Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελα να ετοιμαζομαστε για το κυριως σετ μενου. . . το επομενο 12ωρο ΠΡΕΠΕΙ να ειναι αυτο που ψαχναμε τοσο καιρο!!!! #pamegeratitrellamoumesa

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η βόρεια Εύβοια έδωσε ρέστα σ αυτή την κακοκαιρία, και εννοείται κατατάσσεται στους ιστορικούς χιονιάδες! Το λέω επειδή κάποιος ρώτησε νωρίτερα!❄️❄️❄️

Η Ιστιαία με μετρημενα 45 εκατοστά ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΟΥ, μπορώ να πω οτι πραγματικά την...ξεζούμισε την "Μήδεια"!!! Και μιλάμε για ΠΕΔΙΝΟ ΜΕΡΟΣ. Το τι συνέβη από τα 200-300μ και πάνω τα είδατε, τα έχετε ήδη ανεβάσει εννοώ! Τρομερή κακοκαιρία, από τα παλιά!!! 

Ωστόσο σε Ωρεούς και Πύργο, δηλαδή τις παραθαλασσιες περιοχές πλησίον της Ιστιαίας, και σε απόσταση 5-10χλμ σε ευθεία, το χιόνι ήταν σχεδόν ανύπαρκτο, μόνο σε χόρτα κλπ!

Ο ήλιος παίζει κρυφτό με τα σύννεφα όλη μέρα και λογικά τώρα που θα πέσει πάμε για φουλ αναστροφή! Δεν περιμένουμε κάτι προφανώς από όλα αυτά που φαίνονται στο δεύτερο κύμα, αφορά αυστηρά κεντρονοτια Εύβοια και Αττική, σας εύχομαι να το χαρείτε και να ξυπνήσετε όπως ξύπνησα εγώ σήμερα! 😁

(Ανεβάζω και μια "αλπικού τοπίου", από την απογευματινή μου βόλτα, που ένα δεντράκι δεν άντεξε το βάρος και έγειρε) 

IMG_20210215_102423.jpg

IMG_20210215_102219.jpg

IMG_20210215_081848.jpg

IMG_20210215_125549.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες αντί να ανοίγει κλείνει παραπάνω Γερακα...πλέον έχουμε χιονόστρωση στα χόρτα παντού ενώ το πρωί όχι...0.3 η Τ

 

IMG-55168dcee99ac60b9c7cf6e7f9a8fc9d-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εδω στο Ηρακλειο ριχνει σχετικα λιγο αλλα οι νιφαδες δεν λειωνουν επανω στα αμαξια....πολυ καλο αυτο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..για να έχω ανατολικά στην Λάρισα τέτοια σύννεφα, φαντάσου πόσο θα φουντώσουνοταν ταξιδέψουν πάνω στο ζεστό Αιγαίο καμία 200 άρια χιλιόμετρα . Επίσης ολυμπος και Κίσσαβος στο ηλιοβασίλεμα. Τέλος να πω πως έφτασε τους 4 βαθμούς η θερμοκρασία, σε πτώση τώρα, και όπου έχει νερό δε μία ώρα θα γίνεται παγίδα. 1 βαθμός τώρα, και μάλλον πάμε για κάτω από -5 σήμερα αφού δεν φαίνεται να φυσάει. Ίσως και -10.

IMG_20210215_175646.jpg

IMG_20210215_175722.jpg

IMG_20210215_175742.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρυσούπολη Περιστερίου αυτή την ώρα...... συνεχίζεται η χιονοπτωση με τη Τ τώρα στους 0.8℃... άιντε λίγο ακόμη ....

... το πιάνει ξανά σιγά σιγά σε σκεπές κι ευαίσθητες επιφάνειες!!! Ελπίζω να είναι πραγματικά ένα μεγάλο βράδυ το αποψινό!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη δυσκοιλιότητα πάντως στο να πέσουν οι Τ στις περιοχές που είχαν γενικά θέμα θερμοκρασιακό σήμερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως ο τζιφουλας στο nowcast δινει μετρημενα 1.5 μμ μεχρι αυριο μεσημερι !!!!! Τα 0.2 μμ μεχρι το πρωι και αλλα 1.3 μμ μετα....

Απλα το επισημαινω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...