Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν υπηρχαν οι αλλοι τρεις,θα το εκλεινα το φορουμ για μερικες μερες.Πονανε τα μυαλα μας με αυτα που διαβαζουμε.Καλημερες και καλη δυναμη στους original χειμωνοφιλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αν δεν υπηρχαν οι αλλοι τρεις,θα το εκλεινα το φορουμ για μερικες μερες.Πονανε τα μυαλα μας με αυτα που διαβαζουμε.Καλημερες και καλη δυναμη στους original χειμωνοφιλους.

Όσο εχω εσας δε φοβάμαι κανενα του Ατλαντικού τα φρένα έχουν σπάσει για μένα οσο εχω εσας δε φοβάμαι κανενα τεο μουυυυυ,,,,βαγγοοοοο μουυυυουου και σωτοοο...

Χαχαχα Τζορτζ εχουμε τα νεύρα μας ρε φιλε συγχώρα μας, και γω μπορει να μαι υπερβολικός με την απαισιοδοξία ζητάω συγνωμη αν σας επρηξα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντάξει βρε παιδιά αν θέλετε ένα forum που ο καθένας πετάει χάρτες με θερμοκρασίες στα 850 από 250+ ώρες μακριά και αυλώνες στην Τουρκία που δεν δίνουν πουθενά υετό στην Ελλάδα και το συνοδεύει με βαρύγδουπες εκφράσεις τύπου "ο πολικός στρόβιλος είναι γεγονός" και άλλες τέτοιες υπερβολές, τι να πω δεν ξέρω. Δεν θέλω να συμμετέχω σε κάτι τέτοιο. Υποτίθεται φύγαμε από το παλιό forum για να κάνουμε κάτι σοβαρό εδώ. Τώρα αν γίνονται και εδώ οι ίδιες γελοιότητες εμένα με απογοητεύει πάρα πολύ. Θέλουμε αντικειμενικό σχολιασμό χαρτών ή ευχολόγια βασισμένα στο JMA για 300+ ώρες μπροστά; Ας αποφασίσουμε όλοι μαζί τι ακριβώς θέλουμε να είναι αυτό το συγκεκριμένο thread.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Όσο εχω εσας δε φοβάμαι κανενα του Ατλαντικού τα φρένα έχουν σπάσει για μένα οσο εχω εσας δε φοβάμαι κανενα τεο μουυυυυ,,,,βαγγοοοοο μουυυυουου και σωτοοο...

Χαχαχα Τζορτζ εχουμε τα νεύρα μας ρε φιλε συγχώρα μας, και γω μπορει να μαι υπερβολικός με την απαισιοδοξία ζητάω συγνωμη αν σας επρηξα .

εσύ ετοίμασε καμμία τσιγαρίδα....κανένα κοκκινο κρασάκι....και χ@@@σε τα ανσάπλ....που ξερένονται και  μετά υγραίνονται....!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

graphe3_10000___22.9458_39.3667_V%C3%B3l

Στο τέλος του διαγράμματος υπάρχει πτώση στα ensembles και πάλι. Μακριά βέβαια αλλά υπάρχουν και μέλη που φέρνουν την πτώση λίγες μέρες νωρίτερα. Η άνοδος πάνω από τα κλιματικά θα συμβεί κατά πάσα πιθανότητα. Το ζήτημα είναι να κρατήσει όσο λιγότερο γίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αν δεν υπηρχαν οι αλλοι τρεις,θα το εκλεινα το φορουμ για μερικες μερες.Πονανε τα μυαλα μας με αυτα που διαβαζουμε.Καλημερες και καλη δυναμη στους original χειμωνοφιλους.

Γιατί μαγαζί είναι για να κλείσει?🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εντάξει βρε παιδιά αν θέλετε ένα forum που ο καθένας πετάει χάρτες με θερμοκρασίες στα 850 από 250+ ώρες μακριά και αυλώνες στην Τουρκία που δεν δίνουν πουθενά υετό στην Ελλάδα και το συνοδεύει με βαρύγδουπες εκφράσεις τύπου "ο πολικός στρόβιλος είναι γεγονός" και άλλες τέτοιες υπερβολές, τι να πω δεν ξέρω. Δεν θέλω να συμμετέχω σε κάτι τέτοιο. Υποτίθεται φύγαμε από το παλιό forum για να κάνουμε κάτι σοβαρό εδώ. Τώρα αν γίνονται και εδώ οι ίδιες γελοιότητες εμένα με απογοητεύει πάρα πολύ. Θέλουμε αντικειμενικό σχολιασμό χαρτών ή ευχολόγια βασισμένα στο JMA για 300+ ώρες μπροστά; Ας αποφασίσουμε όλοι μαζί τι ακριβώς θέλουμε να είναι αυτό το συγκεκριμένο thread.

Ρε συ οτι να ναι λες ειλικρινα.Ποιος μιλησε για χαρτες στις 300 και τα λοιπα.Και ποια η σοβαροτητα οταν ολη μερα,καθε μερα, καποιοι απλα μυξοκλαιτε εδω μεσα και γραφετε τα ιδια και τα ιδια;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και επειδή πραγματικά νιώθω ότι είναι χειμώνας και όχι φθινόπωρο και να ψάχνουμε τέτοιες κακές κυκλοφορίες, θα κάνω μια απόχη τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα και μετά επιστροφή. Προτιμώ τα άχρηστα κρύα παρά αυτό το σιχαμα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, nikolas 2365 said:

Και επειδή πραγματικά νιώθω ότι είναι χειμώνας και όχι φθινόπωρο και να ψάχνουμε τέτοιες κακές κυκλοφορίες, θα κάνω μια απόχη τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα και μετά επιστροφή. Προτιμώ τα άχρηστα κρύα παρά αυτό το σιχαμα . 

