Jump to content

Recommended Posts

αν δεν έβλεπα την δορυφορική, θα έλεγα ότι κάτι ψήνεται στα δυτικά μου, για το βράδυ..  θα δείξει, αλλά δυστυχώς έχει ποολύ CIN..

..... 'Ολυμπος ..... Ανάσες δροσιάς 🌬 Τις χρειαζόμαστε .....( Κ.Βασιλάκης )......

image.png.a1b3ba53319f70a21621b21617b1bb26.png

Όλα θέμα συνήθειας είναι...μετά από τόσο ήλιο το μόνο πράγμα πάνω μου που είναι άσπρο είναι το κ.....ερι😎

5 με 6 βαθμους πανω σε σχεση με χτες την ιδια ωρα σε πολλους ορεινους-ημιορεινους σταθμους..

Αυριο το βραδυ ισως παμε για ρεκορ ελαχιστων στα μπετα

Ξεφτιλισε μας κι αλλο ρε σιχαμα ....παρε μας και τα σωβρακα... 

Πλήρης εξαθλίωση 7-8 μέρες τώρα ....σαν κουρέλι νιώθω μέσα στο σπίτι μόνιμα κάτω από ενα a/c και όταν βγαίνω έξω σαν Καταριανός αλλά αφραγκος....

Screenshot_2021-06-30-22-19-12-562_com.android.chrome.jpg

Πέρα από την θέρμανση στα ανώτερα στρώματα που λαμβάνει χώρα έχουμε και τις χαζοσυννεφιές με αποτέλεσμα να κρατηθούν ακόμα πιο ψηλά οι θερμοκρασίες μέσα στην νύχτα. 

Posted (edited)

Καλησπέρα και από μένα .... 20,7 - 35,2 σήμερα στον σταθμό μου .... Έντονη η αίσθηση ζέστης λόγω υγρασίας ....περίπου εκεί κινήθηκε η θερμοκρασία και τις 2 προηγούμενες ημέρες .... Να πω πως το Σάββατο έγραψα την μεγαλύτερη θερμοκρασία από το 2019 που έβαλα στο σπίτι σταθμό και όλα αυτά τα 3 έτη δεν ξεπέρασε ποτέ τους 39,6 C  αλλά έσπασε εκκωφαντικα γράφοντας 40,9 ...(αλλά ήμουν στον εξωτικό Σταυρό όπου απολαμβανα μπανάκι στην παραλία ..χαχαχα .) Υπομονή αν και ήδη έχουμε γίνει κοτόπουλα ....είναι πολύ κουραστική η ζέστη και δεν παλεύεται αν δεν είσαι σε παραλία να πίνεις φρενταρα, μοχίτο κτλπ.

Αυτά τώρα από τον σταθμό μου 

IMG_20210630_224014.thumb.jpg.fd2dbeacbbdebf5cf32e98a78d030575.jpg

Νοεσις 36,5 

Λαγκαδάς 36,3 

Πυλαια  35,9

Θέρμη 35,2

Να αναφέρω επίσης για τον Ιούνιο έχω 10,9 C χαμηλότερη ελάχιστη και 40,9 C υψηλότερη μέγιστη .... 😛

Edited by freeze

27 βαθμοί τέτοια ώρα Αγ Στεφανο. Απίστευτα πράγματα...

Αύριο καλο κουράγιο.. εδώ γρεβενα στους 23 σήμερα οπότε αύριο το πρωί θα κάνει ζέστη πιστεύω γύρω στους 17...οριακά για 40 αρι λόγω υψηλής ελάχιστης ανάλογα με τον αέρα αυριο

Posted (edited)

39 Άρι στην Λάρισα σήμερα, λόγο κάτω από τους 30 τώρα, ωστόσο με την αμονονεφωση αν κρατήσει θα δυσκολετουμε το βράδυ. Καλά αύριο μπορεί να γίνει κανένα μπλακ αουτ.

Edited by [weathermaniac]

Με 28.5 αρι στην αλλαγη και πολλα πολλα 40αρια++++ θσ μπει ο χειροτερος μηνας του ετους....σε.λιγα λεπτα...

