Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ως τις 14-16 περιπου γραψαμε χθες.Αρκετα ως πολλα νερα και πολλα χιονια στα ορεινα με το σουπερ χαμηλο.

Εκει που εστιαζουμε πλεον για πεδινο χιονι ειναι γυρω στις 20 του μηνα.Δεν πιστευω προσωπικα σε σεναρια Ισπανοπορτογαλλιας.Καπου εδω γυρω θα σκασει.

Ημιορεινο χιονι μπορει να βγει και πριν τις 20 του μηνα.Αυτα τα λιγα μενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, notios_polos είπε:

μ αυτο τον χαρτη καθολου απιθανο.το βλεπεις εκεινο το μικρουλη χαμηλο ανοιχτα της ισλανδιας?αυτο το σπρωχνει ο αζορ2 προς την βορεια θαλασσα ενωνεται με τον αζορ 1 σ εναν εμποδισμο τερας και παρασυρει ενα μεγαλο μερος απ αυτο το φαμωβ που βλεπεις

Βρέθηκε ο τρόπος....

cfseu-0-306.png

cfseu-1-336.png

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καθαρά χειμερινή η λίμνη πάντως που προκαλεί το χαμηλό, με 500αρια χιονιά

icon-6-102.png?18

 

βορειότερα και ψυχρότεερο το αικον.. Αν κρατήσει για μια ακόμη μέρα το κλειδωνουμε...

 

Υ.Γ Αν έπεφτε όλη η λίμνη και έκανε την γνωστή κίνηση θα πετύχαινα τον στόχο και θα ησύχαζα χαχαχα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα απο μια μουφα ταινια στο νετφλιξ που διαλεξε η συζυγος και στα μισα της ειχα ηδη κοιμηθει..Ωρα για αφυπνιση!!!18 αρι τζιφου απο τα παλια..Και ονειρα γλυκα..😜Ειμαστε προ των πυλων μιας πολυημερης διαταραχης..Σιγα σιγα μπαινουν τα λουκετα...Στη παρουσα φαση δεν υπαρχουν πιθανοτητες για πεδινα χιονια..Αλλα θα το παλεψουμε για μετεπειτα..Με υπαρκτες ελπιδες..Για την ωρα μας ενδιαφερει να βελτιωθουν κι αλλο οι αμεσες κακοκαιριες..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι να ρίξει πολυ χιόνι έστω  στα ορεινά με τη διαταραχή που μας έρχεται! Θα τολμήσω να πω τη γνώμη μου , ακόμα κι αν διαφωνήσουν πολλά παιδιά εδώ μέσα. 

Μολις κοίταξα τα στατιστικά της Φλώρινας από τις αρχές του χειμώνα μέχρι σήμερα. Ούτε ΜΙΑ ημέρα ολικού παγετού. 

Σάπιος χειμώνας κατά τη γνώμη μου μέχρι στιγμής. Ζεστός. 

Δεν έχω δει στατιστικά με τις μηνιαίες αποκλίσεις στη χώρα. ΜΑΚΆΡΙ να κάνω λάθος στην άποψη μου λοιπόν. Και τα γράφω τώρα που δεν έχουμε τρέξιμο σε εξέλιξη.

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Λοιπον ως τις 14-16 περιπου γραψαμε χθες.Αρκετα ως πολλα νερα και πολλα χιονια στα ορεινα με το σουπερ χαμηλο.

Εκει που εστιαζουμε πλεον για πεδινο χιονι ειναι γυρω στις 20 του μηνα.Δεν πιστευω προσωπικα σε σεναρια Ισπανοπορτογαλλιας.Καπου εδω γυρω θα σκασει.

Ημιορεινο χιονι μπορει να βγει και πριν τις 20 του μηνα.Αυτα τα λιγα μενα.

εγώ για να βρώ τα μελουμενα εχω σπάσει το κεφάλι μου να βρώ πως τελειώνει ένα χαμηλό Συρτης....ακόμα επανάληψη τους χαρτες  Οκτωμβρίου εκανα....συμπερασμα με την κατάρευση αντικυκλώνα πάνω μας...αλλιώς...νέος Αυλωνας .....προβληματάκια για επίλυση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μακάρι να ρίξει πολυ χιόνι έστω  στα ορεινά με τη διαταραχή που μας έρχεται! Θα τολμήσω να πω τη γνώμη μου , ακόμα κι αν διαφωνήσουν πολλά παιδιά εδώ μέσα. 

Μολις κοίταξα τα στατιστικά της Φλώρινας από τις αρχές του χειμώνα μέχρι σήμερα. Ούτε ΜΙΑ ημέρα ολικού παγετού. 

Σάπιος χειμώνας κατά τη γνώμη μου μέχρι στιγμής. Ζεστός. 

Δεν έχω δει στατιστικά με τις μηνιαίες αποκλίσεις στη χώρα. ΜΑΚΆΡΙ να κάνω λάθος στην άποψη μου λοιπόν. Και τα γράφω τώρα που δεν έχουμε τρέξιμο σε εξέλιξη.

https://weathergroup.gr/2022/01/04/μέση-θερμοκρασία-και-βροχόπτωση-δεκε/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναλυση μεχρι τελη γεναρη της κυκλοφοριας...  https://weathergroup.gr/2022/01/05/ατμοσφαιρική-κυκλοφορία-στο-τέλος-το/

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, bardaris είπε:

εγώ για να βρώ τα μελουμενα εχω σπάσει το κεφάλι μου να βρώ πως τελειώνει ένα χαμηλό Συρτης....ακόμα επανάληψη τους χαρτες  Οκτωμβρίου εκανα....συμπερασμα με την κατάρευση αντικυκλώνα πάνω μας...αλλιώς...νέος Αυλωνας .....προβληματάκια για επίλυση.

Κοιτα,σε γενικες γραμμες ενα χαμηλο κινειται στις παρυφες ενος Α και αλληλεπιδρα με αυτον.Οποτε το συγκεκριμενο χ κινειται απο τα δυτικα προς ανατολικα-β.ανατολικα και εξασθενει.Αν δεν υπαρχει καποια υφεση να ακολουθει,τη θεση του καταλαμβανουν υψηλοτερες πιεσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χμμμμ  μου αρέσει αυτό που πάει να κάνει ο τζίφος

 

Φάνηκε ήδη από τις 36 ώρες που είχε κολλήσει.. ΕΠικό τρέξιμο!!!!!!!!!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, tzelilis είπε:

τι παεθ να κανει ο αθεοφοβος

Αρκετές βροχές, δυστυχώς δεν έτυχε να συνδυαστεί με λίγο ψύχος αυτό το χαμηλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πηγε να κανει αρχικα πολυ καλο ριτζ κ να πλαγιασει τον αυλωνα. τωρα μαζεψε το κρυο παρολο που εινσι ο σκανδιναβικος 1035

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowjunky είπε:

Τι βλέπεις Μιχαήλ?

Καθαρά για θέμα βροχών εδώ φίλε.. Έχουμε ξεχάσει τι θα πει υετός..  Αλλά εδώ μιλάμε για βαρβάτο σύστημα όχι αστεία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αλβανία θάβεται με αυτο.εγω Πάντος πιστεύω ο σκανδιναβικος έτσι όπως πάει να στηθεί η τράπουλα καθόλου δεν βοηθά για την συνέχεια

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...