Τουλαχιστον μεχρι το νεο έτος θες να πεις 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Τουλαχιστον μεχρι το νεο έτος θες να πεις 😂

Χαχαχχα λέω μπας και σε 7 μέρες φανεί τίποτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως μέχρι και εγώ που είμαι άσχετος από χάρτες βλέπω στα 850hpa τη γραμμουλα 30ετιας στο +3 για την εποχή και εμείς θα ανέβουμε στο +6 κάπου. Δεν μου φαίνεται και τόσο ξαφνιαστικό για το κλίμα της Αθήνας, μην ξεχνάμε που ζούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ρε συ οτι να ναι λες ειλικρινα.Ποιος μιλησε για χαρτες στις 300 και τα λοιπα.Και ποια η σοβαροτητα οταν ολη μερα,καθε μερα, καποιοι απλα μυξοκλαιτε εδω μεσα και γραφετε τα ιδια και τα ιδια;;

Καλημέρα, είναι γεγονός οτι το φόρουμ παρουσιάζει το τελευταίο έτος τις ίδιες αδυναμίες που παρουσίαζε και το παλιό... hopecasting, ειρωνίες σε όποιον εκφέρει ψυχραιμότερη άποψη, υπερβολές για επερχόμενες υπερκακοκαιρίες στις 300 ώρες κλπ. Αυτός είναι και ο λόγος που αν και σας ψιλό-παρακολουθώ όταν έχω χρόνο,  δεν σχολιάζω πλέον, αφού πέρισυ το χειμώνα έλαβα έως και υβριστικά προσωπικά μηνύματα (από μέλος που έχει αποχωρήσει). Μεγάλη βελτίωση από την άλλη παρατηρώ στο moderating με παρεμβάσεις που σβήνουν φωτιές και επανεφέρουν στην τάξη. Είμαστε όλοι καιρόφιλοι αλλά όπως συμβαίνει παντού οι "φωνακλάδες" μονοπωλούν τις εντυπώσεις. Εύχομαι σε όλους σας καλές γιορτές !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

δεν σχολιάζω πλέον, αφού πέρισυ το χειμώνα έλαβα έως και υβριστικά προσωπικά μηνύματα (από μέλος που έχει αποχωρήσει).

Καλα αυτο ειναι σοβαρο,αν θες ενημερωσε με σε π.μ ωστε να μην επιστρεψει ο συγκεκριμενος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, bardaris είπε:

εσύ ετοίμασε καμμία τσιγαρίδα....κανένα κοκκινο κρασάκι....και χ@@@σε τα ανσάπλ....που ξερένονται και  μετά υγραίνονται....!

Χθες ξέφυγα έπινα Μοσχάτο νταστι χαχαχα έγινα για λίγο κυριλέ...Αλλά το πινα με σουβλάκι χοιρινό σε πίτα χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό φθινόπωρο με βάση τα ανσάμπλ του τζίφου.διαγραμματα Νοέμβριου και όχι δεκεμβρίου.οσο αναφορά για την πτώση για τέλος του μήνα θα άλλαξει εκατό φορές μέχρι τότε.καλημερες

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αν δεν υπηρχαν οι αλλοι τρεις,θα το εκλεινα το φορουμ για μερικες μερες.Πονανε τα μυαλα μας με αυτα που διαβαζουμε.Καλημερες και καλη δυναμη στους original χειμωνοφιλους.

Και τι φταίμε εμείς οι ουδέτεροι που κατά βάση μπαίνουμε για να διαβάσουμε σχολιασμό από τα ιερά τέρατα του forum? Ας βάλουν λίγο μυαλό αυτοί που πρέπει. 🙂🙂🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bouasss είπε:

Και τι φταίμε εμείς οι ουδέτεροι που κατά βάση μπαίνουμε για να διαβάσουμε σχολιασμό από τα ιερά τέρατα του forum? Ας βάλουν λίγο μυαλό αυτοί που πρέπει. 🙂🙂🙂

Ελα μωρε καθ'υπερβολιν το εγραψα.Κλεινει το φορουμ;;;;Εξαλλου σε λιγες μερες θα βλεπουμε αλλους χαρτες...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει νοημα για μιρλα πλεον. Δεν περιμενουμε κατι χειμερινο μεχρι και τις γιορτες. Και οτι δειχναν μετα τις 140 ωρες, ηταν απλα σεναριο χωρις υπόσταση  . Ας κερδισουμε εστω καμια βροχη της προκοπης τουλάχιστον . Μονο ηλιο μην κανει

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παίδες...είδα έγινε και μια μικρη αναφορά στα 850hpa...για την Αθήνα μια τυπική απόκλιση της μέγιστης θερμοκρασίας από τα 850 τον μήνα Δεκέμβριο είναι 12 βαθμοί...έχει μέση τιμή 2.7 και ξεκινάει με 4 και τελειώνει με 2 περίπου...το πρώτο δεκαήμερο είχε αρκετές μέρες 6-7 στα 850 οπότε λογικοί οι 17-19 βαθμοί ειδικά με την συμβολή του νοτιά, είχαμε ήπιο καιρό αλλά βροχερό...το ισορρόπησε βέβαια το δεύτερο δεκαήμερο...οσον αφορά τον σχολιασμό ας δούμε λίγο τι έρχεται μπροστά μας μέχρι τις 21 και μετά βλέπουμε...ναι όντως χάλασαν κάπως οι μέσοι όροι αλλά μπορεί να ξαναφτιάξουν...θα τα δούμε εδώ όλοι μαζί με ηρεμία

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...