Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαροκόπειο ΕΑΑ σχεδόν 36 βαθμούς εντωμεταξύ (35.6) και μέγιστη Αττικής ως τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπεροχος καιρος στην Παργα.Φαγαμε και το ψαρακι μας και τωρα πηγαμε Συβοτα...Σε καμια ωρα επιστροφη στην Καλλιθεα και στην παντοφλα.. 

 

 

IMG-e9aa91b8f05e68f9bea94b70598f1430-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραλία Μονολίθι Πρέβεζας με ισχυρο μαϊστρο γύρω στα 4 μποφόρ και Τ γύρω στους 30...έφυγε ο πολύς κόσμος πλέον αλλά το καλοκαίρι συνεχίζεται ακάθεκτο

IMG_20210824_161623.thumb.jpg.cd8db20e49e2d5d914b4e8131ea2e1f4.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα ζεσταίνομαι μπορώ να πω.... με τη θερμοκρασία εδώ στη Χρυσούπολη Περιστερίου να ξεπερνά αυτή την ώρα τους 33°C..... 33.4°C κατ' ακρίβεια, μέγιστη προς το παρόν!!

Δε λέει να τελειώσει αυτό το πράγμα και ειδικά φέτος... αλίμονο.... καλοκαίρι όνομα και πράγμα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζεστανε σημερα απο αυριο ακομα χειροτερα για οσο παει το ματι...υπομονη...

33.3 ο Παπαγου το τερματισε πιστευω....δηλαδη απο βδομαδα θα 40αρισει παλι;;;;

33 ο Βυρωνας

32.1 εγω εδω

30.6 θαυμα στα πολυ ψηλα του Ζωγραφου κατι γινεται εκει ισως παγακια μες στο σταθμο😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα τα καλα τελειωνουν...Εχει ερθει η ωρα της επιστροφης..Πανεμορφη η Ηπειρος..Λατρευω τα Τζουμερκα...Αλλα και οι θαλασσες της σκιζουν..Σημερα επισκεφθηκα,Παργα,Συβοτα,Αγια και πολλα αλλα μερη...Δεν ειχε ιδιαιτερη ζεστη και ο αερας εφτανε σε ριπες βαρυα τα 4bf..Τρομερο το ψαρι που εφαγα..Αφηστε δε,το τσιπουρακι..Νεκταρ και παγωμενο τερμα..

Παμε τωρα σ ενα αλλο μαγικο μερος..Εκει βρισκεται ο αδερφος μου..Αιθριος καιρος αλλα αρκετο αερα στην Καρπαθο...Εχει ξετρελαθει με το νησι..Δεν εχω παει οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη...Οι φωτο ειναι χθεσινες και σημερινες...Διαφορες παραλιες...Απελλα,διακοφτης κλπ..

Εγω και ο συναδελφος μου,ειμαστε Αμφιλοχια για καφε..Επιστροφη στην Αθηνα πλεον..Καλα ηταν...Εστω και για μια μερα..Πηραμε βαθυα ηπειρωτικη τζουρα...Καλη συνεχεια σε ολους!!!

 

IMG-dba6d83084c84f320273fab78a9abfee-V.jpg

IMG-c5d2fc2ca741247e6c4557520e687634-V.jpg

IMG-5338369a1e65d89f631946e14722af9e-V.jpg

IMG-749f5043230460d81f567b27a4448c75-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ομορφες εικονες απο ολη την Ελλαδα λοιπον.....

για την Αττικη αλλη μια μερα με αιθριο και καιρο και σταδιακη επανοφα της ζέστης....

δυστυχως φαινεται οτι η ξηρασια θα συνεχιστει σε ολη την ανατολικη λεκανη της Μεσογειου.....

ο Σεπτεμβρης φαινεται να μπαινει ιδιαιτερα ζεστος και ανυδρος....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει σωτηρια....καποια.στιγμη ειχε δειξει εισοδο.Σεπτςμβρη με.πτωση της Τ και πρωτοβροχια αλλα.το μαζεψε αμεσως....ζεστος και ανυδρος ο.Σεπτεμβριος για οσο παει το ματι....

Ειπαμε.το λεω απο Ιουνιο για να το ξορκισω και τελικα θα γινει....πριν την παρελαση 28ης Οκτωνβριου δεν θα κανει σοβαρη βροχη η πτωση στην Αττικη !!!! 2 μηνες εμειναν κουραγιο !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταθερά φυσιολογικοτατες οι Τ στα 850 δηλαδή 2 με 4 βαθμούς κατά μέσο όρο πάνω από τον ΜΟ της 30ετιας. Δροσουλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σε αντιθεση με την ανατολικη Μεσογειο...στηνΔυτικη και Κεντρικη Μεσογειο ακομα και σε Μαροκο Αλγερια.πολλες καταιγιδες αυτη την ωρα φαινονται απο την σατ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να αυτα με εκνευριζουν αφανταστα....ειναι 24 Αυγουστου οχι 24 Ιουνιου να παρει η ευχη..

Με.μεγιστη *μολις* 32.1 και αερακι και Δυση του ηλιου στις 20.05 πως στο καλο γινεται να κραταει τοση ζεστη και να.εχει ακομα 30 ολοκληρους βαθμους στις 19.12;;;;

Καψε μας Σεπτεμβριε....δωσε πονακο...θα ειναι ο 6ος ΑΘΛΙΟΣ στη σειρα Σεπτεμβριος.για την Αττικη εκτος αν αλλαξει κατι δραματικα μετα τις 20-25 που δεν φαινεται ακομα στα μοντελα....και φυσικα ανυδρος εκτος απο ζεστος....

