Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Αναμενόμενα νούμερα Θάνο.. Η βροχή που ανέβασα στο βίντεο, ήταν για πολλή ώρα!! Μια χαρά τα πήγαμε στην Λάρισα, αν και περιμένα μεγαλύτερα σε έκταση κύτταρα,.

Ο Βασίλης  έγραψε και ένα άρθρο για την σημερινή καταιγίδα στην Λάρισα https://weathergroup.gr/2021/07/18/ισχυρή-καταιγίδα-στη-λάρισα-18-7-2021-χάρτες/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Ο Βασίλης  έγραψε και ένα άρθρο για την σημερινή καταιγίδα στην Λάρισα https://weathergroup.gr/2021/07/18/ισχυρή-καταιγίδα-στη-λάρισα-18-7-2021-χάρτες/

Ειδικά εκεί που λέει αρκετά χρόνια είχε να γίνει, απλά ΚΛΑΙΩ χαχαχα.  15 μέρε αστάθειας ήμουν στην Λάρισα, καμία μέρα δεν έδωσε ούτε τα μισά όταν ήμουν εκεί. 1 μέρα αστάθειας και λείπω? 40 mm. Απλά αδικία.!!🤬😤😤 άντε να δούμε πότε θα ξαναδώ τέτοια βροχή. Ούτε που θυμάμαι πόσα χρόνια έχω α δω τέτοιες ραγδαιότητες.. καμιά 5αρια χρόνια, από τον Ιούνιο του 16...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Φουλ υγρασία και αναπτύξεις. Κάνε ένα μπαμ να χαρούμε λίγο! Ιδρώνεις με το παραμικρό και ας εχει 25 βαθμούς . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23.8 ελάχιστη απόψε με πολύ υψηλά ποσοστά υγρασία και χωρίς αναστροφή 

10.8 στα Καλάβρυτα 

16.8 στον Ποταμό Κέρκυρας

Καλημέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το απόλυτο μηδέν εδώ όπως ήταν αναμενόμενο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το ότι δεν βγάζει καταιγίδες στο ανατολικό Πήλιο με τόσο CAPE και με την θάλασσα τόσο ζεστή. Άλλες χρονιές συνέχεια έβγαιναν καταιγίδες εκεί το βράδυ και νωρίς το πρωί..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

.... καλημέρα και καλή εβδομάδα στην παρέα ..... ελάχιστη 23.2 C ..... τώρα 26.5 C με υγρασία 60 % και αίσθηση 27 C ..... άνεμοι νοτίων διευθύνσεων που εδώ δεν βοηθούν σε τίποτα παρά μόνο να φορτώνουμε υγρασία ..... σκόρπιες αναπτύξεις κυρίως προς τα βόρεια .....

..... και μερικές πρωινές από Κασσάνδρα Χαλκιδικής ..... ( Δ.Σάββας ) ....

Μπορεί να είναι εικόνα σώμα νερού, φύση και σύννεφο

Μπορεί να είναι εικόνα λυκόφως, σύννεφο, φύση και ωκεανός

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους....

Τρομερή υγρασία στοπ....22οC ελαχιστη και τωρα συννεφια....κρυφτηκε ο ηλιος πλεον....για να δουμε τι θα δουμε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά θυμάται κανείς ποτέ η Αττική έπαιξε τελευταία φορά με 90αρες υγρασίες χωρίς υετό Ιούλιο μηνα?...Γέρακα 22.3 ελάχιστη με 90 υγρασία στον σταθμό μου ασύλληπτο για την περιοχή δεδομενης της εποχης

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και δω φωτο απο τη μάνα μου απο χθες που εκει που μένει εχει καλύτερη θέα..Την έχω εκπαιδεύσει...αν δεν έχεις αδέρφια εκπαιδεύεις τη μάνα εγγύηση

IMG-d890e9146a2f80b5e07cbe517717e237-V.jpg

IMG-1aaea3fe6983dffff02de0886031270d-V.jpg

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρωί με τόση υγρασία 95%, είχαμε περιορισμένη ορατότητα και κατά τόπους ομίχλη, τώρα πολλές αναπτύξεις στα ορεινά και κυρίως σε Όλυμπο και Κίσσαβο.

Επέστρεψαν και πάλι ον λινε 2 ακόμη σταθμοί σε Χάλκη και Πλατύκαμπο Λάρισας οι οποίοι σημείωσαν 17,6 χιλιοστά και 23,8 χιλιοστά αντίστοιχα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά στην Θεσσαλία τι έγινε χθες που υποτίθεται ήταν και στο επίκεντρο; Στην Λάρισα κάπου διάβασα ότι έριξε καλά. Καρδίτσα; Τρίκαλα; Εδώ 0mm..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Γενικά στην Θεσσαλία τι έγινε χθες που υποτίθεται ήταν και στο επίκεντρο; Στην Λάρισα κάπου διάβασα ότι έριξε καλά. Καρδίτσα; Τρίκαλα; Εδώ 0mm..

Χαμός τοπικά μπορεί να έπεσαν και 50 χιλιοστά κυρίως στο κεντροβόρειο κόμματι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Alert για Κούλα σημερα.Πιθανές ισχυρές καταιγίδες.Δεν ειδα μοντέλα,απλα το αναφέρω γιατι ενημερώθηκα,οτι ο Μητσος @oldboy332 λείπει απο τον νομό.🤣🤣☔☔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Alert για Κούλα σημερα.Πιθανές ισχυρές καταιγίδες.Δεν ειδα μοντέλα,απλα το αναφέρω γιατι ενημερώθηκα,οτι ο Μητσος @oldboy332 λείπει απο τον νομό.🤣🤣☔☔

😄 Έρχονται καταστροφές! Θα ρεφάρω και εδώ που είμαι, που θα πάει . Φωτο από τον δρόμο για Λιμνιώνα Ευβοίας. Μόλις φτάσαμε, άπνοια, υγρασία και ευτυχώς βαριά συννεφιά.Λογικα θα ρίξει καμία σταγόνα. 

20210719_122605.jpg

20210719_123207.jpg

20210719_123155.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...