Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πολύ ψυχρή εισβολή τελικά θα είναι ένα γατάκι για τα κεντρικά χαχαχαχα.τιποτα απολύτως.τελικα αν δεν φτάσει 60 ώρες χαιρι δεν βλέπουμε.ευχομαι να το φτιάξει για τα παιδιά στα προσυνεμα γιατί εμείς από Λαμία και πάνω δεν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ουτε ο ζιακοπουλος εχει βγαλει εκτιμηση ουτε το αστεροσκοπιο ακομα.
περιμενουν κατι να ξεκαθαρισει ακομα θελω να πιστευω οποτε ισως εχουμε ελπιδες ακομα για βελτιωσεις.
παντως με τα τωρινα δεδομενα, ξεραίλα φαινεται για το ΣΚ πιθανοτατα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowjunky είπε:

Η πολύ ψυχρή εισβολή τελικά θα είναι ένα γατάκι για τα κεντρικά χαχαχαχα.τιποτα απολύτως.τελικα αν δεν φτάσει 60 ώρες χαιρι δεν βλέπουμε.ευχομαι να το φτιάξει για τα παιδιά στα προσυνεμα γιατί εμείς από Λαμία και πάνω δεν.

Μια μπουρδα φαίνεται που θα κάψουμε θέρμανση απλά χαχα. Εκτός αν βγει νυφίτσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, menidi said:

Φαγωθηκες εσύ με την Α φάση.  Βρε εσύ δεν είχες βάλει ταφόπλακες; Χαχαχαχα. Θα έρθω ρε Άνω Γλυφάδα Τετάρτη με γκρέιντερ να σε απεγκλώβισω.

Εγω ρε ταφοπλακακια ?Εμένα βρηκες που εχω ψηλά την σημαία των παμεγερακηδων😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Βολο πλεον εχουμε περασει στη φαση που το gfs ειναι το χειροτερο ολων γιατι ακολουθει οπως φαινεται και προσπαθει να προσαρμοστει στα αλλα οπως παντα, μην κανουμε κρισεις για το ποσο θα ριξει με το gfs οταν μεχρικαι το ukmo δινει ενα 10 ποντακι μεσα στο Βολο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτακτο...Χιλιαδες προσηνεμοι χιονοφιλοι εχουν συγκεντρωθει στην πλατεια Συνταγματος...Θρηνουν για τον χαμενο χιονια...Αναζητουν τον Κογκα..Καταριουνται τον τζιφο και απειλουν οτι δεν θα αποχωρησουν μεχρι να το στρωσει στην πλατεια..

Καποιοι προσπαθησαν να τους μεταπεισουν..Κρατουσαν Καναδικες σημαιες...Μολις εγιναν αντιληπτοι απο τους πικραμενους χιονοφιλους,αναγκαστηκαν να αποχωρησουν..Καθως δεχτηκαν επιθεση και προπυλακισμους...Η κατασταση ειναι οριακη...

Ζητουν τα κεφαλια των προγνωστικων μοντελων...Και απαιτουν ο χειμωνας να ληξει εδω..Απαιτουν η να δουν αμεσα 50 εκατοστα το ελαχιστο...Η να εξαφανιστει το υπολοιπο του χειμωνα και να εισελθει αμεσα ο Απριλης...

Δραματικες στιγμες...Σε αποκλειστικοτητα..Τα πρωτα αμονταριστα πλανα..Μαυροφορεμενες μανες,εικοσαχρονων προσηνεμων χιονοφιλων...

 

korea-600x403.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Εκτακτο...Χιλιαδες προσηνεμοι χιονοφιλοι εχουν συγκεντρωθει στην πλατεια Συνταγματος...Θρηνουν για τον χαμενο χιονια...Αναζητουν τον Κογκα..Καταριουνται τον τζιφο και απειλουν οτι δεν θα αποχωρησουν μεχρι να το στρωσει στην πλατεια..

Καποιοι προσπαθησαν να τους μεταπεισουν..Κρατουσαν Καναδικες σημαιες...Μολις εγιναν αντιληπτοι απο τους πικραμενους χιονοφιλους,αναγκαστηκαν να αποχωρησουν..Καθως δεχτηκαν επιθεση και προπυλακισμους...Η κατασταση ειναι οριακη...

