Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, MeteoTirnavos είπε:

Θα αρχίσει να μας την στρίβει σε λίγο.

εντωμεταξύ έστω και αυτό το ασθενικό αεράκι, δεν είναι καν δυτικός. ανατολικό-βρειοανατολικό λέει ο σαθμός. Τι να πω, πραγματικά δεν ξέρω. ΚΑι αύριο άραγε τι θα γίνει.. Θαύμα που δεν έχουμε μπλακ άουτ, αλλά λείπουν όλοι, οπότε μάλλον για αυτό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρεκόρ για τέτοια ώρα!!! Παππαδες βόρειας Εύβοιας στα 450...!!!

Χαλκιδα 41-42c οι μέγιστες...ευτυχώς με υγρασίας σε πολύ χαμηλά επίπεδα! Έρημη πόλη η Χαλκίδα...!  

AEA321BF-7CA6-40E8-AE18-6A800C5ED0DC.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South Athens είπε:

H Λίνδος μόλις τα κατάφερε να ισοφαρίσει το ρεκόρ υψηλότερης ελάχιστης 24ώρου στην Ευρώπη για τον Αύγουστο με 34C !!!!

Σε πορεία να το σπάσει αύριο αν δεν πέσει κάτω από 34.1 τα ξημερώματα!!!

3521971_Screenshot2021-08-03at12_10_01AM.png.6a10eed2014790fa3e0a36db54a59d9d.png

Το ρεκορ υψηλοτερης ελαχιστης αυτη τη στιγμη  το χω εγω φιλαρακι...Ποια λινδο??Τρωω και την κολαση..Χταποδια,καβουροσαλατες,γαυροι μαρινατοι,μπυρες,τσιπουρα κτλ..

Ο χοντρος με την κοιλαρα ειναι ο αδερφος του πεθερου μου στη φωτο πριν..Θυμα της διατροφικης αλλαγης...🤣...

Καλο βραδυ φιλαρακια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τους 32 στους 33.6 τώρα....αν δεν έφευγα σε λίγες ώρες θα τρελαινομουνα ....δεν την παλεύω καθόλου σας λέω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι κι εγω δεν πολυεχω επαφη σημερα εχω βγει εκτος αιρκο ελαχιστα....αλλα βλεπω σε διαφορους σταθμους στο λεκανοπεδιο ξαφνικη ανοδο απο 31-32 στους 33-34 στις 00.30 τη νυχτα....ε ρε γλεντια....τι ζουμε παιδες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Ναι αλλα οπως ειπα κ χθες το 1987 ηταν ενα ... ακραιο ... τους επιασε στην αγνοτητα των παραθυρων και ανεμιστηρων χωρις αιρκο...και ειχε χιλιαδες νεκρους....

Εκτοτε το κλιμα εχει στραβωσει τοσο πολυ που για μενα προσωπικα (που γεννηθηκα το 1987) ο φετινος ακραιος καυσωναρος ειναι απλα ενας κρικος στην αλυσιδα 2007, 2012, 2017, 2019 ε και 2021....εχει πεσει σε επιπεδο 2ετιας πλεον επαναλαμβανομενα

Το 87 ημουν 4 ετων, οσο ακριβως ειναι τωρα η μεγαλη μου κορη. Τυχαιο? χαχαχα. Ας γυρισουμε στις αναφορες ομως.. 28.2 τωρα εδω και η υγρασια σταθερα 50%.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε σεις κατι γινεται σοβαρα τωρα....

ΔΕΝ.ΓΙΝΕΤΑΙ να εχει συνεχομενη ανοδο τα 1230 μ.της Παρνηθας και απο 26 να κοντευει 30 βαθμους !!!!!!!!! Τα ξημερωματα !!!!!! Δεν γινεται.! Μονο φωτια αν ειχε αλλα ευτυχως δεν εχει....

Μηπως μας ελθει στο nowcast καμια kinder εκπληξη κανα 35αρι στα 850;;;; που δενντο εχει δει κανενα μοντελο;;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, olaficent είπε:

δυστυχως η φυση μας πληρωνει με το ιδιο νομισμα!!!

αφου την βιάσαμε τωρα ασελγει επανω μας!!!