Κριμα Ιουνη 2021 οσο μαγκας.ψυχρος και βροχερος ησουν στο 1ο μισο αλλο τοσο μας ΕΛΙΩΣΕΣ τις τελευταιες 10 ημερες

Συνθηκες....Τζουμερκων στην Αττικη;;; ναι στην Ιππορκρατειο Πολιτεια....

Οαση δροσιας με 19 βαθμους τωρα ειναι 10 και 12 βαθμους δροσεροτερη απο ολα τα προαστεια του λεκανοπεδιου....

Ιπποκρατειος - νυχτες καυσωνα 1-0 να δουμε.πως θα συμπεροφερθεο αυριο και μεθαυριο που μπορει να 40αρισει τα μεσημερια

29.9c στα νότια Χαλκίδας... ερημιά στην πόλη... όλοι μέσα στα σπίτια τους... αγκαλιά με τα κλιματιστικά! 

Καλησπέρα στην παρέα! 35,2 βαθμοί σήμερα η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι αλλά με την αίσθηση δυσφορίας στους 46...!!!!! καλύτερα να έκανε 42 με αίσθηση στους 43..!!!! Μπόχα και δυσφορία έξω ακόμα και τώρα παρότι πέσαμε στους 26,3 η αίσθηση είναι στους 29 λόγο υγρασίας....

3 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

29.9c στα νότια Χαλκίδας... ερημιά στην πόλη... όλοι μέσα στα σπίτια τους... αγκαλιά με τα κλιματιστικά! 

Αυτο εγραφα χθες βραδυ Αγγελε....ενας εκνευριστικος βομβος απο εκατονταδες χιλιαδες κλιματιστικα....

Με σχεδον 30αρι μπαινει και η Χαλκιδα στον Ιουλιο....μωρε μπραβο...μας ξεπερασατε

Φευγει σε λίγα λεπτά ένας Ιούνιος αντιθέσεων...με πολλές μέρες φθινοπωρινές αλλά και μεγάλης διαρκιας καύσωνα....Σύμφωνα με το σταθμο μου ο μήνας βγαίνει με μέση θερμοκρασία 24.8 βαθμούς ....ο περσυνος βγήκε με 23.9 βαθμούς .....περισσότερα στο ανάλογο θέμα...

Τελευταία αναφορά μήνα 28.8 και 57% υγρασία 

Άντε παίδες ας ανοίξει κάποιος θέμα αναφορών Ιουλίου....

...... ας δώσω και εγώ την τελευταία αναφορά μου για αυτό το μήνα ...... 

..... τώρα 28.5 C με υγρασία 48 % και αίσθηση στους 29 C ......

ΥΓ..... εύχομαι και ελπίζω να μην αναπολήσουμε τον Ιούνιο ..... μέσα στον Ιούλιο ...... 🙄 ..... και όποιος κατάλαβε ...... κατάλαβε  ....... 😧

..... άντε στη υγειά μας και στη δροσιά της ..... 😉

1883241550_01072021.gif.4ce0e0387a5f8cc48d1ae19251240fec.gif

Posted (edited)

Βλέπω Φουλ Ν-ΝΔ άνεμο το μεσημέρι στο λεκανοπέδιο. Προσωπικά, εκτιμώ ότι ο σταθμός στο Γκάζι δεν θα ακουμπήσει 40. Μέχρι 36-37 άντε στη χειρότερη 38. Τα νότια παράλια δε, έως 34-35, ΣΕΦ έως 32-33. Οι υψηλότερες θα είναι στο βόρειο και βορειοανατολικό λεκανοπέδιο, εκεί πιστεύω ότι θα υπάρξουν και 40άρια όπως και εδώ στο ΠατησιοΚύψελο λογικά. Γενικά όμως στο λεκανοπέδιο δεν περιμένω κάτι ακραίο τύπου 42-43. To λεκανοπέδιο με νοτιάδες δεν γράφει τέτοιες θερμοκρασίες ακόμα και με +27, +28 στα 850hpa. Είμαστε πεδινοί μεν, ανοιχτοί σε θάλασσα δε.

Edited by Ζερίκιος

Κοιταξτε ξαφνικα πτωση εδω και μια μιση ωρα ..παγωνεις εξω πλεον

Screenshot_20210702-001127_Chrome.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...