Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Καλημερα χρονια πολλα και υγεια σε ολους...δηλαδη υπαρχει περιπτωση και για χιονοπτωσεις....????

Ναι φιλε μου ακομα και στα πεδινα.Αλλα θα πρεπει να περιμενουμε καποιες μερες ακομα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, HuxFlux said:

Μετα το 00 του τζιφου αρχιζουν και με ζωνουν τα φιδια μην καει ολος ο Γενναρης.

Τι εννοω... Υπαρχει η διαταραχη της πλακας εκει γυρω στις 13-14 του μηνα που στα πεδινα δεν εχει να δωσει σχεδον τιποτα. Δεν παυει ομως σε επιπεδο κυκλοφοριας να αποτελει διαταραχη, οπως ηταν και η Καρμελ κι ας ηταν κι εκεινη διαταραχη της πλακας για τα πεδινα της χωρας.

Το προβλημα ειναι οτι με τα πρωινα τρεξιματα, φαινεται με αυτη τη διαταραχη να αλλαζει η κυκλοφορια και να θερμαινονται τα ensembles και να περναμε σε περιοδο βελτιωσης. Οπως ακριβως εγινε και με την Καρμελ, οπως ακριβως και με τη Μηδεια κλπ. Δηλαδη μια ψυχρη εισβολη ακολουθειται απο αλλαγη κυκλοφοριας και καλοκαιρια εως... καλοκαιρι για 2-4 βδομαδες. Αυτο ψιθυριζουν τα πρωινα ensembles. Τρωμε 1 μηνα καλοκαιρι λογω Καρμελ, ελπιζω μη καει και ολος ο Γενναρης λογω αυτης της ψυχρης εισβολης απο τα lidl στις 13-14/1...

Βιάζεσαι για το 13-14 νομίζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, south coast είπε:

Κόλλησε το meteociel;Ουτε στο ΙΚΑ τέτοια αναμονή

Από εχθές στο 18αρι κάτι έχει πάθει ο τζίφος.. Και στο 00αρι είχε κολλήσει καθώς έτυχε να σηκωθώ το πρωί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Από εχθές στο 18αρι κάτι έχει πάθει ο τζίφος.. Και στο 00αρι είχε κολλήσει καθώς έτυχε να σηκωθώ το πρωί

Τα ξέρω αυτά τα έτυχε σαν την αποχή την δική μου. Ξυπνητήρι σίγουρα είχες.χαχα Να δεν με βλέπεις πόσο άντεξα στην αποχή. χαχαχα

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Μετα το 00 του τζιφου αρχιζουν και με ζωνουν τα φιδια μην καει ολος ο Γενναρης.

Τι εννοω... Υπαρχει η διαταραχη της πλακας εκει γυρω στις 13-14 του μηνα που στα πεδινα δεν εχει να δωσει σχεδον τιποτα. Δεν παυει ομως σε επιπεδο κυκλοφοριας να αποτελει διαταραχη, οπως ηταν και η Καρμελ κι ας ηταν κι εκεινη διαταραχη της πλακας για τα πεδινα της χωρας.

Το προβλημα με τα πρωινα τρεξιματα, ειναι πως διαφαινεται οτι κατοπιν αυτης της διαταραχης, αλλαζει η κυκλοφορια και θερμαινονται τα ensembles , σαν να περναμε και παλι σε περιοδο καλοκαιριας. Οπως ακριβως εγινε και με την Καρμελ, οπως ακριβως και με τη Μηδεια κλπ. Δηλαδη μια ψυχρη εισβολη ακολουθειται απο αλλαγη κυκλοφοριας και καλοκαιρια εως... καλοκαιρι για 2-4 βδομαδες. Αυτο ψιθυριζουν τα πρωινα ensembles. Τρωμε 1 μηνα καλοκαιρι λογω Καρμελ, ελπιζω μη καει και ολος ο Γενναρης λογω αυτης της ψυχρης εισβολης απο τα lidl στις 13-14/1...

Εγώ νομίζω ούτε η καρμελ με τα 20mm υετο ,ούτε μια ψυχρόμπαλα που είναι σαν να την ρίχνει κάποιος με κλειστά τα μάτια είναι το πρόβλημα . Το θέμα  για εμενα ήταν οι πιέσεις στον Ειρηνικό όπως επίσης και αυτές στην Γροιλανδία . Υπάρχει διαφοροποίηση πλέον. Το αποτέλεσμα θα  φανεί...κάνεις δεν ξέρει τι θα βγει .