θα μπορούσε να μας πληρώνει με τον "όμορφο" τρόπο όπως με περισσότερα ακραία βροχοσυστήματα όπως κάνει σε διάφορες χώρες του πλανήτη και πιο ακραίες ψυχρές εισβολές και χιονοσυστήματα (βλέπε πχ βόρεια Αμερική) αλλά μας πληρώνει με τον "άσχημο" τρόπο δηλαδή με επέκταση του καλοκαιριού στο φθινόπωρο και στην άνοιξη και με περισσότερους καύσωνες. Κάποιοι με την κλιματική αλλαγή έγιναν πιο τυχεροί, κάποιοι πιο άτυχοι. Εμείς ανήκουμε στους άτυχους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

θα μπορούσε να μας πληρώνει με τον "όμορφο" τρόπο όπως με περισσότερα ακραία βροχοσυστήματα όπως κάνει σε διάφορες χώρες του πλανήτη και πιο ακραίες ψυχρές εισβολές και χιονοσυστήματα (βλέπε πχ βόρεια Αμερική) αλλά μας πληρώνει με τον "άσχημο" τρόπο δηλαδή με επέκταση του καλοκαιριού στο φθινόπωρο και στην άνοιξη και με περισσότερους καύσωνες. Κάποιοι με την κλιματική αλλαγή έγιναν πιο τυχεροί, κάποιοι πιο άτυχοι. Εμείς ανήκουμε στους άτυχους.

δεν ξερω αν κατι "ακραιο" ειναι ποτέ "ομορφο"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος είπε:

34.1c Παπαδες!!!! Πραγματικά δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει!!!!!

Πολλά πράγματα που θα γίνονται και θα γίνουν  φέτος το καλοκαίρι δεν θα έχουν ξαναγίνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, olaficent είπε:

δεν ξερω αν κατι "ακραιο" ειναι ποτέ "ομορφο"

Ας μου ρίχνει εμένα μια φορά το χρόνο 1 μέτρο χιόνι που είναι ακραίο και ας μην αρέσει στους περισσότερους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φανταζομαι εχετε δει τους χαρτες που δειχνουν οτι η θερμομρασια πεφτει τη Παρασκευη και Σάββατο και απο Κυριακη ξαναερχεται 2ο κυμα και ξανα με ελαχιστη διακοπη μιας δυο ημερων ερχεται μετα τριτο κυμμα στους 43c.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Κώστας. είπε:

Φανταζομαι εχετε δει τους χαρτες που δειχνουν οτι η θερμομρασια πεφτει τη Παρασκευη και Σάββατο και απο Κυριακη ξαναερχεται 2ο κυμα και ξανα με ελαχιστη διακοπη μιας δυο ημερων ερχεται μετα τριτο κυμμα στους 43c.

Αν ξανανοιξεις θέμα καλοκαίρι γιατρέ θα σε μπανάρω δια παντός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, olaficent είπε:

δεν ξερω αν κατι "ακραιο" ειναι ποτέ "ομορφο"

για εμένα που είμαι καιρόφιλος, η ακραία βροχή, το ακραίο χιόνι και το ακραίο κρύο δεν θα με πείραζαν καθόλου. Ο ακραίος καύσωνας είναι που δεν θέλω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΧΕΛΜΟΣ said:

Αν ξανανοιξεις θέμα καλοκαίρι γιατρέ θα σε μπανάρω δια παντός 

Χαχα. Ε πες μου τωρα οτι εγω φυσαω τον αερα απ το Τιμπουκτου ως την Αθηνα. Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ας μου ρίχνει εμένα μια φορά το χρόνο 1 μέτρο χιόνι που είναι ακραίο και ας μην αρέσει στους περισσότερους 

ας το ριχνει εκει που δεν γινονται ζημιες και οταν μιλαμε για ακραιο στον καιρο ενεχει επικινδυνοτητα που ειναι συνηθως απροβλεπτη

το εριξε η μηδεια και στο διονυσο και ειδαμε και ζησαμε την "ομορφιά" του ακραίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Φανταζομαι εχετε δει τους χαρτες που δειχνουν οτι η θερμομρασια πεφτει τη Παρασκευη και Σάββατο και απο Κυριακη ξαναερχεται 2ο κυμα και ξανα με ελαχιστη διακοπη μιας δυο ημερων ερχεται μετα τριτο κυμμα στους 43c.

θα μείνει δυτικά ο καύσωνας αυτός. μόνο για δυτικά της Πίνδου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Κώστας. είπε:

Ο ΚΑΥΣΩΝ ΤΩΝ ΚΑΥΣΩΝΩΝ.

Αυριο θα αποδειχτει κ για Αττικη...θα θυμισει 2007 εντονα η αυριανη μερα...πιστευω για τον ιστορικο σταθμο του Θησειου αυριο παιζει να ειναι η δευτερη υψηλοτερη θερμοκρασια μετα το εξωφρενικο 26.6.2007

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...