Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε σχέση με εχθές το 12αρι, ο ευρωπαίος θα βγει καλύτερος για το χαμηλό. Βέβαια εχθές ήταν και ο πάτος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-κατ αρχήν σε αυτά που έρχονται,ξεκινάμε Παρασκευή με δυτικά και στην συνέχεια σχεδόν ολη την ανατολική χώρα...αυτο αφορά το πρωτο χαμηλό....αμεσως μετά μιλάμε για χαμηλό στην Συρτη το οποίο θα μπεί τελικά στο νοτιο Αιγαιο....με άλλα λόγια νοτια νησιωτική ελλάδα θα μαζεψει πολαααααα χιλιοστά....στοιχηματάκι ο αφθονος υετός της Κεντρικής Ελλάδας οταν το δευτερο χαμηλό θα είναι στο Νοτιο Αιγαίο...η βόρεια ελλάδα μετά το πέρασμα του πρώτου χαμηλού πιθανόν  να ειναι αουτσάιντερ αλλά τα χαμηλά στο νοτιο Αιγαιο μπορεί να βρεθεί βορειότερα.Αυλώνας περιμετρικά του δευτέρου χαμηλού τελικά θα κινηθεί απο την Μαυρη Θαλασσα προς δυτικά αλλά ενας θεός ξερει προς τα που θα πάει...το UKMO το παει στην ανδριατικη.Χιονια στα ορεινά της κεντρικής Ελλάδας 800-1000 μετρα αλλά και στην Πελοπονησο αλλα εκει δεν εχω ιδέα για τα υψόμετρα,στα βορεια στην πρωτη διελευση καλά χιονια στα ορεινα με συγκλισεις (π΄χ΄ βέρμιο).

Για μετά ολα ασχολίαστα....εγώ με αυτόν τον πολικό στροβιλο δεν βαζω το χερι μου στην φωτιά για οτιδήποτε...οι χάρτες μπορεί να μας δίνουν πολλά....αλλα....κρατάω πισινή..περσι ειχε περισσότερο δυναμική.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

Μου ρθε ΝΤΟΥΒΡΟΥΤΖΑΣ!!!!Τι μέσος όρος!!!!δειξτον στην πρώτη καρτέλα 

Στις πόσες ώρες μιλάς σύντροφε??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιο το 12αρι του τζιφου,καλα και βελτιωμενα και τα ανσαμπλ του. Αναγκαστικα κοιταμε τα μακρινα,δηλαδη μετα τις 13-14 του μηνα,οποτε μεσα στο σκ θα εχουμε πεσει στις 200 ωρες,ελπιζουμε σε παρομοια σεναρια και τοτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Μου ρθε ΝΤΟΥΒΡΟΥΤΖΑΣ!!!!Τι μέσος όρος!!!!δειξτον στην πρώτη καρτέλα 

tτώρα τον είδα, αδιανόητο!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Μου ρθε ΝΤΟΥΒΡΟΥΤΖΑΣ!!!!Τι μέσος όρος!!!!δειξτον στην πρώτη καρτέλα 

να δουμε τι θα γινει στο τελος!!! σαν μεσος ορος ο ιδανικος.κ για μερες κιολλας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Θέλετε να μας εξηγήσετε και μας για τον μο που λέτε?

εχει χαμηλα απο δυτικα με υετο κ καλες θερμοκρασιες. κ ψελιζει κ κατι για νοριτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...