Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρχισε να ψιχαλίζει Τύρναβο, ενώ το μακρόσυρτο μπουμπουνητό συνεχίζεται, το τι θα ρίχνει δυτικά-νοτιοδυτικά δεν περιγράφεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos είπε:

Άρχισε να ψιχαλίζει Τύρναβο, ενώ το μακρόσυρτο μπουμπουνητό συνεχίζεται, το τι θα ρίχνει δυτικά-νοτιοδυτικά δεν περιγράφεται.

Βλέπεις καμιά υποψία για shelf/ wall cloud?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχει αποκτησει εμμονη το παραθυρο στο δωματιο εχει ενα μεγαλο τεντακι - κουκουλα αλλα εκλεισα γιατι βαραει αλυπητα.κοντευουμε τις 2 ωρες κ βαραει.φωτο πριν μιση ωρα που ειχα ανοιχτο το παραθυρο.τωρα κλεισιμο μπαινουν νερα.τωρα ριχνει πιο πολυ θα βαλω αλλη φωτο μετα.αυτη ειναι πριν μιση ωρα.17.6c η θερμ. τωρα

δενμπορω ν ανεβασω τν φωτο

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έρχεται από νοτιοανατολικα και εδω για να δουμε

Ξεκίνησε με σταγόνες τεράστιες φυσικα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

fAc2Oh8.jpg

πριν κανα 40λεπτο απο παραθυρο. τωρα ποτιστικη λαιτ 2 ωρες κ κανα 10λεπτο.πολυ δροσια.ισως βαλω αλλη μια  με πολυ ενταση

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τείχος αποτροπής καταιγίδων της Μαγνησίας έχει μπει σε λειτουργία 😛 Δείτε στην δορυφορική. Λογικό με τέτοιο stream βέβαια, θα δούμε το βράδυ..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Βλέπεις καμιά υποψία για shelf/ wall cloud?

Μιχαήλ είναι λίγο δύσκολο να σου πω με σιγουριά γιατί η καταιγίδα σε μένα είναι ακριβώς πίσω από το βουνό, μόνο από Λάρισα μπορεί να φανεί αν έχει, αλλά η δομή των νεφώσεων και κυρίως η βάση μου φάνηκε για wall, από πολύ μακριά είδα και κάτι στροβιλισμούς που διαλύονταν και ξαναφτιάχνονταν.

Πάντως τώρα ξεκίνησαν τα δίευρα και εδώ, σε λίγο θα επηρεαστούμε καθώς συνέχεια πετάγονται μικρές καταιγίδες νοτιοδυτικά που ενώνονται μεταξύ τους και έχουν φτιάξει μεγάλο μέτωπο

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακή δροσιά η ώρα 17:30 αργά το μεσημέρι νωρίς το απόγευμα μιλάμε για την ίδια ώρα που κάθε μέρα σημειώνονται οι εντυπωσιακές μέγιστες των 36-38 βαθμών και τα εντυπωσιακά heat index των 44+… βαθμών ….. αυτή τη στιγμή με συννεφιά και λίγο ήλιο άχνα να βγαίνει από τα σύννεφα η θερμοκρασία δεν ξεπερνά εδώ στο πεδινό Μακροχωρι τους 24,5 και με κλειστά τα κλιματιστικά βάλαμε ανάκληση τις μπαλκονόπορτες !!!! Απλά δεν το πιστεύω …. Νομίζω ότι ζω όνειρο …. Παρεπιπτόντως 13,2 τα χιλιοστά των καταιγίδων ….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Μιχαήλ είναι λίγο δύσκολο γιατί η καταιγίδα σε μένα είναι ακριβώς πίσω από το βουνό, μόνο από Λάρισα μπορεί να φανεί αν έχει, αλλά η δομή των νεφώσεων και κυρίως η βάση μου φάνηκε για wall, από πολύ μακριά είδα και κάτι στροβιλισμούς που διαλύονταν και ξαναφτιάχνονταν.

Πάντως τώρα ξεκίνησαν τα δίευρα και εδώ, σε λίγο θα επηρεαστούμε καθώς συνέχεια πετάγονται μικρές καταιγίδες νοτιοδυτικά που ενώνονται μεταξύ τους και έχουν φτιάξει μεγάλο μέτωπο

ευχαριστώ για την ενημέρωση Θάνο. Οι φώτο που μου έστειλε από την Λάρισα ο αδερφός μου, δεν δείχνουν κάτι το τρελό πάνως και τα νέφη έχουν κακή κατεύθιυνση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ευχαριστώ για την ενημέρωση Θάνο. Οι φώτο που μου έστειλε από την Λάρισα ο αδερφός μου, δεν δείχνουν κάτι το τρελό πάνως και τα νέφη έχουν κακή κατεύθιυνση

Δες Μιχαήλ από την κάμερα αριστερά

https://www.metar.gr/ws/larissa/camera.htm

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos είπε:

Δες Μιχαήλ από την κάμερα δεξιά 

https://www.metar.gr/ws/larissa/camera.htm

πωωω σωστα!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

από ότι είδα στο ταιμ λαπς που έστειλε ο αδερφός μου, μάλλον δεν θα επηρεαστεί η Λάρισα από την καταιγίδα. έχει όμως η μέρα δρόμο ακόμα..

εδώ βροντάει αλλά πάλι σε λάθος μέρος είναι

Τίποτα η Ήπειρος φιλε😢😢😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σταματησε σχεδον2 κ μιση ωρες το μεγαλυτρο διαστημα με ποολυυ νερο.18.2c τωρα.μια τελευταια με πολυ νερο κ σκοτος κανα 20λεπτο πριν κοψει.ωωππ αρχισε να ψιλοβρεχει παλι

IXO5AI9.jpg

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...