Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισης κατι αλλο που μας δειχνει ο παιος κυριο και παραλελ ,να δουμε εαν επιβεβαιωσουν τα ασνμπλ του ,ειναι οτι συμβαδιζουν με τα ανσμπλ του τζιφου  που δειχνουν μια ταση για αναδιπλωση και χαμηλο απο δυτικα μετα το περας ολων των φασεων αυτης της κακοκαιριας .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

  ο φιλος weatherforattica λεει κατι με πολυ σαφη τροπο όταν μιλαει για τεκμηριωμενες εκτιμησεις 

να γινεται ενα σχολιο με παραθεση και τον χαρτη στον οποίο αναφερεται ώστε να βλεπουμε και να μαθαινουμε οσοι θελουμε

φυσικα και γουσταρουμε τα σχολια και το χιουμορ αλλα με λεκτικες φωτοβολιδες καποιοι που δεν γνωριζουμε ακομη χανομαστε!

και μην απογοητευομαστε ευκολα. ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όχι ρε παιδιά τι Επταπύργιο, είτε έτσι είτε αλλιώς πιο πολύ συζήτηση είναι το πριν κ το μετά, κυρίως η διάρκεια δλδ. Το βράδυ Σαββάτου τρέχει σερί σε όλα εδώ κ αρκετά ραν για στούπα με αρνητικές. Το καλό εκεί είναι να γίνει κ να βάλουμε καλά. Αυτός είναι ο πρωταρχικός στόχος κ δύσκολα χαλάει/

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που προτείνω είναι να δούμε για Κυριακή μέχρι τα αυριανα δωδεκαρια μην πω και Παρασκευή. Πραγματικά υπάρχει τεράστια γκάμα σεναρίων. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, Spartan said:

Μερικόι το κάνετε μάλλον επίτηδες 

Φουλ αρνητισμός σε όλα 

Θα μας σκάσετε στο τέλος.

Το ένα σας βρωμάει το άλλο σας ξινιζει 

Ρε Τετάρτη έχουμε ακόμα ξεκολλάτε 

Άνετα φτιάχνουν τα πράγματα. ξανά 

Θα μας κάνετε να μην ξαναγράψουμε καθόλου εδώ μέσα. 

 

Κοίτα φίλε μου ο καθένας έχει την αντίληψη του. Αν εσύ είσαι οκ με το -6 στα 850 επειδή έχει σουπερ υποστήριξη οκ. Εγώ όμως βλέπω ΞΑΝΑ τον ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ εφιάλτη μου που είναι οι μαμιόλες οι Τ να με στοιχειώνουν ξανά. Για μένα σε μηδενικό υψόμετρο στα νότια παραλιακά οι Τ είναι ΚΡΙΣΙΜΟ ξαναλέω ΚΡΙΣΙΜΟΤΑΤΟ ζήτημα για την εξέλιξη των όποιων φαινομένων. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Φιλε μου τι ακριβως τεκμηριο θες? Πως αλλιως θες να σε πεισω οταν λεω οτι χασαμε απο Κυριακη αργα το βραδυ - Τριτη μεσημερι 36 ωρες ??? Θεωρεις οτι με -6.5 στα 850 και ΒΑ οτι στρωνει στο κεντρο? Η υποστηριξη (παχος - γεωδυναμικα - Τ στα 500) ειναι υποστηρικτικοι παραγοντες , οχι βασικοι ! Με τα δεδομενα που δειχνει σημερα το ευρωπαικο χιονιζει στο κεντρο της Αθηνας με 1-2 βαθμους αλλα μεχρι εκει ! 

Γιατί δεν ρωτάμε κάποιον που ξέρει περισοτερα?😂 Εγώ σου λέω οτι στρώνει και μάλιστα ευκολα. Με ραγδαιότητα και κλειστό καιρό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά άλλο η χιονόπτωση και άλλο η χιονόστρωση, πόσο μάλλον στην άσφαλτο. Χιονόπτωση απλή γίνεται "σχετικά εύκολα" αλλά για χιονόστρωση στο δρόμο στα 0μ θέλει καλές Τ στα 850..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο που με προβληματιζει ωστοσο, γιατι δεν ειναι και ολα ροδινα και προφανως εχουμε μεγαλες απαιτησεις απο αυτη την κακοκαιρια καλως η κακως, ειναι οτι τα ενσεμπλες του τζιφου εχουν ΠΟΛΛΑ κακα σεναρια ενω χτες το βραδυ στο 18αρι ετρεχαν σχεδον ολα κορδονι εκτος απο καποια λιγα ασχημα σεναρια τα οποια σημερα εχουν πληθυνει και ακολουθουν αυτη την λογικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Κ στο 18αρι του ο τζιφος να παει το χαμηλό εκεί που το είχε το ευρωπαϊκό στο 12 αρι....ερε γλέντια....χαχχαχαα ...δεν πειράζει ρε παίδες ότι είναι να γίνει,θα γίνει.τουλαχιστον έκανα σέρβις τη γεννήτρια....

Και θα σου απαντήσει ο αλλος να γίνει το αντίθετο....Μια χαρά ετσι; τι να πω δεν βάζουμε μυαλό.....κρίμα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

γιατι θα εχει διαφορα χαμηλα στην παραλια στον νικο?...χαχαχαχα

Ρε θέλω να τ ακούω να μου το λέει άλλος 😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειδαμε κ ευρωπαικο... δινει 12-15μμ με παραξενη διαταξη... εχουμε να δουμε πολλα ακομη μιας κ δεν συμφωνουν ολα τα μοντελα!!! οσο για το μετα θα αλλαξει 100 φορες οποτε απλα παρακολουθουμε.αρχισε να εμφανιζεται μια ταση για τις προχωρημενες ωρες!!!δεν χρειαζεται απογοητευση ουτε ξεσαλωμα... αυριο το πρωι πιστευω θα συμφωνησουν καπου δεν γινεται!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΠΩΓΩΝΙ said:

Και θα σου απαντήσει ο αλλος να γίνει το αντίθετο....Μια χαρά ετσι; τι να πω δεν βάζουμε μυαλό.....κρίμα.....

