Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, [weathermaniac] said:

Όλο το χειμώνα έψαχνα τέτοιους μέσους όρους.. έλεος!!!

gens-31-1-228.png

έλα προσηνεμα για τον Αντρέα Παπανδρέου του χρόνου μην ψάχνεις μάταια δυτικούς Κογκες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, BrainA είπε:

έλα προσηνεμα για τον Αντρέα Παπανδρέου του χρόνου μην ψάχνεις μάταια δυτικούς Κογκες 

Oxi

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BrainA είπε:

Πανψυχρο Απρίλιο και καταιγιδατο Μάιο για επιδόρπιο. Ζητάμε πολλα?

Εγω θα το ελεγα οτι ζητας κανονικοτητα

Ιδιεαιτερως μετα και απο αυτον τον( χειμωνα) που περασαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Αττικη υπαρχει μια τάση έλευσης των καλύτερων ποιοτικών χαρακτηριστικών νωρίτερα μέσα στην νύχτα προς ξημερωμα 25/3 από ραν σε ραν ενώ συγχρόνως υπαρχει ποιοτική υποβαθμιση της εισβολής απο μεσημερι 25/3 ως ξημέρωμα 26/3 (κινήθηκε ελαφρως ανατολικά η όλη φάση σε δεύτερο χρόνο απο 25/3 νύχτα ως 26/3 πρωι)

image.png.8fab350a171dfdcf935957af114bf6cd.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 στοιχηματα υπαρχουν αυριο απο τα ξημερωματα εως το μεσημερι στον νομο. Ο υετος, και το αν θα πιασουμε το -6 με ΒΒΔ επιφανειας.Ευχη να συμβουν και τα 2 φυσικα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε πάλι. Ιδανική κυκλοφορία σε τελείως λάθος εποχή. ΙΑζορικός Ισλανδικος με υποψία Γροιλανδικού [και όχι σκέτος γροιλανδικός] είναι ότι καλύτερο σαν λογική για εδώ. Πλέον όμως δεν υπάρχει χρόνος.

gfs-0-192.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και αύριο θα έχει χιονομπόρες ??? Σήμερα καμία δεν μας έπιασε στην τελική...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κυρίως Ταΰγετο - Πάρνωνα αύριο πολύ ισχυρές χιονοπτώσεις σε χαμηλά υψόμετρα! Παίζει να κάνει σε μια μέρα ο Μάρτης, και μάλιστα στο τέλος του, ότι δεν έκανε ολόκληρος Χειμώνας.

Και  κεντρο-δυτική Πελοπόννησο (Αρκαδία) πάει για αξιόλογα φαινόμενα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanossnow είπε:

Και αύριο θα έχει χιονομπόρες ??? Σήμερα καμία δεν μας έπιασε στην τελική...

όχι για αύριο έχει χαλάσει τελείως η φάση. Μόνο ήλιος  σε μακεδονία. Δυστυχώς η Τουρκία μα ςέφαγε την λίμνη.. θα ήταν φοβερό σύστημα αν ηταν πάνω μας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 19/3/2021 at 5:29 ΜΜ, fufutos είπε:

Αδερφέ για Εύβοια με -6 πάρα πολύ δύσκολο, Σποράδες επίσης..από τα 400μ κ άνω,παίζει ρόλο κ η θάλασσα,δεν είναι ηπειρωτικό το κλιμα

..κυμη  beach snow και σε αρκετες περιοχες απ τα 100-150 κ πανω..θρακη κυμα και θασο..διανα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Άντε πάλι. Ιδανική κυκλοφορία σε τελείως λάθος εποχή. ΙΑζορικός Ισλανδικος με υποψία Γροιλανδικού [και όχι σκέτος γροιλανδικός] είναι ότι καλύτερο σαν λογική για εδώ. Πλέον όμως δεν υπάρχει χρόνος.

gfs-0-192.png?12

Είμαστε στο θερμο τομέα και μας τρώει ο νότιας έτσι ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Είμαστε στο θερμο τομέα και μας τρώει ο νότιας έτσι ομως

Δεν πειράζει. Πολύ πιο πιθανό να δει χιόνια η Ήπειρος αν ήταν χειμώνας έτσι, παρά με άλλες διατάξεις [γενικής κυκλοφορίας, και όχι ο συγκεκριμένος χάρτης από πάνω]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aναβολη καιρικης καθαθλιψης και κηδειας για λιγες μερες...οροσημο παντα η 9 απριλιου εφ οσον το επιτρεπει η κυκλοφορια.Φαινεται να το επιτρεπει φετος οποτε αναβολη για τις 9...αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Aναβολη καιρικης καθαθλιψης και κηδειας για λιγες μερες...οροσημο παντα η 9 απριλιου εφ οσον το επιτρεπει η κυκλοφορια.Φαινεται να το επιτρεπει φετος οποτε αναβολη για τις 9...αυτα

καλή άνοιξη Βαγγέλη. χαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ας ειναι...γεροι να μαστε και θα περασει.

