Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εδώ χαλασε ο ευρωπαιος έφτιαξα τζιφος ουκμο..ευρωπαιος 33 χιλιοστα 35 ουκμο 43 τζιφος...θα δείξει μολις μπει το χαμηλο Μεσόγειο αυριο το απογευμα θα αλλάξουν αρκετα σε υετο...πάντως σχεδόν τελειως αλλιως ειναι σε τζιφο ουκμο απο οτι ευρωπαιο..

δεν καταλαβα τιποτα...χαχαχα..τα ιδια σου δινουν ολα αρα τι χαλασε?...και μετα αναφερεσαι οτι ειναι τελειος αλλιως τα ανσμπλ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Αυτο που εχω ξαναπει. 

Οταν ξεκιναει απο κάπου πισωγυρισμα, ειναι γτ καποιο νεο δεδομενκ βγηκε που ολα θα το μυριστουν και θα αρχίσουν να συμφωνουν σε αυτο. Στην προκειμένη περιπτωση ο εμποδισμος πιεζεται απο το χαμηλο στον ατλαντικο διαφορετικά κσι αλλαζει σιγα σιγα και η ποιοτητα και ο τροπος καθοδου το αυλωνα.

Εγω δεν πιστεύω προσωπικΑ οτι θα ξαναδουμε τα -10 και -12  στα 850 . Κσι αν εχουμε -8 με -9 θα ειναι μικροτερης διαρκειας . Οποτε ας κάνει οτι θελει...

Ψυχολογικα εχω κουραστει και εχω σιχαθει . 

Δεν διαφωνω σε αυτο που λες ωστοσο οπως βλεπεις στα ensembles δεν υπαρχει μονο η μια πλευρα, υπαρχει και η 2η και η 3η και η ....51η. Αρα λοιπον οπως λες αλλαζει κατι που το καθε σεναριο και υποσεναριο το βλεπει και το χειριζεται με διαφορετικο τροπο καθως η εξελιξη ειναι ρευστη. Και το λεω αυτο, αυτη την στιγμη, θελοντας προφανως να σπασω το τραπεζι απο την ενοχληση μου, αλλα λογικα σκεπτομενος δεν το κανω γιατι ξερω πως η κατασταση ακομα δεν εχει διαμορφωθει. Απο την αλλη, κοιταζω αλλα μοντελα με τελειως αλλη λογικη και ... ισιωνω..

Επεξεργάστηκε από snowzz
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Μα είπανε τόσοι κ τόσοι να γίνει το αντίθετο τόσες κ τόσες φορές.κανω λάθος?

Μάλλον λάθος κάνεις οπως και μερικοί άλλοι οσοι αναφέρθηκαν σε κατι προσβλητικά τα ποστ κρύφτηκαν νομίζω αλλά ακόμα και να διέφυγε καποιοι εμείς πρέπει να το συνεχιζουμε;λιγο λογικη παιδες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

δεν καταλαβα τιποτα...χαχαχα..τα ιδια σου δινουν ολα αρα τι χαλασε?...και μετα αναφερεσαι οτι ειναι τελειος αλλιως τα ανσμπλ?

Ο ευρωπαιος βαγγελη απο 42 πηγε 33 τα αλλα εφτιαξαν αφου φέρνουν αλλιως το χαμηλο...πάντως τα ανσαμπλ δείχνουν ότι ανετα πηγαίνει πιο νοτια αλλα και ανετα πιο βορεια ο ευρωπαιος εχει απο όλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Γιώργο το προτιμώ από τζιφο γιατί τραβάει πιο πολύ κρύο και δε χάνω υετο σε βροχή... Δε θέλουμε βέβαια άλλο νότια... Ας πάει λίγο πιο βόρεια και δυτικά πλεον

