Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, menidi said:

Κάτι θετικό στην όλη υπόθεση?

Δύσκολο το ΣΚ για κάτι δυνατό στη Αθήνα... όλα ανοιχτά για Δευτέρα - Τρίτη όπως λέει και ο beach... ειλικρινά δεν ξέρω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, yiannis_volos said:

Screenshot 2022-01-19 183219.png

Νομίζω το gfs ακολουθώντας τις εξελίξεις έφτασε στο απροσαρμοστικότερο ανατολικότερο με πιο χοντροκομμένο αυλώνα σενάριο που έδειχναν χθες τα άλλα τώρα θα αρχίσει να παλατζάρει λίγο καλύτερα αποψή μου……εμείς κοιτάμε να πάρουμε μέχρι και 10 ποντάκια άποψη μου ακόμη εφικτό μέχρι μεσημέρι σαββάτο και μετά ο θεός βοηθός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

εννοειται ρε, αλλο ο χαβαλες και ο σχολιασμος των τρεχοντων και αλλο το δια ταυτα, αυριο φορτσαρουμε για δυτικησεις λεμε.

Το τζεμ μας δίνει ελπίδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Steliosnow said:

υποτιθεται 2ο μοντελο αυτη τη στιγμη εκτος αν εχω καταλαβει λαθος απο αυτα που διαβαζα

Χαχαχα απο οτι καταλαβα χαβαλετζιδικο ειναι το gem να περναμε την ωρα μας.. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow waves είπε:

Εγώ παιδιά το πιστεύω ότι Σάββατο μέχρι κυρι πρωί θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Η Κυριακή θα κυλήσει με αερομεταφερομενες και από Δευτέρα πριν το απόγευμα το δυνατό μενού. Πάντως και το πρωί του Σαββάτου θα κάνει ένα πέρασμα από βπ. 

Το Σάββατο πριν καν το μεσημέρι από Κηφισια και πάνω θα εχουμε ολική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

gem-0-132.png

Τόσα τρεξίματα ρε Νικόλα 

Πόσες φορές έχει βγάλει αυτό το σεναριο το τζεμ? 

Μακάρι να βγει νικητής στο τέλος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Χαχαχα απο οτι καταλαβα χαβαλετζιδικο ειναι το gem να περναμε την ωρα μας.. 😂

Δεν νομίζω 

Χαβαλετζιδικο είναι το αικον που είναι πίσω ακόμα και τον ιαπωνεζο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Τόσα τρεξίματα ρε Νικόλα 

Πόσες φορές έχει βγάλει αυτό το σεναριο το τζεμ? 

Μακάρι να βγει νικητής στο τέλος 

για να ειμαστε δικαιοι ομωσ Σπυρακλα συγκρινε με χθεσινο 12αρι του. ασχετα αν για προσηνεμα το αποτελεσμα ειναι ιδιο ή και καλυτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Παιδιά συγνωμη που είμαστε αισιοδοξοι και δεν το παρατάμε μέχρι τέλους 

Αλλά επειδή μπροστά μας έχουμε κάτι που μπορεί να βγει  και μέχρι ιστορικό 

Εμείς θα το κυνηγήσουμε μέχρι τέλους 

Ε δεν βλέπεις και τόσο εύκολα τέτοιους χάρτες για την χώρα μας 

Εγώ σας θαυμάζω. Προσωπικά δεν μπορώ να βρω το κουράγιο να ελπίζω για κάτι. Πλέον πάω με το δεδομένο ότι δεν θα δω τίποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θυμάστε στην Αριάδνη που ο αυλώνας έφυγε πάνω στο nowcast 700-800xlm δυτικά και ψαχνόταν όλοι οι μετεωρολόγοι που χιονίζονταν κολασμένα ακραίες δυτικές περιοχές? Ε μην δένετε τιποτα κομπο ακόμη ως το γεγονός.....το μόνο που πιστεύω να γίνεται είναι μικρό δυτίκισμα του συστήματος στις 2 τελευταίες ημέρες......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Spartan said:

Δεν νομίζω 

Χαβαλετζιδικο είναι το αικον που είναι πίσω ακόμα και τον ιαπωνεζο 

Το icon το εχει φτιαξει εξωγηινος πολλα ετη φωτος μακρια. Γιαυτο ειναι ετσι οπως ειναι. 👽

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Νομίζω το gfs ακολουθώντας τις εξελίξεις έφτασε στο απροσαρμοστικότερο ανατολικότερο με πιο χοντροκομμένο αυλώνα σενάριο που έδειχναν χθες τα άλλα τώρα θα αρχίσει να παλατζάρει λίγο καλύτερα αποψή μου……εμείς κοιτάμε να πάρουμε μέχρι και 10 ποντάκια άποψη μου ακόμη εφικτό μέχρι μεσημέρι σαββάτο και μετά ο θεός βοηθός

Στο κέντρο το Σάββατο 10cm στο δρόμο δύσκολο κυρίως λόγω υετού. Από περιφερειακό και πάνω που και λόγω εγγύτητας στο Πήλιο ο υετός είναι πάντα καλύτερος οπότε ναι εκεί μπορεί να βγει το 10ποντο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Κατέβηκες απο το καρεκλάκι ε?

Σαν ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑΑ μου φάνηκε κ το διάβασα.μας πονάει εκείνη....κ ο καιρός..Δόξα τω θεώ κ την γλυκιά μας την παναγιά.Καλησπέρα παιδιά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως όταν βλέπω το 2ο σε αξιοπιστία μοντέλο επισημως να δινει κατι το ΣΚ, θα ελπίζω όχι φυσικά απαραίτητο  για κστι δυνατο  αλλά έστω και για μια απλή χιονόπτωση κάτι που τζιφος και icon δεν δίνουν καν. Για τη Δευτέρα είμαστε σε στάση αναμονής, θα δούμε 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Beach-snow NG είπε:

Θυμάστε στην Αριάδνη που ο αυλώνας έφυγε πάνω στο nowcast 700-800xlm δυτικά και ψαχνόταν όλοι οι μετεωρολόγοι που χιονίζονταν κολασμένα ακραίες δυτικές περιοχές? Ε μην δένετε τιποτα κομπο ακόμη ως το γεγονός.....το μόνο που πιστεύω να γίνεται είναι μικρό δυτίκισμα του συστήματος στις 2 τελευταίες ημέρες......

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παπλαμουδας είπε:

για να ειμαστε δικαιοι ομωσ Σπυρακλα συγκρινε με χθεσινο 12αρι του. ασχετα αν για προσηνεμα το αποτελεσμα ειναι ιδιο ή και καλυτερο.

Ναι έκανε και αυτο μετατόπιση με τα υπόλοιπα 

Αλλά το σεναριο της δεύτερης φάσης το δείχνει μέρες τώρα 

Ασχετος αν δεν έχει την ίδια κλίμακα με το ευρωπαϊκό ουκμο και τζιφο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowaddict είπε:

Εγώ σας θαυμάζω. Προσωπικά δεν μπορώ να βρω το κουράγιο να ελπίζω για κάτι. Πλέον πάω με το δεδομένο ότι δεν θα δω τίποτα

Αν είναι να τα παρατάμε τόσο εύκολα φίλε μου από τόσο νωρίς 

Νομιζω θα ήταν αδικο για όλους μας αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...