Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-41 τρέχει ο 500αρης το βόρειου έβρου

-38 του Βόρειου Αιγαίου

-35 με -36 της Αθήνας

Σκόπος είναι στα αυριανά 12αριά να είναι όλα 1-2 βαθμούς κάτω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Φλεβαρη 12 λογικα κατι θα έκανε ασχετα που η Σαλονίκη δεν τα κατάφερε μετα δεν θυμαμαι μηοως το 15 αλλα οχι γενικευμενα. Πρεπει.να ανοίξεις το σχολιασμό του Φλεβάρη όπως ειχες ανοιξει τον Γεναρη της Αριάδνης..

Τον θυμάσαι ακόμα Ε? Χαχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

το 12 ηταν ο τελευταιος κανονικος χειμωνας για την β. ελλαδα ο τελευταιος φυσιολογικος

Ο χειμώνας 2011-2012 δεν ήταν φυσιολογικός αλλά μέσα στους top10 καλύτερους από το 1960 και μετά..

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Pupazzo di Neve είπε:

Τον θυμάσαι ακόμα Ε? Χαχαχαχαχ

Επος φιλε..ρεκορ θερμοκρασιών 70 ετων και ευτυχώς και το σπάσιμο της αχιονιας..δςν ξεχνιέται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε παιδιά από τα βόρεια με όλο το σεβασμό αλλά κάνετε λες και στην Αθήνα χιονίζει κάθε χρόνο. Δεν μιλάω για Βίλια ή Ιπποκράτειο Πολιτεία. Μιλάω για Αθήνα. Πέρυσι το Φλεβάρη έριξε καλά μετά από άπειρα χρόνια. Τι νόημα έχουν οι κόντρες και οι ειρωνείες; Απλά η σκέψη μου..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Γενικα λιγη τυχη θελει με ελαχιστες βελτιωσεις.Α.Για αξιοπρεπη χιονοστρωση το Σαββατο στα βορεια κυριως και ανατολικα του νομου Β.Για καθολικο 24ωρο χιονια Δευτερα με Τριτη.

Έχω καλό ηλεκτρολόγο, τιμές λογικές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοιτώντας τώρα τις φωτό μου όλων των προηγούμενων αττικών χιονάδων από το 2002 και μετά, έχω πάντα 2 ημέρες και πάνω χιονιού. Ξεκινάνε πάντα οι φώτο με χιονόπτωση και μέτρια χιονόστρωση την πρώτη μέρα, χάνεται λίγο χιόνι από την παύση των φαινομένων και μετά έρχεται η δεύτερη ημέρα του θαψίματος. Πιστεύω λοιπόν ότι Σάββατο προς Κυριακή θα είναι η πρώτη μέρα χιονόπτωσης - χιονόστρωσης, παύση μέσα στην Κυριακή και πάμε μετά για το θαψάρ Δευτερότριτο... (και έχει ο Θεός και για πιο μετά)

Επεξεργάστηκε από snow_attica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Ο χειμώνας 2011-2012 δεν ήταν φυσιολογικός αλλά μέσα στους top10 καλύτερους από το 1960 και μετά..

απο ποια αποψη το λες αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, snow_attica said:

Κοιτώντας τώρα τις φωτό μου όλων των προηγούμενων αττικών χιονάδων από το 2002 και μετά, έχω πάντα 2 ημέρες και πάνω χιονιού. Ξεκινάνε πάντα οι φώτο με χιονόπτωση και μέτρια χιονόστρωση την πρώτη μέρα, χάνεται λίγο χιόνι από την πάυση των φαινομένων και μετά έρχεται η δεύτερη ημέρα του θαψίματος. Πιστεύω λοιπόν ότι Σάββατο προς Κυριακή θα είναι η πρώτη μέρα χιονόπτωσης - χιονόστρωσης, παύση μέσα στην Κυριακή και πάμε μετά για το θαψάρ Δευτερότριτο... (και έχει ο Θεός και για πιο μετά)

 

Ισχύει αυτό (άσχετα με το τι θα κάνει τώρα). Το ίδιο περίπου έγινε και στη Μηδεία. Στους μεγάλους χιονιάδες του 2000 όμως το χιόνι δεν έλιωνε ποτέ τελείως μεταξύ των δύο φάσεων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...