Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

@casperakos γινεται να σαρεσει ο πατσας;;;; Νομιζω εισαι απο τους λιγους...

dusterako φιλε μου ετσι ελεγα κι εγω!!!

ελα ομως που μετα απο ξενυχτι σε μπουζουκια σαλονικα απολαυσα εναν φοβερο ψιλοκομμενο πατσα στα λαδαδικα που ηταν βάλσαμο!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, casperakos είπε:

Θελω απο τα χεράκια σου αδελφάκι 

Να τελειώσει αδελφέ μου ολο αυτο να ανοίξουμε και στο υπόσχομαι απο τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, dami_pap είπε:

ρε συνφορουμιτες πως το λενε το κουριτσι που ειπε τωρα καιρο στο σκαι???

Σωστοςςςςςς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Να τελειώσει αδελφέ μου ολο αυτο να ανοίξουμε και στο υπόσχομαι απο τώρα...

Μ έχει λυψει το κουτουκακι μας 😭😭😭

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Τα είπες όλα Κώστα,σεβασμος σε αξιες που σπανίζουν.

πως παμε πανω Γιωργο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια βγαζει πολυ υετο το 12αρι του τζιφου! Παμε για καλες καταστασεις στην αττικη

6 minutes ago, olaficent said:

dusterako φιλε μου ετσι ελεγα κι εγω!!!

ελα ομως που μετα απο ξενυχτι σε μπουζουκια σαλονικα απολαυσα εναν φοβερο ψιλοκομμενο πατσα στα λαδαδικα που ηταν βάλσαμο!!!!

Εγω μετα απο μπουζουκια ή ξενυχτι με ποτο τρωω τυροπιτα και μιλκο, οχι πατσα.. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, casperakos είπε:

Μ έχει λυψει το κουτουκακι μας 😭😭😭

Παμε γερα και θα τα ξαναζήσουμε Γιώργη είπε ο μεγάλος είναι κοντά μας τα σιδερα🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

πως παμε πανω Γιωργο;

Εδω και λιγη ωρα επιασε το σωστο το κρυο,χιονονερο την τελευταια ωρα πολυ δυνατο χιονιζει μέχρι τα 700 και κατι ,η αίσθηση που μου δημιουργεί είναι οτι παμε για κατι πολυ δυνατο είναι πολυ ο υετος φιλε και με τέτοια σύγκλιση αναπολώ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Dusterakos said:

Παιδια βγαζει πολυ υετο το 12αρι του τζιφου! Παμε για καλες καταστασεις στην αττικη

Εγω μετα απο μπουζουκια ή ξενυχτι με ποτο τρωω τυροπιτα και μιλκο, οχι πατσα.. 😂

Απο Σεραφειμ ; 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, South Athens είπε:

9.4 βαθμοί στο Θησείο αυτή τη στιγμή χωρίς καταγεγραμμένο υετό. Οι Τ μου φαίνονται ανεβασμένες στην Αθήνα καθώς ήδη όλα τα μοντέλα είναι εκτός (ακόμα κ ο παίος που ήταν ο θερμότερος) ενώ επίσης κ για υετό από το τίποτα μέχρι 0.6mm από κέντρο κ νοτιότερα. Αν δε κάνω λάθος για το Σάββατο τα μοντέλα έδινα αρκετά περισσότερο υετό. Λέω εγώ τώρα..

Θερμοκρασιακα δεν νομίζω ότι έδειχναν χαμηλότερες Τ απ ´ότι έχουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα πολυ καλο λινκ για οσους ειναι φυσικοι  ή ξερουν φυσικηοι και το πως εχει προκυψει το σημειο δροσου.. http://bobby-e4.blogspot.com/2011/07/dew-pointrelative-humidity.html

Οριζονται η απολυτη υγραση, σχετικη υγρασια και σημειο δροσου παραλληλα. 

Ανυπομονω παντως να τελειωσω τη σχολη μου να παω επιτελους στα Ιωαννινα για το μεταπτυχιακο μου και να τα κατανοησω ολα καλυτερα.

(να ανοιγαμε ενα θεμα για οσους ειναι φυσικοι ή ασχολουνται με τη φυσικη θα ηταν το καταλληλο να μοιραστουμε ολη αυτη την μαγεια των ατμοσφαιρικων επιστημων) 

 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Ενα πολυ καλο λινκ για οσους ειναι φυσικοι  ή ξερουν φυσικηοι και το πως εχει προκυψει το σημειο δροσου.. http://bobby-e4.blogspot.com/2011/07/dew-pointrelative-humidity.html

Οριζονται η απολυτη υγραση, σχετικη υγρασια και σημειο δροσου παραλληλα. 

Ανυπομονω παντως να τελειωσω τη σχολη μου να παω επιτελους στα Ιωαννινα για το μεταπτυχιακο μου και να τα κατανοησω ολα καλυτερα.

(να ανοιγαμε ενα θεμα για οσους ειναι φυσικοι ή ασχολουνται με τη φυσικη θα ηταν το καταλληλο να μοιραστουμε ολη αυτη την μαγεια των ατμοσφαιρικων επιστημων) 

 

Ωραίος!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, airfathaaaaa said:

να λετε καλα που το cma τρεχει επιτελους σε υπερυπολογιστη και οχι σε mp3 player πια

ICON και CMA για μενα ειναι ανερχομενα και θα δειτε που σε λιγα χρονια ο τζιφος και τα ensembles του θα ειναι σκουπιδια μπροστα σε αυτα.

ECMWF (Ευρωπαιος) ειναι σταθερη αξια, εχουν πολυ καλη υποδομη και UKMO στο ιδιο επιπεδο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, dami_pap said:

ρε συνφορουμιτες πως το λενε το κουριτσι που ειπε τωρα καιρο στο σκαι???

Ιωαννα Τσικουδη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Εδω και λιγη ωρα επιασε το σωστο το κρυο,χιονονερο την τελευταια ωρα πολυ δυνατο χιονιζει μέχρι τα 700 και κατι ,η αίσθηση που μου δημιουργεί είναι οτι παμε για κατι πολυ δυνατο είναι πολυ ο υετος φιλε και με τέτοια σύγκλιση αναπολώ...

αναμενω αναφορες. Ανατολη παντως βλεπω τωρα, 3.6 βαθμοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ παίδες επειδή θα χει ενδιαφέρον Και η Δευτέρα και η Τρίτη κ ίσως κ λιγο η Τέταρτη θα....συνεχίσω να βλέπω χάρτες... σόρρυ λολ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

αναμενω αναφορες. Ανατολη παντως βλεπω τωρα, 3.6 βαθμοι

Γιωργο τωρα που μιλαμε Καλπακι Δολιανα χιονιζει....μου εχει βγαλει την ψυχη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεν πέφτει λέμε ο Κινέζος.. στρατηγός 

cma-0-60.png

cma-0-72.png

Μουλαρωμα κανονικοτατο! Μακαρι αλλα βλεπω να τρωει ηττα απο τα δυτικα μοντελακια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...