Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 6 Άρι σε αντίθεση με το άικον, που προέβλεψαν εχθές  ότι θα έκανε αυτό του τζιφου βελτιωθηκε. Στα μακρινά φανταστική η λογική με ψυχρές εισβολές να φτάνουν μέχρι την Φλόριντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ρίξτο 

gfseu-13-330.png

Ε ρε που φτάσαμε να περιμένουμε να βγάλει έναν εικονικό στις 300+ ώρες.ειμαστε μαζοχεσ βάζω και τον εαυτό μου μέσα χαχαχα.την πήρα την τζούρα μου για σήμερα αύριο πάλι 😂

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, ICELARISSA said:

Γενικα υπαρχουν ολα τα θετικα στοιχεια ομως υπαρχει ενας αποτρεπτικος παραγοντας οι ισχυροι ζωνικοι ανεμοι οποτε ειναι λιγο δυσκολη η κατασταση

Έτσι είναι ασφαλώς. Δεν ξέρω πότε και για πόσο διάστημα δεν είχαμε ισχυρούς ζωνικούς ανέμους ούτε κατά πόσον αυτοί επηρέαζαν το τελικό αποτέλεσμα σε άλλες περιπτώσεις. ΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ο Αζορικός ισχυροποιηθεί τόσο πολύ και για τόση διάρκεια, πιστεύω ότι θα δοθούν ευκαιρίες με τις πιθανές αναδιπλώσεις. Αν αντέξει ο εμποδισμός θα δοθούν ευκαιρίες για μεγάλο πεδινό χιόνι μέχρι τις 20.1.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτό που λέγαμε πριν. @ICELARISSA

gfs-0-348.png

Αυτό είναι! Αυτή είναι η διάταξή μας. Ούτε χοντροαυλώνας, ούτε χοντρο-Αζορικός. Αχ να ήταν στις 48 ωρες..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τι σεναριαρα εβγαλε ρε φοσυτη μου..Επειδη δεν παλευω να βιωσω αλλη φολα ξαναανοιγω τα μοντελα το σαββατο με την ελπιδα να εχουμε καμια ταση στις 120-180ωρες και οχι στις 200+...Τα λεμε τοτε λοιπον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

τι σεναριαρα εβγαλε ρε φοσυτη μου..Επειδη δεν παλευω να βιωσω αλλη φολα ξαναανοιγω τα μοντελα το σαββατο με την ελπιδα να εχουμε καμια ταση στις 120-180ωρες και οχι στις 200+...Τα λεμε τοτε λοιπον

Θάψιμο διάρκειας θα ήταν αυτό για όλους μας αν έβγαινε

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Έτσι είναι ασφαλώς. Δεν ξέρω πότε και για πόσο διάστημα δεν είχαμε ισχυρούς ζωνικούς ανέμους ούτε κατά πόσον αυτοί επηρέαζαν το τελικό αποτέλεσμα σε άλλες περιπτώσεις. ΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ο Αζορικός ισχυροποιηθεί τόσο πολύ και για τόση διάρκεια, πιστεύω ότι θα δοθούν ευκαιρίες με τις πιθανές αναδιπλώσεις. Αν αντέξει ο εμποδισμός θα δοθούν ευκαιρίες για μεγάλο πεδινό χιόνι μέχρι τις 20.1.

 

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτό που λέγαμε πριν. @ICELARISSA

gfs-0-348.png

Αυτα γινονται μια στα 50 χρονια χαχα ωραιο για το ματι που και παλι βλεπεις το βγαζει μετα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

 

Αυτα γινονται μια στα 50 χρονια χαχα ωραιο για το ματι

Να γίνει φέτος να χαρουμε όλοι. Τέλειο σενάριο για όλους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκινάει με μισό μέτρο βόρεια Ελλάδα Μετα κεντρικά και μετά προσυνεμα.ολοι στο μισό μέτρο με αυτό το τρέξιμο.καποιο παράπονο??🤔🤔😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν λογική τα ένς του τζίφου μου φαίνονται χειρότερα στον εμποδισμο. Μακάρι να αλλάξει

Επεξεργάστηκε από Snowaddict
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βάση τα τρεξίματα των δύο μοντέλων

-βροχοχαμηλό στην νοτια και ανατολική χώρα βαθύ κιόλας,ισως το περασμα καποιου χαμηλού απο τα βορειοδυτικά...δωσει καποια χιόνια εκεί.

-αναπτυξη - αναδίπλωση του Αζορικού μετά....αλλά μάλλον με κρύο και και καποια χιονια στα ΒΑ και προσήνεμα ισως αν οι αυλώνες κινηθουν δυτικότερα τα χιονια να ειναι αξιόλογα

μην ψαχνετε αλλες διατάξεις ειναι ψυχαναγκασμός...τουλάχιστον για μενα,το πολύ θετικο απουσία του υποτροπικου(φυσιολογικό για αυτήν την εποχή) και σε καθε περίπτωση ανυψωση και ισχυροποιηση του Αζορικού με την βοηθεια του νοτιου ρευματος στον Αντλαντικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το υετικό διάγραμμα κοιτάω και μου αρέσει...😉(ελπίζω να μην χαλάσει όσο πλησιάζουμε χρονικά)

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=6&date=2022-01-03&model=gfs&member=ENS&bw=1

Για τα μακρινά, βάσει ανσάμπλ, φαίνεται ότι κάτι μπορεί να γίνει στις 14-16/1 αλλά ακόμη πολύ μακριά (σε 2-3 μέρες θα είμαστε σοφότεροι...🤣)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, sakis13 said:

Ακομα και στη δουλεια μ ακολουθει...

20220103_081738.jpg

Αγαπητέ Γιάννη,

ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχία στο νέο σου επιχειρηματικό ξεκίνημα! Ειθε το.κασκολ σου, τα ray ban και οι ατακες σου να συντροφευουν όλους τους ιστορικους προσηνεμους χιοναδες!

Καλώς ήρθες στο φορουμ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, HuxFlux said:

Ειμαστε πολυ μακρια για να κανουμε κατι παρπανω απο οφθαλμολουτρο και hopecasting. Το λεω γιατι η φολα που εταζε ασπρα Χριστουγεννα , σοκ και δεος την Πρωτοχρονια και κεντροβορειο χιονια τα Φωτα αλλά εν τελει κατεληξε σε λαμπρα Πασχουγεννα, ανοιξιατικη πρωτοχρονια και καλοκαιρινα Φωτα, ειναι προσφατη.

Σε αυτη τη φαση ο στοχος ειναι η ταση που προσπαθει να βγει, να μην φευγει παραπισω χρονικα σε καθε τρεξιμο.

ο μοναδικος στοχος ειναι να βγει βαρβατος και με.διαρκεια εμπιδισμος στη Μ Βρετανια. τα αλλα στον καιρο τους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...