικα το εψραψα...μην το παιρνεις προσωπικα Αντωνη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νέες αλλαγές στο μετεοσιελ... Βγήκε παράλληλο του ευρωπαιου που θα αντικαταστήσει το παλιό τον Μάιο... 

ECM1-120.GIF?09-0

http://www.meteociel.fr/modeles/ecmwf.php?para=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...