Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και επειδή πρέπει να βάζουμε και κάποιους στοχους, εμπνεύστηκα πριν από το Παπλαμουδα.... 

Στοχος μας θα είναι χιόνι στο χιόνι, τίποτα λιγότερο.... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ονομάζομαι Βασίλης και σας παρακολουθώ πολύ καιρό, απλά τώρα αποφάσισα να φτιάξω προφίλ. Σας παρακολουθώ καθημερινά καθώς δεν έχω γνώσεις ανάλυσης των μοντέλων. Χαίρομαι πολύ με το ωραίο περιβάλλον που επικρατεί στην ομάδα! Πάμε να φέρουμε το χιόνι σε όλη την Ελλάδα!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, heavy snow είπε:

Μικρες πιθανοτητες να προλαβουν τα Γιαννενα.Μιλαμε για την κλασσικη προβλεψη βορειας κακοκαιριας Γιαννη που εχουμε ακουσει ολοι δισεκατομμυρια φορες.....οταν θα αρχισει να πεφτει η θερμοκρασια ο καιρος θα παρουσιασει βελτιωση απο τα Β.Δ και μεχρι να πεσουν χαμηλα οι θερμοκρασιες δεν θα εχει μεινει υετος ουτε για δειγμα.

Να είσαι αισιόδοξος... Θα υπάρξει σύγκλιση ΒΔ με ΒΑ άνεμο... Δεν είναι καθαρά βακοκαιρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, stilbas said:

Καλησπέρα παιδιά, ονομάζομαι Βασίλης και σας παρακολουθώ πολύ καιρό, απλά τώρα αποφάσισα να φτιάξω προφίλ. Σας παρακολουθώ καθημερινά καθώς δεν έχω γνώσεις ανάλυσης των μοντέλων. Χαίρομαι πολύ με το ωραίο περιβάλλον που επικρατεί στην ομάδα! Πάμε να φέρουμε το χιόνι σε όλη την Ελλάδα!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!

Καλώς ήλθες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Οι βορειοι οσο δε μπαίνει ο Βαγγέλης @notios_polosκαι ξεκινανε τα τρεξιματα τα πιο κρίσιμα νομιζω για φέτος έχουμε πρόβλημα 

Βλέπω ...πάντα βλέπω!!χεχε...αλλά είμαι δουλειά...φρι στο 18αρι.πιστευω στην μοντελικη τραμπάλα ...με λίγα λόγια μάλλον από σήμερα αλλάζουμε θέσεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, stilbas είπε:

Καλησπέρα παιδιά, ονομάζομαι Βασίλης και σας παρακολουθώ πολύ καιρό, απλά τώρα αποφάσισα να φτιάξω προφίλ. Σας παρακολουθώ καθημερινά καθώς δεν έχω γνώσεις ανάλυσης των μοντέλων. Χαίρομαι πολύ με το ωραίο περιβάλλον που επικρατεί στην ομάδα! Πάμε να φέρουμε το χιόνι σε όλη την Ελλάδα!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!

Καλησπέρα, καλώς ήρθες! (Θα σου ευχηθώ και καλές και πλούσιες αναφορές στα νέα topic αναφορών που σύντομα θα ανοίξουν!!)...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντώνη σωστά όλα κι εσύ και όλοι...όσο θα είμαι άλαλος...χαχαχα...το σοκ και δέος αύριο το πρωί στον πάιο...ίσως και στον σημερινο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Αντώνη σωστά όλα κι εσύ και όλοι...όσο θα είμαι άλαλος...χαχαχα...το σοκ και δέος αύριο το πρωί στον πάιο...ίσως και στον σημερινο

Έγινες προσήνεμος Βαγγέλη; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Αντώνη σωστά όλα κι εσύ και όλοι...όσο θα είμαι άλαλος...χαχαχα...το σοκ και δέος αύριο το πρωί στον πάιο...ίσως και στον σημερινο

Θα το φέρουμε Βαγγέλη...λες να πάει τώρα ο ευρωπαίος δυτικά; ;; μακάρι να βελτιωθεί λίγο ο άτιμος...Εγώ πιστεύω ότι ίσως αλλάξουν  μαζικά όσο θα περνάμε στις κοντινές ώρες αντικυκλωνα Αυλώνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, bardaris said:

κοιτα μου το δειχνουν το ιδιο σενάριο από την Παρασκευή αλλά και μενα να μου φυγει η απορία...ρωτησα και τον Ζιακοπουλο στο blog ελπίζω να μου απαντήσει

Από που παίρνει δεδομένα; Αυτό που βλέπω όσο το κοιτάω είναι η αποτύπωση του Jetstream του κύριου του Τζίφου με σκάσιμο του αυλώνα δυτικά της χώρας και κυκλογένεση στο νοτιοανατολικό του άκρο όπως γίνεται σε προσήνεμους συμπαγείς αυλώνες που μπορούν να δώσουν χιονοπτώσεις σε περιοχές της κεντρικής και βόρειας χώρας. Δεν είναι δηλαδή πρόβλεψη διαφορετική από αυτό που δείχνει το κύριο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Θα το φέρουμε Βαγγέλη...λες να πάει τώρα ο ευρωπαίος δυτικά; ;; μακάρι να βελτιωθεί λίγο ο άτιμος...Εγώ πιστεύω ότι ίσως αλλάξουν  μαζικά όσο θα περνάμε στις κοντινές ώρες αντικυκλωνα Αυλώνα 

Πάντα έτσι δεν γίνεται?το μοντέλο που έχει δίκιο τραβάει και το άλλο το οποίο γίνεται βασιλικοτερο του βασιλέως..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, bardaris είπε:

xaxxaxa οτι εγραψες περίπου το γραψε και στην πρόγνωση του ο Ζιακοπουλος,λογικά πρωταγωνιστές θα είστε εσεις με Χαλκιδα...κλπ και ισως παιξουν καλά και οι Θεσσαλοί.

Ειχα καλούς δασκάλους Γι'αυτό...😉😁

Και τον Joe bastardi τοπ παγκοσμίως και στην ,Αμερική...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανε πολυ καλα τα ραν πλεον μπορει να το δουμε το τιμημενο...επισης κατι ασχετο ειχα θεμα με το ανεβασμα φωτο αλλα δεν ξερω αν ειναι μονο δικο μου θεμα η και αλλων γιατι βλεπω που και που καμια

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, thesprotos said:

Επίσης είναι πολύ πιθανό να το δούνε και οι κερκυραιοι

Τι να δούμε?? Μόλις επικρατήσει ο βοριάς ήλιος λαμπρός.Χιλιοπαιγμένο το έργο. Ίσως πέσει καμία νιφάδα στο βουνό νωρίς το πρωί του Σαββάτου αλλά και αυτό χλωμό το κόβω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Επίσης είναι πολύ πιθανό να το δούνε και οι κερκυραιοι

Υπαρχει εννοειται και αυτη η πιθανοτητα για εντονες χιονοπτωσεις απο το απογευμα του σαββατου και κυριακη σε ηπειρο και σε κερκυρα...ισως την κυριακη αρχισει να επιρεαζεται απο τις εντονες χιονοπτωσεις η ηπειρος..Αυτο το λεω με βαση τις προβλεψεις απο τα lidl που ειχαμε στις χιονοπτωσεις της σοφιας ακομα και 1-2 μερες πριν για την ηπειρο...ειμαστε ακομα μακρυα και υπαρχει εννοειται το σεναριο στο να γυρισουν ολα τουμπα για εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...