Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Στη θεσσαλονικη αυριο η θερμοκρασια δεν προκειται να πεσει κατω απο τους 4.5-5 βαθμους την ωρα των φαινομενων. Ας ξαναπουμε αυτο που εχει ειπωθει κι αλλες φορες.  Στους χαρτες των 0.25ωρων λογω αναλυσης η θεσσαλονικη φαινεται σαν λοφος στα 150 μετρα(το γραφει και στα ανσαμπλ κατω αριστερα απο το διαγραμμα που λεει alt). Οποτε ο,το βλεπει κανεις ως θερμοκρασιες παντα πρεπει να προσθετει 2 με 3 βαθμους. Οποτε το 2 που λεει τωρα σημαινει 4 με 5 κι αν πεσουμε μεχρι εκει,θα εχουν πεσει μεσα. Το λεω για οσους βαζουν ενα διαγραμμα με εικονιδια ή βλεπουν ριγε γραμμες και λενε δειχνει χιονι. Λογικα παντως θα χιονισει σε περιοχες οπως το ωραιοκαστρο που βαρδαρης πιανει και πιο νωρις και πιο καλα. Ευκαιρια παντως να ασπρισει ο χορτιατης. Αποτυχια των μοντελων θα εχουμε αν πεσουν 2 χιλιοστα αντι για 20 ας πουμε.

 

Για την πορεια το αλλο σκ και μετα θα φανει μεχρι τεταρτη,μεχρι τις 20 ειναι σχεδον αδυνατο το οτιδηποτε παντως. Ελπιζουμε μετα απο αυτο

Ναι αλλα αμα δεις το επιπεδο παγοποιησης στην θεσσαλονικη θα πεσει μεχρι και 300μ.

Δεν λεω οτι θα χιονισει σιγουρα αλλα αμα πεσει μεσα ο τζιφος εγω πιστευω θα το δει εστω προσκαιρα

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το icon δινει χιονοπτωση σε περιοχες των Β προαστιων,και εως το κυμα στη Δ.Αττικη κοντα στα μεσανυχτα του Σαββατου.

-6 στα 850 -34 στα 500 και 0c dp.

image.png.a3316ec02641043e685c7956b40a9f9f.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ το 12αρι του αικον θυμίζει το 00 του τζιφου.απιστευτα αυτά τα δύο μοντέλα.το ένα αλλάζει σενάρια με το άλλο.γις μετά τις 160 ώρες λεω

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ φαοβαμαι οτι το ουκμο θα κανει τουμπαρα στα 12αρια..Μακρινα βγω λαθος.Ελπιζουμε να λεπτυνει ο αυλωνας μπας και καταφερει και φτασει ιονιο οπωσ στο 18 αρι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Και τι μας δείχνουν.μονο τις υψηλές πιέσεις μπορώ να καταλάβω

Την κυκλοφορία εμποδισμος ψηλά και τα δύο τελευταία κάτω απόκλιση από το μέσο όρο σε θερμοκρασία!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowjunky είπε:

Είμαι σίγουρος ότι ο τζιφοσ θα πάει ανατολικά

Και όμως προς το παρων δε φαίνεται κατι τετοιο αλλα ειναι νωρις ας δούμε στις 96 θα φανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχιζει ο τζιφος να δειχνει το επιπεδο παγοποιησης στα 300μ. ακριβως πανω απτην Θεσσαλονικη.. το κοβω δυσκολο να βγει να πω την αληθεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος κράτησε το ίδιο σενάριο σχεδόν ...πάλι χιονίζει αρκετές περιοχές. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάει το ούκμο το χάσαμε.. τούμπα...

 

νομίζω θα βγει ανατολικότερα και από το χθεσινό 12αρι... κλαψ..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ούκμο χάλασε στα πάντα. Τώρα ότι και να μου πει ο τζίφος έχασα την διάθεσή μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Καλησπέρα μετα απο έναν χρόνο... 

Μακάρι να βγει

 

Καλώς ήρθες Χρήστο !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Καλησπέρα μετα απο έναν χρόνο... 

Μακάρι να βγει

27-574GR.gif

Ελα ρε Χρηστάρα ... καλώς όρισες και πάλι.... τα δυτικά πιστεύω θα κάνουν την εκπληξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...