Η αληθεια είναι οτι ο τζίφος για τα δικα σας υψομ. ναι αργει Γιάννη εχεις δίκιο και να σου πω ούτε εμένα νε χαλάει μια χαρά δινει και εδω και το λεω προσεκτικά για να μη παρεξηγηθώ απο κάποια παιδιά εχω μεσα ναι λιγο πιο βόρεια και δυτικά και για εμάς καλύτερο και δεν χαλάει και κανεναν,εχεις δίκιο Γιάννη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 στα 50 και κοντρόλ μας δίνουν από 8 εκατοστά και πάνω. δηλαδή από 15(μην πω 20) και πάνω εκατοστά στην πραγματική απεικόνιση που θα είχαμε. πχ τα σενάρια με 8 εκατοστά προέρχονται από περίπου 17 χιλιοστά (μας έχει στη μέση της κλίμακας 15-20)

βάζω παράδειγμα

xx_model-en-308-0_modez_2021021012_117_5013_108_m4.thumb.png.aa876342e79b203e894d4efb23acc4e4.png

xx_model-en-308-0_modez_2021021012_117_5013_157_m4.thumb.png.3fa6c0fa49c665c4bd93a2c6327dbdba.png

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιωπη οι αττικαριοι. Ε τι να σχολιασουμε οταν γνωριζουμε το τροπαριο...

Καλο βραδυ παιδια και καλη συνεχεια. Θα γραψω παλι Παρασκευή βραδυ ειτε με θετικα τρεξιματα ειτε με τραγικα ετσι οπως το παει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κύριο αύξησε τον υετό πάντως εδώ. Από 10 πήγαμε στα 12 χιλιοστά. Μικρότερη διάρκεια από τζίφο,πιο έντονα φαινόμενα όμως

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα έχουμε μια καθυστέρηση στην Αττική

Δεν είναι κάτι... Θα μπορούσε αντίστοιχα αντί για  καθυστέρηση να έφερνε το κρύο νωρίτερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω κάτι επισης ...το μετεολοτζιξ το μετεοσιελ και ολα όταν πατάτε χιονι σε εκατοστα δειχνει με 0,7 εκατοστα το χιλιοστό...Ενώ το ιλ Μετέο που βάζει ο Βαγγέλης νομιζω ειναι 1 προς ένα οταν γραφει τα εκατοστα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, brit1981 είπε:

Η θερμοκρασία στα 850 είναι απλά μια παράμετρος, ελάχιστα σημαντική κατά τη γνώμη μου, με την έννοια ότι σε καμία περίπτωση δεν δείχνει τη συμβαίνει στην επιφάνεια.

Με αυλώνα στην Αρμενία, αραιές ισοβαρείς, αηδιαστικά γεωδυναμικά και  σχεδόν -12 στα 850 έχω ζήσει να μην μηδενίζει στον Καρέα. Και με ΒΔ επιφανείας κι όλας!!

Πέρυσι στη Ζηνοβία πως διάολο τη λέγανε, με -3 στα 850, γαλάζια γεωδυναμικά αλλά με πυκνότατες ισοβαρείς και χαμηλό σε καλή θέση εδώ το έπιασε στα αμάξια.

Και μπορώ να φέρω άπειρα παραδείγματα αντίστοιχα. Μια χρονιά χιόνισε εδώ με 0 νομίζω στα 850 (τότε που θάφτηκε η Λαμία), αλλά τότε είχαμε πάλι απίστευτα πυκνές ισοβαρείς και φοβερό αντικυκλώνα. Και μάλιστα στα 500 είχε -22 περίπου.

Μην τρελαίνεστε με τις Τ στα 850 και στα 500, δεν λένε ποτέ τίποτα από μόνες τους.

-Λεγονται, ξαναλεγονται, επισημαινονται αλλα τιποτα δυστυχως.

 

-Απ´την αλλη, αυτη η δυσαρεσκεια προκυπτει απ´το γεγονος της μειωσης σε ενα τρεξιμο απο τα -10 και -11, στο -7, ασχετα αν αρκει που φυσικα και αρκει.

