Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι βοριοι στις επάλξεις....τέλος τα μοντέλα ....κινηθείτε λίγο και βουρ για λάμπα ....

Καλή διασκεδαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, loknta είπε:

Galanto εισαι τυχερος! Εμεις εδω στην Παραμυθια μπορει να μην χαρουμε χιονοστρωση! Τουλαχιστον να δουμε φωτο και βιντεο απο σας που θα σας το δωσει!!! Να χαρουμε με την χαρα σας! Ξερεις πιο τραγουδι ταιριαζει φιλε (αν μου επιτρεπεις)?

Καλως το παιδι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Boliotis είπε:

με 10 ποντους με τη φολα που εχουμε φαει όλο το προηγουμενο χειμώνα θα ειμαι μια χαρα. δεν έχει μόνο προσήνεμη συνιστωσα αυτη η κακοκαιρία για να την ξεγραφαμε λόγω βορειοανατολικου. Δεν είναι βεβαια αυτες οι διατάξεις που θέλουμε αλλά οχι και οι χειροτερες. Θα παιξουμε εδω απο το 0 και μουφα έως και το 10-15ποντο. Αποψη μου είναι οτι θα είναι καπου στη μέση απο κυριακή απογευμα η βράδυ έως και αργά πρωι δευτέρας.  

Αν έχει καλό υετό από βράδυ Κυριακής μέχρι πρωί Δευτέρας, και δεν εννοώ να έχει χαμό, αλλά να έχει μια σταθερή ένταση θα βάλει 5-8 πόντους σίγουρα αφού θα μένουν όλα κάτω. Τα on-off θα μου τη σπάσουν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δεν ειναι ετσι....απλά βλέπουμε λαθος τον υετο βλεπουμε ενα 6ωρο 10 μμ και νομίζουμε θα βρέχει ολο το 6 σωρό ενώ μπορει να τα ριξει στο πρώτο δυωρο και να σταματησει

αναφερομαι και στοβν συνολικα υετο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Αν έχει καλό υετό από βράδυ Κυριακής μέχρι πρωί Δευτέρας, και δεν εννοώ να έχει χαμό, αλλά να έχει μια σταθερή ένταση θα βάλει 5-8 πόντους σίγουρα αφού θα μένουν όλα κάτω. Τα on-off θα μου τη σπάσουν..

Βρε και ον οφφ να είναι μια χαρά στρώσιμο θα έχει αν έχει κάποιες ώρες διάρκεια αχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Το αεροδρόμιο λέει από τις 2 το βραδι χιόνι λες? 

τα νοταμ παντα βλεπουν την χειροτερη περιπτωση στο εδαφος μην το περνεις 100% δεν εχουν αλλη λυση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετα και απο το 06αρι και την σημαντικη διορθωση του χαμηλου ευνοικα παντα οσον αφορα εμας πιστευω οτι απο χανθ και δυτικοτερα πανε για ολικες απο το σαββατο και οσο θα προχωρα η μερα ,θα εχουμε συνεχως β. β.δυτικο οσο μενουμε σ αυτο το κομματι και απο χανθ και ανατολικα ολικες στα ευκολα αλλα οχι σε δρομους...αν παρει καποιος το αμαξι του δηλαδη ισως και να θελει αλυσιδες στο κορδελιο αργα το βραδυ του σαββατου και αν φτασει καλαμαρια να ειναι ολα ασπρα και ο δρομος να αρχιζει να πιανει σιγα σιγα..καπως ετσι την βλεπω την εικονα.το κεντρο πιστευω κερδιζει το σαββατο εξ ολοκληρου και οσο θα προχωραει η μερα τοσο καλυτερα θα ειναι...απο τα μεσανυχτα και μετα ολοι το ιδιο χωνει και στρωνει!!!!...😀😀😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

μετα και απο το 06αρι και την σημαντικη διορθωση του χαμηλου ευνοικα παντα οσον αφορα εμας πιστευω οτι απο χανθ και δυτικοτερα πανε για ολικες απο το σαββατο και οσο θα προχωρα η μερα ,θα εχουμε συνεχως β. β.δυτικο οσο μενουμε σ αυτο το κομματι και απο χανθ και ανατολικα ολικες στα ευκολα αλλα οχι σε δρομους...αν παρει καποιος το αμαξι του δηλαδη ισως και να θελει αλυσιδες στο κορδελιο αργα το βραδυ του σαββατου και αν φτασει καλαμαρια να ειναι ολα ασπρα και ο δρομος να αρχιζει να πιανει σιγα σιγα..καπως ετσι την βλεπω την εικονα.το κεντρο πιστευω κερδιζει το σαββατο εξ ολοκληρου και οσο θα προχωραει η μερα τοσο καλυτερα θα ειναι...απο τα μεσανυχτα και μετα ολοι το ιδιο χωνει και στρωνει!!!!...😀😀😀

Σου γελάει και  ο κ@λος βλέπω εεεε!!!??? 😅😅😅😝😝😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.snow-forecast.com/maps/dynamic/italy?over=none&symbols=snow&type=snow.next3days

fainete pentakathara ollh kinhsh toy xamhloy katastashden xriazetai idikh karta pleon, tora mikroallages tha ginoyn mexri ayrio kathos erxetai exei kleidosei h prvth diataraxh 100% ennoeitai eynoeitai h ketrikh ellada anatolika ths pindoy