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θυμάμαι ποτέ μέσο όρο μοντέλου στα μακρινά να είναι πιο μεσημβρινός στην Αμερική από το κύριό του, και φυσικά με καλό αντίκτυπο για εμάς..

ECH1-240.GIF?06-12

 

0image.thumb.png.91fd5ecdd085065f25bc92a2219347d7.png

 

 

για τις 10-11 αναμενόμενα πήγαμε σε νοτιότερη πορεία χαμηλού

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Τα ξέρω αυτά τα έτυχε σαν την αποχή την δική μου. Ξυπνητήρι σίγουρα είχες.χαχα Να δεν με βλέπεις πόσο άντεξα στην αποχή. χαχαχα

Ποτέ δεν βάζω ξυπνητήρι για μοντέλα, σηκώνομαι από μόνος μου σαν ζόμπι την σωστή ώρα μάλιστα, 5.30-6 το πρωί χαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό σημάδι το κόλλημα του τζιφου. Πάει να χωθεί ο δικος μας που φτιάχνει το 18αρι και παίζουνε μπουνιές. Χαμός στο Αμερικα😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, south coast είπε:

Κόλλησε το meteociel;Ουτε στο ΙΚΑ τέτοια αναμονή

Μην καεί  όπως πέρσι είναι το θέμα πάλι τώρα στη πιο καλή εποχή που καιγόμαστε...🆘😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος εξακολουθει να μου κανει του Αγιου Θεοδοσιου το καλυτερο δωρο!!

gfs-2-126.png

Και τα μεθεορτια..🤣

gfs-2-156.png

Οσο τελειωμενος κι αν εισαι ρε τζιφο..Σαγαπαω...Νοιωθω σαν κατι γκομενες που θελουν ν ακουνε μονο παραμυθια..

Ετσι και με σενα..Θελω να μου ταζεις...Κι ας μη βγαινεις ποτε αληθινος..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, teo_73 said:

Καλημερες και χρονια πολλα σε ολους!

Ο καιρος της επομενης εβδομαδας μετα το περασμα των χαμηλων,θα εξαρτηθει σε μεγαλο βαθμο απο τη ψυχρομπαλλα που ξεκινα το ταξιδι Τριτη προς Τεταρτη.Τα ματια στην αποκοπη.

image.png.99423a9ea9d863bb13f5faeea01ed2f4.png

Την οποία, Τεό, το 6άρι εξαφάνισε σαν μάγος Χουντίνι😂 Αλλά το επόμενο ραν μπορεί, βέβαια να την επαναφέρει, δριμύτερη.  Γιατί όταν μιλάμε για 192 ώρες μιλάμε για το απόλυτο άγνωστο. Λογικό.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαλια για τα μακρυνα,στο τελος θα βγαλει και αντικυκλωνα στη ρωσσια..Κακο σημαδι το γεγονος οτι αρχισε ναπαιζει η δυτικη ευρωπη,παντα σε κακο μας βγαινει τα τελευταια χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Την οποία, Τεό, το 6άρι εξαφάνισε σαν μάγος Χουντίνι😂 Αλλά το επόμενο ραν μπορεί, βέβαια να την επαναφέρει, δριμύτερη.  Γιατί όταν μιλάμε για 192 ώρες μιλάμε για το απόλυτο άγνωστο. Λογικό.

Ε ναι ρε Κωτσο αφου τα ξερεις.😉 Ο Α απο Βρυξελλες εφτασε Βαλτικη τι να λεμε...120-144h τα οποια διαταξιακα (στο περιπου) συμπερασματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Την οποία, Τεό, το 6άρι εξαφάνισε σαν μάγος Χουντίνι😂 Αλλά το επόμενο ραν μπορεί, βέβαια να την επαναφέρει, δριμύτερη.  Γιατί όταν μιλάμε για 192 ώρες μιλάμε για το απόλυτο άγνωστο. Λογικό.

Μα έτσι κι αλλιώς ήταν "εφεύρεση" το τζίφου αυτή η λίμνη στα πρωινά, κανένα άλλο μοντέλο δεν την είχε, οπότε αναμενόμενο ότι θα την εξαφάνιζε στα επόμενα τρεξίματα. Το πρώην μοντέλο (στο κύριο τρέξιμό του) όσο πάει και χειροτερεύει αντί να βελτιώνεται...  

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...