Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Koumoustas είπε:

Αδιανοητες εικόνες, τα βορεια προάστεια της Αττικής σαν να είσαι στην Σαμαρίνα!!!

Και καλύτερα μη σου πω 😛 Στα βουνά δεν ρίχνει τέτοια πατσαβούρια, συνήθως εκεί το χιόνι είναι πιο λεπτό και πιο παγωμένο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Frostfang8 said:

Εσπασε και το 2008 και σε εσας ε? 

Και το 2004 αν εχω καταλάβει καλα για ολες τις περιοχες γυρω απο Υμηττό πεντελη σιγουρα

Νομίζω ότι αυτή η κακοκαιρία είναι πλέον του νούμερο 2.τις έζησα όλες Αγία Παρασκευή.απλα χάνει στις θερμοκρασίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά, απορώ γιατί μένουμε στη Δυτική Ελλάδα.

Χειμώνα καλοκαίρι η υγρασία και η θερμοκρασία είναι πάντα στα ύψη και χιονίζει μία φορά στα 30 χρόνια. Μόνο στα πανέμορφα Ιωάννινα ή στα ορεινά χωριά της Ηπείρου αξίζει να ζει κανείς, Με βλέπω να ετοιμάζω βαλίτσες...

Εντάξει, δεν είναι αναφορά κακοκαιρίας, αλλά αναφορά κακή γκρίνιας, το παραδέχομαι. 😏

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαστάει η power bank λίγο ακόμα. Πάμε για πάνω από μισό μέτρο αδέρφια εδω! ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΧΙΟΝΙΆΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ! χιονοθυελλα εξω ασταματητη εδω και 3 ωρες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Elias81 είπε:

Νομίζω ότι αυτή η κακοκαιρία είναι πλέον του νούμερο 2.τις έζησα όλες Αγία Παρασκευή.απλα χάνει στις θερμοκρασίες.

Ας μην ειμαστε πλεονεκτες. Εξαλου μολις περασαμε σε θετικες με 0.2 πλεον ! Εγω ειμαι εξωτερικο αλλα ειδες φωτο απο το σπιτι και ξερω πολυ καλα τι χιονοστρωση εχουμε. Πανω απο 30 ποντους.  Μονο το 2002 μενει , που λογικα δε θα το πιασει. 2004-2008 παρελθον αλλα και αυτα επικα λογω ακραιων θερμοκρασιων και διαρκειας !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μονο που θελουμε πλεον ειναι η τελευταια δυνατη χιονομπορα-συγκλισιογραμμη να εγκλωβιστει μεσα στο λεκανοπεδιο για καποιες ωρες..πριν φυγουν ολα ανατολικα..το χει ξανακανει η αττικη..εγκλωβισμο μπορας στον αστικο ιστο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γέρακας τώρα δεν βλέπεις έξω απ' την χιονοθύελλα

Τα συρματοπλέγματα που βλέπετε έχουν ύψος 1 μέτρο αυτό λεω

IMG_20210216_130603.jpg

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Elias81 είπε:

Νομίζω ότι αυτή η κακοκαιρία είναι πλέον του νούμερο 2.τις έζησα όλες Αγία Παρασκευή.απλα χάνει στις θερμοκρασίες.

Εδώ πέρασα το 2008.....πλησιάζω 2094 50 πόντους...το 2002 είχα 60....

Υπό προϋποθέσεις μπορεί να φτάσω τα 60

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο Mega δείχνει Χαλάνδρι έχω σοκαριστεί, λες και είναι στη Στενή!!!!! 

Φοβερη μέρα για την Αθήνα και την Αττική, φοβερή!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Santa snow said:

Ας μην ειμαστε πλεονεκτες. Εξαλου μολις περασαμε σε θετικες με 0.2 πλεον ! Εγω ειμαι εξωτερικο αλλα ειδες φωτο απο το σπιτι και ξερω πολυ καλα τι χιονοστρωση εχουμε. Πανω απο 30 ποντους.  Μονο το 2002 μενει , που λογικα δε θα το πιασει. 2004-2008 παρελθον αλλα και αυτα επικα λογω ακραιων θερμοκρασιων και διαρκειας !

Με τους ρυθμούς που ρίχνει αυτή την στιγμή ποτέ δεν ξέρεις!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για δυτικά προάστια Μενίδι, Ολυμπιακό Χωρίο Βαρυμπόμπη κλπ τι αναμένεται τις επόμενες ώρες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, SnowExplor(lov)er είπε:

Για δυτικά προάστια Μενίδι, Ολυμπιακό Χωρίο Βαρυμπόμπη κλπ τι αναμένεται τις επόμενες ώρες?

Που..ναριο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανελεητη στουπα..Τα δεντρα εχουν λυγισει απο το βαρος του χιονιου..Στην οδο γρυπαρη ενα τετραγωνο απο μενα,εσπασε μανταρινια στα δυο..Απλα δεν πιανει ευκολα στο δρομο..Με τετοια στουπα,εαν ειχαμε ενα βαθμο πιο κατω θα χτυπαγαμε 30ποντο μεσα στη θησεως..Ηδη υπαρχουν αυτοκινητα που στο καπο και μονο εχουν πανω απο 15 ποντους..Στην ταρατσα μου πλεον το χιονι ως το γονατο..

Εν κατακλειδι,ιστορικος χιονιας..Απλα στις λεπτομερειες χαθηκε ενας απο τους καλυτερους ολων των εποχων..Σιγουρα δε θα ταν ο πρωτος..

Ενημερωτικα μεσα στο δασος του φιλοπαππου που πηγα βολτα το χιονι φτανει τα 20 εκατοστα...Αδιανοητα πραγματα,μερα μεσημερι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, snowmix99d said:

Γείτονα μια απ τα ίδια και εδώ!!! Χωρίς ρεύμα από το πρωί. Κάνα νέο από ΔΕΔΗΕ?

Το δώσαμε βλάβη αλλά γίνεται κόλαση ... μάλλον θα αργήσουμε... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ανελέητο φελιζολ Χαλκίδα αυτή την στιγμή 

Tο βλέπω στην κάμερα. Εδώ ακατάπαυστη πυκνη πατσαβούρα. Πάμε για 40αρι μάλλον οπως το βλεπω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, marios_angelos είπε:

Στο Mega δείχνει Χαλάνδρι έχω σοκαριστεί, λες και είναι στη Στενή!!!!! 

Φοβερη μέρα για την Αθήνα και την Αττική, φοβερή!!!!! 

Το χαλανδρι εχει ευνοηθει φοβερα αυτη την φορα η αληθεια ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...