Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, γιωργος τ είπε:

παιδια τι ειναι το κογκας ? Το λέτε συχνά και δεν εχω καταλαβει

αυλώνας-τέρας που κατεβαίνει φορτσάτος στην Ελλάδα και φέρνει χιόνια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα μετά από μέρες, αφού μας χτύπησε πάει ο κόβιντ.. Συγκεκριμένα την συνήθη ύποπτο, την μαμά μου που δουλεύει στο νοσοκομείο, και ας είναι τριπλά εμβολιασμένη. Οπότε ελπίζω να κατανοείτε ότι δεν είχα χρόνο για να βρίσκομαι μέσα στο φόρουμ, μιας και για λόγους υγιεινής έχουμε χωρίσει το σπίτι σε κομμάτια, και ετοιμάζω ότι μπορώ εγώ για την μητέρα μου. Ευτυχώς είναι καλύτερα σήμερα, και έφυγε ένα μεγάλο άγχος...

 

Στα καιρικά μεγάλη ανυπομονησία για τις επόμενες ώρες εδώ μιας και επιτέλους θα είμαστε στο επίκεντρο του συστήματος. Πάρα πολύ νερό και πολύ ισχυροί άνεμοι αναμένονται στην Θεσσαλία. Ήδη άρχισε να φυσάει και να έχει ηλεκτρικά στα παράλια.

Για την ψυχρή λίμνη νομίζω ότι έγινε το αναμενόμενο, αλλά το χειρότερο είναι το σημερινό 00αρι του τζίφου που κόντρα σε όλα πήγε πολύ δυτικότερα την λίμνη, μόνο και μόνο για να την πάει εκεί που την έχουν όλοι στα 12αρια. μπορεί να έρθει πιο δυτικά, αλλά δύσκολα τα καλά 500αρια να αγγίξουν Αιγαίο.

Για τα πιο μακρινά, προφανώς ήθελα να βγει το χθεσινό 6αρι του τζίφου.. -38 στα 500 να μπαίνει από Ιόνιο ήταν δέος.. Αλλά δυστυχώς προσωπικά αρχίζω να φοβάμαι για τα χιόνια και στα πεδινά, αλλά και εκεί που ποθώ τα Γιάννενα δηλαδή.  Έχουμε καθυστερήσει πάρα πολύ, και είναι κρίμα με τέτοιους καλούς μακροπρόθεσμους δείκτες να βγαίνει έτσι ο χειμώνας.

Τα λέμε από τις αναφορές για τις επόμενες μέρες.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Weather club ή snow club λέγεται το forum.. ?? Το ότι έρχεται τρελό νερό σε πολλές περιοχές της χώρας (δυνητικά σε επικίνδυνη ποσότητα και ένταση) το παραμεριζουμε προς χάριν των χαρτομοντελων και της αναζήτησης νιφάδας.. Ή στραβός είναι ο γυαλος ή στραβά αρμενιζω.. Ξέρω ξέρω χειμώνας ίσον αναμονή για  χιόνι αλλά σε καιρικό φόρουμ όλα τα φαινόμενα δεν έχουν την ίδια σπουδαιότητα? 112 και σε μένα.. 

Επεξεργάστηκε από nimrond21
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, γιωργος τ είπε:

παιδια τι ειναι το κογκας ? Το λέτε συχνά και δεν εχω καταλαβει

Κογκας είναι κάτι που υπόσχονται συνέχεια τα μοντέλα καιρού (ιδίως ο τζίφος) και που τελικά για να έρθει, πρέπει να το δείξει το Ευρωπαικό κάποια στιγμή πριν τις 96 ώρες. Εσύ φίλε μου εκ Κορινθίας, δεν έχεις μάθει ακόμα τι εστί Κόγκας, γιατί μέχρι στιγμής, στη βραχύβια μοντελική ζωή σου, βλέπεις να πληρείται μόνο η 1η προυπόθεση 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, γιωργος τ said:

παιδια τι ειναι το κογκας ? Το λέτε συχνά και δεν εχω καταλαβει

Ενα μυθικό τέρας που αρκετες φορές εμφανίζεται στην δεύτερη καρτέλα ενός πρωήν μοντέλου (gfs) και μετά εξαφανίζεται στα βάθη της Ασίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Γκογκας ειναι τεραστιος αυλωνας που χιονιζει ελλαδα κατα βαση προσηνεμα...

α ναι ε?..οκ ερχεται λοιπον ο ΓΚΑΓΚΑΣ που θα χιονισει τα κεντροβορεια...χαχχαχα...το βλεπεις το ρανακι?..υγ περαστικα μιχαηλ και τωρα που δεν θα μπαινεις πολυ τωρα θα σου ερθει το καλο και για εσενα και για εμας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Κογκας είναι κάτι που υπόσχονται συνέχεια τα μοντέλα καιρού (ιδίως ο τζίφος) και που τελικά για να έρθει, πρέπει να το δείξει το Ευρωπαικό κάποια στιγμή πριν τις 96 ώρες. Εσύ φίλε μου εκ Κορινθίας, δεν έχεις μάθει ακόμα τι εστί Κόγκας, γιατί μέχρι στιγμής, στη βραχύβια μοντελική ζωή σου, βλέπεις να πληρείται μόνο η 1η προυπόθεση 😂

χαχαχχαχαχ δυστυχως🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Γκογκας ειναι τεραστιος αυλωνας που χιονιζει ελλαδα κατα βαση προσηνεμα...

