Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

@yiannis_volos γενικά μην περιμένεις και πολλά πέρα από κρύο.....αν δεν δεις στα μοντέλα την διάταξη του 14 ο Βόλος δεν πρόκειται να δει σοβαρό χιονι  (εκτός απροόπτου τύπου αριαδνη)

Ε ναι βρε, εννοείται δεν περιμένω. Νομίζω το έχω κάνει ξεκάθαρο τόσες μέρες, κυρίως λόγω του ανατολικού που δείχνει συνέχεια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν παιδιά επειδή έχει χαθεί χαθεί λίγο η μπάλα. Το χειρότερο αυτή τη στιγμή σενάριο μοντέλου για Αττική για Κυριακή-Δευτέρα ποιο είναι?Ολα καλά πάνε...Εκτον αν πιστεύαμε ότι δεν θα Ε βγαίνει τίποτα αρνητικό σερί μέχρι να έρθει. Δεν γίνονται αυτά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Και για σενα ειμαι χαλαρος...χαχαχα...δν καταλαβαινω γιατι αγχωνεσαι?ασε που δεν ειμαι χαλαρος γιατι η θεση του χαμηλου με αλλαζει ανεμο...μιλαμε για προσηνεμο χιονια απο δευτερα εως τεταρτη ..μα αγχωνεσται λογω φοβου οκ αλλα λογω στοιχειων ρε γιωργο δεν γινετε

Εχω πει ποια ειναι η καψα μου.Να σπασει η 13ετια στη αθηνα,γι αυτο χαλιεμαι,θελω να δω τους φιλους να το γλεντανε και οχι να ξεροσταλιαζουν στη λαμπα και στη ****δορυφορικη.Γι αυτο αγχωνομαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλα επειδη εισαι χαλαρος και ανετος εσυ,δεν ωφειλουν να νιωσουν ολοι το ιδιο.

Εντάξει δεν είπε και κάτι κακό το παιδί.....να μην είναι αχάριστοι είπε σε όσους δουν ότι δουν και φυσικά απευθυνόταν κυρίως στους βόρειους που πολλοί ζητάμε βάζω κι εμένα μέσα παραπάνω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, HuxFlux said:

Αναλυση απο το δασκαλο

 

http://ziakopoulos.blogspot.com/2021/02/1.html#more

Συμπεράσματα:

Οι τελευταίες εισηγήσεις των μοντέλων για την εξέλιξη του καιρού το Σαββατοκύριακο είναι ρεαλιστικές. Αναφορικά με τις χιονοπτώσεις στα πεδινά, θα υπάρξουν κάποια (πρόσκαιρα) προβλήματα με τις θερμοκρασίες το Σάββατο σε περιοχές της κεντρικής χώρας και την Κυριακή στην Αττική.

 

με γριφους μιλαει ο γεροντας......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ψυχραιμια... ο καιρος θα κανει αυτο που θελει τα μοντελα,προσπαθουν να πιασουν την ταση...δεν ειναι τπτ δεδομενο κ σιγουρο.οπως πολλες φορες εχει πει ο σωτηρης πανω απο τις,120 ωρες ειναι μια,αιωνιοτητα.96 κ κατω μπορουμε να μιλαμε με μια σχετικη σιγουρια. δειτε τωρα στις 72 ωρες που δεν μπορουν να πιασουβ το χαμηλο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Ε ναι βρε, εννοείται δεν περιμένω. Νομίζω το έχω κάνει ξεκάθαρο τόσες μέρες, κυρίως λόγω του ανατολικού που δείχνει συνέχεια..

Νταξει απλά φαντάζομαι υπάρχει κάποια ελπίδα μέσα σου  να γίνει κάτι😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω παντως με αυτα που βλεπω τα προσηνεμα Θα δεχτουν μεγαλη κακοκαιρια

Με πέθανες αλλά το έσωσες.. 😜😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εχω πει ποια ειναι η καψα μου.Να σπασει η 13ετια στη αθηνα,γι αυτο χαλιεμαι,θελω να δω τους φιλους να το γλεντανε και οχι να ξεροσταλιαζουν στη λαμπα και στη ****δορυφορικη.Γι αυτο αγχωνομαι.

Και εσυ βλεπεις να μην γινετε αυτο?εγω το αντιθετο βλεπω να χιονιζεται ολη η αθηνα...και οχι μια μερα..βαση χαρτων λεω ετσι..σημερινων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Νταξει απλά φαντάζομαι υπάρχει κάποια ελπίδα μέσα σου  να γίνει κάτι😂

Όχι καμία, ούτε ψήγμα. Για καθολική χιονόστρωση έστω 5cm με αρνητικές μιλάω πάντα γιατί απλό χιόνι της πλάκας θα ρίξει λογικά, θα γυρίσει κάποια στιγμή σε ΒΔ αλλά πιστεύω θα είναι μειούμενος ο υετός και δεν θα στρώσει παρά μόνο πέτσα. Της Δευτέρας δεν το δείχνει ούτε το GEM απ' ότι είδα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Λοιπον κριμα ειναι να χανουν μια σωστη ενημερωση τα παιδια που δεν εχουν ορεξη να ασχολουνται με τους γνωστιυς αγνωστους,ενημερωνω οτι τα ensembles του παιου εχουν φτιαξει αρκετα για αθηνα,με τον μ.ο χιονοστρωσης να πλησιαζει για πρωτη φορα τις τελευταιες μερες στα 5εκατοστα.Υπαρχει ενα τρελο σεναριο που το ανεβαζω μονο για λογους ψυχολογιας παρακατω.