Επεξεργάστηκε από fullmoon36
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα είναι πιστεύω τρομερή μια δορυφορική φωτογραφία της Ελλάδας Πέμπτη/Παρασκευή... Είμαι βέβαιος πως αυτή η φωτογραφία, μπορεί να είναι ιστορική!
Εκτιμώ πως είναι πολύ σοβαρές οι πιθανότητες να είναι το 80% της χώρας με χιονοκάλυψη. Των νησιών και της Κρήτης συμπεριλαμβανομένων φυσικά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, fullmoon36 είπε:

https://www.snow-forecast.com/maps/dynamic/italy?over=none&symbols=snow&type=snow.next3days

fainete pentakathara ollh kinhsh toy xamhloy katastashden xriazetai idikh karta pleon, tora mikroallages tha ginoyn mexri ayrio kathos erxetai exei kleidosei h prvth diataraxh 100%

Σε παρακαλώ όχι γκρικλις έβγαλα τα μάτια μου 😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Σου γελάει και  ο κ@λος βλέπω εεεε!!!??? 😅😅😅😝😝😝

εχουμε κι εμεις τα δικα μας ..τα τοπικα!!!..χαχαχα..το κεντρο και δυτικα σε μεγαλους χιονιαδες ειναι αδικημενο σε μικροτερους ευνοημενο...αλλα εδω νομιζω οτι θα ειμαστε πιο ευνοημενοι στο τελος..χαχαχα..πηρα οτι ηταν να παρω απο περιοχη αναληψη τωρα επεστρεψα στα πατρια εδαφη της "δυσης¨ που εχω να τα ζησω σε χιονια απο το 2006...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα πρότεινα πάντως σε όλους να είναι πολύ προσεκτικοί σε ότι αφορά τα κλειδώματα και να μην μιλάνε με σιγουριά  πχ για εκατοστά χιονόστρωσης. Γιατί ξέρουμε ότι διαφοροποιήσεις θα έχουμε στους χάρτες μέχρι τελευταία στιγμή αλλά κυρίως γιατί ξέρουμε ότι ο καιρός δεν δίνει πάντα αυτά που δείχνουν οι χάρτες. Μπορεί να έχουμε μεγάλες εκπλήξεις είτε θετικές είτε αρνητικές παντού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μετα και απο το 06αρι και την σημαντικη διορθωση του χαμηλου ευνοικα παντα οσον αφορα εμας πιστευω οτι απο χανθ και δυτικοτερα πανε για ολικες απο το σαββατο και οσο θα προχωρα η μερα ,θα εχουμε συνεχως β. β.δυτικο οσο μενουμε σ αυτο το κομματι και απο χανθ και ανατολικα ολικες στα ευκολα αλλα οχι σε δρομους...αν παρει καποιος το αμαξι του δηλαδη ισως και να θελει αλυσιδες στο κορδελιο αργα το βραδυ του σαββατου και αν φτασει καλαμαρια να ειναι ολα ασπρα και ο δρομος να αρχιζει να πιανει σιγα σιγα..καπως ετσι την βλεπω την εικονα.το κεντρο πιστευω κερδιζει το σαββατο εξ ολοκληρου και οσο θα προχωραει η μερα τοσο καλυτερα θα ειναι...απο τα μεσανυχτα και μετα ολοι το ιδιο χωνει και στρωνει!!!!...😀😀😀

 Σου κάνω ερώτησης βαγγελη δεν με απαντάς!!

Ίσως δεν το είδες καλησπέρα κιόλας 

Εύχομαι καλά χιονια σε ολους !!!

Καλο ξενύχτι αυριο !!!

Συκες πως με κόβεις πόντους και στρώσιμο???

Επεξεργάστηκε από Vorios polos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, weatherfan είπε:

Θα πρότεινα πάντως σε όλους να είναι πολύ προσεκτικοί σε ότι αφορά τα κλειδώματα και να μην μιλάνε με σιγουριά  πχ για εκατοστά χιονόστρωσης. Γιατί ξέρουμε ότι διαφοροποιήσεις θα έχουμε στους χάρτες μέχρι τελευταία στιγμή αλλά κυρίως γιατί ξέρουμε ότι ο καιρός δεν δίνει πάντα αυτά που δείχνουν οι χάρτες. Μπορεί να έχουμε μεγάλες εκπλήξεις είτε θετικές είτε αρνητικές παντού.

διαφωνω πιστευω οτι εχει κληδωσει τωρα για μερικα εκατοστα εδω και εκει παιζει παντα εννοειται και μιλω για την πρωτη διαταραχη οχι μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 χιλιοστά συν 7 για εδω ο μεσημεριανός ευρωπαιος και τη θερμοκρασια για αυριο το μεσημερι απο 2 τη πηγε στον ένα βαθμό μεχρι τις 5 που πέφτει μηδεν..Και δινει δυνατη χιονόπτωση απο τις 12 αύριο μεσημερι  μεχρι τις 12 Κυριακής.. Και διαρκεια με λιγότερη ένταση ως δευτερα πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω προσωπικα για την περιοχη μου, οσα χρονια παρακολουθω καιρο και μοντελα δεν εχω δει ποτε να μου δινουν τοσο κοντα χρονικα στην κακοκαιρια τοσα mm(παιος 24, το ιδιο και gfs). Οποτε δεν μπορω παρα να ειμαι φουλ αισιοδοξος γι αυτο που ερχεται! Ελπιζω να μην απογοητευτω. Και με αυτα τα νουμερα οτιδηποτε λιγοτερο απο ολικη 20εκ ειναι απογοητευση!😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, fullmoon36 είπε:

διαφωνω πιστευω οτι εχει κληδωσει τωρα για μερικα εκατοστα εδω και εκει παιζει παντα εννοειται και μιλω για την πρωτη διαταραχη οχι μετα

Οκ μιλάω για κάποιες εκτιμήσεις που δίνονται με μεγάλη ακρίβεια. Και βέβαια δεν λέω μόνο ότι μπορεί να χαλάσει κάτι. Μπορεί να έχουμε και θετικές εκπλήξεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...