Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

λοιπον δεν εχει δυτικο κινδυνο τελος!!!..πως να εχει?ολη η ισπανια ειναι μεσα στον υποτροπικο και αυτος δεν μπορει να τρυπηθει οπως ενας σαπιος αζορικος πχ

μην περάσει κανα χαμηλό νυφίτσα πάνω απο ισπανία και τα τραβήξει όλα..καμία μύξα..η δεν γίνεται? εγώ όλα τα φοβάμαι..πιο πολύ τα ανατολικά γιατί αν φύγει τουρκία δεν γυρνάει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

λοιπον δεν εχει δυτικο κινδυνο τελος!!!..πως να εχει?ολη η ισπανια ειναι μεσα στον υποτροπικο και αυτος δεν μπορει να τρυπηθει οπως ενας σαπιος αζορικος πχ

Αποψη μοθ βαγγελη οτι πρπει να φυγεξ και η τουρκια ...πολυ δυσκολο πλεον εκτος αν αλλξει κατι αυριο πρπεει να μείνει αδριατικη μεχρι αιγαιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

λοιπον δεν εχει δυτικο κινδυνο τελος!!!..πως να εχει?ολη η ισπανια ειναι μεσα στον υποτροπικο και αυτος δεν μπορει να τρυπηθει οπως ενας σαπιος αζορικος πχ

Δεν νομιζω οτι κινδυνευετε εσεις Βαγγελη και πιο βορεια να.παει ο σκανδιναβικος ειναι τετοια η εκταση ψυχους που δεν χανεται ευκολα για β.ελλαδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Διαλέχτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε......

Θέλω κάτι πιο εκλεκτό... Πιο  εκλεκτό.... Είπα κάτι πιο εκλεκτό... Πιο εκλεκτό..... Φέρε μια φασολια🤣🤣😂😂😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν νομιζω οτι κινδυνευετε εσεις Βαγγελη και πιο βορεια να.παει ο σκανδιναβικος ειναι τετοια η εκταση ψυχους που δεν χανεται ευκολα για β.ελλαδα.

κοιταξε να δεις κατα πασα πιθανοτητα ναι ετσι ειναι αλλα οπως ξερεις πολυ καλα εγω οταν φαω ηρεμω και μετα θελω να μοιραστω και το φαγητο μου οποτε θα θελω σεναριο που να χαρεις κι εσυ και ο κερκυραιος και ο μπαμπης και οι παξοι και η πατμος αν ειναι δυνατον και η ροδο και η ξανθη..ειναι τετοιο που μπορει ολοι να χαρουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αποκλειεται να κοπει ο υποτροπικος που φτανει μεχρι αγγλια..δεν περναει τιποτα απ αυτο ειναι τσιμεντο αυτο το κιτρινο gens-31-1-192.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει δυτικο αν φοβουνται καποιοι ειναι οσοι δεν θελουν να σκασει πανω μας η και λιγο ανατολικα...καθως ο Α βγαινει νοτια αρκετα και οχι πολυ βορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπορει να δωσει ρεκορ..1χιονοστρωσης..2.συνεχομενης χιονπτωσης..3.χιονοακαλυψης σε ημερες..4.απολυτης αρνητικης ελαχιστης 5.απολυτης αρνητικης μεγιστης 6.απολυτης αρνητικης μεσης ημερας .7 συνεχομενες μερες με ολικο παγετο...ξεχασα κατι?γιατι μπορει να τα δωσει ολα μαζι αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά δεν ξέρουμε εννοείται τι θα γίνει αλλά αυτοί οι χάρτες σε ώρες κάτω από τις 200-240 είναι εξαιρετικά σπάνιοι και αξίζουν αποθήκευσης !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θυμίζει Φεβρουάριο 2012 η φάση τότε που είχε παγώσει όλη η Ευρώπη με έμφαση την ανατολική. Βέβαια τότε οφείλονταν στον Σιβηρικό..

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω κι εγώ αυτό που βλέπω. Με νοιαζει πάρα πολύ να χιονίσει και να κάνει κάτι ιστορικό. Μα πιο πολύ με νοιάζει η υγεία του χώρου εδώ. Λετε οτι έρχεται κάτι ιστορικό. Αυτό σημαινει ότι ισως χιονίσει παντού. Επείδη όμως μπορεί και να μη χιονίσει, εφιστώ την προσοχή σε όλους και ειδικά στους γαλονάδες να προστατευσουμε αυτο που έχουμε εδώ.

ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!  😀

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σπάνιο να βλέπεις τον μέσο όρο για σχεδόν μια βδομάδα μπροστά στο -8. Βέβαια, η αβεβαιότητα είναι τεράστια οπότε ίσως και να αλλάξει... Ναι μεν έχουμε δει κάποια φοβερά ρανς, τρομερούς ΜΟ, αλλά είμαστε ακόμη μακριά δυστυχώς. Μακάρι να φτάσουμε Τετάρτη και βλέπουμε τους ίδιους χάρτες. Κρίμα είναι να χαθεί τόσο ψύχος χωρίς κάτι ιστορικό κάπου στην χώρα.

gfs-volos-gr-395n-23e.thumb.png.e905b86d5d3705ef3ae8d0ebfd22ee22.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, isnow είπε:

τζίφος τώρα Βγήκε 5ημερος ολικός παγετός..να το αφήσω?

Νομίζω πως 6 μ 7 μέρες πριν τα μελλούμενα, το ψύχος και η διάρκειά του είναι συνταρακτικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το θετικο ειναι οτι ολα τα μοντελα συμφωνουν οποτε δεν ψαχνουμε ποιο δε μας συμφερει αρα αν σταβωσει κατι θα στραβωσει σε ολα μαζι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Θυμίζει Φεβρουάριο 2012 η φάση τότε που είχε παγώσει όλη η Ευρώπη με έμφαση την ανατολική. Βέβαια τότε οφείλονταν στον Σιβηρικό..

Τοτε χιονιστηκαμε με νοτιαδοχιονο ....τωρα μιλαμε για χιονι με ολικο παγετο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τοτε χιονιστηκαμε με νοτιαδοχιονο ....τωρα μιλαμε για χιονι με ολικο παγετο...

Ναι δεν αναφέρομαι στην κακοκαιρία που επηρέασε την Ελλάδα, αλλά για την δυναμική και την κατανομή του ψύχους στην Ευρώπη.

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν για να είμαι και ρεαλιστής χαλασαν λίγο τα ενσ του τζιφου από  το -6 στο ονειρικο 0ρι επεστρεψαν στο -5 του επισης πολυ ωραιου 18ριου παμε καλα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω εξακολουθω να φοβαμαι τον αζορ μην τελικα δεν καταφερει να ανεβει για αλλη μια φορα η λογο των πιεσεων ανατολικα και δυτικα που δεχεται να τον κοψουν στην μεση οταν ανεβει και να παει δυτικα παλι ο αυλωνας .Ακομα δεν εχει κλειδωσει ο εμποδισμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...