Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Σου εύχομαι αναλογες καταστασεις και στη Νικαια σε λίγες μέρες...😉

Ευχαριστω πολυ μητσαρα μακάρι φίλε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Απορω πραγματικα πως γινεται.με τετοια εικονα στα ενσεμπλς των τριων μοντελων(ecmw,gfs,gem) καποιοι να απογοητευονται

πόσο συμφωνω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μεχρι τελος φλεβαρη ειναι πιθανον να εχουμε την ιδια εικονα με ξανα ψυχρη εισβολη στη τελευταια βδομαδα του μηνα

..Οταν τελειωση αυτη,ε???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αφου τελειωσαν τα ραν παμε για λιγο κους κους και σεναρια sci fi.Ασυλληπτες καταστασεις απο το κοντρολ του τζιφου που αν εβγαινε στο συνολο του θα εκανε ενα 2002-2004 μαζι.Μεγαλη διαρκεια,θερμοκρασιες στους -13 και σχεδον -40...τρομερα πραγματα.

Εχω την αισθηση απο τα ενσεμπλς.παιου και τζιφου οτι παμε μαλλον σε ενα δεκαημερο ψυχους,χιονοπτωσεων σε ολη την χωρα.

Μόλις μιλούσα με έναν ξάδερφο μου που μενει Χαλκιδα και του αρεσει το χιονι και του έλεγα τα ίδια ,ενώ συγχρόνως προσπαθώ να μην τα πιστεύσω εγώ για να μην έρθει καμία καρπαζιά.😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Διαστημα 22-28 του μηνα

Κώστα σερί θα μας πας. Αχχαχα.

 Καλά λένε ότι χιόνι που δεν λιώνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Κώστα σερί θα μας πας. Αχχαχα.

 Καλά λένε ότι χιόνι που δεν λιώνει 

Υπαρχει αυτο ενδεχομενο εξ αρχης απο γεναρη δηλαδη απλα ειναι πιο ισχυρο τωρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και κατι άλλο...ο μ.ο. των ανσαμπλ του ευρωπαικου είναι μονιμος αρνητικος από 13/2 μεχρι και 21/2 που φτανει το τρεξιμο (για Χαλκιδα μιλαω παντα).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα είδα ανσαμπλ Ευρωπαίου έχουν ψυχρανει 1μισι βαθμό

 

ΥΓ:ΑΕΚτζης και χιονοφιλος από Άλιμο μη το δοκιμάσετε ακουστε που σας λέω... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επαναληψη λεανδρου ισως?οπου ειχαν μεινει το κυριο του τζεμ το κυριο του παιου και κατα καποιο τροπο και τα ανσμπλ του παιου που καθε μερα βελτιωνοταν και τραβουσνα το κυριο απο την μυτη...οποτε τα μικρα που ειναι σουμπιτο θετικα αικον γαλλικο και πλεον και ναυτης μαζι με τα μεγαλυτερα γιουκμο και τζιφο και μαζι με τα ανσμπλ του τζεμ εχουν ενα θετικο ισοζυγιο...παμε για 18αρια σιγα σιγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλη ουσία των πάντων είναι το ριτζ.. Καθορίζει όλη την εξέλιξη.. Κ κατά δεύτερο η εισχώρησε της ύφεσης από Γαλλία.. 

ΟΣΟ ΠΙΟ ΒΔ ΠΆΕΙ ΤΟ ΡΙΤΖ ΤΌΣΟ ΠΙΟ ΔΥΤΙΚΆ ΘΑ ΈΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΆΝΤΑ.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

επαναληψη λεανδρου ισως?οπου ειχαν μεινει το κυριο του τζεμ το κυριο του παιου και κατα καποιο τροπο και τα ανσμπλ του παιου που καθε μερα βελτιωνοταν και τραβουσνα το κυριο απο την μυτη...οποτε τα μικρα που ειναι σουμπιτο θετικα αικον γαλλικο και πλεον και ναυτης μαζι με τα μεγαλυτερα γιουκμο και τζιφο και μαζι με τα ανσμπλ του τζεμ εχουν ενα θετικο ισοζυγιο...παμε για 18αρια σιγα σιγα

Το κυριο του παιου τα κανει αυτα..βεβαια η ταση σημερα κατα βαση ειναι να μην χιονιστουν καλα τα ανατολικα απο θεσσαλονικη αλλα μεχρι την τεταρτη θα δουμε σιγουρα διαφορερικα σεναρια..βεβαια στο ευρωπαικο χιονιζεται ξανα ολη η κεντροβορεια χωρα μετα..εινα μεγαλη ψυχρη εισβολη οποτε θα υπαρξουν αρκετοι περιοδοι γυρων χιονοπτωσεων..υφεσεις κλπ κλπ δν ειναι κατι λαιτ...το θεμα ειναι να ξεκινησουμε καλα στις 13-14 να κανουμε το μπρεικ και να παρουμε και απο τα υπολοιπα σταδια οτι μπορουμε χαχα..επισης για οσους υποτιμουν γαλλικο και αικομ να πουμε ξανα οτι λειτουργουν σαν υποσεναρια του ευρωπαικου καθως αρχικες συνθηκες δανειζονται απο το ευρωπαικο