Μα είπανε τόσοι κ τόσοι να γίνει το αντίθετο τόσες κ τόσες φορές.κανω λάθος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, geopithis είπε:

Όχι ρε παιδιά τι Επταπύργιο, είτε έτσι είτε αλλιώς πιο πολύ συζήτηση είναι το πριν κ το μετά, κυρίως η διάρκεια δλδ. Το βράδυ Σαββάτου τρέχει σερί σε όλα εδώ κ αρκετά ραν για στούπα με αρνητικές. Το καλό εκεί είναι να γίνει κ να βάλουμε καλά. Αυτός είναι ο πρωταρχικός στόχος κ δύσκολα χαλάει/

 

βαση μοντελων εχουμε μινιμουμ 24 ωρες απο καποια μαξιμουμ σχεδον 40 απο αλλα ...υετο εχουμε μινιμουμ 15 μαξιμουμ 25 αν δεν κανω λαθος που σε μεταφραση χιονιου προφανος ειναι παραπανω...σημερα μεχρι στιγμης ειμαστε καλυτερα απο χτες.επισης χιονιζομαστε για ακομη μια μερα σε καθε σεναριο και θα χιονιζομαστε σε καθε σεναριο γιατι αυτη η μεγαλη υετομπαλλα απο την γαλλι ερχεται προς τα πανω μας οπου κι αν βγει το κεντρο του χαμηλου οτι πορεια κι αν ακολουθησει μετα θα παρουμε τουλαχιστον σε χιονι οτι εχει να μας δωσει αυτη η υετομπαλλα πριν αρχισουν οι συνδιασμοι με τον αυλωνα κτλ κτλ κτλ ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowzz είπε:

Αυτο που με προβληματιζει ωστοσο, γιατι δεν ειναι και ολα ροδινα και προφανως εχουμε μεγαλες απαιτησεις απο αυτη την κακοκαιρια καλως η κακως, ειναι οτι τα ενσεμπλες του τζιφου εχουν ΠΟΛΛΑ κακα σεναρια ενω χτες το βραδυ στο 18αρι ετρεχαν σχεδον ολα κορδονι εκτος απο καποια λιγα ασχημα σεναρια τα οποια σημερα εχουν πληθυνει και ακολουθουν αυτη την λογικη

Αυτο που εχω ξαναπει. 

Οταν ξεκιναει απο κάπου πισωγυρισμα, ειναι γτ καποιο νεο δεδομενκ βγηκε που ολα θα το μυριστουν και θα αρχίσουν να συμφωνουν σε αυτο. Στην προκειμένη περιπτωση ο εμποδισμος πιεζεται απο το χαμηλο στον ατλαντικο διαφορετικά κσι αλλαζει σιγα σιγα και η ποιοτητα και ο τροπος καθοδου το αυλωνα.

Εγω δεν πιστεύω προσωπικΑ οτι θα ξαναδουμε τα -10 και -12  στα 850 . Κσι αν εχουμε -8 με -9 θα ειναι μικροτερης διαρκειας . Οποτε ας κάνει οτι θελει...

Ψυχολογικα εχω κουραστει και εχω σιχαθει . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

καλα τα ενσεμπλς για Κ Μακεδονια με πολλα στο μωβ!

ο καλος αγγελιοφορος του ευρωπαικου!!!...εχουν συγκλινει καπου ?τι καταλαβαινεις?σε θεση χαμηλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ χαλασε ο ευρωπαιος έφτιαξα τζιφος ουκμο..ευρωπαιος 33 χιλιοστα 35 ουκμο 43 τζιφος...θα δείξει μολις μπει το χαμηλο Μεσόγειο αυριο το απογευμα θα αλλάξουν αρκετα σε υετο...πάντως σχεδόν τελειως αλλιως ειναι σε τζιφο ουκμο απο οτι ευρωπαιο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χτες ασχολούμασταν με την αποκοπή, ή οποία απομακρύνθηκε σαν σενάριο.

σήμερα μας πήγε πίσω τους νότιους Και έκανε και έκπτωσουλες

ασχέτως του 18αριου και τι θα δώσει (που είναι όπως παντα 18αρι 🤡)ας το πάει και μια μέρα πίσω για Αττική 

τα ποιοτικα χαρακτηριστικά να μη χαλάνε Οσο φτάνουμε για να χουμε τη ψυχική μας ηρεμία  και να κοιτάμε εξω από το παράθυρο και όχι στο pc στο nowcast!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

καλα τα ενσεμπλς για Κ Μακεδονια με πολλα στο μωβ!

μπαίνω να δω. χθες είχε καμιά 20αρια που έδιναν 10+ εκατοστά στη θεσσαλονίκη. που στην ουσία τα 10+ είναι 20+ αφού αφορούσαν υετό της τάξης των 15+ χιλιοστών

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Χάλασε κι αλλο ο ευρωπαίος για εδω νομιζω απλά θεωρώ ότι αυτο είναι το νοτιότερο σενάριο του, θα δούμε 18αρι τζιφου και αυριο  πιστευω θα φανει η σύγκλιση ολων.Παμε χαλαρά χωρίς ακρότητες παίδες....

Γιώργο το προτιμώ από τζιφο γιατί τραβάει πιο πολύ κρύο και δε χάνω υετο σε βροχή... Δε θέλουμε βέβαια άλλο νότια... Ας πάει λίγο πιο βόρεια και δυτικά πλεον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...