Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CATHA είπε:

Τζίφος στον υετό, παίος στις θερμοκρασίες...

Με τίποτα ο παιος το πρωι είχα 0,7 και ο παιος με είχε στους 4,5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, CATHA είπε:

Τζίφος στον υετό, παίος στις θερμοκρασίες...

Ελπίζω να τρολαρεις 

Ο ευρωπαιος έχει πέσει παντελώς εξω 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ελπίζω να τρολαρεις 

Ο ευρωπαιος έχει πέσει παντελώς εξω 

Η παρνηθα δεν επεσε κατω απο -6.6 

Στις Τ ο ευρωπαϊος επεσε μεσα εως τωρα οχι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευρωπαίος εκτός και σε υετο και σε θερμοκρασίες... τα καλυτερα είναι μπροστά μας και μάλιστα όχι από αυριο αλλά από σήμερα τη νυχτα 

030.snowfall.png

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι στιγμης ολα πηγαινουν καλα στην αττικη,εχουμε μαχη απο το βραδυ και το μονο που με ανησυχει ειναι ο αερας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά το GFS τα βρήκε παιδιά; Εδώ πάντως όλα έδειχναν ΒΑ ο οποίος δεν ήρθε ποτέ. Από το πρωί του Σαββάτου είχαμε Δ ΒΔ και ισχυρό μάλιστα. Ουσιαστικά αυτή ήταν η έκπληξη που ήλπιζα να συμβεί αφού η θερμοκρασία ήταν σίγουρη με τέτοια 850. Ίσως λόγω ανάλυσης δεν βλέπουν καλά τον επιφανειακό άνεμο και έδειχναν και στο Βόλο τον Α ΒΑ που επικρατούσε στα ανατολικά του Πηλίου. Την σύγκλιση πάνω μας τα περιοδικά μια την εμφάνιζαν και μια την εξαφάνιζαν. Δεν ξέρω γενικά αν έχουν και τόσο νόημα τα μοντέλα τελικά πέρα απ' το να ξέρουμε ότι θα έχει κρύο και ότι κάπου θα βγει χαμηλό. Στο Λέανδρο βγήκε πιο κάτω απ' ότι έλεγαν και δεν έγινε τίποτα εδώ παρόλο που έδιναν πράμα. Στη Μήδεια οι προγνώσεις των περιοχικων ήταν ουσιαστικά η αποτύπωση του nowcast αφού έβλεπαν ότι είχε συμβεί πρώτα 😛 Ε δεν το λες και πρόγνωση..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Spartan said:

Ελπίζω να τρολαρεις 

Ο ευρωπαιος έχει πέσει παντελώς εξω 

Αυτή είναι η άποψη μου και θα σε παρακαλούσα να είσαι λίγο πιό ευγενικός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Αυτή είναι η άποψη μου και θα σε παρακαλούσα να είσαι λίγο πιό ευγενικός.

Η αποψη σου ειναι παντελως λανθασμενη

Τωρα το που το ειδες οτι δεν ημουν ευγενικος σε αυτο που εγραψα  μονο εσυ το πηρες πρεφα

Κακως και ασχοληθηκα κιολας για να σε διορθωσω

Καλα χιονια  ευχομαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Spartan said:

Η αποψη σου ειναι παντελως λανθασμενη

Τωρα το που το ειδες οτι δεν ημουν ευγενικος σε αυτο που εγραψα  μονο εσυ το πηρες πρεφα

Κακως και ασχοληθηκα κιολας για να σε διορθωσω

Καλα χιονια  ευχομαι

Μπορεί να είναι παντελώς λανθασμένη (δεν νομίζω αλλά ας το δεχτώ)... από εκεί και πέρα δεν έχω θίξει ποτέ κανένα ούτε δέχομαι να με θίγουν. Το λήγουμε εδώ καλή συνέχεια και από εμένα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά έτσι όπως τα είδα πολύ καλύτερη αποτύπωση υετού ο Τζιφος...θερμοκρασιακα η αλήθεια είναι κάπου στην μέση αλλά τείνει προς τζιφο...γενικά Ευρωπαίος Ραν με Ραν έριχνε τις Τ ενώ Τζιφός διατηρούσε εξού και ότι τελικά η αλήθεια είναι κοντά στην μέση...αλλά είχε μια τάση να κωλοτουμπιασει ο Ευρωπαίος...-6.6 δίνει για μεσημέρι ο Ευρωπαίος ενώ ο Τζιφός -9.3 να δούμε και αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε ολους μετα απο ενα απολαυστικο διημερο και με συνεχεια για αττικη...θα ξεκουραστουμε λιγο ακομα και βλεπουμε...ο ηλιος παντως ειναι αμειλικτος γι αυτο ο φλεβαρης δεν κανει για χιονια  χαχχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Καλημερα σε ολους μετα απο ενα απολαυστικο διημερο και με συνεχεια για αττικη...θα ξεκουραστουμε λιγο ακομα και βλεπουμε...ο ηλιος παντως ειναι αμειλικτος γι αυτο ο φλεβαρης δεν κανει για χιονια  χαχχαχ

Μόνο Δεκέμβριος και από Ιανουάριο μέχρι 20-25 όχι παραπάνω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Γενικά έτσι όπως τα είδα πολύ καλύτερη αποτύπωση υετού ο Τζιφος...θερμοκρασιακα η αλήθεια είναι κάπου στην μέση αλλά τείνει προς τζιφο...γενικά Ευρωπαίος Ραν με Ραν έριχνε τις Τ ενώ Τζιφός διατηρούσε εξού και ότι τελικά η αλήθεια είναι κοντά στην μέση...αλλά είχε μια τάση να κωλοτουμπιασει ο Ευρωπαίος...-6.6 δίνει για μεσημέρι ο Ευρωπαίος ενώ ο Τζιφός -9.3 να δούμε και αυτο

Ραδιοβοληση έχει βγει ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν ανεβασμενες δεν ειναι ρε παιδια οι θερμοκρασιες εδαφους ; Δηλαδη θεωρητικα εχουμε αυτη την στιγμη -8 γεματο στην Αττικη και οι θεμοκρασιες εχουν ανεβει στον θεο. Και να πω οτι βγηκε και κανας ηλιος τρελος... δεν βγηκε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, south coast είπε:

Ο αμερικανος εχει παρει σωβρακα για αττικη σε ολα και στο timing

Σώβρακοφανελες.... κατά το ορθοτερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καλημερα σε ολους μετα απο ενα απολαυστικο διημερο και με συνεχεια για αττικη...θα ξεκουραστουμε λιγο ακομα και βλεπουμε...ο ηλιος παντως ειναι αμειλικτος γι αυτο ο φλεβαρης δεν κανει για χιονια  χαχχαχ

Μια χαρά κάνει απλά δεν τα κρατάει στις πόλεις και γενικά σε χαμηλά υψόμετρα. Άλλωστε την χιονοθύελλα μας με αρνητικές μια χαρά την είδαμε 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Ραδιοβοληση έχει βγει ;

Όχι αναμένουμε αλλά κάτι μου λέει ότι αυτή την φορά θα ναι σημαντικά πιο κοντά στον Ευρωπαίο...ειδωμεν...-9.3 και -6.6 κρατά αντίστοιχα και τα βλέπουμε...εγώ πιστεύω σε ένα -7-7.5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 βαθμους εχω εγω αυτη την στιγμη εδω νταλα μεσημερι

Καθηστε να δειτε ποσο θα πεσει η θερμοκρασια απο απογευμα και μετα

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...