Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλασικό δείγμα ΒΔ φοενιάσματος Θριασίου στον Ασπρόπυργο τώρα με 38.7

https://web.archive.org/web/20210624113516/http://penteli.meteo.gr/stations/aspropirgos/

Το ερώτημα είναι αν καταφέρει το φοένιασμα να φτάσει μέχρι το κέντρο της Ελευσίνας όπου υπάρχει ο σταθμός του ΕΑΑ και ακόμα είναι με Ν. Αν το γυρίσει εκείνος ο σταθμός σε ΒΔ φοέν τότε θα δούμε τρελά νούμερα. Γίνεται η μάχη της επικράτησης του φόεν σήμερα στο Θριάσιο

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φλέγονται τα Καλάβρυτα 

36.9 τώρα στα 730μ

38.8 στο Πάος Καλαβρύτων στα 640μ

37.9 στη Δίβρη (Λαμπεία) της ανατολικής  ορεινής Ηλείας  στα 840μ 

35.7 μέγιστη εδώ ως τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41.8 η Σπάρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα.. 32 βαθμούς μέγιστη που έχει η Ηγουμενίτσα αυτές τις μέρες, δεν το λες και ζέστη.... Ευλογημένο νδυτικο ρεύμα.... Που φέρνει υγρασία και υψισσυνεφια όμως, με τον  ηλιο αδρο... Γενικα η Ήπειρος την έβγαλε καθαρή ως τώρα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

39.3 στα Γιάννενα μέγιστη μέχρι στιγμής στα 500 μέτρα, απίστευτο!!! Τέτοια ώρα εχθές ήταν στους 38.. 40αρι θα φτάσουν τα Γιάννενα σήμερα?? πωωω

@thesprotos Η ηπειρωτική Ήπειρος καίγεται....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ζερίκιος είπε:

Ίσως και όχι διότι ο σταθμός ΕΑΑ Πατήσια έπιασε 37 στις 12 και μετά γύρισε ο άνεμος σε Ν-ΝΔ και έπεσε στους 35. Το Ψυχικό και γενικά τις περιοχές ανατολικά-βορειοανατολικά των Τουρκοβουνίων, δεν τις πιάνει καθόλου η αύρα.

Τον παρακολουθώ όμως πολύ καιρό και βλέπω ότι τσιμπάει προς τα πάνω με κάθε τύπου καιρό....τέλος πάντων μικρή σημαία έχει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ζερίκιος είπε:

"Ναι δυστυχώς που δεν καήκανε περισσότερο για τα μάτια των καιρόφιλων που δεν μένουν σε καυσωνοπεριοχές και εύχονται οι καυσωνοπεριοχές να ανέβουν όσο πιο ψηλά γίνεται έτσι ώστε να γίνεται αντικείμενο συζήτησης περί ρεκόρ αύριο μεθαύριο." Έτσι θα σου απαντούσε μέλος από Αρφαρά, αν είχαμε. Και με το δίκιο του.

Το θέμα είναι η διερεύνηση των δυνατοτήτων μιας περιοχής σε κάτι ακραίο. Αν είχα τη δυνατότητα θα έβαζα σταθμούς σε 2-3 συγκεκριμένες περιοχές στον κάμπο της Μεσσηνίας να έβλεπα πώς λειτουργούν σε περίπτωση καύσωνα και μέχρι που μπορούν να φτάσουν. Όπως ακριβώς θα έκανα (έχω κάνει στο παρελθόν) σε αναστροφικά μέρη να δω τι δυνατότητες έχουν σε κάτι ακραίο. Αν με ρωτούσες τι προτιμώ, θα σου απαντούσα φυσικά τα χιόνια, το κρύο και ύστερα τις καταιγίδες.