Ζητουν τα κεφαλια των προγνωστικων μοντελων...Και απαιτουν ο χειμωνας να ληξει εδω..Απαιτουν η να δουν αμεσα 50 εκατοστα το ελαχιστο...Η να εξαφανιστει το υπολοιπο του χειμωνα και εισελθει αμεσα ο Απριλης...

Δραματικες στιγμες...Σε αποκλειστικοτητα..Τα πρωτα αμονταριστα πλανα..Μαυροφορεμενες μανες,εικοσαχρονων προσηνεμων χιονοφιλων...

 

korea-600x403.jpg

Χαχαχα μαλιστα κάποιοι έστησαν και αντίσκηνα και δεν θα φυγουν μεχρι να κοντεψουν να χιονοκαλυφθουν οι σκηνες τους. Υπέγραψαν και ψηφισμα για τον απεργο πείνας Τασο απο Σαλονίκη που κανει απεργία πείνας στην Σκόπελο απαιτώντας να παει το χαμηλο εκει..!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αποχαιρετα την Αλεξάνδρεια που χάνεις....αν πάει και ο Ευρωπαίος το ίδιο ανατολικά,προλαβαίνουμε μέχρι το Σάββατο να το έχουνε στηλει στο Αλμάτι η στη Τυφλίδα, ναι είμαι καρμοιρης αλλά έτσι ειναι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα πάνε καλά!!!Μεγάλο πράγμα μάγκες να βλέπεις θετικά τα πραγματα,τι κλάψα είναι αυτη ρε!!!Δεν υπάρχει ασφαλής πρόγνωση πέρα των 3 ημερών!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Δεν το θυμάμαι να σου πω 😛 Τι είχε γίνει τότε;

Έλειπα αλλά βρήκα ένα βίντεο στο YouTube! Πασπαλα 😜

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Πάρτε και ένα σκιρωνα ανανεωμένο να σας σηκωθεί η τρίχα .. 

Εγώ ανατριχιασα 

108.zoomprec.png

114.zoomprec.png

150.zoomsnow.png

156.zoomsnow.png

162.zoomsnow.png

Στην πρώτη διαταραχή ανατολικό τόξο στην δεύτερη δυτικό 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χωρίς να διαβάσω τα σχόλια σας ,είδα υετούς UKMO .και μετά τα διάβασα......ειστε τρελλοί και κλαίτε? μια χαρά είναι! και θα χιονισθείτε και χιονοστρώσεις θα υπάρχουν από Δευτέρα στα προσήνεμα...μην ξεχνάτε οτι η διαδρομή της ψυχρόμπαλας στην ΒΑ ευρώπη θα της δώσει και αλλα χαρακτηριστικά....τερμα οι υγρές..να χαμε να λεγαμε θαλάσσιες πολικές μάζες..τώρα θα ερθουν ψυχρές νταβραντισμένες μεταλαγμενες ηπειρωτικές ψυχρές μάζες..οτι πρεπει για το Αιγαίο...εμείς στα βόρεια..επιμένω μια ταρζανιά του Αυλωνα θα μας σώσει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

χωρίς να διαβάσω τα σχόλια σας ,είδα υετούς UKMO .και μετά τα διάβασα......ειστε τρελλοί και κλαίτε? μια χαρά είναι! και θα χιονισθείτε και χιονοστρώσεις θα υπάρχουν από Δευτέρα στα προσήνεμα...μην ξεχνάτε οτι η διαδρομή της ψυχρόμπαλας στην ΒΑ ευρώπη θα της δώσει και αλλα χαρακτηριστικά....τερμα οι υγρές..να χαμε να λεγαμε θαλάσσιες πολικές μάζες..τώρα θα ερθουν ψυχρές νταβραντισμένες μεταλαγμενες ηπειρωτικές ψυχρές μάζες..οτι πρεπει για το Αιγαίο...εμείς στα βόρεια..επιμένω μια ταρζανιά του Αυλωνα θα μας σώσει!

