Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ειναι δυνατον να αγχωνεσται επειδη εδειξε κατι το ουκμο σημερα η ο παιος κλπ κλπ χαλαρα μεχρι τριτη θα αλλαζει συνεχεια λογικα πραγματα ειναι...

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 400 μέτρα το επίπεδο παγοποίησης και -2 στα 850 hpa, οριακά μεν αλλά θα μπορούσε να ρίξει λίγες νιφάδες έστω  .

27-526GR.gif

27-7GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Καλώς ήρθες Χρήστο !

 

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Ελα ρε Χρηστάρα ... καλώς όρισες και πάλι.... τα δυτικά πιστεύω θα κάνουν την εκπληξη

Καλώς σας ξαναβρήκα... Μακαρι

Βελτίωσε και τις θερμοκρασίες λιγο

https://www.wetterzentrale.de/de/show_diagrams.php?geoid=52806&model=gfs&var=92&run=12&lid=OP&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παίδες μιας και αρχίζει η ενδιαφέρουσα περίοδος μπορεί κάποιος να παραθέσει τις ώρες που βγαίνουν τα 00 και 12 από gfs, ukmo και ευρωπαϊκό;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αν ειναι δυνατον να αγχωνεσται επειδη εδειξε κατι το ουκμο σημερα η ο παιος κλπ κλπ χαλαρα μεχρι τριτη θα αλλαζει συνεχεια λογικα πραγματα ειναι...

Δεν ξέρω και πολλά άλλα βλέπω να χαλάει η συνέχεια.πολυ θα ήθελα να ακούσω την γνώμη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το ούκμο χάλασε στα πάντα. Τώρα ότι και να μου πει ο τζίφος έχασα την διάθεσή μου..

Τι λες βρε δηλαδη αν το δειξει ο τζιφος και τα ανσαμπλ του δε θ ασ αρεσει η τα ανσαμπλ του ευρωπαιου...σ άρεσε περισσότερο που χθες ήταν ολομοναχο;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ αρχίζω και πιατευω οτι για να πάει δυτικα πρπεει να ναι μικρό αυτο και μόνο τα αλλαζει ολα το ουκμο είναι μονοκομματος γι αυτό οχι απλα δε πάει δυτικα αλλα θα εξαφανιστεί και γρήγορα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τι λες βρε δηλαδη αν το δειξει ο τζιφος και τα ανσαμπλ του δε θ ασ αρεσει η τα ανσαμπλ του ευρωπαιου...σ άρεσε περισσότερο που χθες ήταν ολομοναχο;;

Απλά θα περιμένω πότε θα τουμπιάσουν πρακτικά.. Κανένα μοντέλο δεν είναι τελείως άξιο εμπιστοσύνης βέβαια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

Καλυτερος θα βγει ο τζιφος αλλα δεν νομιζω να ειναι αρκετο για κεντροβορεια..

Όντως ειναξι μεγάλος ο αυλωνας και για αυτό δε μπορεί ν απει δυτικα ειναι σαν να μη χωραει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Εγώ αρχίζω και πιατευω οτι για να πάει δυτικα πρπεει να ναι μικρό αυτο και μόνο τα αλλαζει ολα το ουκμο είναι μονοκομματος γι αυτό οχι απλα δε πάει δυτικα αλλα θα εξαφανιστεί και γρήγορα 

Θελει χαλαροτητα αντωνη και υπομονη ολα θα γινουν ομορφα και ωραια και με τη σειρα τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζίφος θα πάει ανατολικότερα επειδή μεγαλώνει πολύ ο αυλώνας.. Βέβαια και πάλι καλύτερος από ούκμο είναι. Για τηνν συνέχεια βέβαια πιστεύω θα βγει καλός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θελει χαλαροτητα αντωνη και υπομονη ολα θα γινουν ομορφα και ωραια και με τη σειρα τους

Αφου με θυμασαι απο περσι δεν εχω χαλαροτητα 😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετά τα ερωτήματα για αύριο σε αυτό το από πουθενά σενάριο. Σύμφωνα με τον τζίφο και μόνο, θεωρώ πως το διάστημα 14.00-19.00 χοντρικά στα 200μ στο Επταπύργιο ίσως προλαβαίνουμε να δούμε και μια πετσούλα. Τώρα βέβαια υπάρχουν κ άλλα μοντέλα καθώς κ  λεπτομέρειες ανέμου, σ.δ., υγρασίας και φυσικά κ  υετού που δεν έχει κ πολύ νόημα γιατί μιλάμε για λίγες ώρες μπροστά από τώρα, οπότε ότι είναι να γίνει θα γίνει. Το πιο πιθανό σενάριο μου φαίνεται στην καλή έξαρση, εφόσον έρθει, απλά να το γυρίσει σε νιφάδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Αφου με θυμασαι απο περσι δεν εχω χαλαροτητα 😂😂😂😂

Γερασες ενα χρονο απλα εχε υποψιν οτι παντα ο αυλωνας υποβαθμιζεται οσο περνανε οι μερες εμενα τα σημερινα μ αρεσουν με την εννοια οτι δειχνουν το ανατολικοτερο ακρο αυτη τη στιγμη που προβλεποταν να παει ο αυλωνας δηλαδη προγνωστικα θα το δειχνανε και αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζιφος βλεπω χιονι στερεα-νοτια θεσσαλια.Μακαρι τουλαχιστον να εβγαινει οπως στο 12αρι και να μην φυγει αλλο ανατολικα..Αλλα το ξεορυμε το παραμυθι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχα μου δίνει κάποια φαινόμενα Καρδίτσα.ωραιοσ!να δούμε Καί την συνέχεια.μετα βλέπω να κατεβάζει τέρας

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Γερασες ενα χρονο απλα εχε υποψιν οτι παντα ο αυλωνας υποβαθμιζεται οσο περνανε οι μερες εμενα τα σημερινα μ αρεσουν με την εννοια οτι δειχνουν το ανατολικοτερο ακρο αυτη τη στιγμη που προβλεποταν να παει ο αυλωνας δηλαδη προγνωστικα θα το δειχνανε και αυτο

Αρα τις επόμενες ημέρες πρέπει να φτάσει δυτική Ιταλία. Σωστά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Στέλιο,αν θυμάμαι καλά το όνομα σου,ελπίζεις στα Γιαννιτσά για χιόνια???

Δεν υπάρχει περίπτωση με αυτό τον τρόπο,θα βρέχει στα Γιαννιτσά,πως θα πέσει η Τ με το καταραμένο Πάικο??

Άστο,κοίτα τα επόμενα...

χαχα ξερω οτι δεν μπορει ,να πεταχτω ελευθεροχωρι να το δω θελω!

υ.γαυτο το σκαψιμο στο 12αρι του τζιφου ως την ισλανδια πως μ αρεσει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Χαχαχα μου δίνει κάποια φαινόμενα Καρδίτσα.ωραιοσ!να δούμε Καί την συνέχεια

Ναι αν δημιουργισει χαμηλο στο κεντρικο αιγαιο μπορει να βγαλει ενα αρκετα ισχυρο περασμα μεχι την θεσσαλια!Μικρη διαρκεια αλλα απο ενταση θα ειναι πολυ καλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

ο τζιφος βλεπω χιονι στερεα-νοτια θεσσαλια.Μακαρι τουλαχιστον να εβγαινει οπως στο 12αρι και να μην φυγει αλλο ανατολικα..Αλλα το ξεορυμε το παραμυθι

Στη λαμια έμαθα ξεκινησαν το χορο του χιονιου να μει ει ο τζιφος οπως ειναι χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...