Θέλω θερμό Απρίλιο φίλε.. Ξέρω ότι ακούγεται παράξενο, αλλά είναι σχέδιο.. Δεν θα ξεχάσω ποτέ την 27/4/2019, που είχαμε 2500 j/kg cape στην Λάρισα, με τρομερό χαλάζι ανατολικότερα και 31 βαθμούς!! Τα κρύα τον Απρίλιο πλέον δεν μπορούν να δώσουν καλά χιόνια... 1 στο τόσοοοο

 

και να θυμηθούμε τι κάνει τέτοια εκρηκτική ατμοσφαιρα στα αναπτυσσόμενα νέφη μέσα σε μισή ώρα..

4V1WmFU.jpeg

CxMkIMC.jpgymlXAnq.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Θέλω θερμό Απρίλιο φίλε.. Ξέρω ότι ακούγεται παράξενο, αλλά είναι σχέδιο.. Δεν θα ξεχάσω ποτέ την 27/4/2019, που είχαμε 2500 j/kg cape στην Λάρισα, με τρομερό χαλάζι αναοτλικότερα και 31 βαθμούς!! Τα κρύα τον Απρίλιο πλέον δεν μπορούν να δώσουν καλά χιόνια... 1 στο τόσοοοο

απ εδω και περα κανεις εσυ τα σχεδια..εγω επανερχομαι απο νοεμβριο και μετα.να σου πανε οπως θες μιχαηλ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

απ εδω και περα κανεις εσυ τα σχεδια..εγω επανερχομαι απο νοεμβριο και μετα.να σου πανε οπως θες μιχαηλ...

Ε ναι. αφού πήγαν όλα σκ@τ@ εν τέλη για χιόνια στην Ήπειρο, ελπίζω να κάνει καταιγίδες και φέτος.. Καλές καταιγίδες. Αν και ομολογούμένως, νιώθω ότι θα ΄εχουμε ιστορικό καύσωνα φέτος. Δεν ξέρω απλά το νιώθω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ψυχραιμία συνοδοιποροι εγώ κατ αρχήν ...θέλω να δώ τι αποτέλεσμα είχαν οι τρείς ΑΣΘ σε όλο το βόρειο ημισφαίριο. τα σταιστικά του χειμώνα δλδ..μετά...περιμένω τις αστάθειες...καυσωνα δεν νομίζω...και από φθινόπωρο....μόνος εχθρός η ισλανδία και η γροιλανδία....και τα κω@@@χαμηλά τους....αν από Σεπτέμβρη τους πάρουμε την μαγκιά με μια ψυχρή κατάβαση στην Ανατολική Ευρώπη...βαζουμε μπροστά τις μηχανές!

 

 Α να μην ξεχάσω και τα κ@@@χαμηλά που πάνε και καρφώνονται στην σικελία και δεν φαύγουν από εκεί!

Οσο για τον υετό της θεσσαλονίκης έχουμε όλο τον χρόνο να ενωσουμε λίμνες δοιράνης και λαγκαδά....να τελειώνουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιστροφή κάποιων σημαντικών μοντελων στο Meteociel!

ευρωπαικό 216

ECM1-216.GIF?24-0

 

Την λίμνη της Ισπανίας την θέλουμε να μην πάει στην ευρω[αική ήπειρο, ώστε ο αυλώνας να έρθει δυτικά μας ελαφρώς και όχι Ιβηρική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 minutes ago, [weathermaniac] said:

Επιστροφή κάποιων σημαντικών μοντελων στο Meteociel!

ευρωπαικό 216

Την λίμνη της Ισπανίας την θέλουμε να μην πάει στην ευρω[αική ήπειρο, ώστε ο αυλώνας να έρθει δυτικά μας ελαφρώς και όχι Ιβηρική

 Η μισή μοίρα του τζίφου όμως δεν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...