Εγω ακριβώς επειδή είναι λίμνη την θεωρώ πιο απίθανη να βγει αποτι ο Αυλώνας που δεν ήρθε σε πρώτη φάση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Όλα πάνε καλά!!!Μεγάλο πράγμα μάγκες να βλέπεις θετικά τα πραγματα,τι κλάψα είναι αυτη ρε!!!Δεν υπάρχει ασφαλής πρόγνωση πέρα των 3 ημερών!!!

Πεστα ρε κωσταρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα παιδιά. Πολύ ωραία πράγματα δείχνουν να έρχονται. Από ότι φαίνεται όμως είμαι πολύ γκαντέμης. Είχα ποντάρει στη πρώτη φάση που μέχρι χτές φαινόταν ότι θα έιναι πολύ δυνατή, και θα χάσω μάλλον τα καλύτερα της Β φάσης. Φεύγω για επαγγελματικό ταξίδι στην Ελβετία τη Δευτέρα το πρωι....Μόνη μου ελπίδα να ακυρωθεί η πτήση λόγω χιονόπτωσης!! Δε ξέρω πόσο εύκολο είναι αυτό βέβαια.. . Εκεί ποντάρω πια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ensembles Αθηνα κάπου στα βορεια προάστεια

Diagramme GEFS

 

Και ensembles στα παράλια της Τουρκίας στο ίδιο ύψος με την Αθήνα, δλδ κάπου δίπλα απο τη Σάμο. Μιλώ για Δευτέρα Τρίτη. Δείτε υετό και κρίνετε μόνοι σας.

 

 

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowaddict είπε:

Εγω ακριβώς επειδή είναι λίμνη την θεωρώ πιο απίθανη να βγει αποτι ο Αυλώνας που δεν ήρθε σε πρώτη φάση

Μην ανυσηχείς...το μονο θέμα ειναι ...ο αντικυκλωνας επιτελους να παρει μια διάταξη ΒΑ προς ΝΔ  αν μεινουμε στο βασικό σενάριο των μοντέλων και οπως λεει ο Ζιακό Αυλωνας στην ΒΑ Ελλάδα δες τον χάρτη της 23 φεβρουαριου 1992 χιονι που ειχα την τυχη να το ζησω στην Αθηνα....25 cm στο Παγκρατι...σε μια νυχτα..

archives-1992-2-23-12-2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, dimitris27 είπε:

ναι αλλα το πρωινο ουκμο που ηταν το δυτικοτερα σεναριο γιατι βγηκε τουρκια στην δευτερη φαση?Μαλλον παιζει και το σχημα του αυλωνα

Γιατι πιεζει ο αντικυκλωνας και αργει λιγο η αποκοπη...οσο πιο δυτικα η πρωτη φαση τοσο πιο δυτικα μετα η ψυχρομπαλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Nickpayne είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα παιδιά. Πολύ ωραία πράγματα δείχνουν να έρχονται. Από ότι φαίνεται όμως είμαι πολύ γκαντέμης. Είχα ποντάρει στη πρώτη φάση που μέχρι χτές φαινόταν ότι θα έιναι πολύ δυνατή, και θα χάσω μάλλον τα καλύτερα της Β φάσης. Φεύγω για επαγγελματικό ταξίδι στην Ελβετία τη Δευτέρα το πρωι....Μόνη μου ελπίδα να ακυρωθεί η πτήση λόγω χιονόπτωσης!! Δε ξέρω πόσο εύκολο είναι αυτό βέβαια.. . Εκεί ποντάρω πια. 

Πάρε τηλέφωνο στο αεροδρόμιο και πες τους για μετεωρολογική βόμβα την Δευτέρα το πρωί . Ότι καταλάβουν ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδα στο meteologix υετό από Τζεμ ουκμο. Δεν πάει χαμένος στη θάλασσα ( να μην παρεξηγηθω δεν εννοώ νησιά εννοώ απλά θάλασσα), αλλά ακουμπάει Εύβοια Αττική. Όλα είναι στο όριο. Πάμε για παιο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...