Θα ρεφαρουμε ανωμαλα και αρρωστα με 300 μμ σε 3 μερες το Νοεμβριο.αυτο.φοβαμαι....και ειναι καμμενη πλεον ολη η Αττικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Ναι, Ιούλιος και Αύγουστος είναι και φέτος οι χειρότεροι μήνες. Ο Ιούνιος ήταν μια χαρά με πολλές μέρες κάτω από 20, και οι ελάχιστες του Ιουνίου είναι σχεδόν 10 βαθμοί κάτω από τις αντίστοιχες του Ιουλίου και Αυγούστου. 2 μήνες είναι το καλοκαίρι κάθε χρόνο αλλά μας φαίνεται ατελείωτο γιατί η ζέστη κουράζει, πόσο μάλλον φέτος που είχαμε και 2 μεγάλους καύσωνες. Ο Ιούνιος είναι πολύ χαλαρός, έως και ευχάριστος θα έλεγα, τουλάχιστον τα δύο πρώτα δεκαήμερα. Ο Σεπτέμβρης να δούμε πως θα πάει φέτος, αν και γενικά λόγω και της μικρότερης ημέρας δεν έχει δυναμική και ανυπόφορες ζέστες. Εντάξει μπορεί να ξεπεταχτεί κάνα 25άρι στα 850 για 1-2 μέρες αλλά δεν είναι το ίδιο με το αν ερχόταν στην καρδιά του καλοκαιριού. Για εδώ τα δύσκολα πέρασαν, είναι ξεκάθαρο τις τελευταίες μέρες με όλο και λιγότερη ανάγκη για A/C μέσα στη μέρα, τα βράδια και ειδικά νωρίς το πρωί είναι πολύ καλά..

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου φίλε! 20/6-20/8 είναι το δύσκολο και επικίνδυνο 2μηνο όπως 20/12-20/2 για τα χιόνια (το καλύτερο 2μηνο). Ανυπομονώ να πέσουμε σε μέγιστες<30 και ελάχιστες κοντά στο 15-16 να μπορείς και χωρίς A/C καθόλη τη διάρκεια της ημέρας. Όσο για την αίσθηση μιας που ανέφερες ότι ο Σεπτέμβρης έχει μικρότερη διάρκεια μέρας θα αναφέρω απλά ότι η αίσθηση είναι ένας συνδυασμός θερμοκρασίας και διάρκειας μέρας. Έτσι ο Σεπτέμβρης έχει κοινή αίσθηση με Απρίλιο/Μάιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα αγορινες..Πριν λιγο μπηκα σπιτι..Ολοκληρωθηκε μια πανεμορφη βολτα αλλα ιδιαιτερα κουραστικη..Ευτυχως στο γυρισμο οδηγουσε ο συναδελφος🤣..

Οσοι θελουν να βοηθησουν την Ευβοια φανταζομαι το εχουν ηδη ψαξει...Εγω απλα σας παραθετω ενα λογαριασμο του Ερυθρου Σταυρου που οποιος θελει μπορει να καταθεσει χρηματα για τους πυροπληκτους..Ειναι απολυτα ελεγμενος και οποιος θελει μπορει να τον τσεκαρει...Εγω για να ειμαι ειλικρινης κατεθεσα χρηματα σε λογαριασμο ιδιωτη αλλα ηταν απολυτως ασφαλης..

Ο λογαριασμος ειναι της eurobank και δικαιουχος ειναι ο Ελληνικος Ερυθρος Σταυρος..

Αρ.λογ.0026.0240.30.0201205013.

GR2602602400000300201205013

Σας ευχαριστω..Οι εποχες ειναι δυσκολες για ολους..Εχω την αισθηση ομως οτι για τους πυροπληκτους ειναι ακομα πιο δυσκολες..

Ευτυχως ενα κομματι της Ευβοιας ακομα ζει...Παραλια Θαψας σημερα το πρωι...Καπως ετσι ηταν ολο το βορειο κομματι..

239583040_2191344604380826_8213155424111485149_n.jpgΣυγνωμη για το μακροσκελες κειμενο..Παρακαλω αν θελουν οι mods να το αφησουν για δυο μερουλες και μετα ας το σβησουν η ας το μετακινησουν..Το ανεβασα σε αυτο το θεμα επειδη στη παρουσα φαση ειναι το πιο επισκεψιμο...Καλο βραδυ σε ολους!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ σωστος Σακαρε και καλο.ειναι να ανεβαινουν τετοιες πρωτοβουλιες....λεω εγω...

Στην Αττικη πεσμενο μελτεμι αλλα πεσμενη κ η Τ ευτυχως....26.0 νταν τωρα στο βορειο μπαλκονι με.33% υγρασια....ομορφα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26.4 βαθμοί τωρα Ζωγράφου ...σχετικά καλά....Δεν έχω καμία όρεξη για τίποτα ....μετά από 21 μέρες στη Μήλο γύρισα και είμαι σε κατάσταση σοκ...😭

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας κλεισει καποιος το ψυγειο στην Ιπποκρατειο !!!!! 15 βαθμους ηδη ελευθερη πτωση και λογικα παει για την πρωτη μονοψηφια !!!!! Μου φαινεται απιστευτο να κυκλοφορουν με.μακρυμανικα και νανκοιμουνται με κουβερτουλα στο Νομο Αττικης....λες και ειναι αλλος πλανητης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γύρισα Αθήνα. Τα ερκοντισιον δουλεύουν ακόμα στο φουλ. Δεν δροσίζει με τίποτα. 

Πρέβεζα τα βράδια δρόσιζε οπότε 18 μέρες δεν ανοίξαμε καθόλου τα κλιματιστικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! 34,2 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι αλλά με αυξημένη υγρασία κι έτσι την αίσθηση δυσφορίας να πιάνει τους 40!!!  στους 23,6 τώρα μια χαρά δρόσισε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...