απλα αγωνιας και λες, κι αν ψαλιδισει κι αλλο;  ενω τα -10, -11 λειτουργουν ατα καποιο τροπο σαν μαξιλαρακι ασφαλειας στη ψυχολογια πολλων παιδιων.

 

-Στα οσα σωστα ειπες να προσθεσω οτι υπαρχει ολοκληρη μαζα πανω απο το -7, θηριο ατοφια, τροφοδοτωντας διαρκως.

και νομιζω προσωπικη εκτιμηση οτι -7 δε θα υπαρξει. -8 και κατω.

προχωραμε!

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Dusterakos said:

Θα έχουμε μια καθυστέρηση στην Αττική

Δεν είναι κάτι... Θα μπορούσε αντίστοιχα αντί για  καθυστέρηση να έφερνε το κρύο νωρίτερα. 

Εσυ αδερφέ θα το βλέπεις από μεσημέρι-απόγευμα Κυριακής να πέφτει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Να πω κάτι επισης ...το μετεολοτζιξ το μετεοσιελ και ολα όταν πατάτε χιονι σε εκατοστα δειχνει με 0,7 εκατοστα το χιλιοστό...Ενώ το κι Ματέο που βάζει ο Βαγγέλης νομιζω ειναι 1 προς ένα οταν γραφει τα εκατοστα

ο Ματεο δε παιζει σημερα ειναι τραυματιας :Ρ. 15 cm δινει το ιλμετεο 13 το μετεολοτζιξ για εδω αρα σε εκατοστα χιονιου τι θα γινοταν στην πραγματικοτητα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

δεν εχουν πολυαλλαξει απο το πρωι καλυτερο του κυριο το κοντρολ του δεν ξερω αν εχει βαρυτητα 

Τα ίδια ειναι εμενα με κανει εντυπωση γιατι συνηθως δινει λιγοτερα απο το κυριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

ο Ματεο δε παιζει σημερα ειναι τραυματιας :Ρ. 15 cm δινει το ιλμετεο 13 το μετεολοτζιξ για εδω αρα σε εκατοστα χιονιου τι θα γινοταν στην πραγματικοτητα?

Χαχαα το διορθωσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά θα σκάσω αν δε ρωτήσω. Σόρρυ κιόλας. Πώς είναι δυνατόν στις 72 ώρες 5 μοντέλα να δίνουν το χαμηλό πάνω κάτω στην ίδια θέση, και μόνο 1 σε πολύ διαφορετική θέση. Βέβαια λέτε ότι είναι το πιο αξιόπιστο αλλά πάλι πρέπει αύριο, στις 60 ώρες δλδ, να έχουν 300 χλμ το χαμηλό νοτιότερα. Όλα όμως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κοντρολ ειναι το σεναριο με τη μεγαλυτερη βαρυτητα μετα το κυριο οτι διαφωνουν ειναι καλο επισης το κοντρολ χιονιζει και τη θρακη καλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε ξενερωνουμε ποτε....Συνεχιζουμε δυνατα...Ο στοχος:Η ολικη χιονοστρωση στον νομο...Στοχος απολυτα προσιτος....Λιγο θετικη ενεργεια ρε παιδες...Αντε καλη συνεχεια..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, sakis13 said:

Δε ξενερωνουμε ποτε....Συνεχιζουμε δυνατα...Ο στοχος:Η ολικη χιονοστρωση στον νομο...Στοχος απολυτα προσιτος....Λιγο θετικη ενεργεια ρε παιδες...Αντε κακη συνεχεια..

Αυτό που το κάπα είναι δίπλα στο λάμδα...χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

40 σεναρια εχουν πολυ υετο μακεδονια 43 θεσσαλια 5-6 χαμηλοτερα το χαμηλο απο το κυριο..

ΚΩΣΤΑ ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑΝΑΙ...ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά εγώ που είμαι δουλειά μπορεί να μου πει κάποιος τι μου έδωσε ο παιος;🥺 Καλύτερα ή χειρότερα από το πρωί;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...