οποτε εμεις θελουμε κογκινιο  χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

α ναι ε?..οκ ερχεται λοιπον ο ΓΚΑΓΚΑΣ που θα χιονισει τα κεντροβορεια...χαχχαχα...το βλεπεις το ρανακι?..υγ περαστικα μιχαηλ και τωρα που δεν θα μπαινεις πολυ τωρα θα σου ερθει το καλο και για εσενα και για εμας

Πρεπει να βρουμε και εμεις ενα ονομα παντως χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, nimrond21 είπε:

Weather club ή snow club λέγεται το forum.. ?? Το ότι έρχεται τρελό νερό σε πολλές περιοχές της χώρας (δυνητικά σε επικίνδυνη ποσότητα και ένταση) το παραμεριζουμε προς χάριν των χαρτομοντελων και της αναζήτησης νιφάδας.. Ή στραβός είναι ο γυαλος ή στραβά αρμενιζω.. Ξέρω ξέρω χειμώνας ίσον αναμονή για  χιόνι αλλά σε καιρικό φόρουμ όλα τα φαινόμενα δεν έχουν την ίδια σπουδαιότητα? 112 και σε μένα.. 

γεναρης ειναι τα χιονια θελουμε πιο πολυ.. και δευτερον αν γυρισεις μερικες καρτελες πισω εχουμε πει και για τις βροχες.. θα βρεξει και? καλες οι βροχες αλλα τον νοεμβρη αυτα..

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

α ναι ε?..οκ ερχεται λοιπον ο ΓΚΑΓΚΑΣ που θα χιονισει τα κεντροβορεια...χαχχαχα...το βλεπεις το ρανακι?..υγ περαστικα μιχαηλ και τωρα που δεν θα μπαινεις πολυ τωρα θα σου ερθει το καλο και για εσενα και για εμας

συνονοματε περαστικα στην μητερα σου βαγγ υπονοεις τιποτα για τον μιχαηλ;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, nimrond21 said:

Weather club ή snow club λέγεται το forum.. ?? Το ότι έρχεται τρελό νερό σε πολλές περιοχές της χώρας (δυνητικά σε επικίνδυνη ποσότητα και ένταση) το παραμεριζουμε προς χάριν των χαρτομοντελων και της αναζήτησης νιφάδας.. Ή στραβός είναι ο γυαλος ή στραβά αρμενιζω.. Ξέρω ξέρω χειμώνας ίσον αναμονή για  χιόνι αλλά σε καιρικό φόρουμ όλα τα φαινόμενα δεν έχουν την ίδια σπουδαιότητα? 112 και σε μένα.. 

Είμαστε χιονολάγνοι, μπράβο σε όσους ενδιαφέρονται για νερά αλλά μπορεί να βρέξει οποτεδήποτε και οπουδήποτε γι αυτό και αναφέρονται ελάχιστοι στο αν θα βρέξει, καλώς το κάνουν όσοι το κάνουν.

Στα του Τζίφου σχόλασε κάθε ελπίδα για σοβαρό πεδινό χιόνι. Στα μακρινά βλέπω έβγαλε Γροιλανδικό αλλά έχουμε πολλά επεισόδια να δούμε ακόμα. 

Επεξεργάστηκε από Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παίονας είπε:

συνονοματε περαστικα στην μητερα σου βαγγ υπονοεις τιποτα για τον μιχαηλ;;;;;;

κατσε τωρα ερχεται ο γκαγκας ...το τερας ερχεται και ετσι για την πλακα αν το σκασει θα το μπουμπουνησω κι ας ειναι νωρις για τον μιχαηλ ρε γα@@το αρκει να κανει αποχη μεχρι την παρασκευη ..χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πλεον εμπιστευομαι μονο ευρωπαιο . Απο τα πιο σταθερα . Το θεμα ειναι οτι εχει μια καρτα ανα μερα και δεν εχει ανα εξι ωρες οπως ο τζιφος και αυτο με εκνευριζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowstorm είπε:

Είμαστε χιονολάγνοι, μπράβο σε όσους ενδιαφέρονται για νερά αλλά μπορεί να βρέξει οποτεδήποτε και οπουδήποτε γι αυτό και αναφέρονται ελάχιστοι στο αν θα βρέξει, καλώς το κάνουν όσοι το κάνουν.

αυτό το ελάχιστοι δεν ισχύει πάντως..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

αυτό το ελάχιστοι δεν ισχύει πάντως..

ο καθενας μπορει να σχολιασει οτι καιρικο φαινομενο θελει εννοειτε και να κανει αναλυση κτλ κτλ...προσωπικα οι βροχες το καταχειμωνο με αφηνουν αδιαφορο οσον αφορα στον να ασχοληθω στο να το απολαυσω ειμαι οκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια κανενα μοντελο δεν μας χρωσταει..το καθε ενα τρεχει με τις αδυνσμιες του.....κανεις απο εμας δεν πληιρωνει κατι ωστε να εχει και ανταποδοτικες απαιτησεις....για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους....δεν φταινε τα μοντελα εαν στην Ελλαδα και κυριως στην Αθηνα το χιονι δεν ειναι παντα ευκολη υποθεση....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...