 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eγώ προσπάθησα να βρώ ανταγωνιστικές διατάξεις πήγα 68 πήγα και 36 καμμία δεν μου κάνει. σήμερα ας πούμε κέντρο του Αυλώνα φαίνεται Ρουμανία....αλλά ειναι δεδομένο ότι θα αλλάξει....αν πάει δυτικά ...τότε τα πράγματα θα γίνουν ακόμα πιο όμορφα....(ΚΒ) αν βρεί το δρόμο προς το Αιγαίο τότε τα προσήνεμα....θάβονται....αλλά πάλι δεν μου βγαίνει ,είναι κάτι καινούργιο για τις δεκαετίες που ξέρω,όχι ασυνίθιστο όμως πριν το 40.Για να δούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Το κυριο του παιου τα κανει αυτα..βεβαια η ταση σημερα κατα βαση ειναι να μην χιονιστουν καλα τα ανατολικα απο θεσσαλονικη αλλα μεχρι την τεταρτη θα δουμε σιγουρα διαφορερικα σεναρια..βεβαια στο ευρωπαικο χιονιζεται ξανα ολη η κεντροβορεια χωρα μετα..εινα μεγαλη ψυχρη εισβολη οποτε θα υπαρξουν αρκετοι περιοδοι γυρων χιονοπτωσεων..υφεσεις κλπ κλπ δν ειναι κατι λαιτ...το θεμα ειναι να ξεκινησουμε καλα στις 13-14 να κανουμε το μπρεικ και να παρουμε και απο τα υπολοιπα σταδια οτι μπορουμε χαχα

 

χασαμε εμεις εδω πανω 2 πρωτα πιατα,και αριαδνη και σοφια..οποτε αυτο θα το παρουμε ολο το πρωτο πιατο..μετα ας κανει οτι θελει οπου θελει εχει πραγμα να ταισει αυτο το τερας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

είδα ενσεμπλς Ευρωπαίου κ δεν είναι καθόλου ασχημα-για τη περιοχή μου κ προσυνεμα...-

Εγώ αυτό που εύχομαι είναι ότι έρθει να είναι Ιστορικό για κάποιους,αν όχι για μένα..τότε να δω ένα χάρτη με τη κεντρική και βόρεια  Ελλάδα να θάβεται χωρίς έλεος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Eγώ προσπάθησα να βρώ ανταγωνιστικές διατάξεις πήγα 68 πήγα και 36 καμμία δεν μου κάνει. σήμερα ας πούμε κέντρο του Αυλώνα φαίνεται Ρουμανία....αλλά ειναι δεδομένο ότι θα αλλάξει....αν πάει δυτικά ...τότε τα πράγματα θα γίνουν ακόμα πιο όμορφα....(ΚΒ) αν βρεί το δρόμο προς το Αιγαίο τότε τα προσήνεμα....θάβονται....αλλά πάλι δεν μου βγαίνει ,είναι κάτι καινούργιο για τις δεκαετίες που ξέρω,όχι ασυνίθιστο όμως πριν το 40.Για να δούμε.

image.png.77ff36560247d057e53d3fccd28e8c64.png

Το 36 κοίτα για πόσο λίγο δεν ενώθηκε με ατλαντικό...η συνέχεια γνωστή..πάντα στις λεπτομέρειες κρίνονται οι ιστορικοί χιονάδες..πάμε για 18άρια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μόνος αξιοπρεπής τρόπος να βγαίνουμε  έξω από το σπίτι μας την επόμενη εβδομάδα . 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, isnow είπε:

image.png.77ff36560247d057e53d3fccd28e8c64.png

Το 36 κοίτα για πόσο λίγο δεν ενώθηκε με ατλαντικό...η συνέχεια γνωστή..πάντα στις λεπτομέρειες κρίνονται οι ιστορικοί χιονάδες..πάμε για 18άρια!

εννοείς με ανδριατική μήπως?πάντως έχει ομοιότητες αλλά έβγαλε ένα χαμηλό βόμβα με ΄1 μετρο στην θεσσαλονίκη  τα μοντέλα όμως δεν βγάζουν τπτ από αυτά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, k _ SABBAK said:

Όλη ουσία των πάντων είναι το ριτζ.. Καθορίζει όλη την εξέλιξη.. Κ κατά δεύτερο η εισχώρησε της ύφεσης από Γαλλία.. 

ΟΣΟ ΠΙΟ ΒΔ ΠΆΕΙ ΤΟ ΡΙΤΖ ΤΌΣΟ ΠΙΟ ΔΥΤΙΚΆ ΘΑ ΈΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΆΝΤΑ.. 

κι όσο νοτιότερα επεκταθεί ο αντικυκλωνας τόσο νοτιότερα το κρύο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...