Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Ρε παιδια τι γκρινιαζετε? 

Ο χειμώνας τώρα ξεκίνησε.. 😜😜😜😎

Τουλαχιστον για πεδινα προσηνεμα αυτη ειναι η αληθεια οσο και να αστειευεσαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποτε έκανε χειμώνα...

Τα παλιά χρόνια...

Τρομακτικοί ζωνικοι άνεμοι σε επίπεδα ρεκόρ...κ όλο αυτό σε αντίθεση με το αρνητικό Qbo με ανατολικούς ανέμους στο επίπεδο του ισημερινού..παράλογα κ αλλόκοτα πράγματα..θα τα δούμε όλα φέτος..ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ!!!!!

Update.....Ζωνικης το ανάγνωσμα...

 

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία σε όλους.... Καλά Χριστούγεννα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν είναι με τόσο χάλια θερμοκρασίες μακριά. Έβρεξε αρκετά, χιόνια θέλουμε τώρα, είτε με τον τρόπο που ψάχνω η έστω και με κεντροβορειο.  Μου αρέσει που ήθελα κάτι δυνατό φέτος χαχα, αλλά οκ ακόμα έχουμε χρόνο.

Είσαι γκαντέμης μη ξανά ανοίξεις ποτέ μήνα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Είσαι γκαντέμης μη ξανά ανοίξεις ποτέ μήνα! 

Εγώ τον Νοέμβρη ανοιξα🤣 Που εν τέλη στο τέλος του είχε αυτή την όμορφη κακοκαιρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Εγώ τον Νοέμβρη ανοιξα🤣 Που εν τέλη στο τέλος του είχε αυτή την όμορφη κακοκαιρια

Α, σε μπέρδεψα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Τουλαχιστον για πεδινα προσηνεμα αυτη ειναι η αληθεια οσο και να αστειευεσαι.

Μαζί σου ειμαι, δεν το βάζω κάτω εγώ φέτος, απλά θα αυτοτρολαρομαι που και που.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποπο κατι ανσαμπλ απο ευρωπαιο κόλαφος...3 με 5 του μηνα μεσος ορος στη κεντρική ελλαδα συν 6

Πάντως δε θυμάμαι πότε να χουμε τοσο ανούσιο καιρο ολο το διάστημα από Χριστούγεννα μέχρι φωτα...καποια στιγμη κατι γινόταν σε όλο το διάστημα τωρα ειναι δυσκολα πραγματα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ποπο κατι ανσαμπλ απο ευρωπαιο κόλαφος...3 με 5 του μηνα μεσος ορος στη κεντρική ελλαδα συν 6

Πάντως δε θυμάμαι πότε να χουμε τοσο ανούσιο καιρο ολο το διάστημα από Χριστούγεννα μέχρι φωτα...καποια στιγμη κατι γινόταν σε όλο το διάστημα τωρα ειναι δυσκολα πραγματα 

Τα, ξέχασες, τα περσινά με τα, 20αρια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Τα, ξέχασες, τα περσινά με τα, 20αρια?

Ποια 20 αρια ;;;; 😁😁😁😁...λέω για όλο το διάστημα από τις 25 έως τις 6..πλάκα πλάκα παρομοιο με περσι ειναι η κατάσταση 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά σαφώς και είμαστε καλύτερα από περισυ,ψάχναμε τα χιόνια στα 2000 μέτρα με τους κ@λονοτιαδες...Οι πρώτες ενδείξεις αλλαγής είχανε εμφανιστεί στο πρώτο δεκαήμερο του Γενάρη όπου ήρθε και ο ο χιονιάς στις 16..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέρσι τέτοιες μέρες εγώ ασχολιόμουν με την χαμένη ευκαιρία της Μπέλας.. αχ και να ήταν λίγο ανατολικότερα εκείνη η δυνατή κακοκαιρία!!

Κατά τα άλλα αικον προς ευρωπαίο, και αν βλέπω καλά, μάλλον και ο τζίφος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πέρσι τέτοιες μέρες εγώ ασχολιόμουν με την χαμένη ευκαιρία της Μπέλας.. αχ και να ήταν λίγο ανατολικότερα εκείνη η δυνατή κακοκαιρία!!

Κατά τα άλλα αικον προς ευρωπαίο, και αν βλέπω καλά, μάλλον και ο τζίφος.

Ιεροσυλε τι ειναι αυτά που λες ....αλλαζει ο τζίφος; ;;;; ντροπή σου 😂😂😂😂..το μονο μοντέλο που μπορει κάποιος να δει μεγαλύτερες αλλαγές στις 80 ωρες από οτι στις 180😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τουλαχιστον για πεδινα προσηνεμα αυτη ειναι η αληθεια οσο και να αστειευεσαι.

Καλα πεδινα προσηνεμα για μενα η εναρξη ειναι 1 γεναρη εως τελη φλεβαρη αντε εμεις χασαμα κανα 15νθημερο που ειχε και κρυο καλο για να δουμε κατι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξαιρετική εξέλιξη για τα προσήνεμα με ζωνική και καλοκαιρία για πάνω από 10 μέρες. Περιμένουμε το ξέσπασμα από 10 Γενάρη έως 20 Φλεβάρη. Έχω την εντύπωση ότι θα δούμε κάτι καλό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Λοιπόν παίδες θα ανοίξω τον Ιανουάριο....Αντέχω τα μπινελίκια, εκφραστείτε ελεύθερα..

Ίσα ίσα αφού ειναι μάπα οι χάρτες θα βγει καμία φωτοβολίδα και θα σε δοξάζουμε μετά...take the risk ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο δε κατεβαίνει το κρυο στην Αμερική ετσι οπως στήνεται το σκηνικό ο χειμώνας θα αγνοείται στην ευρωπη ...πρπεει να ναι μαπα ο χειμωνας στην αμερικη,, εχει κανενας εικονα μεχρι τωρα για εκει;;;;

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Όσο δε κατεβαίνει το κρυο στην Αμερική ετσι οπως στήνεται το σκηνικό ο χειμώνας θα αγνοείται στην ευρωπη ...πρπεει να ναι μαπα ο χειμωνας στην αμερικη,, εχει κανενας εικονα μεχρι τωρα για εκει;;;;

Χωρίς να έχω μπει στην διαδικασία να το ψάξω , για τα ανατολικά πρέπει να είναι αίσχος . Μια φορά νομίζω χιονόστρωση στην ΝΥ , λίγες ημέρες πριν την δική μας ψυχρή εισβολή όπως συνηθίζεται.

Δυτικές ΗΠΑ τα πάνε καλύτερα αφού με La Nina κατεβαίνει κρύο . 

nsm_depth_2021122305_National.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Όσο δε κατεβαίνει το κρυο στην Αμερική ετσι οπως στήνεται το σκηνικό ο χειμώνας θα αγνοείται στην ευρωπη ...πρπεει να ναι μαπα ο χειμωνας στην αμερικη,, εχει κανενας εικονα μεχρι τωρα για εκει;;;;

Έχω εγώ. Μάπα είναι για το μεγαλύτερο μέρος των ΗΠΑ. Εξαίρεση αποτελούν οι βορειοδυτικές πολιτείες με πολυ πιο κρύο καιρό από το συνηθισμένο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...