Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κουνιαδα μου βρισκεται κουφονησια...Αρκετη ζεστη και κει αλλα το βοριαδακι την κανει υποφερτη αλλα με τετοιες θαλασσες τι να μας πει η ζεστη..

IMG-831c8828aa417feaef9ba6cc082c29df-V.jpg

IMG-f26a1f3b817f256ddfdfe21edc2819a4-V.jpg

IMG-b6b06f27b69aa26c2828c0fd099d38f1-V.jpg

IMG-bbebfb707a36aeb412f006ed4d4f0f6c-V.jpg

IMG-efae20b225eb88fd7d5956648ef4cb4e-V.jpg

IMG-df1191ee7f02db86b2be281f2962811f-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετη ζεστη την ημερα αλλα τουλαχιστον βραδινες και πρωινες ωρες ολα κομπλε μεχρι στιγμης με ελαχιστες 16,2 και 17,7 στους σταθμους του Ε.Α.Α

17,4 βαθμους εγραφε κατα τις 7:00 παρα ενα απλο θερμομετρο που ειχα εξω.Ισως ειχε πεσει και λιγο πιο χαμηλά.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Ξερει κανεις στον Βύρωνα που ειναι ακριβως η πυρκαγιά? Ελπιζω μακριά απο το δασος της Καισαριανής

Α ειναι κοντα μας λεω κι εγω τοση καπνιλα και βρωμα....εχεις οπτικη επαφη;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Ξερει κανεις στον Βύρωνα που ειναι ακριβως η πυρκαγιά? Ελπιζω μακριά απο το δασος της Καισαριανής

Δεν ξέρω αλλά ξέρω ότι είναι υπό πλήρη ελεγχο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, kouvanos είπε:

Α ειναι κοντα μας λεω κι εγω τοση καπνιλα και βρωμα....εχεις οπτικη επαφη;;;

Η βρώμα είναι από τη Σταματα.....δεν μας έρχεται με ΒΑ άνεμο από Βυρωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σωστος.....32.9 εδω με 27% υγρασια και ριπες.στα 40 χλμ....μια χαρα και σημερα....

Τι κανει ρε παιδια ο ψηλος.σταθμος.στα 225 .... ΖΩΓΡΑΦΙζει...χαχα....31.4 μας.ριχνει 2 βαθμους στα αυτια.....α ρε δασος.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Σωστος.....32.9 εδω με 27% υγρασια και ριπες.στα 40 χλμ....μια χαρα και σημερα....

Τι κανει ρε παιδια ο ψηλος.σταθμος.στα 225 .... ΖΩΓΡΑΦΙζει...χαχα....31.4 μας.ριχνει 2 βαθμους στα αυτια.....α ρε δασος.. 

Γιώργη παίζει κι αυτός ο αξιόπιστος σταθμός στον Άγιο Θεράποντα 

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZOGRA7

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δύσκολη η κατάσταση παρά τις μεγάλες προσπάθειες. Φαίνεται πάντως να την έχουν περιορίσει αρκετά . 

20210727_132501.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν κόψει ο αέρας σε μισή ώρα θα ανέβαινει η φωτια τις βόρειες πλαγιες της Πεντέλης . Μέσα σε κατοικημένη περιοχή περνάει η φωτιά . 

20210727_133151.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς από την εμπειρία μου έχω να πω πως οι περισσότερες δασικές πυρκαγιές οφείλονται στην ηλιθιοτητα κάποιων ανεγκεφαλων συμπολιτών μας παρά από οποιαδήποτε άλλη συνομοσιολογικη θεωρία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό με τις φωτιές τραγικό τόσα χρόνια δεν έχει αλλάξει τίποτα, ούτε πρόκειται. Κρίμα κάθε χρόνο κάνουμε το σταυρό μας να φύγει το Καλοκαίρι με όσο δυνατόν λιγότερες απώλειες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Αν δεν κόψει ο αέρας σε μισή ώρα θα ανέβαινει η φωτια τις βόρειες πλαγιες της Πεντέλης . Μέσα σε κατοικημένη περιοχή περνάει η φωτιά . 

20210727_133151.jpg

Πω ρε γμ την τρελα μου.Ποτε εφτασε εκει ρε Μητσο;Εκει ειναι γεματο σπιτια

 Ολη η περιοχη που εχει διανυσει η φωτια ειναι κατοικημενη.Πως διαολο δεν την περιοριζουν;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πω ρε γμ την τρελα μου.Ποτε εφτασε εκει ρε Μητσο;Εκει ειναι γεματο σπιτια

 Ολη η περιοχη που εχει διανυσει η φωτια ειναι κατοικημενη.Πως διαολο δεν την περιοριζουν;

Φωτιά όταν έχει 60αρες ριπές και καιει πευκοδάσος αν δεν περιοριστεί στα πρώτα 20-30 λεπτά έχει ξεφύγει ...είναι πολύ απλό....έχω πάει σε πάρα πολλές φωτιές από κοντά και έχω δει κουκουνάρια να σκανε  και να ξεκινούν καινούριες εστίες 100μ μακριά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Πω ρε γμ την τρελα μου.Ποτε εφτασε εκει ρε Μητσο;Εκει ειναι γεματο σπιτια

 Ολη η περιοχη που εχει διανυσει η φωτια ειναι κατοικημενη.Πως διαολο δεν την περιοριζουν;

Και τα σπίτια πώς βρέθηκαν εκεί; 😏

Αυτή είναι η Ελλάδα δυστυχώς, κάθε χρόνο τα ίδια: έλλειψη παιδείας και δόλος μπας και καταπατήσουν ό,τι έχει μείνει.

Με την κλιματική αλλαγή επιταχύνεται όλο αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πω ρε γμ την τρελα μου.Ποτε εφτασε εκει ρε Μητσο;Εκει ειναι γεματο σπιτια

 Ολη η περιοχη που εχει διανυσει η φωτια ειναι κατοικημενη.Πως διαολο δεν την περιοριζουν;

Έχει μια ρεματιά Γιώργο και "έτρεξε" η φωτιά,για αυτό έφτασε προς Διόνυσο.

Δεν έχει μεγάλη έκταση σε πλάτος . Είναι όλο πεύκα όμως  οπότε δεν μπορούν να την περιορίσουν εύκολα. Συνέχεια κάνουν ρίψεις τα ελικόπτερα . 

H κάμερα στην Ρέα δείχνει το μπροστινό μέρος.   https://www.livecameras.gr/up/rea.php

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει περιοριστεί πλέον η πυρκαγιά και ανακοπεί η πορεία προς την Πεντέλη . Αν δεν αλλάξει διεύθυνση ο αέρας θα την σβήσουν. Οριακή η κατάσταση αλλά πολύ καλύτερη από πριν .Τελος το off topic από εμένα . 

20210727_150521.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...