Επισης ο μ.ο. ειναι σαφως ψυχροτερος και το κυριο απο τα πιο ζεστα σεναρια 

IMG_20210210_222659.jpg

Οτι και να πεις φιλε οτι και να γραψεις ο πεσιμιστης δυσκολα αλλαζει...οπως και ο οπτιμιστης..

Αιγινα-σουβαλα βλεπω φολαααα ε🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοίτα να δεις που ερχόμαστε στα βασικά πλέον,δηλαδή τι θα γίνει στο Ατλαντικό χαμηλό κάτι που κ εγώ ομολογώ το είχα παραβλέψει...

Επεξεργάστηκε από fufutos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μ.ο του ευρωπαιου και τα ensembles του,το καλυτερο για μενα εργαλειο καιρικης εκτιμησης,,δειχνουν πιθανων την πορεια των μοντελων αυριο,με βελτιωση θερμοκρασιακα την Κυριακη και πιθανως εναρξη χιονοπτωσεων στα χαμηλα του νομού απο το απογευματοβραδο.Δευτερα νυχτα ως Τεταρτη φαινονται πολυ δυνατες καταστασεις αλλα.ειμαστε ακομα μακρια προγνωστικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To πιο αστειο ειναι πως ο χαρτης του snowdepth μεταφραζεται απο καποιους se x2 kai x3 😛 , τη στιγμη που αποτελει απο μονος του μεταφραση του υετου θερμοκρασιων κλπ. 

Σε καθε περιπτωση, οτι κ να δειξει το 18ρι ειναι πιο πολυ για το ματι παρα ρεαλιστικο. Και για να μη λετε οτι μιρλιαζω, παμε δυνατα στα 00ρια μαγκες, και οτι γινει ας γινει!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ο μ.ο του ευρωπαιου και τα ensembles του,το καλυτερο για μενα εργαλειο καιρικης εκτιμησης,,δειχνουν πιθανων την πορεια των μοντελων αυριο,με βελτιωση θερμοκρασιακα την Κυριακη και πιθανως εναρξη χιονοπτωσεων στα χαμηλα του νομού απο το απογευματοβραδο.Δευτερα νυχτα ως Τεταρτη φαινονται πολυ δυνατες καταστασεις αλλα.ειμαστε ακομα μακρια προγνωστικα.

Αν έχουμε χαμηλό όπως του Ευρωπαίου (κάπου στη Ρόδο) όσο πιο κοντά και πιο βαθύ θα έχουμε καλύτερες ραγδαιότητες;

μιλάω παντα για Τη δεύτερη φάση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, alkis91_2.0 είπε:

To πιο αστειο ειναι πως ο χαρτης του snowdepth μεταφραζεται απο καποιους se x2 kai x3 😛 , τη στιγμη που αποτελει απο μονος του μεταφραση του υετου θερμοκρασιων κλπ. 

Σε καθε περιπτωση, οτι κ να δειξει το 18ρι ειναι πιο πολυ για το ματι παρα ρεαλιστικο. Και για να μη λετε οτι μιρλιαζω, παμε δυνατα στα 00ρια μαγκες, και οτι γινει ας γινει!!!!!

Για την αττικη σε περιπτωσεις lake effect δινει παντα λιγοτερα,ειναι καρατσεκαρισμενο.Δεν ξερω για αλλες περιοχες.Παντως το να δινει πλεον ο μ.ο 4,8 ειναι πολυ ενθαρρυντικο,βασικα δεν θυμαμαι ποτε ξαναγινε αυτο τα τελευταια χρονια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Όχι καμία, ούτε ψήγμα. Για καθολική χιονόστρωση έστω 5cm με αρνητικές μιλάω πάντα γιατί απλό χιόνι της πλάκας θα ρίξει λογικά, θα γυρίσει κάποια στιγμή σε ΒΔ αλλά πιστεύω θα είναι μειούμενος ο υετός και δεν θα στρώσει παρά μόνο πέτσα. Της Δευτέρας δεν το δείχνει ούτε το GEM απ' ότι είδα..

Κακή πόλη ο Βόλος αν σαρεσει το χιονι

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, notios_polos είπε:

μα οσο το βλεπω και καταλαβαινω τι περιθωρια εχει τοσο πιο καλο το βρισκω που ετσι κι αλλιως καλο το βρηκα..χαχαχα...λογικα μια κινηση προς τα βορεια θα την κανει ειναι ακομη 72-96 ωρες πριν οποτε ανετα το κανει..εδω στο λεανδρο σε τετοιες ωρες το εμφανησε το χαμηλο που δεν ειχε καν πριν...

Καλά ρε τρελέ ......αρχίζω και σε φοβάμαι...το πρωί που μιλήσαμε και πάνω στη συζήτηση για το όνομα της κακοκαιρίας κι ενώ ξέραμε ότι ήταν η σειρά του γράμματος "Μ" είχαμε πει για πλάκα από ένα πιθανό όνομα..εγώ είχα πει Μενέλαος κι εσύ....Μήδεια......και μπαίνω στο μετέο και βλέπω ότι την ονόμασαν Μήδεια.....χαχα....απίστευτο........εκτός αν έχεις κάποιον γνωστό εκεί μέσα....χαχα

https://www.meteo.gr/article_view.cfm?entryID=1632

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...