Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό ακριβώς. Θερμαίνεται γενικά το κλίμα χρόνια τώρα, η Αφρική πιο θερμή, οπότε εκεί που άλλες φορές θα έρχονταν 23-25 τώρα έρχονται 28-30. Η διάρκεια είναι λόγω της λίμνης που έχει κάτσει στη δυτική Ευρώπη και στέλνει όλη την Αφρική εδώ. Απλά τα πράγματα, τι σχέση έχει μία κακοκαιρία των 2-3 ημερών τον Φλεβάρη που χιόνισε κυρίως στην Αττική και δευτερευόντως στην Θεσσαλία; (Βορειότερα δεν θυμάμαι αν είχε κάνει κάτι ουσίας, >10-15cm).

Στους 32 ήδη εδώ ακόμη και στο λιμάνι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

30αριζουμε Ασπροπυργο...Ο συναδελφος μου τρελενεται...Τωρα κανει τα πρωτα καιρικα βηματα του...Μαθαινει...Μιχαηλ...Δες το εχει αναφορα και για σενα...

Αρε σακαρε, αρε νικολακηηηηη! Το τι έρχεται δεν υπάρχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16,5 η ελαχιστη στην περιοχη της Μεγαλοπολης οπου θα βρεθω απο αυριο στα πεθερικα.Το χωριο μαλιστα ειναι ακομα πιο αναστροφικο απο τη Μεγαλοπολη,οποτε παιζει να εφτασε κανα 15αρι.Ολη μερα στην υπογα θα τη βγαλω φιδιαζοντας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, geornik είπε:

39,2c Αρφαρα...χτες ιδια ωρα ειχε 37c...δυναμικη για πανω απο 44c σημερα αν ευνοησει ο ανεμος

Με ΒΔ έχει τρομερή δυναμική, χθες πήραμε μια εικόνα και με ΒΑ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ υψηλές ελάχιστες επίσης χθες.

Μου κάνει εντύπωση η Κάλυμνος, που σημειώνει αρκετά συχνά υψηλές ελάχιστες. Την περασμένη νύχτα δεν κατέβηκε κάτω από τους 32,7 βαθμούς (!). Γνωρίζουμε πού οφείλεται αυτή η ιδιαιτερότητα;

http://penteli.meteo.gr/stations/kalymnos/

https://www.meteo.gr/Gmap.cfm

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κλιματικη αλλαγη δειχνει τα δοντια της ! 34C 11.30 το πρωι στην Αγια Παρασκευη για πλακα, λες και βρισκομαστε στο Καιρο... Ελαχιστη 29 βαθμοι - κουαλα λουμπουρ και με σφραγιδα. Κυριολεκτικα στο κεντρο πρεπει να ειναι φρικη ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ήδη 35,6 βαθμούς, εάν συνεχιστεί ο ΒΔ εδώ παίζει και να πλησιάσουμε το 40αρι σήμερα, εάν αργότερα το γυρίσει σε θαλάσσια αύρα τότε θα πέσει τσακ-μπαμ και η θερμοκρασία.

image.thumb.png.2b7960a0de7a25043a7557957cbb9059.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, geornik είπε:

Φυσαει βοριας σε σας παιδια? Εδω Λιμανι εχει πληρη απνοια...θυμιζει μερα που σηκωνει αυρα ο Σαρωνικος το μεσημερι-απογευμα

ΒΑ εδώ στα 30-35χλμ/ώρα ριπές....

34 βαθμοί και τραβάει τον ανήφορο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε τρελαθειιιιιιιι Σάκη εννοείται χαχαχα... τη καλημέρα μου σε όλους!!!

Έχουμε επιστρέψει Αθηνα.. ήταν μια απόφαση της τελευταίας στιγμής.. έπειτα κι από μία εφιαλτική ημέρα στο Πύργο...... δε θα το μετανιώσω που επέστρεψα, στη δική μου γενέτειρα, παρ' ότι φυσικά ούτε εδώ θα τη γλιτώσω... εδώ τουλάχιστον έχουμε κλιματιστικά...

... δείτε εδώ ελάχιστη νωρίς το πρωί.. 29.5℃.. στη Χρυσούπολη Περιστερίου.. 36℃ αυτή την ώρα.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχως βασταει ακομα ο ΒΒΑ και μαλιστα με.ριπες 30-35 χλμ....οποτε και χαμηλη υγρασια....

Ομως ζεστη σημερα ειναι ακομα πιο ζεστα....

28.1 η ελαχιστη.....34.1 μολις και γκαζωνει προς το 38αρακι που πιστευω οτι θα γραψουμε σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Έχουμε τρελαθειιιιιιιι Σάκη εννοείται χαχαχα... τη καλημέρα μου σε όλους!!!

Έχουμε επιστρέψει Αθηνα.. ήταν μια απόφαση της τελευταίας στιγμής.. έπειτα κι από μία εφιαλτική ημέρα στο Πύργο...... δε θα το μετανιώσω που επέστρεψα, στη δική μου γενέτειρα, παρ' ότι φυσικά ούτε εδώ θα τη γλιτώσω... εδώ τουλάχιστον έχουμε κλιματιστικά...

... δείτε εδώ ελάχιστη νωρίς το πρωί.. 29.5℃.. στη Χρυσούπολη Περιστερίου.. 36℃ αυτή την ώρα.......

Φιλε.Ηρακλη χωρις πλακα κ υπερβολη ηταν πολυ σωστη η αποφαση μετα τα χθεσινα και αυτα που φαινονται για Πυργο Ηλεια κλπ δεν θα παλευοταν ευκολα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασπροπυργος 36.7,δε κουνιεται φυλλο...Παμε για 40αρι...

Ο καλος φιλος και ταξιδευτης απο την πατριδα κρητη,βρισκεται στο φαραγγι του Ριχτη...Δροσια ρεεεε και ευλογια....

223221877_10161142097027598_7517301718075375843_n-1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οαση για αλλη μια ημερα τα πολυ ψηλα του Ζωγραφου στα 225 μετρα....εκει το πευκο κ ο ΒΒΑ κανει καλη δουλεια...

33.1 μολις τωρα....βεβαια ελαχιστη 28.7 ! μαλλον επειδη δεν σταματησε να φυσαει καθολου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...