Σε κάθε ακραίο φαινόμενο όμως, δυστυχώς έχουμε και ανθρώπους που υποφέρουν, γιατί δεν έχουν την τρέλα τη δική μας. Αυτό που χρειάζεται σε αυτή την περίπτωση είναι οργάνωση και πρόληψη (ατομική και από Πολιτεία), ώστε να είναι προετοιμασμένοι στην αντιμετώπιση ακραίων καταστάσεων. Γιατί ό,τι και να κάνουμε δεν μπορούμε να τα βάλουμε με τον καιρό, ούτε να σταματήσουμε τα ακραία φαινόμενα κάθε είδους. Μπορούμε όμως να οργανωθούμε.

Αυτά από ένα μέλος από Αρφαρά κατά το ήμισυ...🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι έπαθε το φόρουμ?? bug?? δείτεε το Username Μου και του galanto χαχαχαχα

sorry Για το άσχετο

 

bug. weather club.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι έπαθε το φόρουμ?? bug?? δείτεε το Username Μου και του galanto χαχαχαχα

sorry Για το άσχετο

 

bug. weather club.JPG

Χαχαχαα τυχαιο;;;...δε μπορώ να σταματήσω να γελάω....εμένα απο ταμπλετ μια χαρά ειναι μιχαηλ..ε συγνωμη καιρε ηθελα να πω

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36.8 εδώ στο Πλατύ με 50% υγρασία . Ευτυχώς έβγαλε λίγο αέρα και βοηθάει λίγο την κατάσταση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μίσος δήμος Ζωγράφου είναι χωρίς ρεύμα....αυτά είναι τα άσχημα ....εγώ προς το παρών εχω....Ότι χειρότερο υπό αυτές τις τρομερά ανθυγιεινές συνθήκες να μην έχεις ρεύμα....Κατά τ αλλα ένα έχω να πω ....π@υστηδες καλοκαιρακηδες σας περιμένω στη γωνία να το θυμάστε ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχαα τυχαιο;;;...δε μπορώ να σταματήσω να γελάω....εμένα απο ταμπλετ μια χαρά ειναι μιχαηλ..ε συγνωμη καιρε ηθελα να πω

Τι να πω γενναίε άντρα 🤣δεν έχω ιδέα χαχαχα τέλος πάντων πάμε στο θέμα α χαχα. 39.9 εδώ η μέγιστη αλλά πέσαμε λόγο τώρα 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....πριν τρεις ώρες ....'' ..... Το λες ομίχλη το λες υγρασία ..... Δεν ξέρω .... Έχει σκεπάσει όλοι την παραλία του Αγιόκαμπου ..... ( Αγιάς ) .....'' ..... ( Θ. Μητρούλα ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και σώμα νερού

Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

....πριν τρεις ώρες ....'' ..... Το λες ομίχλη το λες υγρασία ..... Δεν ξέρω .... Έχει σκεπάσει όλοι την παραλία του Αγιόκαμπου ..... ( Αγιάς ) .....'' ..... ( Θ. Μητρούλα ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και σώμα νερού

Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός

 

Το είδα από την δορυφορική το πρωί αυτό! Και αναρωτιομουν τι ήταν κοίτα να δει;!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το είδα από την δορυφορική το πρωί αυτό! Και αναρωτιομουν τι ήταν κοίτα να δει;!!

..... αν δεν το έβλεπε ο [καιρός] εεεεε τότε ποιος ....??????!!!!!..... 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... τώρα 34.5 C με υγρασία 40 % και αίσθηση στους 36 C ..... δεν μασάμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ..... βάρα μαμημένε  ...... Ποιος ζεσταίνεται .....????? ......

326608546_24062021.jpg.de4fc0ca5f417ddf969d13978cd95ef6.jpg

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

39.3 στα Γιάννενα μέγιστη μέχρι στιγμής στα 500 μέτρα, απίστευτο!!! Τέτοια ώρα εχθές ήταν στους 38.. 40αρι θα φτάσουν τα Γιάννενα σήμερα?? πωωω

@thesprotos Η ηπειρωτική Ήπειρος καίγεται....

Εμείς στα παραθαλάσσια δεν καταλάβαμε τιποτα😄😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...